» »

Plačilo are brez predpogodbe

Plačilo are brez predpogodbe

con28 ::

Ali je to običajna praksa nepremičninskih agencij, da hočejo plačilo are brez, da bi se karkoli podpisalo? Čeprav gre za kupnino nad 200000 EUR.

Invictus ::

Ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bizkit45 ::

takšna ara se da na zaupanje (brez pogodbe), če ne zaupaš, potem daš aro šele pri notarju - tako si jaz kot laik razlagam.

Mihec_ ::

Ne!

celje ::

jaz sem aro ponudil agenciji za nakup neke nepremicnine. pa so mi rekli, da brez sestavljene predpogodbe ne vzamejo niti pod razno.

val46 ::

Da človek, ki ima namen porabiti 200k€ za nakup nepremičnine kaj takega sprašuje, mi je malodane smešno. Torej bi ti kot OP dal nekemu subjektu napr.20000€ na lepe oči? Pol se pa čudimo tu gor, kako je kdo bil opeharjen, zaveden in ne vem še kaj. Če imajo interes ti nekaj dejansko prodat in če ti izkažeš namero za to kupit, jim pa res ne bo težko napisat par stavkov in to podpisat. Itak imajo(vsaj če je resna agencija) že predpripravljene pogodbe, samo podatki in zneski se spremenijo. Tako da to ne bi smel bit problem.

Kratkomalo, če ni predpogodbe, se denarja ne daja nikomur.

MIHAc27 ::

Jaz sem še za veliko manjše zneske... recimo 100€ za nakup avta vedno vsaj na en listek nahitro napisal... XX potrjujem plačilo are € za nakup avta Yugo. In podpis obeh.

c3p0 ::

Brez papirja nič.

Mare2 ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz sem še za veliko manjše zneske... recimo 100€ za nakup avta vedno vsaj na en listek nahitro napisal... XX potrjujem plačilo are € za nakup avta Yugo. In podpis obeh.

Priporočljivo je, da se v pogodbi o ari določi tudi: po kakšni ceni je predviden nakup, za katero blago gre ter lastnosti ter roki in način plačila.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mirator ::

Ni potrebna predpogoda, mora pa biti pisno zabeleženo v kakšnem znesku in za kakšen namen, je ara bila dana. Zapis seveda mora biti verodostojno podpisan.

eventyrer ::

con28 je izjavil:

Ali je to običajna praksa nepremičninskih agencij, da hočejo plačilo are brez, da bi se karkoli podpisalo? Čeprav gre za kupnino nad 200000 EUR.


Ne.

Da so aro prejeli morajo podpisati. Obvezno.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Aro itak nakažeš na TRR in jo ne daš v kešu. Menda vsaj. Sicer so pa ljudje vsega sposobni. Tudi na lepe oči keš dati in trobiti, da nobemu ne zaupajo, niti papirju ne.

Sicer pa tudi vprašanje kaže na to.
Predpogodba ni potrebna. Skleneš samo eno pogodbo, in to je to. Čudno da več folka ne nategnejo, glede na to, da večina nima pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

janezvalva ::

lahko daš 20€.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

matic492 ::

Jaz sem podpisal pogodbo in potem isti dan nakazal aro (v pogodbi je pisalo da bom aro nakazal v najkasneje 3 dneh), tako da ja, nič brez papirja.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

janezvalva ::

Aston_11 je izjavil:

Aro itak nakažeš na TRR in jo ne daš v kešu. Menda vsaj. Sicer so pa ljudje vsega sposobni. Tudi na lepe oči keš dati in trobiti, da nobemu ne zaupajo, niti papirju ne.

Sicer pa tudi vprašanje kaže na to.
Predpogodba ni potrebna. Skleneš samo eno pogodbo, in to je to. Čudno da več folka ne nategnejo, glede na to, da večina nima pojma.

a ti bi raje, da so vsi goljufi? a ni lepše, če lahko zaupaš?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

matic492 ::

janezvalva je izjavil:


a ti bi raje, da so vsi goljufi? a ni lepše, če lahko zaupaš?



Zaupaš na bolhi ja, ko kupiš nekaj za 20€, ne pa pri nakupu nepremičnine...
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

janezvalva ::

:))
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Aston_11 ::

janezvalva je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Aro itak nakažeš na TRR in jo ne daš v kešu. Menda vsaj. Sicer so pa ljudje vsega sposobni. Tudi na lepe oči keš dati in trobiti, da nobemu ne zaupajo, niti papirju ne.

Sicer pa tudi vprašanje kaže na to.
Predpogodba ni potrebna. Skleneš samo eno pogodbo, in to je to. Čudno da več folka ne nategnejo, glede na to, da večina nima pojma.

a ti bi raje, da so vsi goljufi? a ni lepše, če lahko zaupaš?

Bi bilo lepše, drži. Vendar vsi hočejo nek papir, kaj pa vem.

matic492 ::

Mah, meni so na bolhi po 3 smsih že po 450EUR za grafične nakazali, jaz tudi mislim da sem ~200EUR, za tole pa ne vem a se zjaebavate al resno mislite da naj človek aro nakaže za nrepmeičnino na lepe oči?

Pogodba se spiše in podpiše, aro plačaš takoj (saj smo leta 2022, odpreš mobilno banko in nakažeš, lahko zraven prodajalca ob podpisu), potem pa gre pogodba na FURS da se odmeri davek in po notarju (lahko istočasno če ni kredita) plačaš kupnino, kako da fak pa naj bi drugače blo?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

#000000 ::

Sprejmemo aro za karkoli, barke, hiše, bloke, luko koper, TNP itd. Šifra: Brez papirnih sledi :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo "are" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10917801 (6087) Tidule
»

Obvoz nep. agenta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
858903 (5704) Bizkit45
»

Ogled nepremičnine in oddaja podatkov

Oddelek: Loža
374817 (3786) Invictus
»

Nepoštena praksa pri nakupu stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8413953 (10801) thramos
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710794 (8271) Telbanc

Več podobnih tem