» »

Messenger status tracker/scraper

Messenger status tracker/scraper

M323SBA ::

Iscem nek free spodoben tracker/scraper za facebook messenger, ki bi periodicno preveril in belezil last seen status (torej tisto zeleno bunko).

Kregam se z mulcem, da je prevec online. On pravi nasprotno. Ce mu izklopim wifi, se poveze na sosedovega... Ce mu vzamem telefon, gre po bratovega, k dedku, babici...

To zadevo hocem zaenkrat tajno malo spremljat, tudi ko sem v sluzbi.

Na netu najdem samo polno nekih 3rd party aplikacij, pri katerih moras tudi na otrokov telefon predhodno instalirat.

A je mozna kaksna powershell skripta pa da laufa na mojem prizganem PC-ju doma in skrejpa? Ali pa bash? Login skrejpanja sicer nisem nikoli pogruntal. Ce si je kak maher za FB API pripravljen vzeti 5 mins?

Skoraj ne morem verjet, da ni ene take zadeve za android, pa da je cist quick and dirty. Tudi ce preveri samo na vsakih 10 mins...

Kaksna ideja?

Hvala!

Fsegula62 ::

Moram reči, da imaš zelo posebnega "mulca", da pri vseh aplikacijah, ki jih ima na voljo uporablja Messenger. Ne pozabi, da lahko kreira nov FB racun in ti lucka za tisti profil ne bo nic koristila ;)

mr_chai ::

Ja kot da večino svojega online časa preživi na FB-ju. Mularija FB uporablja samo še zaradi kakšnih šolskih zadev pomojm. Sicer nisem v njihovem svetu in vprašanje kaj se z njimi sedaj dogaja. Verjetno je tik-tok bolj v uporabi.


Zakaj bi sploh rad trackal svojega mulca ? Kaj pa je alternativa ? KAj naj bi tvoj mulec po tvojem počel, namesto da je na internetu ? Sj drugač te razumem, si zaskrbljen, da preživi preveč časa v aplikacijah od katerih nimaš nič, kot samo dopamin hit. Ampak sedaj mu prepovedovati take stvari je malo prepozno.
Pa tudi prepoved je čisto napačen način vzgoje IMHO.

Mogoče je čas, da svojega mulca začneš tretirat kot odraslo osebo in nisi pokroviteljski in hiper control freak. Ampak se pogovarji z njim, kot se pogovarjaš s svojimi kolegi.

Tody ::

Action dashbord je app ki tracka kaj dela uporabnik in koliko minut. Od googla. Ampak to mores nalozit na telefon. Se strinjam z mr chai. Ne vem kaj zelis dosec

V-i-p ::

Kreiraj eno navidezno frendico na fbju in ko bo možnost, jo na mulčevem telefonu potrdi, potem pa itak v messengerju vidiš njegov online status. Menda ja ne bo čekiral friend liste? Sori, če sem zaj*, nisem glih fan fbja ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

M323SBA ::

Tiktoke, snapchate in podobno lahko blokiram na routerju, medtem ko FBja ne morem, ker ga uporabljava tudi z zeno, jaz tudi poslovno. Lahko blokiram specificni MAC, ampak ce vzame telefon od koga drugega, bi rabil sistemca doma, da sproti blokira in odblokira. Ce fant ne more DM-jat po snapu, bo pa messengiral. In on meni po telefonu v sluzbo tupi, da ni online, da dela za solo, cez minuto pa zasveti bunka... Zanima me, koliko okvirno casa zabije tam, kadar ga noben ne kontrolira. Po njegovem samo 5 min.

Zakaj tako vzagajam otroka? Ker je moj otrok. Ni to starsevska tema, sprasujem za parental control, pravico "nadzirat" njegovo zivljenje pa imam vse do njegove polnoletnosti.

Je kak FB API guru tu?

dunda ::

Kaj pa omejevanje delovanje s pomočjo "digital wellbeing" možnosti na Androidu? Že dolgo nisem gledal, ampak se mi zdi, da imaš tam možnost časovno omejiti delovanje aplikacije? Samo ne vem, ali moraš prej otroka dodati v "družino", da to lahko opravljaš na njegovem telefonu (sicer bo lahko spremenil nastavitev). Malo poglej. Je pa zagotovo tudi kup drugih omejitev na voljo.
https://www.kacnje.eu

pandin99 ::

M323SBA je izjavil:

Lahko blokiram specificni MAC, ampak ce vzame telefon od koga drugega, bi rabil sistemca doma, da sproti blokira in odblokira.
Kaj pa whitelistat svoje MACe?

marvin42 ::

Pa si pomislil na to, da se da na internet priti tudi mimo tvojega routerja? Npr preko omrežja mobilnega operaterja?
Mostly Harmless

Tody ::

Edina prava pot je tale wellbiing ali kot nadzor ali kot prepoved. Ampak kot si ugotovil bo mulc najdu pot. Če blokiras app bo sel skozi browser v extrrmnem primeru si kupi lahko sim kartico pa ne bos vedel popolnoma nič. 7 eur na mesec za svobodo mogoče ni tako veliko.

eric_cartman ::

Hehe.. Še en starš, ki misli, da lahko omeji početje svojemu najstniškemu sinu..Kot si že sam povedal išče in najde 100 variant kako poiskat luknjo v tvojih zakonih.

Kot je že en predlagal.. Najlažje je naredit fejk ženski profil - kolikor podlo je že to.. In ga dodaš kot kolega.. Tako boš vedel ali je gor ali ne.

Imaš starševski nadzor, za kar rabiš njegov telefon in mu fizično namestit in nastavit vse gor.

In imaš keyloggerje, ki sledijo kaj dela etc in se ga nastavi gor na skrivaj na njegov telefon.

Samo .. Po pameti.. Otrok ti lahko konkretno zameri, če boš na njegov telefon naložil keyloggerje.

Sam sicer še nimam hčerke v teh letih.. Samo.. Tak nadzor.. Meni se zdi sporen.

Razen če ne dosega rezultatov.. V tem primeru pa zagrabiš telefon in ga gladko vzameš. Dobi nazaj, ko se rezultati popravijo.

Zgodovina sprememb…

Uporabnik ::

MS family safety
Google family link
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Phantomeye ::

Jep vohunjenje za lastnim otrokom je najboljša metoda za grajenje trdnega medsebojnega zaupanja....


Drugače pa zakaj bi kompliciral z neko metodo beleženja statusa online, če lahko na Facebooku nastavi kdo ga vidi kot online in kdo kot offline.


Drugače pa lahko tukaj (velja za App, ne desktop facebook)

Click on More > Settings and Privacy, then scroll down to Your Time on Facebook.

Vidiš koliko časa nek uporabnik preživlja čas na Facebooku. Če gre za dokazovanje, ti lahko pokaže, pa boš imel svoj prav ali pa on svojega.

Phantomeye ::

M323SBA je izjavil:

Iscem nek free spodoben tracker/scraper za facebook messenger, ki bi periodicno preveril in belezil last seen status (torej tisto zeleno bunko).

Kregam se z mulcem, da je prevec online. On pravi nasprotno. Ce mu izklopim wifi, se poveze na sosedovega... Ce mu vzamem telefon, gre po bratovega, k dedku, babici...

To zadevo hocem zaenkrat tajno malo spremljat, tudi ko sem v sluzbi.

Na netu najdem samo polno nekih 3rd party aplikacij, pri katerih moras tudi na otrokov telefon predhodno instalirat.

A je mozna kaksna powershell skripta pa da laufa na mojem prizganem PC-ju doma in skrejpa? Ali pa bash? Login skrejpanja sicer nisem nikoli pogruntal. Ce si je kak maher za FB API pripravljen vzeti 5 mins?

Skoraj ne morem verjet, da ni ene take zadeve za android, pa da je cist quick and dirty. Tudi ce preveri samo na vsakih 10 mins...

Kaksna ideja?

Hvala!



Ironija, porabil boš več ur online, da boš najdel način, kako sinu preprečit, da bo online in potem še več časa online, da ga boš spremljal:D

Pač če zadeve čisto poenostavimo. Ljudje rabimo socialne stike. On je veliko na messengerju, ker vzdržuje te socialne stike s prijatelji - ti pa bi mu rad preprečil te stike. Zakaj?
Kakšno alternativo mu ponujaš? In tole ni moraliziranje, tole je skozi lečo moje mladosti, ker sem bil zaradi lokacije doma, precej odrezan od prijateljev, tako da je velik del druženja potekal online.

And besides, sem 100%, da facebook ni primarno orodje s katerim komunicira. Bolj fasada.

Zgodovina sprememb…

dela ::

Naj najprej povem, da nimam pojma o delovanju FB nasploh in se tudi strinjam s tem, da otroka lahko vzgajaš kot želiš in v principu tudi nadziraš. Ni mi pa jasno, kako boš te informacije, ki jih želiš, potem "unovčil", da on ne bo opazil, da je nadziran in da ob tem ne bo zaobšel celega svojega računa in naredil enega skrivnega (predvidevam, da to lahko brez večjih težav stori). Če upaš na to, da boš odkril, da govori resnico in res ni veliko online, potem tako ali tako ne boš nikakor ukrepal in zapravljaš čas. Če bo imel zaradi preveč online časa kakšne težave, se bodo te težave že pokazale na drugih področjih. Če se ne bodo, verjetno niso zelo resne, in bo čez leta profesionalec, ki s pridom uporablja IT za svoj poklic, tako kot danes ti.

Upam, da ni izpadlo moralizatorsko, sem se poskusil držat neke širše logike na področju "obveščevalne in kontraobveščevalne dejavnosti". Mogoče streljam mimo in imaš dober plan za nadaljne ukrepe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

dunda ::

Pustimo moraliziranje. Človek pač potrebuje tehnični nasvet.
https://www.kacnje.eu

Phantomeye ::

dunda je izjavil:

Pustimo moraliziranje. Človek pač potrebuje tehnični nasvet.


S temle tudi ne prispevaš veliko zraven :)

Ampak kot sem rekel, OP-ova ideja ni smiselna, ker lahko mulc nastavi kdo lahko vidi, če je online in kdo ne. Na koncu bo pripeljalo do tega, da bo mulc vsakič, ko boš dobil njegov telefon v roke, naredil factory reset. Ali pa si bo kupil / sposodil sekundarni telefon. Ali začel uporabljati alternativne račune.

Moji starši so med počitnicami dopoldne zaklepali vrata od računalnika in sredi dneva sem dobil sporočilo, kje se "danes" nahaja ključ. Ne samo, da sem pogruntal vzorce skrivanja, nabral sem si ene 5 različnih ključev, ki so bila zmožni odklenit tista vrata. Ko so starši sprobal z geslom, sem spoznal tisto metodo o administratorskem računu brez gesla, ki je bil aktiviran ob inštalaciji windows XP.

Vedno bo korak pred tabo, če ga tehnologija zanima.

Koliko je sploh star?

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Nadzor nikoli ne more bito na silo ali na skrit nacin, to ne deluje.

Edini pravi nacin je Parental control, kjer se zmenis z otrokom v odkritem pogovoru koliko ur na aplikacijo mu bos dal. Skratka nic na skrivaj, zmenit in vklopit.

Ceprav kaz osebno messaging platform. ne bi nikoli omejeval, kvecjemu kake igrce. Messaging platforme so nacin druzenja mladine ne mors to kar odrezat, ce ze lahko zapolnis potrebo po druzenju na drug nacin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

PacificBlue ::

Na prvem mestu bi moralo biti zaupanje, iz tega izhaja vse.
Zdaj če nekdo gradi odnos na spijonaži in nadzoru..men se ti ne zdi smiselno iz več vidikov.
Namesto da toliko časa preživi na telefonu, bi raje ga zaposlil vmes s čim drugim, športno udejstovanje, krožki, realno druženje s prijatelji namesto da to počne online.
Tudi dvomim, da se iz tehničnega vidika da omejit, saj kot so že povedali mulci niso neumni.

Cleon ::

Je kak FB API guru tu?

FB API guru ti ne pomaga, ker FB API ne omogoča, da kar prosto preverjaš online status uporabnika. API kličeš, če razvijes app za FB in ga žrtev namesti na svoj FB račun, pa še potem verjetno ni nekega endpointa, da boš kar status preverjal :)

starfotr ::

dunda ::

Phantomeye je izjavil:

dunda je izjavil:

Pustimo moraliziranje. Človek pač potrebuje tehnični nasvet.

S temle tudi ne prispevaš veliko zraven :)

Sem pred tem že dal predlog v smislu Digital welbeinga ali Parental control. Pač v dogovoru z mulcem. Zato sem si drznil dati pripombo in z njo doseči, da ne bomo čvekali in moralizirali, ko pa ne poznamo ozadja.

No, saj vem, da ni bilo slabo mišljeno :-)
https://www.kacnje.eu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starševski nadzor - android internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
143735 (3155) Argonavt
»

Četrt stoletja SMS-ov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5115966 (13712) GupeM
»

Pregledovanje "zanimivega" prometa

Oddelek: Omrežja in internet
487738 (6053) Phantomeye
»

Mobitel za otroka (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7214915 (13050) koro13
»

Omejitev časa otrok na računalniku

Oddelek: Programska oprema
123203 (2846) joze67

Več podobnih tem