» »

Presajanje sobnih rastlin...

Presajanje sobnih rastlin...

jeti51 ::

...je lepo opravilo na topel pomladni dan. >:D
(Še pomnite, tovariši? :D)

Sedaj je to že ene 5. ali 6. repriza tega. Zanima me, katere lončnice boste pa letos presajali, da se bodo dobro počutile?

LP

PS: Tisi naš fikus se še vedno odlično drži.0:)

hatch ::

Meni je ravno ta vikend marjanca pognala vrhove.. ne bom nc presajal:)

||_^_|| ::

peesda morm nove žarnce nabavt..

(joke, da ne bo gdo policije klicu:D)

DrSergioDJ ::

lol :D
...

Kaboom ::

eh črtica mož... zakaj žarnice, saj zdaj bo pravo podnebje... :)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

OrkAA ::

Jaz sem pa ravnokar presadil moj kaktus:D :D ampak ne zaradi pomladi, temveč zaradi velikosti:D

sketch ::

Hm, jaz si bom pa verjetno priskrbel še en bonsai enkrat zdajle.

lp
s.
Adapt and overcome.

jeti51 ::

Koliko pa stane en bonsai? Pa kako je treba skrbeti z najega (koliko je dela)?
Me mika, da bi si tudi sam morda enega omislil.

Ja, pa seveda, kje se jih da dobiti?:)

Marjan ::

He jeti51 :))
Si pa faca.

Pri meni sta bila tista dva japonska javorja (ki ima obliko listov kot travca)... no eden še vedno lepo raste, drugega so mi pa UKRADLI. Ven iz zemle mi ga je spulu s koreninami vred :'(

No, tega se da tudi lepo kot bonsai vzgojiti.

chucki ::

js sm dau semenke od marihuane kalit >:D >:D :D :))
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

BoGo ::

Ja, tudi jaz sem si nekaj kaktusov presadil zaradi velikosti, pa dva bonsaja sem si dal vzgajat. Marjan, kje si dobil japonska javorja? Se to da kje dobit mlada drevica for free?

There are 10 kinds of people in this world:
Those who understand binary and those who don't.

Marjan ::

BoGo: Jaz sem kar spomladi, ko so iz teh dreves (imajo jih kar dosti po vrtovih) padajo semena, in se pod njimi novi mladi poganjki zarastejo, izrezal enih par iz zemlje. Tak ti bo najbolj gotovo zrasel.

Tako, da najboljše, da najdeš kako tako drevo... čez kak mesec, dva bojo pomoje že poganjki po tleh.

ali3n ::

Jaz sem ravno v soboto pograbil 10 "teglcov" trobentic in jih "presadil" na vrt... ker jih zmeraj pozabimo zalit ali jih pa utopimo....
Zunaj jim bo bolje... mati narava že vé kako :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Stallone ::

Ma kaj kr nekej travo gojite, itak vm ne bo dobra ratala, raj bi koko gojil;(( . MA ne, lepo bonsaje gojite pa kaktuse, pa bo8-)

||_^_|| ::

Sm mel peteršilj v enmu teglcu pa ga je pes pojedu>:D

jeti51 ::

No, kaj zdaj, ve kdo, koliko stane en bonsai? V mislih imam nekaj takega, kot v filmu Karate kid, tak minimini drevešček. 0:)

Pepe ::

V akciji jurja, drugače pa so majčkeno dražji. Ako se prav spomnim 5k pa več, če hočeš da je lep.
LP
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

R0K ::

Jest sm se tut odloču da bi mel en takšen bonsai.

Zanima me kako je treba z njim ravnati? Kje ga postavit, kok rabi svetlobe, na kaj so občutljivi, kok je treba to zalivat?

Pa vrjetno ga grem kr kmalu kupit pa me zanima, kako vedt da je bonsai zdrav. Da ne bom kaj 'slabega' kupil? A obstaja več 'modelov' bonsaia? Tu ne mislim oblike, ampak vrste?

BoGo ::

Rok: glede vrste bonsajev je tezko povedati, koliko jih je. Na splosno sta dve vrsti: iglavci in listavci, drugace pa toliko vrst, koliko dreves obstaja.

Ker je zanimanje za bonsaje veliko, vsem zainteresiranim priporocam knjigo Bonsaj - miniature v posodah (izdalo ČZP Kmečki glas)

Na začetku nekaj teoretizirajo, drugace pa ima knjiga vse potrebne nasvete glede vzgoje, zalivanja, vršičkanja, žičenja, oblikovanja... bonsajev.
There are 10 kinds of people in this world:
Those who understand binary and those who don't.

sketch ::

Glede bonsaijev:

Za njih je treba skrbet zelo, zelo redno in ljubeče. ja, tut pogovarjat se je treba :D Jaz sem mojega listvčka zalival enkrat na 24 ur, in to toliko, da je bila zemlja vlažna, pa listke sem sprejal. Gnojiti ga nisem hotel (ni bil pravi cajt), enkrat sem ga obrezal ker se je malo zarastel in niso vsi listi dobivali sonca, pa obliko je dobival čudno. Potmem pa sem šel na počitnice, ter ga 14 dni ni noben zalival, ker niso vedeli, da je na moji okenski polici kakšna zelenjava. In je umrl bridke smrti. Grrrrrr.

Sicer pa je bonsai lahko vsako drevo, ki preživi z zelo majhnim, plitkim koreninskim sistemom ter ima zadosti majhne lista, da bo lepo izgledalo.
Oni bonsaiji v štacunah za jurja so brezvredni, ker so samo odrezane veje, zataknjene v lonček. Nimajo spodobno razvitih korenin in so največkrat dokaj nekompatibilni z življenjem.

Sicer pa - google in gremo.

lp
s.
Adapt and overcome.

BoGo ::

Sketch, se strinjam, da so oni bonsaji samo piknjene veje v lonček, vendar pa imajo zelo razvejane korenine. Nedolgo nazaj sem ravno presadil enega takega in so bile same korenine v zemlji. Pomembno je, da se prirezejo velike in debele korenine, da se lahko potem razvijejo male, ki crpajo snovi. Glede velikih listov pa baje obstaja resitev - razlistenje bonsaja: ce imas prevelike liste, potem jih odstranis (ampak ne vse naenkrat!!), ali pa jih prirezes. Naslednja porcija listov naj bi ze bila manjsa...:8)

Drugace pa sketch, moram povedati, da si me prestrasil, kako bom sedaj sel na pocitnice... Verjetno bo podobna usoda doletela moj bonsaj tudi... :'( Bo treba narediti nek "Slo-tech" sistem za enotedensko zalivanje
There are 10 kinds of people in this world:
Those who understand binary and those who don't.

Keyser Soze ::

Če ma kdo kakšno potrebo po kaktusih naj pove. Moji so tako "produktivni", da jih ne dohajam več in jih imam že po celi bajti. Sicer pa niso kaj prida lepi. Zanimivo so tisti dan ko cvetijo. Kakšne dvakrat na leto.

Drugač pa nisem vedu, da se na tem forumu zadržujejo tako zavzeti tegličarji:D

R0K ::

Bogo mogoč se ti bo zdel smešno, ampak deluje. Rečmo da imaš tisto flašo k jo majo mali otroc, k pijejo iz nje pa to, k je še 'duda' gor. Tista duda skor nič ne prepušča ampak vsake tolko časa pa vseeno prileze kakšna kapljica dol. In lohk pač naliješ v to vodo, pa obrneš in postavš zram bonsaija (ga daš rečmo ob steno, pa na steno flaško) in bo v enem dnevu vrtno lih dost vode pršlo do njega..

Lahko pa nardiš tut tko da bi ga začasno presadil v en lonček ko mal lukne spod, in daš spodi vato napolnjeno z vodo in pol si tko korenine prek zemle dobijo dost vlage...

To sm zadnjič vidu po tv :)

BoGo ::

Rok, dobra ideja z dudo - flaško. Moram poskusiti. Še prej pa bom enkrat stestiral količino vode, ki se nakaplja na dan...

MatrixMPI, Kake pa imaš kaj kaktuse? Jaz sem kar precej zainteresiran. A maš kak fotoaparat ali podobno, da bi se dalo videti kaj zadevice?

Kaktusi ti cvetejo vsako leto? Jaz sem letos pozimi dal moje počivat, pa vseeno niso zacveteli. A je še kaka finta?

There are 10 kinds of people in this world:
Those who understand binary and those who don't.

Keyser Soze ::

Ma niso nič posebnega, navadni okrogli kaktusi. Bom pa dal eno fotko ko pridem domov.

Imam pa še enega "nepobritega", se pravi kosmatega:D , samo ta se pa noče razmnoževati.

Cvetijo pa do dvakrat na leto en dan. Zjutraj se razcvetijo(v stilu rožnate trobente), zvečer pa oveni. Nimam pa nobenega posebnega procesa vzgajanja. Ko začne zmrzovat jih dam v hišo, Zdej ko se je pa segrelo jih dam pa na sončno stran. Pa bolj malo jih zalivam. Ponavadi jih zalijem, ko začnejo "hujšati".



Tarzan ::

chucki, enako >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razstava bonsajev

Oddelek: Sedem umetnosti
133134 (2712) antonija
»

[Vrtnastvo] (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010492 (8989) martinc
»

Bonsai drevesa

Oddelek: Loža
62342 (2124) Nejc Pintar
»

Kje kupiti bonsai?

Oddelek: Loža
912377 (12233) username
»

Presajanje sobnih rastlin...

Oddelek: Loža
202181 (1837) Mercier

Več podobnih tem