» »

Svet pospeseno zmanjsuje delovnik slovenistan zaspal v fevdalizmu

Svet pospeseno zmanjsuje delovnik slovenistan zaspal v fevdalizmu

««
«
1 / 7
»»

Valvoline ::

Kdaj se bodo slovenistanski fevdalci zbudili ter pogledali kaj se po svetu dogaja? V ZDA bo 30-32 urni delovnik pocasi standard, 4 dnevni delovni teden, podjetja ki tega ne ponujajo bodo vsa propadla. Pri jodlarjih ze zdavnej veliko podjetij ponuja 4 dnevni delovni teden da privabijo kader. Kdaj se bo v butalistanu kaj premaknilo?
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/sv...

pegasus ::

Pridni in pošteni slovenci se bomo raje zgledovali po modernih kapitalistih ala Musk, ki navijajo za kitajski 996 delovnik, torej 12h/dan, 6 dni na teden. Kaj pa misliš, brez dela ni jela ;)

kow ::

Razsvetljeni visji sloji bi radi delali 4d na teden, kosovski albanci bodo pa se vedno viseli cele dneve po gradbiscih. Prav razumem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kuall ::

saj se dela manj kot 4 dni po slo firmah, če sešteješ produktivne ure. mau smo še v komunizmu. delavci se pretvarjajo da delajo, firme se pretvarjajo, da plačujejo.

musk veliko dela po svoji volji, ker pa je v špici razvoja najbrž tudi svoje delavce sili v tak delovnik. saj je tudi bill gates delal cele dneve, da je nastalo, kar je iz Microsofta.

ampak za nas navadne smrtnike je 4 dni dela na teden čist ok, za genije tipa musk in gata pa je fajn za človeštvo, če delajo več skupaj s svojimi zaposlenimi. jaz imam osebno normo 6 ur na delovni dan, ki pa jo je kar težko doseči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

c3p0 ::

Pri nas smo korak dlje. 0 urni delovni teden, redna socialna, mlad, zdrav človek. Neke vrste UTD, orjemo ledino.

Z novim ministrom za solidarno prihodnost iz skrajne Levice, bo vse še lepše.

pirat ::

kow je izjavil:

Razsvetljeni visji sloji bi radi delali 4d na teden, kosovski albanci bodo pa se vedno viseli cele dneve po gradbiscih. Prav razumem?

Da, prav razumeš.
A moraš razumeti, da je intelektualni napor, ki ga v svoje delo vlaga npr. Jenull res tako visoko angažiran in koncentriran, da je dodana vrednost ki iz tega izhaja v bistvu že pri 4d delovniku previsoka in predstavlja darilo ostalim Slovencem.

Valvoline ::

kow je izjavil:

Razsvetljeni visji sloji bi radi delali 4d na teden, kosovski albanci bodo pa se vedno viseli cele dneve po gradbiscih. Prav razumem?

Zahvala za to gre sosoroidom v bruslju ki podpirajo dumping suzenjstvo z uvozom delovne sile izven eu. Enako velja za domace veljake. EU so zasnovali prav zarad prostega pretoka delovne sile, zdaj pa spet delovne sile ni pa bomo EU sirili do tunguzije. Tehnicne/naravoslovne sole so zarad desetletij placnega dumpinga prazne. Meje zapret, 100e na uro za deficitarne poklice.

kow ::

Tudi, ce gre Ukrajina v EU, bo te "suzenjske delovne sile" zmanjkalo relativno hitro. Albanci sploh nimajo vec veliko rodnosti, samo se na kosovu je malo visja (je ze pod 2 otroka na prebivalca) - pa bo hitro padla.

Dejansko bo potreben uvoz delovne sile iz afriskih in azijskih drzav. Tukaj pa se bo prebivalstvo zacelo upirati.

Prosti trg bo zadeve relativno hitro uredil in ljudje z nizjimi tehnicnimi solami bodo ziveli dosti bolje kot so 10 let nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Valvoline ::

Jocejo po delavcih, ti pa prides mu poves ok sem pripravljen delat pr vas ampak za max 3 dni na teden. Pa te gleda k retardiranec, a to pa ne bo slo. Nocejo sploh slisat o kaksnem fleksibilnem delovniku, raje se naprej jokcat. Ne vem pa kje sploh se dobijo ovce tisti gulagi k majo 3 ali 4 izmenski delovnik, sluzbe za mazohiste.

sbawe64 ::

Ukrajina gre v EU, ko bo imela Slo naselbine na Marsu in transwarp pogon, torej nekje 2387.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kow ::

Pac, poanta je bila - da v evropi je zmanjkalo res poceni delovne sile. Moldavija, Kosovo itd. so premajhne drzave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

endelin ::

Da živijo razni Jennuli ki delajo en dan na teden je potrebno kar nekaj obrtnikov da jim to plačuje.

Največja fora je da obrtnikov noben ne sliši. Izmečke tipa Jenull pa so kao najpomembnejši člani družbe brez katerih se kao ne da:))

Na koncu bo tako:
- pijavke 4d
- ostali ostane kot sedaj

V javnosti bo obveljalo da se dela 4d zaradi moči pijavk
:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

scipascapa ::

kow je izjavil:

Razsvetljeni visji sloji bi radi delali 4d na teden, kosovski albanci bodo pa se vedno viseli cele dneve po gradbiscih. Prav razumem?


žena in 3-4 froci pa lepo na socialki...a ni fino?

kow ::

Statistika pravi, da v povprecju nimajo toliko otrok. Nakladas - kot vedno.

scipascapa ::

Samo Kranj pogledam...

kow ::

Se bodo kar hitro asimilirali. Tako kot so se Srbi v Sloveniji. Stvar desetletij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

nejc_nejc ::

Dosti branž se ne da tako organizirati s trenutnimi obstoječimi pričakovanji, tako da, močno dvomim.

Socrates ::

scipascapa je izjavil:

kow je izjavil:

Razsvetljeni visji sloji bi radi delali 4d na teden, kosovski albanci bodo pa se vedno viseli cele dneve po gradbiscih. Prav razumem?


žena in 3-4 froci pa lepo na socialki...a ni fino?



Majo 1-2 otroka, pa še ene par nečakov zraven prijavijo kot njihove. Žena doma na socialni, mož uradno na minimalcu. Možu delodajalec stisne še 500 EUR zraven na črno, žena tri ure na dan dela na črno kot čistilka. Uradni dohodek družine: 700 EUR/ mesec.

Realni dohodek na mesec: 700 EUR uradno + 500 EUR na roko + 500 EUR žena (3 ure dela na črno na delavnik) + 525 EUR otroških doklad + 410 EUR socialne za ženo + zastonj vrtec (otroci uradno brezposelnih imajo prednost pri vpisu) + zastonj obroki v vrtcu, izredna socialna pomoč + subvencija najemnine (kasneje novo neprofitno stanovanje) itd = čez 3000 EUR dohodka in benefitov na mesec, uradno pa socialni problem.

Skratka, takšna "ultraproduktivna" albanska družina, na koncu utaji za ene 1000 EUR dohodka in je za to nagrajena z 1000 EUR socialnih benefitov.

Zakaj pa mislite da imajo balkanci Mečke in Bemfle parkirane pred blokom? Slovenčki pa v se vozijo v starih toyotah in jokcajo, da si ne morejo privoščit otrok :)) Nekdo pač mora plačati vso to socialo. Dominantni Balkanci si postrežejo svoje in se smejijo pridnim Slovenčkom. 8-)

scipascapa ::

Vsaj eden, ki ve dejansko stanje šiptarjev v SLO...množijo se pa kot gobe po dežju...ko jih bo kmalu 50k - če jih že ni...bodo velik problem (ki so že tako).

Res težko dati Slovencu višjo plačo in podpirati lasten narod? In kow: Srbi ali Bosanci se niso asimilirali...gonijo po svoje, govorijo po svojem nonstop. Poznam ogromno folka, ki so tukaj 40-50 let pa komaj da zna kaj slovensko.

Pa sej čez 2-3 generacije bomo manjšina.

Valvoline ::

Poanta je da v slovenistanu prakticno nikjer ni sluzb z skrajsanim delovnim casom, sploh pa za tehnicne poklice k jih kao fejst primankuje. Delovnik je fix, izbire nimas (upajmo da ne za doug). Pri sosedih je tega ze kolk ces, v AT se lahk komot zmenis za npr voznik tovornjaka 3 dni na teden, uradno si na polni delovni cas neto placa se vedno solidna za tak delovnik. V zda je se en novi trend, rotiranje sluzb. V ponedeljek si natakar, torek postar, sreda mehanik, cetrtek fizikalec itn. In to vse lepo spila, se pac zmenis za kaka 2 tedna vnaprej, vsi zadovolji tako delodajalci kot delojemalci.

kow ::

Tisti, ki zivijo okoli mene, so se v veliki vecini hitro asimilirali. Seveda obstajajo soseske ali mesta, kjer je koncentracija neke manjsine lahko vecja, in je asimilacija pocasnejsa. Ker ste obremenjeni, ne znate pogledati stevilk.

Pa, ce dam anekdoticen primer. Kako je Jankovic poimenoval oba sinova? A ni en navaden Jure :D

Kakorkoli, otroci teh albancev, ki delajo v slo, definitivno ne bodo hoteli delati na gradbiscih. Saj niso neumni.

Valvoline ::

Socrates je izjavil:

scipascapa je izjavil:

kow je izjavil:

Razsvetljeni visji sloji bi radi delali 4d na teden, kosovski albanci bodo pa se vedno viseli cele dneve po gradbiscih. Prav razumem?


žena in 3-4 froci pa lepo na socialki...a ni fino?



Majo 1-2 otroka, pa še ene par nečakov zraven prijavijo kot njihove. Žena doma na socialni, mož uradno na minimalcu. Možu delodajalec stisne še 500 EUR zraven na črno, žena tri ure na dan dela na črno kot čistilka. Uradni dohodek družine: 700 EUR/ mesec.

Realni dohodek na mesec: 700 EUR uradno + 500 EUR na roko + 500 EUR žena (3 ure dela na črno na delavnik) + 525 EUR otroških doklad + 410 EUR socialne za ženo + zastonj vrtec (otroci uradno brezposelnih imajo prednost pri vpisu) + zastonj obroki v vrtcu, izredna socialna pomoč + subvencija najemnine (kasneje novo neprofitno stanovanje) itd = čez 3000 EUR dohodka in benefitov na mesec, uradno pa socialni problem.

Skratka, takšna "ultraproduktivna" albanska družina, na koncu utaji za ene 1000 EUR dohodka in je za to nagrajena z 1000 EUR socialnih benefitov.

Zakaj pa mislite da imajo balkanci Mečke in Bemfle parkirane pred blokom? Slovenčki pa v se vozijo v starih toyotah in jokcajo, da si ne morejo privoščit otrok :)) Nekdo pač mora plačati vso to socialo. Dominantni Balkanci si postrežejo svoje in se smejijo pridnim Slovenčkom. 8-)

Jaz bi dodal se da precej siptarjev prijavljenih seveda pri Đemotu v slo na minimalcu v bistvu dela pri bogatejsih sosedih za 3-5x placo, seveda razlika se izplaca pod mizo, plus seveda poberejo vse socijalne bomboncke k jih tala butalistan. Dol majo 5 nadstropne haciende tu pa so seveda uradno na cesti brez nicesar.

Likalnik ::

Valvoline je izjavil:

Poanta je da v slovenistanu prakticno nikjer ni sluzb z skrajsanim delovnim casom, sploh pa za tehnicne poklice k jih kao fejst primankuje. Delovnik je fix, izbire nimas (upajmo da ne za doug). Pri sosedih je tega ze kolk ces, v AT se lahk komot zmenis za npr voznik tovornjaka 3 dni na teden, uradno si na polni delovni cas neto placa se vedno solidna za tak delovnik. V zda je se en novi trend, rotiranje sluzb. V ponedeljek si natakar, torek postar, sreda mehanik, cetrtek fizikalec itn. In to vse lepo spila, se pac zmenis za kaka 2 tedna vnaprej, vsi zadovolji tako delodajalci kot delojemalci.


in kakšno storitev dobiš za tako delo? si en dan štromar, drug dan pek, tretji dan vodovodar...v tem primeru znaš vse pa nič...vse nekaj na pol...jaz ne bi hotel, da tak štromar dela pri meni.

Cupakabra123 ::

Ja sej zaradi takih se bo pa delalo do 70. leta.

Sheteentz ::

Če ti je služba taka muka, da v njej ne zdržiš 40 ur tedensko, potem si v napačni službi.

Valvoline ::

Sheteentz je izjavil:

Če ti je služba taka muka, da v njej ne zdržiš 40 ur tedensko, potem si v napačni službi.

Zakaj bi po nepotrebnem delal 40ur (+voznja in ostalo se je treba), ce so ti prihodki za 30 ali manj ur dovolj? Zakaj ne bi delodajalci tega omogocili? Delas da lahko prezivis sebe in druzino, ne zivis da delas.

Likalnik je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Poanta je da v slovenistanu prakticno nikjer ni sluzb z skrajsanim delovnim casom, sploh pa za tehnicne poklice k jih kao fejst primankuje. Delovnik je fix, izbire nimas (upajmo da ne za doug). Pri sosedih je tega ze kolk ces, v AT se lahk komot zmenis za npr voznik tovornjaka 3 dni na teden, uradno si na polni delovni cas neto placa se vedno solidna za tak delovnik. V zda je se en novi trend, rotiranje sluzb. V ponedeljek si natakar, torek postar, sreda mehanik, cetrtek fizikalec itn. In to vse lepo spila, se pac zmenis za kaka 2 tedna vnaprej, vsi zadovolji tako delodajalci kot delojemalci.


in kakšno storitev dobiš za tako delo? si en dan štromar, drug dan pek, tretji dan vodovodar...v tem primeru znaš vse pa nič...vse nekaj na pol...jaz ne bi hotel, da tak štromar dela pri meni.

Jaz bi lahko komot opravljal kakih 20 razlicnih del z 100% ze iz 1vega dneva, vecina sodelavcev tudi. Zame bi bil tak sistem top, spoznas veliko folka, delo bi bilo raznoliko ni ponavljajoce in tecno.

Zgodovina sprememb…

billy ::

Valvoline je izjavil:

Kdaj se bodo slovenistanski fevdalci zbudili ter pogledali kaj se po svetu dogaja? V ZDA bo 30-32 urni delovnik pocasi standard, 4 dnevni delovni teden, podjetja ki tega ne ponujajo bodo vsa propadla. Pri jodlarjih ze zdavnej veliko podjetij ponuja 4 dnevni delovni teden da privabijo kader. Kdaj se bo v butalistanu kaj premaknilo?
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/sv...


Zakaj bi delal samo 4 dni, če me delo veseli? Jaz nimam problema tudi po 10ur+ dnevno delat. Vikend mi paše fraj zaradi otroka, drugače še to ne bi bil problem.

ne, in nimam s.p.

Valvoline ::

Cupakabra123 je izjavil:

Ja sej zaradi takih se bo pa delalo do 70. leta.

Delalo se bo do 100+, pokojninski sistem je ze zdavnej mrtev sam si tega noben ne upa javno na glas povedat.

billy je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Kdaj se bodo slovenistanski fevdalci zbudili ter pogledali kaj se po svetu dogaja? V ZDA bo 30-32 urni delovnik pocasi standard, 4 dnevni delovni teden, podjetja ki tega ne ponujajo bodo vsa propadla. Pri jodlarjih ze zdavnej veliko podjetij ponuja 4 dnevni delovni teden da privabijo kader. Kdaj se bo v butalistanu kaj premaknilo?
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/sv...


Zakaj bi delal samo 4 dni, če me delo veseli? Jaz nimam problema tudi po 10ur+ dnevno delat. Vikend mi paše fraj zaradi otroka, drugače še to ne bi bil problem.

ne, in nimam s.p.

Sej ti hihce ne brani da delas tut 7 dni v tednu po 15ur. Zakaj se pa ostalim k bi delal manj ne ponudi izbira?

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

Valvoline je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Če ti je služba taka muka, da v njej ne zdržiš 40 ur tedensko, potem si v napačni službi.

Zakaj bi po nepotrebnem delal 40ur (+voznja in ostalo se je treba), ce so ti prihodki za 30 ali manj ur dovolj? Zakaj ne bi delodajalci tega omogocili? Delas da lahko prezivis sebe in druzino, ne zivis da delas.

Likalnik je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Poanta je da v slovenistanu prakticno nikjer ni sluzb z skrajsanim delovnim casom, sploh pa za tehnicne poklice k jih kao fejst primankuje. Delovnik je fix, izbire nimas (upajmo da ne za doug). Pri sosedih je tega ze kolk ces, v AT se lahk komot zmenis za npr voznik tovornjaka 3 dni na teden, uradno si na polni delovni cas neto placa se vedno solidna za tak delovnik. V zda je se en novi trend, rotiranje sluzb. V ponedeljek si natakar, torek postar, sreda mehanik, cetrtek fizikalec itn. In to vse lepo spila, se pac zmenis za kaka 2 tedna vnaprej, vsi zadovolji tako delodajalci kot delojemalci.


in kakšno storitev dobiš za tako delo? si en dan štromar, drug dan pek, tretji dan vodovodar...v tem primeru znaš vse pa nič...vse nekaj na pol...jaz ne bi hotel, da tak štromar dela pri meni.

Jaz bi lahko komot opravljal kakih 20 razlicnih del z 100% ze iz 1vega dneva, vecina sodelavcev tudi. Zame bi bil tak sistem top, spoznas veliko folka, delo bi bilo raznoliko ni ponavljajoce in tecno.


načeloma se strinjam...tudi jaz bi lahko delal nekaj različni del...bi bilo zanimivo in ne monotono...res pa je, da bi morali ta dela omejiti katera se lahko na ta način delajo...določena še vedno zahtevajo neke reference, izobrazbo, izkušnje itd (kirurg, zdravnik, štromar, vodovodar)...če si pa ponoč pek, zgodaj zjutraj poštar, dopoldne administrativni delavec, popoldne fušar na gradbišču...pomoje, da bi to šlo skozi:)

nekikr ::

Najbrž bo šel na 4 dnevni delovni teden najprej javni sektor. Je pa res, da bodo tisti petih dan dežurali od doma oz. bili v stanju najvišje pripravljenosti.
Ostali bodo delali naprej tako kot sedaj ali malce več, da bodo lahko to plačali.

billy ::

Valvoline je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

Ja sej zaradi takih se bo pa delalo do 70. leta.

Delalo se bo do 100+, pokojninski sistem je ze zdavnej mrtev sam si tega noben ne upa javno na glas povedat.

billy je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Kdaj se bodo slovenistanski fevdalci zbudili ter pogledali kaj se po svetu dogaja? V ZDA bo 30-32 urni delovnik pocasi standard, 4 dnevni delovni teden, podjetja ki tega ne ponujajo bodo vsa propadla. Pri jodlarjih ze zdavnej veliko podjetij ponuja 4 dnevni delovni teden da privabijo kader. Kdaj se bo v butalistanu kaj premaknilo?
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/sv...


Zakaj bi delal samo 4 dni, če me delo veseli? Jaz nimam problema tudi po 10ur+ dnevno delat. Vikend mi paše fraj zaradi otroka, drugače še to ne bi bil problem.

ne, in nimam s.p.

Sej ti hihce ne brani da delas tut 7 dni v tednu po 15ur. Zakaj se pa ostalim k bi delal manj ne ponudi izbira?


Ja, pa mi, nadure so pri nas določene in se jih ne sme preseči. Zakonsko, ne kolektivno.

MetalLord ::

Ravno danes sem preslišal sestanek na štancah, da bodo morali delati še v soboto popoldne, ampak da nočejo, ker so na minimalcu.
Drugače res že 40 urni delovnik pobere polovico tedenskega časa. Pa 8 ur se vleče kot čreva, če imaš veliko dela si do takrat že izčrpan, če imaš zelo malo dela je pa velik dolgčas.
Ta delovnik kot je sedaj je samo za 100% zdrave ljudi. Pa omogoča ti samo 6 ur spanja, ker je pač nemogoče da če prideš domov 15h, da boš spal 7-8 ur, jaz 23h-5h.
Potem so pa še izmene, 2 izmeni bi sam preživel, mogoče še lažje kot dopoldne. Ampak 3 izmene, sploh zdaj ko ptiči nabijajo zunaj pred oknom 5h-21h (dobro, zamaški), si pa ne predstavljam. Jaz bi dal to po zakonu samo do 40-tega leta, raje 35-tega.

ripmork ::

Nekatera slovenska podjetja že več let prakticirajo skrajšan delavnik (mislim, da so bil v Donar-ju eni od prvih). Ne rabijo države, da jim to zapove. Zakaj bi morala država vsem to regulirat? Kaj pa podjetja, kjer pri 8 urnem delavniku glih še "sfolgajo" in bi jih zapoved skrajšanja pahnila čez rob?

Sem sicer pristaš tega, da se dela bolj fokusirano / koncentrirano in več časa ostane človeku, da ne bo pomote.

MetalLord ::

Pa naj dajo 4 izmene, 4x 6h je enako 24h. Ampak potem smo pa spet pri denarju, 33% več.

gruntfürmich ::

Valvoline je izjavil:

Poanta je da v slovenistanu prakticno nikjer ni sluzb z skrajsanim delovnim casom, sploh pa za tehnicne poklice k jih kao fejst primankuje. Delovnik je fix, izbire nimas (upajmo da ne za doug). Pri sosedih je tega ze kolk ces, v AT se lahk komot zmenis za npr voznik tovornjaka 3 dni na teden, uradno si na polni delovni cas neto placa se vedno solidna za tak delovnik. V zda je se en novi trend, rotiranje sluzb. V ponedeljek si natakar, torek postar, sreda mehanik, cetrtek fizikalec itn. In to vse lepo spila, se pac zmenis za kaka 2 tedna vnaprej, vsi zadovolji tako delodajalci kot delojemalci.

v sloveniji niti ni birokratskih pogojev za kaj takega. že sedaj je katastrofa glede vseh obračunov plač in 1000+1 dodatkov, sedaj pa bo še mesečnik bolj zaostril birokracijo da bo treba odvesti 2000+2 prispevka; in kako se bo slovenski sp ali doo znašel v tej idiotiji?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Valvoline ::

ripmork je izjavil:

Nekatera slovenska podjetja že več let prakticirajo skrajšan delavnik (mislim, da so bil v Donar-ju eni od prvih). Ne rabijo države, da jim to zapove. Zakaj bi morala država vsem to regulirat? Kaj pa podjetja, kjer pri 8 urnem delavniku glih še "sfolgajo" in bi jih zapoved skrajšanja pahnila čez rob?

Sem sicer pristaš tega, da se dela bolj fokusirano / koncentrirano in več časa ostane človeku, da ne bo pomote.

Nisem reku da mora drzava tega regulirat. Trg bi moral, v boju za kader. Ampak v butalistanu realnega trga itak ni, imamo priviligiran javni sektor/uprava/monopolci ter dumping fevdalizem.
Takoj ti pokazem vsaj 100 oglasov na metajob.at z 32 urnim delovnikom z enakimi ali primerljivimi placami kt za 40ur. Pac kader bo pobral tist k ponuja 32hr delovnik, se prej pa tist k ponuja se manjsega. Ampak tam trzna ekonomija funkcionira, pr nas zal ne, v boju za kader pr nas se ponujajo razne neumnosti kot je sadje ali kava na delovnem mestu, uporaba facebooka med delom in podobni idiotizmi.

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

scipascapa je izjavil:


Res težko dati Slovencu višjo plačo in podpirati lasten narod? In kow: Srbi ali Bosanci se niso asimilirali...gonijo po svoje, govorijo po svojem nonstop. Poznam ogromno folka, ki so tukaj 40-50 let pa komaj da zna kaj slovensko.

Pa sej čez 2-3 generacije bomo manjšina.


Kolk pa jih poznaš iz druge generacije, ki ne govorijo slovenščine in načrtujejo živet v državi svojih staršev? Jaz ne poznam nikogar, vsi so ostali tu in še vedno prenašajo ksenofobne opazke kako so tujci. Dostikrat še v besednjaku angleško-slovenške spakedranščine. Če pa gredo dol, v matično državo svojih staršev, pa jim tudi govorijo da niso njihovi.

Se strinjam da je politika dostikrat napačna in premalo učinkovito preverjanje. Samo težko zaključim, da Slovenci s potrjenim rodovnikom in veljavno knjižico RKC tudi ne izkoriščajo prav na isti način. Poznam vsaj dve taki slovenski familiji z 8 otroki. Žena doma, mož zgolj fuša. So neto prejemniki iz davkoplačevalske malhe.

Pahuljone ::

Kitajska ima delovnik 996. Kar pomeni od 9h do 21h, 6dni na teden in postaja dominanta sila v svetu.

Valvoline ::

Pahuljone je izjavil:

Kitajska ima delovnik 996. Kar pomeni od 9h do 21h, 6dni na teden in postaja dominanta sila v svetu.

Ce se ne motim je kitajska tega zakonsko prepovedala v 2021. V marsikateri branzi sploh pa IT tudi majo zelo razsirjen delovnik pod 40 ur na teden. Kmalu bo tudi v proizvodnjo brez skrbi, tudi tam je boj za delovno silo v zadnjih 10+ let, tehnicnega kadra ter fizikalce za proizvodnjo je zdavnej zmanjkalo.
p.s. evo:
https://fortune.com/2021/08/27/china-te...

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

nekikr je izjavil:

Najbrž bo šel na 4 dnevni delovni teden najprej javni sektor. Je pa res, da bodo tisti petih dan dežurali od doma oz. bili v stanju najvišje pripravljenosti.
Ostali bodo delali naprej tako kot sedaj ali malce več, da bodo lahko to plačali.


4 dnevni delovni teden je na remote sceni že precej pogost pojav. V privat sektorju seveda.

Predpostavljaš, da bo kaj za plačati, če bodo ljudje delali samo 4 dni na teden. Da bo output padel. V resnici na srečo ni tako.

predi ::

V tujini four-day workweek lahko pomeni več stvari. Delodajalec namreč lahko od tebe še vedno pričakuje petdnevni workload, torej 40 ur.

https://www.bbc.com/worklife/article/20...

There are different four-day workweek models: from cutting one workday, reducing working hours and being paid the same wage; to intense working hours, where five days' worth of work is crammed into four longer shifts. The former set-up is generally the goal; achieved by a combination of the introduction of new tools and operating practices that boost efficiency and result in a rise in worker wellbeing that fuels productivity.
Yet both Shepherd and Illingworth are aware that getting all their work done in four days, rather than five, can come with a cost. Illingworth's mandated office hours are now longer by 90 minutes each day from Monday to Thursday. "I work from 8 a.m. to 5 p.m., with a 30-minute break in the middle," he explains. "We've had to cut our lunch hour in half. But I feel fresher, more focused and productive working for four days solidly."

Shepherd, meanwhile, is adapting to a more intense rhythm of working. "There are still occasions when I panic mid-Thursday afternoon and remember I no longer have another day's work to complete everything," she says. "But I now use my time more efficiently. I can work when it's most convenient: once the children are in bed I can log on and get some 'deep work' done while my inbox and chat messages remain blissfully silent."

111111111111 ::

c3p0 je izjavil:

Pri nas smo korak dlje. 0 urni delovni teden, redna socialna, mlad, zdrav človek. Neke vrste UTD, orjemo ledino.

Z novim ministrom za solidarno prihodnost iz skrajne Levice, bo vse še lepše.

Jaz kupujem zemljo, da bom otroke naučil delat, pridelovat hrano in shranjevat semena. To se mi v trenutni situaciji zdi še najboljša možnost. Upam da ne postanemo nova Venezuela, ki ji izklapljajo elektriko na vsake toliko.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Socrates ::

8-urni delavnik je preživeta ideja. 8 ur lahko delaš za tekočim trakom, ne moreš pa 8 ur na polno programirati. Limita za težko intelektualno delo je nekje 5-6 ur dnevno. Z polurnim odmorom za malico in dvema 15-minutnima odmoroma je to ravno nekje 6-7 ur dnevno. Prej 6. Čas je, da se tudi delodajalci prilagodijo.

Slopek ::

111111111111 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Pri nas smo korak dlje. 0 urni delovni teden, redna socialna, mlad, zdrav človek. Neke vrste UTD, orjemo ledino.

Z novim ministrom za solidarno prihodnost iz skrajne Levice, bo vse še lepše.

Jaz kupujem zemljo, da bom otroke naučil delat, pridelovat hrano in shranjevat semena. To se mi v trenutni situaciji zdi še najboljša možnost. Upam da ne postanemo nova Venezuela, ki ji izklapljajo elektriko na vsake toliko.

To! To delam tudi sam. Selimo se zdaj na poletje. Na zemlji vse pripravljeno, hiša še ne 100%, ampak lahko bi bili že tam. Šolsko leto in to....gladko se mi jebe za sistem in niti elektrike ne potrebujem za ogrevanje in kuho.
Otroka pa učim, da delo pohablja. Vsaj tisto za računalnikom in vse kar je tekoči trak, kar pa je danes itak že vse. Kar koli delaš, so isti gibi, drža. Delo na zemlji, je nekaj povsem drugega. Garbaš k norc, ampak je delo raznoliko, da ne govorim o doprinosi, ki ga imaš s tem.
Moja otroka, ne bosta delala niti tega skrajšanega delavnika, jaz pa itak nikoli več za hlapca. Niti za polovičko ne.
Dost je blo!

Glugy ::

Golob se je pri Marcelu ( ko so imel nadomestek Studia city v gledališču ) že izjasnil da ne bo zmanjšanja delovnega časa. Kot razlog je navedel da od tega ne bodo imeli koristi tisti ki delajo po 24 ur na dan. Pol naj si pa vsak po svoje misli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Zimonem ::

Pa saj vsak delo dajalec iz te teme lahko to uvede. Ni zakonsko prepovedano. Ali nekateri menijo, da naj bi to uzakonila država?

endelin ::

Kaj pa če bi delali samo 2 dni po 16 ur dnevno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Scaramouche3 ::

kow je izjavil:

Se bodo kar hitro asimilirali. Tako kot so se Srbi v Sloveniji. Stvar desetletij.

Jaz sem belec Kristijan,Slovan in srbskega porekla, in za določene tukaj sem migrant kot Afričani,Azijci,Arabci! Moja asimilacija v slovensko kulturo prototip levičarskega trobila.
Malmo,geta Londona, so pa za njih španska vas ko treba primerjati asimilacijsko politiko!

delavec44 ::

Zanimiva tema. Mene so pred časom skurcali, da je to utopično razmišljanje:

https://slo-tech.com/forum/t800031/p755...

Zimonem ::

delavec44 je izjavil:

Zanimiva tema. Mene so pred časom skurcali, da je to utopično razmišljanje:

https://slo-tech.com/forum/t800031/p755...

Odpri firmo in realiziraj Indijo Koromandijo. Kje je problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolje cenejeni perksi na delovnem mestu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24124968 (13585) OrkAA
»

Na Otoku bodo preizkusili štiridnevni delovnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12716179 (11811) IL_DIAVOLO
»

Zaposlitev za krajši delovni čas od polnega.

Oddelek: Loža
475671 (3463) Mato989
»

Izkoriscevalsko/izkrivljeno nizanje st. nadur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548125 (5935) GupeM
»

Obračun nadur v službi

Oddelek: Loža
478369 (5335) solatko

Več podobnih tem