» »

Mandrake Linux 9.2 in ADSL

Mandrake Linux 9.2 in ADSL

Spike ::

Namestil sem si Mandrake, ker sem pač hotel malo okusisti Linux. Sedaj pa je prišlo do težave. Ne morem prit na internet. Imam ADSL 1024/256, modem pa je Callisto821 od ISKRAtel. Sem sprobal uredit povezavo s čarovnikom in mi po testu ne deluje internet (napiše, da naj probam še enkrat ampak isot. Če kdo ve kako naj poštimam ADSL v teh linuxih naj prosim pove, če ne pa povejte kateri linux še naj sprobam in je za začetnike8-);(

ToniT ::

www.slo-tech.com/linux.
Za začetek bo dober, pa še ADSL je porihtan....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Jochaan ::

ja slo tech linux je fajn sam a j emožno da se jih da na disk ker je tole iz cd-ja mal smotano in mi gre na živce ko tk dolgo loada ...

moj_nick ::

Verjetn mu mrežne ne prepozna... Katero mrežno maš?

A bi kdo bil tolk prijazn, da bi napisal komando za detect mrežne?

Jochaan ::

pri mandrake men naredi isti problem, pa mam mrežne čist "zaznane".
Un čarovnik je ;( čudn.
Mislim da ni kriva režna.

Ajde linux experti javte se in pomagite.:))

Spike ::

Mrežna je realtek model 4401 in je integrirana na matično asus a7v333-x. Mrežna je sicer zazna samo ne vem če je prava. Seveda so na CD-ju od matične priloženi gonilniki ampak jih niti nisem namestil. Aja samo ne vem zakaj mi je pol enkrat celo uspelo prit na internet z adsl drugi dan pa zopet ne. A priporočate katero drugio distribucijo? Sam razmišljam, da bi probal ali SuSE ali pa RedHat 9 (Pingo 2.0)

mare_ ::

In je že kdo kaj ugotovil?

dr.J ::

Stavim, da je tisto Broadcom 4401 in ne RealTek. Asus zraven prilaga ustrezne linux gonilnike, le da sami ne skočijo s CDja na disk... Mislim sicer, da je ta čip že podprt v kolikor toliko sodobnem jedru( 2.4.20 ali nekaj takega), tako da s tem najbrž ne bi smelo biti težav (ne vem, katero jedro uporablja M9.2).

Sicer poglej, kaj najdeš v logih; npr.
dmesg | grep eth
/sbin/ifconfig eth0

Za ADSL pa ti ne vem pomagati. Malo pobrskaj po tem forumu.

gpg ::

Imas mogoce dve ali vec mreznih kartic? Kaj se zgodi, ko kot root pozenes:
service adsl start

mare_ ::

1 mrezna - mreža drgač dela OK

adsl service not found

gpg ::

Kako imas lahko na isti masini ADSL in mrezo, ce imas samo eno mrezno?

Lahko prosim napises korake, kako si v Nadzornem srediscu Mandrake nastavil ADSL?

Katero razlicico (verzijo) Mandrake Linuxa imas namesceno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gpg ()

mare_ ::

>Kako imas lahko na isti masini ADSL in mrezo, ce imas >samo eno mrezno?

Vmes imam switch.

>Lahko prosim napises korake, kako si v Nadzornem >srediscu Mandrake nastavil ADSL?

mreža & internet>drakconnect>launch the wizard>use auto detection>ADSL connection>use pppoe>vpišem podatke (ime, dns-je, username, password)>start at boot>potem dam, naj se poskusi povezat in potem napiše, da se ne more

>Katero razlicico (verzijo) Mandrake Linuxa imas >namesceno?
9.2

gpg ::

adsl service not found

Tole je najbolj cudno. Carovnik bi moral namestiti pakete, ki jih rabis, da vzpostavis povezavo ADSL, a ocitno jih ni? Ne vem, zakaj bi se to zgodilo.

Lahko prosim preveris v Upravniku paketov, ce imas se nastavljene namestitvene CDje kot vire paketov? Ce imas, pozeni se kot root:
urpmi.update -a
da vidis, ce baza s paketi ni ostala slucajno zaklenjena, ali kaj takega.

mare_ ::

Se opravicujem za rahlo pozen odgovor;)

ADSL mi je uspelo usposobit, in sicer tako: Nekaj sem brat mi je nekaj čaral po računalniku in mu je uspelo, da je sistem čisto zmrznil. Nato je sledil reset. Potem sem še enkrat pognal čarovnika in začuda je stvar začela delati.

Poldi112 ::

A si lahko malo bolj natancen glede caranja. Trenutno imam sam identcen problem.

cekr ::

Z najmanj razmišljanja boš rešil problem tako, da greš v ponovno inštalacijo.
Problem nastane pri Mandrake v tem, da če instaliraš privzeti paket, ti ne uredi ADSL in ostalih zadev za internet.
Instalacijo izvedi tako, da boš inštaliral po svoji meri in vklpi se zadeve, ki gredo z mrežami in internetom,.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Poldi112 ::

Ne bo slo. To ni moj racunalnik in prevec stvari je gor ze narejenih, da bi os na novo instaliral.

mare_ ::

Ne vem točno kaj je počel - nekaj v nadzornem središču .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

gpg ::

Poldi112: tudi tebi ne namesti potrebnih paketov, ko nastavis ADSL v Nadzornem srediscu Mandrake?

Ce je tako, namesti rp-pppoe rocno:
urpmi rp-pppoe

Poldi112 ::

Ne, jaz sem samo mislil da rabim pppoe nastimat, ker me je tehnik od ISP-ja narobe obvestil. Tako da sem uspesno instaliral roaring penguin. In se seveda nisem mogel povezati... Imam pa tezave z mrezno, ki sem jih izpostavil v tej temi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kombinacija Linuxa in Windowsov

Oddelek: Operacijski sistemi
161184 (1184) b4ssk1ller
»

Mandriva 2006 - adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
5851 (685) drola
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295037 (22694) Skrat
»

nForce 2 driverji in Mandrake linux (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1094511 (3699) sh4rk
»

Problemi z Mandrake 9.1

Oddelek: Operacijski sistemi
8759 (684) gpg

Več podobnih tem