» »

Kako zatreti poganjke iz korenin?

Kako zatreti poganjke iz korenin?

pirx ::

Pozdravljeni.

Na dvorišču smo imeli 3 ali 4 leta neko mešanico črešnje in višje, ki smo jo lani posekali (preveč uši je privlačila). Sedaj pa se ne moremo znebiti poganjkov, ki verjetno rastejo iz korenin. Poganjki so se pojavili tudi pod betonskimi ploščicami okoli hiše. Slike so tukaj: https://u.pcloud.link/publink/show?code...

Mogoče ve kdo kateri strup bi bil dovolj učinkovit, da bi uničil poganjke, skupaj s koreninami?

Hvala.

koyotee ::

Varikina, ni pa to najboljse za okolje :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

feryz ::

Boom efekt ne prime?

pirx ::

@koyotee
Vmes sem uspel najti nekaj informacij in ja, to bi moralo delovati, pa tudi surova nafta. Se v storž naredi luknja in zlije nekaj strupa not, potem pa bi morale tudi vse korenine odmreti.

@feryz
Baje je prešibek, tako mi je bilo rečeno danes. Jutri grem še v nekaj trgovin povprašat, če imajo kaj močnejšega. Tisto se lahko potem zlije v storž, poganjke pa se s čopičem namaže, da se ne uniči še vse ostalo v okolici.

cvalsr ::

Zanimiva mešanica črešnje in višnje, ki ima storže. Take kot smreka ali kot bor?
Na Guglnu ni nobene aplikacije za to?

Ajde:
1) Po travi redna košnja, pač s travo vred.
2) Če "storža" :)) / štora niste izkopali, kupi najmanjšo flaško boom efekta ali podobnega totalnega herbicida in otroški čopič za v šolo. Previdno s čopičem s koncentriranim herbicidom namaži štor okoli po obodu po kambiju - to je mejna plast med lesom in lubjem. Ne svinjaj naokoli. Če je štor že suh, ga odkoplji, da prideš do živega lubja, olupi do meje z lesom in namaži tam. Ne svinjaj z nafto in podobnim. Pacanje notranjega lesa nima haska. (Razen če si prasec in boš nalil noter 2 deci strupa ali 2 litra nafte.)
3) Poganjke iz špranj v betonu pa pošpricaj z majhno razpršilko po listju, čim manj po okolici, z razredčenim boom efektom - en 0,3 decilitrski kozarček na pol litra vode bo čisto dovolj.
4) Če ste "storž" (ne morem se nehat smejat) izkopali, ti ostaneta samo 1 in 3.

Aja, za katerega butlja pa je boom efekt "prešibek"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvalsr ()

janezvalva ::

pirx je izjavil:

Pozdravljeni.

Na dvorišču smo imeli 3 ali 4 leta neko mešanico črešnje in višje, ki smo jo lani posekali (preveč uši je privlačila). Sedaj pa se ne moremo znebiti poganjkov, ki verjetno rastejo iz korenin. Poganjki so se pojavili tudi pod betonskimi ploščicami okoli hiše. Slike so tukaj: https://u.pcloud.link/publink/show?code...

Mogoče ve kdo kateri strup bi bil dovolj učinkovit, da bi uničil poganjke, skupaj s koreninami?

Hvala.

ne vem in me ne briga.
sem pa utrujen in grem zdaj spat.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

pirx ::

@cvalsr

Hvala lepa za podroben odgovor! Super zadeva. Torej moj poskus preimenovanja štorov v storže ni uspel. :)

ToniT ::

A ne deluje boom efekt samo preko zelenih delov rastline?

T743 ::

Zavrtaj v štor in nasuj notri grenko sol magnezijev sulfat Epsom salt, ponovi nekajkrat ko bo dež spral in bo odmrlo. Čisto eko.

pirx ::

Odličen nasvet, hvala!

cias ::

Dobiš neko tekočino, zvrtaš luknjo in naliješ not. Vprašaj v kmetijski. Ali pa odkoplji štor.

PacificBlue ::

Eh, ocetni kis pa sol. Problem rešen.

Invictus ::

V končni fazi bager in odkoplješ korenino. To narediš jeseni, da se zemlja čez zimo posede lepo nazaj.

Zadeva rešena za vse čase.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pirx ::

Na dvorišču imamo nekaj večjih del načrtovanih, tudi bager bo potreben in takrat bomo to uredili. Sem pa vmes poskusil nekaj od priporočenih metod in kot kaže bo delovalo. :) Hvala še enkrat.

nejc_nejc ::

Res ne vem, zakaj ne fizicni izkop....

Invictus ::

Zato, ker ti bagerist razfuka še 3x večjo površino kot bi jo ti rad uredil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejc_nejc ::

Z lopato in krampom. Filogramsko. Saj ne govorimo o sekvoji.
V 14 dneh bi mel ze reseno....ne na forum.:|

Sicer pa par bakrenih žebljov not zabit.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plevel na dvoriscu - zatiranje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16418335 (8452) Machete
»

Vinogradništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7612490 (5052) misticnimrk
»

Nabava semen.

Oddelek: Loža
221851 (1097) thetech
»

ABBYY FineReader PDF rabim nasvet

Oddelek: Pomoč in nasveti
181543 (1058) Laki_lai k
»

Presajanje sobnih rastlin...

Oddelek: Loža
252118 (1803) Tarzan

Več podobnih tem