» »

kompaktni cenejši pametni telefon

kompaktni cenejši pametni telefon

Obelix07 ::

Danes sem v iskanju novega pametnega telefona malo pogledal, kaj trg ponuja in ugotovil, da so trenutni pametni telefoni postali ogromni. Zaradi športnih aktivnosti in namena uporabe, si želim manjši cenejši telefon, pa na trgu ne najdem nič pametnega v rangu 250€. Zadnja leta sem zadovoljen z Xiaomi telefoni, ki ponujajo zame vrh glave vsega že v njihovih vstopnih modelih (250€ telefon je pri njih zame že raketa), sicer uporabljam pametni telefon za veliko stvari, ne igram pa igric in tudi velik ekran mi ne predstavlja prednosti.

Trenutni telefon je velik 137x69 mm in v tem rangu velikosti ne najdem ničesar v mojem cenovnem rangu. Kakšen Apple SE mi je predrag, našel sicer na spletu nekaj primerkov ampak so bili vsi brez izjeme precej dragi. Nimam problema z nakupom preko kakšnih kitajskih spletnih strani, če se le najde kakšna ideja za kompakt budget pametni telefon. Je mogoče kdo zasledil test poceni kompaktnih pametnih telefonov, mogoče ve kdo za kakšno preverjeno opcijo,....?

Za vse info že v naprej hvala.

energetik ::

Sem v isti zagati. Enostavno ne dobiš več normalno velikega telefona. Normalno velik mislim v smislu nekje Galaxy S4. Ne razumem proizvajalcev, zakaj ne ponudijo enako zmogljivega telefona z različno velikimi zasloni, kaj je fora?

Tako da če boš kaj našel, kar napiši.

fikus_ ::

Poglejta na gsmarena

https://www.gsmarena.com/

8====D~~ ::

Fairphone, če imaš preveč denarja/bi rad očaral Greto.

Steinkauz ::

energetik je izjavil:

Sem v isti zagati. Enostavno ne dobiš več normalno velikega telefona. Normalno velik mislim v smislu nekje Galaxy S4. Ne razumem proizvajalcev, zakaj ne ponudijo enako zmogljivega telefona z različno velikimi zasloni, kaj je fora?

Tako da če boš kaj našel, kar napiši.


Fora je, da folk pač kupuje večje telefone.

Sam sem iskal pod 15cm višine in sm kupil samsung a41.

prozac ::

jaz sem imel podobne zelje
potem sem sklenil kompromis in kupil google pixel 4a za 350e

Vetrpiha ::

Asus Zenphone 8 spada pod te kriterije, če bo kdo slučajno iskal kaj v malo višjem rangu

Ahim ::

Jaz sem pred casom vzel Samsung A41. Je tocno toliko sirok, kot omenjas (pod 70 mm), ampak visji/daljsi za dober centimeter (slabih 150 mm), ker so danes telefoni ocitno bolj podolgovati kot pred leti. Bil je nekaj cez 200 EUR v Sloveniji kupljen brez vezave.

hopsy ::

Kr visoke SAR vrednosti ima tale tvoj a41 veš :/

0.59 W/kg (head) 1.50 W/kg (body)

sekvap ::

jp. poglej pixle. 3a je malo višji, 4a pa nižji ampak dražji.

Vetrpiha ::

hopsy je izjavil:

Kr visoke SAR vrednosti ima tale tvoj a41 veš :/

0.59 W/kg (head) 1.50 W/kg (body)

Relevantno, če ga ima nonstop zraven jajc in spi z njim na uho privezanim

DamijanD ::

s10e, če se še kje dobi

RejZoR ::

Za 250€ ne. Imaš pa v tem formatu Zenfone 8 za 600€... Problem je da poceni telefone vse delajo orjaške, da privabijo glup folk, ki tripa na ogromne telefone. Tud če je ekran 480p, sam da je velik. iPhone 12 Mini je še manjši ampak še dražji. To pa je to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TheBlueOne ::

Jaz sem zaradi velikosti vzel iPhone 12 mini, ceprav se mi zdi vreden max 50% tega kar zanj zeli Apple. Moja ima s10e in je v bistvu razen fotoaparata boljsi, dobis pa ga menda za okoli 300USD iz aliexpressa. Malo je smotano s posodobitvami ampak lahko pogeekas kako in kaj, so pa snapdragon razlicice.

hojnikb ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz sem zaradi velikosti vzel iPhone 12 mini, ceprav se mi zdi vreden max 50% tega kar zanj zeli Apple. Moja ima s10e in je v bistvu razen fotoaparata boljsi, dobis pa ga menda za okoli 300USD iz aliexpressa. Malo je smotano s posodobitvami ampak lahko pogeekas kako in kaj, so pa snapdragon razlicice.

S10E ni varjante da je boljši, vsaj kar se tiče hardware-a.
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

hojnikb je izjavil:


S10E ni varjante da je boljši, vsaj kar se tiče hardware-a.


Morda ni boljsi v smislu stevilk ampak deluje bolj moderen. Software dela svoje, je pa tudi kar tanek. Ko gres iz Androida na iOS se vrnes najmanj pet let v preteklost. Potem pa imas se plus, da aplikacije delujejo bolj povezano (recimo ni opozoril, da nekaj ne uploada, ker se je ustavila aplikacija), lahko dostopas do vseh datotek iz PC in iz aplikacij itn. Pri iPhonu je to vse nekako smotano. s10e je za moj okus top telefon za ca 300EUR iz Alija, ce ga znas potem posodobiti.

Zgodovina sprememb…

8====D~~ ::

Xperia Ace 2, do sedaj nažalost le na Japonskem.

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_ac...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 8====D~~ ()

Obelix07 ::

Hvala za predloge, zelo dobro se mi sliši tale Xperia (bom spremljal), mogoče tudi s10e, ostalo mi je hitro predrago, preveliko. Je tako, da je za moje potrebe en nov Xiaomi za 150€ preko tujih spletnih trgovin že raketa, potem pa mi je kar malo neumno dati 100%+ več ker želim nekaj manj oz. manjše.

Pri mojem telefonu je bila problem baterija, kapacitete 4000 mAh, pa ni zdržala dobrih 10 ur brez neke konkretne uporabe. Ker nisem vedel, kje je problem, sem začel gledat za novim telefonom, pa vidim, da jih je velika večina za moje potrebe prevelika, tiste izjeme pa praviloma predrage. Sem se vseeno potem lotil gledat, kaj lahko naredim z obstoječim, naredil najprej factory reset, pa ni nič pomagalo, potem pa našel v BTC-ju baterijo za 15€, pa sem se odločil, da še to probam. Zdaj filam in upam, da je to pomagalo, v tem primeru z veseljem ostanem na starem telefonu in upam, da bodo do naslednjega iskanja šli ponudniki spet tudi malo nazaj proti manjšim telefonom.

Ahim ::

Vetrpiha je izjavil:

hopsy je izjavil:

Kr visoke SAR vrednosti ima tale tvoj a41 veš :/

0.59 W/kg (head) 1.50 W/kg (body)

Relevantno, če ga ima nonstop zraven jajc in spi z njim na uho privezanim

Ne eno, ne drugo - je na mizi v dnevni, ko sem doma, enako v pisarni, vecinoma uporabljen za tipkanje sporocil, vsakih nekaj dni pa kak klic.

Pa stevilke je potrebno dati v kontekst (za katerikoli telefon): ce maksimalno izseva par wattov, potem je to pac par wattov, pika. Ne more jih biti kar carobno 100 ali 10K. Vsi telefoni izsevajo priblizno enako energije ob maksimumu (ni razlike med njimi za en razred magnitude), edino sevalni diagram je razlicen med telefoni, kar se potem odraza na teh SAR meritvah. Sonce me vsak dan zadeva v glavo precej dlje casa in s precej vec energije precej krajsih valovnih dolzin (vkljucno z ionizirajocimi, za razliko od mobitela) ...

hojnikb ::

TheBlueOne je izjavil:

hojnikb je izjavil:


S10E ni varjante da je boljši, vsaj kar se tiče hardware-a.


Morda ni boljsi v smislu stevilk ampak deluje bolj moderen. Software dela svoje, je pa tudi kar tanek. Ko gres iz Androida na iOS se vrnes najmanj pet let v preteklost. Potem pa imas se plus, da aplikacije delujejo bolj povezano (recimo ni opozoril, da nekaj ne uploada, ker se je ustavila aplikacija), lahko dostopas do vseh datotek iz PC in iz aplikacij itn. Pri iPhonu je to vse nekako smotano. s10e je za moj okus top telefon za ca 300EUR iz Alija, ce ga znas potem posodobiti.

Če je kaj, je kvečjemu obratno. K greš nazaj na android se počutiš, da si se vrnu v prejšno desetletje, kar se tiče UX.
#brezpodpisa

;-) ::

TheBlueOne je izjavil:

hojnikb je izjavil:


S10E ni varjante da je boljši, vsaj kar se tiče hardware-a.


Morda ni boljsi v smislu stevilk ampak deluje bolj moderen. Software dela svoje, je pa tudi kar tanek. Ko gres iz Androida na iOS se vrnes najmanj pet let v preteklost. Potem pa imas se plus, da aplikacije delujejo bolj povezano (recimo ni opozoril, da nekaj ne uploada, ker se je ustavila aplikacija), lahko dostopas do vseh datotek iz PC in iz aplikacij itn. Pri iPhonu je to vse nekako smotano. s10e je za moj okus top telefon za ca 300EUR iz Alija, ce ga znas potem posodobiti.

Obratno si mislil? iOS je vsaj 10 let pred androidom. Se nikoli mi ni nobena aplikacija steknila, se nikoli nisem videl opozorila da kaj ne dela. Pri androidu pač vsakič že prvi dan in potem vsak dan uporabe pri vsakem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

SmeskoSnezak ::

;-) je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

hojnikb je izjavil:


S10E ni varjante da je boljši, vsaj kar se tiče hardware-a.


Morda ni boljsi v smislu stevilk ampak deluje bolj moderen. Software dela svoje, je pa tudi kar tanek. Ko gres iz Androida na iOS se vrnes najmanj pet let v preteklost. Potem pa imas se plus, da aplikacije delujejo bolj povezano (recimo ni opozoril, da nekaj ne uploada, ker se je ustavila aplikacija), lahko dostopas do vseh datotek iz PC in iz aplikacij itn. Pri iPhonu je to vse nekako smotano. s10e je za moj okus top telefon za ca 300EUR iz Alija, ce ga znas potem posodobiti.

Obratno si mislil? iOS je vsaj 10 let pred androidom. Se nikoli mi ni nobena aplikacija steknila, se nikoli nisem videl opozorila da kaj ne dela. Pri androidu pač vsakič že prvi dan in potem vsak dan uporabe pri vsakem.

Ocitno premalo uporabljas iOS. Osebne zgodbice imam z ogromno iOS napravami, pa vecje bedarije ne obstajajo... (zato tud iscem nov fon) /r

Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

hojnikb ::

Uporabljam tako android kot iOS (s tem da je iOS daily driver, android pa backup) in je pac tko. iOS vsaj kar se tice user experience-a, je dalec pred androidom. Je pa res, da ce si taksna cvetka, ki more vsakih 5 minut nekaj tweakat v .conf fajlih in met vsak drug dan drug custom rom gor, potem iOS res ni za tebe.
#brezpodpisa

bluefish ::

Alo, nazaj na topic.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon za 600-800€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
587222 (4804) Vetrpiha
»

iphone se 2020? ja/ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12714887 (9011) billy
»

Apple predstavil nov poceni iPhone SE (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
32849365 (34088) MrStein
»

Galaxy S10 vs iPhone 11

Oddelek: Mobilne tehnologije
447044 (5982) m0LN4r

Več podobnih tem