» »

Potovalni kovčki in torbe

Potovalni kovčki in torbe

salabajs ::

Pozdrav!

Razmišljam o nabavi kovčka. Kakšno je vaše mnenje, nasvet. Kolikor sem videl so lahko cene precej visoke.. Naletel sem pa na ta izdelek: vidaXL Tri Delni Komplet Trdih Potovalnih Kovčkov Črne Barve (138.99€)

Material: ABS
Velikost: S, 45,5 x 30 x 20 cm (D x Š x V)
Velikost: M, 55 x 36 x 22 cm (D x Š x V)
Velikost: L, 66 x 41 x 24 cm (D x Š x V)
Dolžina popolnoma raztegnjenega ročaja, merjeno od tal: 94 cm (Velikost S), 108 cm (Velikost M), 108,5 cm (Velikost L)

Cenovno je ugodno - glede na to, da so trije v kompletu. Sedaj kvaliteta in ali se splača nabaviti je pa potem drugo; tudi izkušenj nimam s to trgovino.

Kar me pa še posebej zanima je pa kako je s kabinskimi kovčki. Bo ta "S" tukaj ok za kabino ali ne?

nejcek74 ::

Cena je relativno nizka, ampak je razlog ociten:
- grdi so kot, eeeee, kot kos za smeti. No, ja material je isti. Zakaj ne kupis kr koša za smeti?
- detalji so slabo obdelani
- o kolescih ne bom sodil, ce so slabi, bos zadevo kmalu vrgel stran
- zakaj rabis 3? ponavadi kupis S+L, ali pa samo S, ali pa samo L

za velikosti lepo poguglaj, nizkocevniki imajo malo svoje dimenzije, se bos moral odlocit kaj ti je bolj pomembno.

kixs ::

Fino je vedet tudi tezo kovcka.

vidaXL naceloma samo preprodaja poceni kitajsko robo. Supporta pa niti nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

salabajs ::

@nejcek74 Ne rabim treh kot tak - to sem prilepil, ker sem zasledil in sem vpr za mnenje. Drugače pa se strinjam, najverjetneje vedno potrebuješ S ali L.

Sem mislil, da je "kabinski bolj standardiziran" kar se dimenzij tiče. Škoda bi bilo nabaviti en manjši kovček potem pa ga ne bi mogel za letalo koristiti in posledično moraš nabaviti še enega..

Drugače pa se priporočam za kakšne povezave do izdelkov kaj je po vašem mnenju ok (vem da je odvisno od znamke, kvalitete itd)

SmolWhale ::

Če imajo trdi sir je ok, drugač ne..

IL_DIAVOLO ::

Travel&more imas v europarku.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kriptobog ::

Meni so tolikrat unicili kovcek, da sem nazadnje popizdil in sel v Interspar in kupil najcenejsi kovcek, da mi je vseeno zanj. Neke obicne velikosti iz nekega tekstila. Zacuda po 20+ letih se drzi :))

starfotr ::

Jaz sem kupil priznano znamko na S, katero vsi poznamo.

Če mi ga izgubijo ali uničijo, bodo plačali novega, zato obstajajo okenca na letališčih. To se ne sekiram. Ravno tako oblačila ipd.

Pomembno mi je, da obstaja neka podpora po prodaji. Recimo sem rabil nov kolešček in sem ga z lahkoto dobil. Če ne bi imel tega, bi moral kupiti nov kovček ali se po svetu vozit kot klošar.

Torej, izplača se dati več, vsaj če greš nekajkrat na leto na letalo ali s kakim drugim javnim prevozom.

V-i-p ::

Ziher si vzel iz Butec in butec firmo ;). Ja dobri so, ja.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

kriptobog ::

starfotr je izjavil:

Jaz sem kupil priznano znamko na S, katero vsi poznamo.

Če mi ga izgubijo ali uničijo, bodo plačali novega, zato obstajajo okenca na letališčih. To se ne sekiram. Ravno tako oblačila ipd.

Pomembno mi je, da obstaja neka podpora po prodaji. Recimo sem rabil nov kolešček in sem ga z lahkoto dobil. Če ne bi imel tega, bi moral kupiti nov kovček ali se po svetu vozit kot klošar.

Torej, izplača se dati več, vsaj če greš nekajkrat na leto na letalo ali s kakim drugim javnim prevozom.


Imas izkusnje s tem? Meni so ga unicili pa nisem nic dobil od njih. Je slo lepo iz mojega zavarovanja

starfotr ::

1x ja. Sem dobil vse povrnjeno. In čez 4 mesece še kovček nazaj.

PINki ::

Kupil enega XXL v tediju, kar orng zlorabljan pa se kar drzi. Kolescki, drzalo, zadrga vse je bp. Pa ga zena nic ne spara po stopnicah, robnikih pa se prenapolni ga, da se moras usesti nanj da uspe zapreti fršlus.

Imam pa enega manjsega Samsonita, ki sem ga dobil sluzbeno. Eleganten, lep, lahek in lepo vodljiv. Zlorabljan pa ni bil kot tedijev tako, da je zaenkrat bp.

My 2 cents.

kixs ::

starfotr je izjavil:

1x ja. Sem dobil vse povrnjeno. In čez 4 mesece še kovček nazaj.


Potem je bil kovcek izgubljen in ne poskodovan. In to je cisto normalno, da dobis povrnjeno in ce najdejo kovcek, tudi tega. Enako se je zgodilo moji znanki.

gruntfürmich ::

salabajs je izjavil:

@nejcek74 Ne rabim treh kot tak - to sem prilepil, ker sem zasledil in sem vpr za mnenje. Drugače pa se strinjam, najverjetneje vedno potrebuješ S ali L.

Sem mislil, da je "kabinski bolj standardiziran" kar se dimenzij tiče. Škoda bi bilo nabaviti en manjši kovček potem pa ga ne bi mogel za letalo koristiti in posledično moraš nabaviti še enega..

Drugače pa se priporočam za kakšne povezave do izdelkov kaj je po vašem mnenju ok (vem da je odvisno od znamke, kvalitete itd)

dimenzijo kabinskih kovčkov imajo vsaka družba različno. tako da tu če želiš neko univerzalnost, boš moral kupiti najmanjšega.

drugače pa če ne rabiš takoj, se vedno najdejo znižanja. recimo moja ima dva (velikega in kabinskega) od roncata, ki so zelo dragi in kvalitetni, ampak je obakrat naletela na takšna izredna znižanja, da ju je brez obotavljanja kupila. verjetno v bags&more. drugače pa ima tudi samsonite sezonska znižanja; verjetno v toku pri btc-ju.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

VEcina druzb ima enake dimenzije, ko prides do nizkocenovcev pa se stvari zakomplicirajo. Pa vecina druzb tudi ne preverja kaj folk gor vlaci in nekateri res pretiravajo. CE letis z nizkocenovcem pa pricakujed, da bo vsaj centimeter problem:)

blue ::

Jst se bi izogibal kovčkov z 4 kolesi (360), ker če boš čekiral boš hitro ostal brez kakega kolesa..

koyotee ::

Res je, veliko bolj vzdrzljivi so kovcki z dvema kolesoma, ki sta fiksna, ne strlijo ven ampak so napol skriti.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Senzor ::

blue je izjavil:

Jst se bi izogibal kovčkov z 4 kolesi (360), ker če boš čekiral boš hitro ostal brez kakega kolesa..

Najbolj zabavno je, ko ostaneš brez dveh koles po diagonali. :D

Tistega, ki si je izmislil ta štrleča kolesa, bi dal za en dan delat na tekoči trak, da preklada kufre.

starfotr ::

Je pa udobno furat kovček in še kak ruzak na njem. Dosti lažje, kot vleči za seboj. Je pa res težava, da ti mimo grede kaj uničijo.

koyotee ::

starfotr je izjavil:

Je pa udobno furat kovček in še kak ruzak na njem. Dosti lažje, kot vleči za seboj. Je pa res težava, da ti mimo grede kaj uničijo.


Odvisno od terena. Bognedaj peljati po kockah s štirimi kolesi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

nejcek74 ::

s stirimi kolesci se je težje premikat kot z onim z dvemi, in kot je koyotee omenil, na neravnem terenu je muka. Ce si gospa z visokimi petami je vseeno, drugace priporocam dve.
Jaz imam zdaj pogosto kar torbo s kolesci, ima tudi svoje probleme, ampak mi odtehta vsestranskost.

Zimonem ::

Po 20letih samsonitovega dvokolesnika mi ne pride na pamet menjat za 4 kolesnika. Že bolj stabilen je ko se hočeš vsesi nanjga ko čakaš. Večja kolesa so precej vredna ko mahedraš po mestu... Pa saj zdržijo. 5 kolesnika mogoče kaka izvedba rukzaka, za potniško prtljago.

gruntfürmich ::

če imaš 4 kolesa, jih komodt uporabljaš kot 2.
če imaš 4 kolesa lepše voziš kovček tudi po neravni podlagi ker je sam profil kovčka postavljen višje - nad kolesa, prav tako ga ni treba nagniti da bi ga vozil in s tem težo prevzeti na roke, kar je veliko bolj udobno za šetkanje po letališču. je pa v višino manj prostora pri 4 kolesih, ker je recimo 5cm dvignjen od podlage, ter če si neroden ti jih iz tega razloga lahko odbije. so pa tudi že 2 kolesa danes velika, tako da niso tako neudobna kot če bi imel samo 2 mala kolesa.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Kovček s 4 kolesci lahko furaš pred sabo, te ne tolče po petah, pa še hitrejši si.

Preizkušeno n-krat v časih, ko se je še letelo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kixs ::

Js tudi nimam tezav s 4-kolesi. Uporabljam isti kovcek od kaksnega 2008. Je podrajsan, kolesa pa se kar drzijo.

blue ::

4 kolesni carry on kovčki so odlični za po letališču (čakanje v vrsti..) in ko iščeš svoj sedež po tistem ozkem hodniku na avionu... Ampak če ga redno čekiraš dvomim, da bodo kolesa zdržala dolgo časa...

Moj carry on ima zadrgo, da mu lahko povečaš prostornino in potem ga moraš čekirati.. Ko grem domov se mi neda pakirati ali kupim kako vino... in potem najraje samo čekiram...

Ne vem, kolimo so moji nasveti vredni, ker nisem ravno najbolj trendy putovalec :)
Še vedno imam kovček iz 80ih let, ki ga pripnem na carry on...
https://www.ebay.com/itm/224784544230?h... (moj trendy kovček)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ryanair kovček 10kg Check-In

Oddelek: Loža
163796 (3353) kow
»

Letalski nasveti

Oddelek: Loža
304160 (3484) St235
»

Torba za potovanje (Ryanair dimenzije)

Oddelek: Loža
307482 (6683) Invictus
»

Kater potovalni kovček kupiti?

Oddelek: Loža
1811558 (11084) Malajlo
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10524036 (20969) xsum1

Več podobnih tem