» »

A1 bo prvi dražil pakete

A1 bo prvi dražil pakete

Slo-Tech - Vsesplošno povišanje cen, ki ga ta hip poganjajo dražji energenti, se preliva tudi na trg telekomunikacijskih storitev. Prvi je podražitve napovedal A1, ki bo od 1. julija podražil mobilne pakete, fiksne storitve in televizijo. Večina paketov bo dražja za en evro na mesec, nekateri pa za dva ali tri. Pričakovati je, da bodo cene zvišali tudi drugi operaterji.

Podražilo se je praktično vse, od energentov do cen omrežne opreme. Operaterji pravijo, da so izčrpali vse notranje rezerve in da so podražitve odlagali, dokler je to šlo. Obstoječi naročniki lahko zaradi enostranskega zvišanja cen paketov v 30 dneh odstopijo od pogodbe brez pogodbene kazni, odpovednega roka in stroškov prekinitve. Kdor je izkoristil kakšno akcijo, denimo nakup opreme po akcijski ceni, jo bo bodisi vrnil in prejel kupnino, znižano za obračunano obrabnino, bodisi obdržal in odplačal sorazmerni del ugodnosti. Med paketi, ki se dražijo za tri evre, so vsi paketi A1 Net+TV, za dva evra pa se dražijo A1 Kombo, A1 Fix net in A1 Podjetni.

Hkrati se zaradi Uredbe 2022/612 istočasno znižujejo veleprodajne cene za gostovanje, kar bodo pozitivno občutili tudi uporabniki. Pri gostovanju v državah EU in EGP bodo povišali v pakete vključeno porabo podatkov v tujini in znižali pribitke za prekoračitve.

45 komentarjev

janezvalva ::

žalostna novica
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

dexterboy ::

Novica je samo odraz volje ljudi, da sesujemo sosedo na vzhodu, pa naj košta kar hoče.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

hipertija ::

imam A1 Net+TV M in 50% popust za eno leto, brez vezave :) torej 3 mesece še tu, potem pa se odločamo dalje.
Prekle za kurnk

Ganon ::

Bilo je vprašanje časa. Je pa res, da nudijo največ, za najmanj denarja.

Buggy ::

Ja revcki bogi, ki so imeli v 2020 cistega dobicka 12M€ ob 200M€ prihodkov, bodo prelozili podrazitev energentov na uporabnike, ker za njih pa tega stroska ni?
Pri pohlepu seveda vsak izgovor prav pride, naj bo epidemija, vojna ali karkoli tretjega...ce je vojna, je vojna za vse ;(

svecka ::

čisto vsako leto dvignejo naročnino vsi za min 1€ dalje. Ko bi končno samo nek NET only poceni ponudnik prišel, bi z veseljem ga vzel in skencal vse te nategunske Tv pakete.

Sheteentz ::

dexterboy je izjavil:

Novica je samo odraz volje ljudi, da sesujemo sosedo na vzhodu, pa naj košta kar hoče.

Ne vem, katere medije spremljaš, ampak meni se bolj zdi, da vzhodna soseda bombardida zahodno.

Ales ::

Sheteentz je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Novica je samo odraz volje ljudi, da sesujemo sosedo na vzhodu, pa naj košta kar hoče.

Ne vem, katere medije spremljaš, ampak meni se bolj zdi, da vzhodna soseda bombardida zahodno.

Point je verjetno v tem, da si EU sama strelja v kolena in pri tem vpije, da to boli.

Naši politiki so moroni. Plačujemo pa mi.

In to Rusiji daleč več, kot smo ji prej, pa vsem ostalim po vrsti tudi. IDIOTI.

Hkrati pa vsi pri nas izkoriščajo priliko in arbitrarno višajo cene, kadar je to stroškovno pogojeno in kadar ni. Naše ekonomije imajo prav svetlo prihodnost!

MrStein ::

svecka je izjavil:

čisto vsako leto dvignejo naročnino vsi za min 1€ dalje. Ko bi končno samo nek NET only poceni ponudnik prišel, bi z veseljem ga vzel in skencal vse te nategunske Tv pakete.

A1 Fix net
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dejan99 ::

Saj Telekom je tudi praktično vsako leto dražil mobilne pakete za 1 eur, edino to leto jih ni, če se ne motim. Nič novega.

Shegevara ::

Ales je izjavil:


Point je verjetno v tem, da si EU sama strelja v kolena in pri tem vpije, da to boli.

Naši politiki so moroni. Plačujemo pa mi.

In to Rusiji daleč več, kot smo ji prej, pa vsem ostalim po vrsti tudi. IDIOTI.

Hkrati pa vsi pri nas izkoriščajo priliko in arbitrarno višajo cene, kadar je to stroškovno pogojeno in kadar ni. Naše ekonomije imajo prav svetlo prihodnost!


Nafte ruske v Evropi ni več. Plin se je pa mastno podražil, ampak to je kaplja v morje napram vsem ostalim panogam, ki so prekinile poslovanje z Rusijo.

Razlog zakaj se vse draži je dvomestna vsesplošna inflacija. Količina denarja v obtoku, ki je kopičil še od konca krize 2008 in seveda pandemsko zalaganje ljudstva z gorami naprintanega denarja in poceni kreditov.

Če se novi avti dražijo po 10% na leto, če grejo cene nepremičnin v nebo, ljudjem se večajo plače... bo pa tudi A1 zaračunal tist evro ali dva več na mesec.

LeQuack ::

Ljudjem se ne večajo plače, ne vem kje si to prebral. Mogoče par procentov če gledaš povprečje, vsekakor dosti manj kot inflacija.
Quack !

M.B. ::

To je pa zanimivo. Namreč Hot ki gostuje pri A1 je zvišal vključen prenos podatkov, cen pa tako ali tako nikoli ne dviguje:
S predmetnimi spremembami Cenika storitev HoT, smo še dodatno izboljšali HoT ponudbo!

Paket HoT MINI sedaj vsebuje 6 GB prenosa podatkov, od tega povišan prenos podatkov med gostovanjem v EU na 3 GB. Cena paketa ostaja enaka - 6,99 € za 30 dni.

Paket HoT MAXI sedaj vsebuje 80 GB prenosa podatkov, od tega povišan prenos podatkov med gostovanjem v EU na 5 GB. Cena paketa ostaja enaka - 9,99 € za 30 dni.

Paket HoT EXTRA sedaj vsebuje 150 GB prenosa podatkov, od tega povišan prenos podatkov med gostovanjem v EU na 7 GB. Cena paketa ostaja enaka - 14,99 € za 30 dni.

Paket HoT GIGA sedaj vsebuje 300 GB prenosa podatkov. Cena paketa ostaja enaka - 14,99 € za 30 dni.

Paket HoT GIGA mini sedaj vsebuje 30 GB prenosa podatkov. Cena paketa ostaja enaka - 6,99 € za 30 dni.

Obstoječi uporabniki višje količine v paketih prejmete samodejno ob naslednjem podaljšanju vašega paketa.

Dodatno je sedaj možen zakup Opcije Statični IP 360.

Spremembe veljajo od 11. 5. 2022 dalje.


https://www.hot.si/spremembe-pogojev.ht...
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Magic1 ::

Hot in Bob nimata pretiranih stroškov, ker uporabljaš osnovne storitve preko njih. A1 ponuja podporo, kredit, dodatne funkcije in na tem se pa obira folk (seveda tudi več stane).
Magic

sejalecx ::

Shegevara je izjavil:

Ales je izjavil:


Point je verjetno v tem, da si EU sama strelja v kolena in pri tem vpije, da to boli.

Naši politiki so moroni. Plačujemo pa mi.

In to Rusiji daleč več, kot smo ji prej, pa vsem ostalim po vrsti tudi. IDIOTI.

Hkrati pa vsi pri nas izkoriščajo priliko in arbitrarno višajo cene, kadar je to stroškovno pogojeno in kadar ni. Naše ekonomije imajo prav svetlo prihodnost!


Nafte ruske v Evropi ni več. Plin se je pa mastno podražil, ampak to je kaplja v morje napram vsem ostalim panogam, ki so prekinile poslovanje z Rusijo.

Razlog zakaj se vse draži je dvomestna vsesplošna inflacija. Količina denarja v obtoku, ki je kopičil še od konca krize 2008 in seveda pandemsko zalaganje ljudstva z gorami naprintanega denarja in poceni kreditov.

Če se novi avti dražijo po 10% na leto, če grejo cene nepremičnin v nebo, ljudjem se večajo plače... bo pa tudi A1 zaračunal tist evro ali dva več na mesec.


Post samih disinformacij.
-EU se ni v celoti odrekla ruski nafti. Vsaj ne še
-če pogledamo ruski izvoz 90% predstavljajo energenti (pred vojno ali zdaj, % se resda viša)
-energetska kriza poganja inflacijo. Še bolj jo bo

Ne vem ali je tvoj post pokazatelj totalnega neznanja ali namerno zavajaš.

Lonsarg ::

Trgovanje je dvosmerno. Prekinili smo predvsem izvoz iz EU v Rusijo kar ima kot je Shegevara povedal gromozanski vpliv na ekonomijo, neprimerljivo vecji kot te podrazitve plina. Tako na EU kot na Rusijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Shegevara ::

sejalecx je izjavil:



Post samih disinformacij.
-EU se ni v celoti odrekla ruski nafti. Vsaj ne še
-če pogledamo ruski izvoz 90% predstavljajo energenti (pred vojno ali zdaj, % se resda viša)
-energetska kriza poganja inflacijo. Še bolj jo bo

Ne vem ali je tvoj post pokazatelj totalnega neznanja ali namerno zavajaš.


Kaj ko bi ti probal razumet kaj moj post naslavlja.
Da Rusiji evropski trg od sedaj vnaprej plačuje več je totalno zavajanje sploh kar se tiče dolgoročnih ekonomskih trendov. Kot tista fora. "Danes se mi zdi, da je tako hladno, torej ne verjamem v globalno segrevanje."
Do konca leta ne bo več nafte, plin je pa drugi v vrsti. In glede na to koliko izvoza predstavljata samo ta dva energenta bo na dolgi rok predvsem Rusija tukaj stagnirala ekonomsko. Ekonomisti ocenjujejo da za 30 let. Konec koncev bo output njihovega industrijskega sektorja počepnil, ker izgubljajo dostop do tehnologije in storitev od zahoda. Lažje se EU prilagodi na dobavo in vzpostavitev novih ali alternativnih energentov, kot pa da Rusija v trenutnem kolapsu vzpostavi tehnološko ravnovesje, ki bi jim omogočilo bit v prihodnosti še v enaki meri konkurentni na trgu.

Nikjer tudi ni bilo z moje strani rečeno, da vojna nima vpliva na inflacijo. Ima ga, ampak temelji so bili vzpostavljeni že po prejšnji krizi, glavni faktor za inflacijo so bili pa pandemski ukrepi in pa vrtoglava količina novega denarja v obtoku. Seveda tudi vojna tukaj zahteva svoj delež, ampak ne se pretvarjat, da bi bil situacija povsem drugačna brez vojne. hiperinflacijo so napovedovali že l.2020.
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borz...

energetik ::

A morate še tukaj z Rusijo?

Če bodo operaterji še naprej dražili, bom šel pač namontirat anteno, jo obrnil na Krim za osnovne programe in odpovedal paket ter zadeve gledal preko HOT modema. Na TV nam itak laufa skoraj samo že jutup.
Pa ne da ne bi mogel plačevati, ampak iz principa, mi grejo na jetra s temi paketi in letno ceno, ki skoraj dosega ceno štroma, ki nam napaja komplet bajto, vključno z gretjem in toplo vodo.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

hipertija ::

energetik je izjavil:

A morate še tukaj z Rusijo?

Če bodo operaterji še naprej dražili, bom šel pač namontirat anteno, jo obrnil na Krim za osnovne programe in odpovedal paket ter zadeve gledal preko HOT modema. Na TV nam itak laufa skoraj samo že jutup.
Pa ne da ne bi mogel plačevati, ampak iz principa, mi grejo na jetra s temi paketi in letno ceno, ki skoraj dosega ceno štroma, ki nam napaja komplet bajto, vključno z gretjem in toplo vodo.


seveda, pa ukv postaje si kupite v familiji in imate zastojn klice preko pmr :)
Prekle za kurnk

Glugy ::

"Operaterji pravijo, da so izčrpali vse notranje rezerve "
Niso izčrpali vseh rezerv če imajo še vedno dobiček. Ne nasedat temu folk.

cias ::

Zaradi mene gre lahko tudi 100€ gor, važno da ustavimo Putina.
Slava Ukrajini!

Glugy ::

Pa sej ni prišlo do glavnih podražitev zarad vojne v Ukrajini no.
Pismo je folk naivn:

bedarija ::

dexterboy je izjavil:

Novica je samo odraz volje ljudi, da sesujemo sosedo na vzhodu, pa naj košta kar hoče.

kekw

trenutna cena sodčka 100$ - cena goriva, če ne bi bil reguliran 2€
cena sodčka med 2011 - 2014 povprečno 100$ - povprečna cena goriva 1,4€
lahko rečeš ja tista leta je bilo regulirano, res je, samo v ameriki ni regulrian pa so bile cne pol nižje kot zdaj. stroški kao gor in zato cene gor a dobički so rekordni. to ne gre skupaj

Prospekt ::

Izredno buggy mobilno omrežje. Če si pri njihovih cenejših verzijah ala BOB so pa storitve še bolj katastrofalne.

Ganon ::

Prospekt je izjavil:

Izredno buggy mobilno omrežje. Če si pri njihovih cenejših verzijah ala BOB so pa storitve še bolj katastrofalne.


Mhm. Še nisem doživel prekinitve, vse deluje brezhibno, povsod. Imam Bob.

nejc_nejc ::

energetik je izjavil:

A morate še tukaj z Rusijo?

Če bodo operaterji še naprej dražili, bom šel pač namontirat anteno, jo obrnil na Krim za osnovne programe in odpovedal paket ter zadeve gledal preko HOT modema. Na TV nam itak laufa skoraj samo že jutup.
Pa ne da ne bi mogel plačevati, ampak iz principa, mi grejo na jetra s temi paketi in letno ceno, ki skoraj dosega ceno štroma, ki nam napaja komplet bajto, vključno z gretjem in toplo vodo.


Zakaj ze sedaj ne skenslas TV, ropotije?

FireSnake ::

Glugy je izjavil:

Pa sej ni prišlo do glavnih podražitev zarad vojne v Ukrajini no.
Pismo je folk naivn:


Plačaš zaradi vojne, pohlepa ali sosedove Micke.
Kakšna je razlika ?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Prospekt ::

Ganon je izjavil:

Prospekt je izjavil:

Izredno buggy mobilno omrežje. Če si pri njihovih cenejših verzijah ala BOB so pa storitve še bolj katastrofalne.


Mhm. Še nisem doživel prekinitve, vse deluje brezhibno, povsod. Imam Bob.

Imamo kakšnih 20 številk pri njih, 6 različnih proizvajalcev telefonov, 8 različnih občin, pogosto se najdejo težave s povezavo med telefonskimi pogovori.

starfotr ::

Konkurenca obstaja. Kaj čakaš?

Dražili bodo vsi.

Apofis ::

HOT ne dviga cen, dvigujejo pa cene v Hofru..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Apofis ()

Lonsarg ::

HOT in podobni nizkocenovni ponudniki imajo en sam večji strošek, medoperatersko tarifo po kateri jim A1 nudi omrežje, vse ostalo so zminimalizirali na nulo. Če A1 to tarifo poveče bodo v nemilosti in bodo pač morali dražiti. Enkrat bo skoraj gotovo do tega prišlo ob taki inflaciji.

MrStein ::

Prospekt je izjavil:

Ganon je izjavil:

Prospekt je izjavil:

Izredno buggy mobilno omrežje. Če si pri njihovih cenejših verzijah ala BOB so pa storitve še bolj katastrofalne.


Mhm. Še nisem doživel prekinitve, vse deluje brezhibno, povsod. Imam Bob.

Imamo kakšnih 20 številk pri njih, 6 različnih proizvajalcev telefonov, 8 različnih občin, pogosto se najdejo težave s povezavo med telefonskimi pogovori.

Težave so tudi pri drugih.
Včasih je kvaliteta takšna, da en iz obupa kar prekine. Pet sekund pozneje se spet pokličeta in glej čudo, zdaj pa ista aparata, isti SIM, isto omrežje, pa dela brez težav.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ganon ::

Prospekt je izjavil:

Ganon je izjavil:

Prospekt je izjavil:

Izredno buggy mobilno omrežje. Če si pri njihovih cenejših verzijah ala BOB so pa storitve še bolj katastrofalne.


Mhm. Še nisem doživel prekinitve, vse deluje brezhibno, povsod. Imam Bob.

Imamo kakšnih 20 številk pri njih, 6 različnih proizvajalcev telefonov, 8 različnih občin, pogosto se najdejo težave s povezavo med telefonskimi pogovori.


Morda oddajaš slabo energijo, ki zmoti signal. Drugi nimamo težav.

cias ::

Me zanima kaj bo s HOT.

Pa kdaj bo 5g pri A1? Ista ferkvenca kot Telekom...?

zobnik ::

Tole okol Hota tud mene zanima samo ne preko telefona, da recimo dela na namiznem računalniku preko hot sim kartice.
Sedaj plačujem 20 evrov neomejeno, kar pa se še ni podražilo in se bo še.
TV bi pa najraje nazaj dal strešno anteno, da 1/2 vsaj lovi, itak ga večina ne gleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

cias ::

zobnik je izjavil:

Tole okol Hota tud mene zanima samo ne preko telefona, da recimo dela na namiznem računalniku preko hot sim kartice.
Sedaj plačujem 20 evrov neomejeno, kar pa se še ni podražilo in se bo še.
TV bi pa najraje nazaj dal strešno anteno, da 1/2 vsaj lovi, itak ga večina ne gleda.


Meni dela 4g na HOT z Dell prenosnikom in lte 4g modul kartico.
Dela tudi z USB lte modemom.

Tisti USB lte modem je tudi Telekom prodajal, morda ga imajo še.

3p ::

S tem izgovorom "vse se draži, energenti se dražijo, inflacija je, zato dražimo" se že vsi skupaj smešijo. Ob tem, da dražijo, ker pač lahko, nas imajo še za butle.

https://www.finance.si/9000308/Poslovan...

Hudo je, hudo, ja, leta 2022 dobiček ne bo narasel za 99%? Delničarji se bojo čisto uscali v hlače od sile. ;(

Buggy ::

to je za nagrado, ker smo jim med "epidemijo" potalali taksne in drugacne covid olajsave ter bone, bomo pa sedaj se malo dodatno polacevali, ker kapitalizem v vsem svojem sijaju. Pomoci se pa seveda niso branili...se vec zahtevali so jo :))

...res kot sem ze napisal...sami revcki so tali nasi "podjetniki" in podjetja, se ti pri srcu kar milo stori >:D

zobnik ::

cias je izjavil:

zobnik je izjavil:

Tole okol Hota tud mene zanima samo ne preko telefona, da recimo dela na namiznem računalniku preko hot sim kartice.
Sedaj plačujem 20 evrov neomejeno, kar pa se še ni podražilo in se bo še.
TV bi pa najraje nazaj dal strešno anteno, da 1/2 vsaj lovi, itak ga večina ne gleda.


Meni dela 4g na HOT z Dell prenosnikom in lte 4g modul kartico.
Dela tudi z USB lte modemom.

Tisti USB lte modem je tudi Telekom prodajal, morda ga imajo še.


do nekje 1.5gb/dan porabim je pa odvisno kako bi deloval, ker mam že sedaj škatlico tik pod streho usmerjeno drugam, da bi s telefonom deloval bolje pa mal dvomim bo treba probat...za 10 evrov dobim 80gb in še klice imam krite, sms.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

fikus_ ::

Prospekt je izjavil:

Izredno buggy mobilno omrežje. Če si pri njihovih cenejših verzijah ala BOB so pa storitve še bolj katastrofalne.


Imam BOB in deluje ok, brez težav že nekaj let. Sicer podpora ni ne vem kaj in še potrpljenje moraš imeti, da jih dobiš (občutil pri uveljavljanju ugodnosti za nove naročnike pri enakem paketu, kot sem ga imel).
Pomembno je pa, ko imaš nek paket, ti ga ne dražijo.
Primerljiv oz. celo cenejši je pa HoT, vendar me moti plačevanje/polnitev v Hoferju (menda se da nastavit samodejno).
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Markoff ::

dexterboy je izjavil:

Novica je samo odraz volje ljudi, da sesujemo sosedo na vzhodu, pa naj košta kar hoče.

Uboga Madžarska, le kaj nam je storila?

Lonsarg je izjavil:

Trgovanje je dvosmerno. Prekinili smo predvsem izvoz iz EU v Rusijo kar ima kot je Shegevara povedal gromozanski vpliv na ekonomijo, neprimerljivo vecji kot te podrazitve plina. Tako na EU kot na Rusijo.

Cene transporta v RU so poletele v nebo; delno, ker vse manj voznikov želi tja voziti, delno ker so se poti podaljšale okoli BY. Posledično se stroški preveč zažirajo v maržo, zato se z RU trga umika vse več proizvajalcev. Samo specifičnih izdelkov je prepovedano prodajati v RU, npr. visoke tehnologije in komponent, ki se uporabljajo v vojaške namene. Vse ostalo je free for business.

Gospodarstva v Evropi so še vedno v fazi rasti, RU gor/dol.

Morda bi se cenjeni kolega malce poinformiral o osnovnih okoliščinah trgovanja z RU, preden bi svoje (ne)znanje objavljal na spletu?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Ganon ::

Prvi, ki bo sledil podražitvam, je Telemach.

https://www.blog.uporabnastran.si/2022/...

cias ::

zobnik je izjavil:


do nekje 1.5gb/dan porabim je pa odvisno kako bi deloval, ker mam že sedaj škatlico tik pod streho usmerjeno drugam, da bi s telefonom deloval bolje pa mal dvomim bo treba probat...za 10 evrov dobim 80gb in še klice imam krite, sms.


Kako dobro bo delalo na telefonu je zelo odvisno od telefona. Jaz sem imel na enem telefonu 4 na drugem 2 črtici. Na Telekomovem 4g modemu 3, odvisno od vremena.
Potem sem nabavil še en 4g ruter z aliexpressa, pa sem z njim komaj kaj lovil, sem imel na eni palici sredi sobe, pa še kako sem ga obrnil je bilo odvisno.

HOT ma sedaj 300gb.

broken/link ::

T2 sledi trendu.

Ganon ::

broken/link je izjavil:

T2 sledi trendu.


In že tako so svinjsko dragi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 bo prvi dražil pakete

Oddelek: Novice / Ostale najave
4513598 (8167) Ganon
»

A1 bo z novim letom podražil stare pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5314018 (7030) pwn3rrr
»

Tudi klici v EU odslej regulirani in zato cenejši

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
288002 (5607) MrStein
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19568516 (55962) Cruz
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22460749 (52876) nekikr

Več podobnih tem