» »

Prezasedenost avtošol?

Prezasedenost avtošol?

lilnasx ::

V šoli vožnje poskušam pridobiti izpit B kategorije, kar pa se mi zdi da traja že celo večnost. V obdobju od 17. januarja do danes, sem uspela pridobiti LE 16 ur!!

Povprečno vozim 1x-2x tedensko, večkrat se tudi zgodi, da kakšen teden čisto nič pa me zanima če je to normalno. Zelo bi bila hvaležna za kakršne koli informacije z vaše strani.

Ali je za to kriva izbrana šola, ali je res takšna situacija trenutno.

Hvala...

Gagatronix ::

Ze pred casom so zaradi afer zaprli kar nekaj avtosol, najbrz je posledicno v preostalih guzva.

zobnik ::

Kje so te časi, ampak še vedno v Ljubljani isto tam štartaš ko si na glavni kot pred 20 leti, ---20 let nazaj si že pri 20 urah lahko delal glavno, uro sem takrat plačeval nekje 10 evrov, drugače je blo kar drago, brez pomoči staršev samo s štipendijo bi težko naredu + takrat si prvi avto kupil, stal me je 1200 evrov star 11 let in zavarovanje full drago vsaj 400 evrov.
Ja cene so šle gor, noro.

matic492 ::

Še leta 2013 sem plačeval z popustom 21€ po uri :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

lilnasx ::

zobnik je izjavil:

Kje so te časi, ampak še vedno v Ljubljani isto tam štartaš ko si na glavni kot pred 20 leti, ---20 let nazaj si že pri 20 urah lahko delal glavno, uro sem takrat plačeval nekje 10 evrov, drugače je blo kar drago, brez pomoči staršev samo s štipendijo bi težko naredu + takrat si prvi avto kupil, stal me je 1200 evrov star 11 let in zavarovanje full drago vsaj 400 evrov.
Ja cene so šle gor, noro.


Ja cene so noro visoke, 1 ura je 40 €, poleg tega pa potrebuješ veliko več ur kot prej, voziš pa 1x do 2x tedensko (ČE)... že 3-4x se mi je zgodilo, da nisem niti 1x v tednu vozila.. Mogoče do naslednjega leta bo... res katastrofa...

nejc_nejc ::

Koliko je sploh ur sedaj potrebnih. V mojem casu, se v jugi je blo min 21, realno si naredil pri 23, 24. Ce si normalno vozil.

matic492 ::

Saj je isto, 20 minimum (21 je izpitna), mogoče misli da jih bolj inštruktorji forsirajo?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

nejc_nejc ::

Pol pa ni panike
Kar se pa cen tice je pa ocitno enako. Okvirno povp. mesecna placa.

mojsterleo ::

Če misliš da voziš premalo se pozanimaj pri upravi oz. vodstvu avtošole. Načeloma je tempo 1-2x na teden dost ustrezen.
Na izpit greš lahko, ko opraviš celoten učni program (ta je min. 20 ur) in učitelj oceni, da si ready. Prej lahko opraviš tudi društveni izpit, ki pa ni obvezen, lahko pa dobiš dragocen feedback.
Če imate doma avto in lahko kakšno nedeljo vadiš na malo voženi cesti, ti bo veliko ur prihranjenih, drugače pa računaj na izpitno pri 30 urah.

matic492 ::

mojsterleo je izjavil:

Če misliš da voziš premalo se pozanimaj pri upravi oz. vodstvu avtošole. Načeloma je tempo 1-2x na teden dost ustrezen.
Na izpit greš lahko, ko opraviš celoten učni program (ta je min. 20 ur) in učitelj oceni, da si ready. Prej lahko opraviš tudi društveni izpit, ki pa ni obvezen, lahko pa dobiš dragocen feedback.
Če imate doma avto in lahko kakšno nedeljo vadiš na malo voženi cesti, ti bo veliko ur prihranjenih, drugače pa računaj na izpitno pri 30 urah.


30 urah? Jaz sem sicer padel izpit prvič (sneg na cesti in mi je pri parkiranju zabremzal inštruktor), pa sem imel pred 30. že drugi poizkus. Prvega sem imel 22 ali 23 uro.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

zobnik ::

lilnasx je izjavil:

zobnik je izjavil:

Kje so te časi, ampak še vedno v Ljubljani isto tam štartaš ko si na glavni kot pred 20 leti, ---20 let nazaj si že pri 20 urah lahko delal glavno, uro sem takrat plačeval nekje 10 evrov, drugače je blo kar drago, brez pomoči staršev samo s štipendijo bi težko naredu + takrat si prvi avto kupil, stal me je 1200 evrov star 11 let in zavarovanje full drago vsaj 400 evrov.
Ja cene so šle gor, noro.


Ja cene so noro visoke, 1 ura je 40 €, poleg tega pa potrebuješ veliko več ur kot prej, voziš pa 1x do 2x tedensko (ČE)... že 3-4x se mi je zgodilo, da nisem niti 1x v tednu vozila.. Mogoče do naslednjega leta bo... res katastrofa...


Sam tud l.2000 je blo težko spravit skupaj za vozniško. Ličar je takrat zaslužil 400 evrov, danes 1200 evrov

Meiniken ::

Imaš mogoče možnost vožnje s spremljevalcem?
https://e-uprava.gov.si/podrocja/promet...

Vem da ne reši problema ampak vsaj več voziš in pridobivaš izkušnje. Posledično zabiješ manj časa in denarja v avtošoli.

PacificBlue ::

zobnik je izjavil:

lilnasx je izjavil:

zobnik je izjavil:

Kje so te časi, ampak še vedno v Ljubljani isto tam štartaš ko si na glavni kot pred 20 leti, ---20 let nazaj si že pri 20 urah lahko delal glavno, uro sem takrat plačeval nekje 10 evrov, drugače je blo kar drago, brez pomoči staršev samo s štipendijo bi težko naredu + takrat si prvi avto kupil, stal me je 1200 evrov star 11 let in zavarovanje full drago vsaj 400 evrov.
Ja cene so šle gor, noro.


Ja cene so noro visoke, 1 ura je 40 €, poleg tega pa potrebuješ veliko več ur kot prej, voziš pa 1x do 2x tedensko (ČE)... že 3-4x se mi je zgodilo, da nisem niti 1x v tednu vozila.. Mogoče do naslednjega leta bo... res katastrofa...


Sam tud l.2000 je blo težko spravit skupaj za vozniško. Ličar je takrat zaslužil 400 evrov, danes 1200 evrov


Takrat je bila cena ure okoli 2500 tolarjev, izpit iz CPP pa 7000 tolarjev. Jaz sem delal izpit pol leta, ker je vmes imel inštruktor z eno praktikantko karambol, pa še na dopust je šel. Po 25 urah sem imel izpitno vožnjo.

Kripto mesi ::

Meiniken je izjavil:

Imaš mogoče možnost vožnje s spremljevalcem?
https://e-uprava.gov.si/podrocja/promet...

Vem da ne reši problema ampak vsaj več voziš in pridobivaš izkušnje. Posledično zabiješ manj časa in denarja v avtošoli.

Če hoče nekdo voziti s spremljevalcem mora itak najprej narediti teoretični in praktični izpit, tako da ne zabije nič manj časa ali denarja, samo voziti lahko začne 2 leti prej.

m0LN4r ::

40 eur na uro? A ni tko da rabis doloceno stevilo ur podnevi in dolocenih ponoci? Nocne voznje?

lilnasx je izjavil:

V šoli vožnje poskušam pridobiti izpit B kategorije, kar pa se mi zdi da traja že celo večnost. V obdobju od 17. januarja do danes, sem uspela pridobiti LE 16 ur!!

Povprečno vozim 1x-2x tedensko, večkrat se tudi zgodi, da kakšen teden čisto nič pa me zanima če je to normalno. Zelo bi bila hvaležna za kakršne koli informacije z vaše strani.

Ali je za to kriva izbrana šola, ali je res takšna situacija trenutno.

Hvala...

Ce me spomin ne vara, sva midva s kolegom naredila izpit v dveh mescih oz. voznja je bila najmanj 1x na teden.
Je bil kul instruktor, ker nas je pobral pri domu enega, na poti nazaj pobrali drugega, pol pa smo se zamenjali in je peljal enga domov in potem drugega domov. Po soli in pred solo, pa se je hitro nabralo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Meiniken ::

Kripto mesi je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Imaš mogoče možnost vožnje s spremljevalcem?
https://e-uprava.gov.si/podrocja/promet...

Vem da ne reši problema ampak vsaj več voziš in pridobivaš izkušnje. Posledično zabiješ manj časa in denarja v avtošoli.

Če hoče nekdo voziti s spremljevalcem mora itak najprej narediti teoretični in praktični izpit, tako da ne zabije nič manj časa ali denarja, samo voziti lahko začne 2 leti prej.


A, pa res. Sem prej samo linkal in po spominu pobrskal (ki me je očitno varal). Pardon :)

m0LN4r ::

Sicer se strinjam, da je danes potrebno vec ur. Promet je postal kompleksnejsi, hitrejsi in vec udelezencev je kot pred 20-30 leti.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

matic492 ::

Meiniken je izjavil:

Kripto mesi je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Imaš mogoče možnost vožnje s spremljevalcem?
https://e-uprava.gov.si/podrocja/promet...

Vem da ne reši problema ampak vsaj več voziš in pridobivaš izkušnje. Posledično zabiješ manj časa in denarja v avtošoli.

Če hoče nekdo voziti s spremljevalcem mora itak najprej narediti teoretični in praktični izpit, tako da ne zabije nič manj časa ali denarja, samo voziti lahko začne 2 leti prej.


A, pa res. Sem prej samo linkal in po spominu pobrskal (ki me je očitno varal). Pardon :)



CPP moraš narediti, praktični izpit pa ne. Na kratko: 20 ur + CPP + Vloga za spremljevalca, kolikor vem. Ima moj brat to zdaj.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Gagatronix ::

Ne, pridobiti moras voznisko dovoljenje.

matic492 ::

Gagatronix je izjavil:

Ne, pridobiti moras voznisko dovoljenje.


Nimaš vozniškega... če si z spremljevalcem.

https://vozniski-izpit.com/kako-do-izpi...

Med vožnjo motornega vozila mora imeti kandidat za voznika pri sebi evidenčni karton vožnje in veljavno zdravniško spričevalo, spremljevalec pa veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo vozil kategorije B. Te listine morata na zahtevo izročiti policistu na vpogled.

izpit ne moreš met dokler nisi 18
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Gagatronix ::

Sorry, zamesal z mladim voznikom/voznikom zacetnikom.

MIHAc27 ::

Jaz imam že ..kmalu bo 20 let izpit. Čeprav sem ga nujno rabil za službo, sem ga tudi delal enih 7 mesecev.. odvozil vse skupaj z glavnimi 35 ur.
Tko da že takrat je bilo kar teško hitro odvozit vse skupaj. Pa nisem izbral anjcenejše šole ravno zato, da bi bila bolj prosta. Ali pa sem imel smolo z inštruktorjem, ki je bil prezaseden... teško rečem.

wajdouc ::

@mihac27 em, mogoče v tvoji regiji? Pri nas na vipavskem sem leta 2005 naredil B izpit v mesecu in pol, 21 ura je bila glavna. S tem, da sem se na glavni vožnji vozil 15 minut. Sem pa tisti glavni pisni test ponavljal ene trikrat, auč :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdouc ()

mojsterleo ::

wajdouc je izjavil:

@mihac27 em, mogoče v tvoji regiji? Pri nas na vipavskem sem leta 2005 naredil B izpit v mesecu in pol, 21 ura je bila glavna. S tem, da sem se na glavni vožnji vozil 15 minut. Sem pa tisti glavni pisni test ponavljal ene trikrat, auč :D
Aja ok, vaške regije.... tista dva semaforja in en rondo je pa ja šlo odpeljat..... try Ljubljana. Miljon enosmernih... prepovedanih smeri ... asimetričnih križišč .... raznorazne prometne signalizacije in različnih omejitev hitrosti. 8-)

Zgodovina sprememb…

bozicek ::

Tudi LJ ni noben bavnav.
Jaz sem šel z 21 na glavno vožnjo, ruknil (mi je že v naprej povedal ko sva videla kdo je inštruktor na glavni vožnji), nato sva se zmenila da mi je napisal še pet ur (plačal ampak jih nisem vozil), čez 14 dni šel ponovno in naredil.

In tudi boljše da delaš v LJ ali kakšnem večjem mestu. Ko vidim ko je folk zastonj naredil izpit v Ribnici (ali je bilo Kočevje) na tistem enem semaforju in dveh križiščih...Ko pa prišel v Lj ali kam drugam pa polom za volanom
Darila letos samo za poredne

Gagatronix ::

V LJ je bilo eno od najbolj zatezenih krizisc dolga leta krizisce Gunduliceve in Kopaliske, pri kopaliscu Kolezija, ker je bilo cudno Y-krizisce. No, dandanes se tistega krizisca kandidatom ni treba bati, ker je ze lep cas na tistem mestu rondo. :)

Meiniken ::

bozicek je izjavil:

In tudi boljše da delaš v LJ ali kakšnem večjem mestu. Ko vidim ko je folk zastonj naredil izpit v Ribnici (ali je bilo Kočevje) na tistem enem semaforju in dveh križiščih...Ko pa prišel v Lj ali kam drugam pa polom za volanom
Aj, jebat ga. Nimajo vsi privilegija delati izpita v ljubljani.
Mar ni logično, da človek, ki ne vozi dnevno po ljubljani nima konkretnih izkušenj vožnje po ljubljani? Malce strpnosti, v prometu niso le ljubljančani :)

Utk ::

..Ko pa prišel v Lj ali kam drugam pa polom za volanom

Se pravi enako kot ko pride Ljubljančan izven Ljubljane.

m0LN4r ::

Niso v Ljubljani prometni znaki in semaforji enake barve, kot drugje?

Jaz sem samo opazil, da so v LJ na cesti vsi nervozni in zivcni, drugace ni razlike.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

dXtd ::

nejc_nejc je izjavil:

Pol pa ni panike
Kar se pa cen tice je pa ocitno enako. Okvirno povp. mesecna placa.


Ne, ni isto, niti približno ne. Nejc nejc ti je povedal da je zakonski minimimum včasih bil 21 ur, naredil pa si z 23 ali 24 urami. Danes je zakonski minimum še vedno pri 21 urah (vendar to nima nobene veze), v povprečju pa ljudje naredijo z 38 urami! 38 ur x 39EUR/uro = 1482 EUR! Tudi če upoštevaš zvišanje plač je danes izpit efektivno 2 do 3x dražji kot je bil nekoč (leta 2010 je bila cena v paketu po 20 EUR, nanes je še enkrat več, plače pa so skoraj iste, če primerjamo še z malo prej ko so bile ure po 10 EUR je zadeva še bolj katastrofalna):

To je "nujno zlo" v višini dveh minimalnih neto slovenskih plač
https://siol.net/novice/slovenija/to-je...

bozicek je izjavil:

Tudi LJ ni noben bavnav.
Jaz sem šel z 21 na glavno vožnjo, ruknil (mi je že v naprej povedal ko sva videla kdo je inštruktor na glavni vožnji), nato sva se zmenila da mi je napisal še pet ur (plačal ampak jih nisem vozil), čez 14 dni šel ponovno in naredil.

In tudi boljše da delaš v LJ ali kakšnem večjem mestu. Ko vidim ko je folk zastonj naredil izpit v Ribnici (ali je bilo Kočevje) na tistem enem semaforju in dveh križiščih...Ko pa prišel v Lj ali kam drugam pa polom za volanom


Povprečno število ur je šlo MOČNO GOR. Iz 23 ur na 38 ur! Poleg tega pa se je ura podražila za 2x v zadnje 10 letih iz 20 EUR na 40 EUR na uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dXtd ()

nejc_nejc ::

Ja jaz sem sam sebi povedal za 21 ur ter 23, 24 z izpiton v zepu. Za sedanjih 38... sem pa spraseval.
Se mi pa zdi mal prevec za povprecje.

MarkoW ::

Nič ni preveč za povprečje ker je točno toliko povprečje, zakaj nisi prebral članka ki je bil jasno podan? :)

"Če kandidati v Ljubljani za uspešno opravljen vozniški izpit v povprečju potrebujejo 38 ur, samo strošek ur vožnje nanese krepko čez tisoč evrov. "

Če bi prabral člankek že prej bi mi prihranil delo da moram tale odgovori pisati.
https://siol.net/novice/slovenija/to-je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MarkoW ()

marvin42 ::

V sredini 90-ih let je bilo v Ljubljani povprečje preko 50 ur. So na Roški v izpitnem centru objavljali graf teh ur.
Mostly Harmless

donvito ::

bozicek je izjavil:

Tudi LJ ni noben bavnav.
Jaz sem šel z 21 na glavno vožnjo, ruknil (mi je že v naprej povedal ko sva videla kdo je inštruktor na glavni vožnji), nato sva se zmenila da mi je napisal še pet ur (plačal ampak jih nisem vozil), čez 14 dni šel ponovno in naredil.

In tudi boljše da delaš v LJ ali kakšnem večjem mestu. Ko vidim ko je folk zastonj naredil izpit v Ribnici (ali je bilo Kočevje) na tistem enem semaforju in dveh križiščih...Ko pa prišel v Lj ali kam drugam pa polom za volanom

Ti si pa res taprav božiček, plačaš in ne voziš? >:D

mojsterleo ::

Razlog za tako povprečje je v zaslužkarstvu avtošol. Vsakega kandidata je treba izcuzati. Te dajo lepo na cesto ob 15.15 uri ko stojiš v gužvi tistih 45 minut, al pa 'vadiš' speljevanje 5 ur pa take...
Pa sigurno so povezani tud ocenjevalci voženj in avtošole, da zmečejo kandidate u prvo, drugo.... da moraš spet po vsakem padcu opravit dodatnih 5 ur. Mafija. Sam sem imel slabe izkušnje s tem pri eni dost ugledni avtošoli v Lj. Opravil izpit šele s četrtim inštruktorjem in tretjim avtom.

val46 ::

Kaj je blo 10, 20 ali 30 let nazaj za OP nima nobene veze. Sprašuje zakaj tako poredko vozi, ne zakaj je drago, pa zakaj rabi ne vem, met 40 ur za izpit pa take fore. Op, lahko ti povem iz prve roke, da so inštruktorji postali kot neki privatniki, ki jih moraš dobesedno prosit, da kaj naredijo. Sej poznaš tisto, ko rabiš zidarje ali morda vodovodarje, električista al kej podobnega, pa jih moraš 10x klicat, da pridejo naredit, kar pač maš namen naredit.

Torej, teži inštruktorju vsak dan, kliči ga, pošiljaj mu sms-e, ko voziš, ga že med vožnjo "gnjavi", kdaj boš naslednjič spet vozila in bo šlo hitreje mimo, verjemi. Sam sem delal izpit za avto že kar nekaj let nazaj, zato tisto ni ravno merodajno, sem pa lani opravil izpit za A kategorijo in je bilo kot ti praviš. Prvo sploh za začet, sem ga moral ene 5x klicat in težit kdaj bom začel, pol pa še za vsako nadaljno uro vožnje isto. Na koncu me je mel že poln K. pomoje, tako da sem zadnjih 6h pred glavno vožnjo opravil v enem, ja ENEM dnevu. 4 ure dopoldan(od 8 do 12h), pol pa še isti dan še dve uri od 15 do 17.Tko da sem tisti dan naštepal kilometrov kot da bi šel iz primorske do štajerske in nazaj :) Ampak sem uspel. Od prve ure do zadnje je trajalo vsega skupaj slabe tri tedne. Je pa res, da sem potem na glavno vožnjo čakal več kot en mesec časa, ker je bila gužva(pokoronski časi in to, ko so se avtošole odprle po več kot pol leta zaprtju). Sem pa dejansko imel 20h vožnje+dve za glavno. Za A kategorijo imaš menda 2h glavne vožnje, od tega 1h po poligonu in potem še 1h v prometu.

Se pravi, teži inštruktorju kolikor lahko, verjemi, se te bo naveličal poslušat in bo pohitel s tabo, sam da se te čim prej reši :)

salesky ::

Preden izbereš avtošolo se poskušaš zmenit, da te pošljejo na glavno vožnjo z min zahtevano št. ur. Vsaj jaz sem se to uspel zmenit (v LJ) ko sem delal A - naredil v prvo.
Tekom voženj vsak ve ali je pripravljen na glavno vožnjo ali ne - 38h je pa ali totalni nateg ali pa nesposobnost samostojne vožnje.

BCSman ::

Zakaj bi sploh v Lj opravljal izpit?
Ko imas 18 stare otroke si ze preseljen na podezelje.

salesky ::

BCSman je izjavil:

Zakaj bi sploh v Lj opravljal izpit?
Ko imas 18 stare otroke si ze preseljen na podezelje.


To sem delal kot študent v LJ ;)

val46 ::

BCSman je izjavil:

Zakaj bi sploh v Lj opravljal izpit?
Ko imas 18 stare otroke si ze preseljen na podezelje.


Ja seveda. Ker dan danes v Ljubljani ne živi nihče, ki imajo otroke starejše od 18 let verjetno. Pa velika večina njih opravlja izpit tokom srednješolskega ali študentskega izobraževanja. In veliko njih(za študij kar večina njih) je ravno v Ljubljani. Torej, kaj naj se otrok vozi z busom dnevno iz Ljubljane recimo v Kočevje, da bo tam opravljal vožnjo, al kako si ti to predstavljaš? Sicer pa, iz stališča učenja in izobraževanja vožnje, Ljubljana ali kak drug večji kraj ni napačen. Če se tam pravilno naučiš vozit po CPP, boš po vsej verjetnosti znal vozit po CPP tudi na podeželju in po manjših krajih. Pa še ena "prednost" je morda sledeča...poznam primer(prijatelj), k je opravljal izpit v Ljubljani, je rekel, da se je v tistih 45ih minutah, kot traja glavna vožnja, morda peljal vsega skupaj 3km. Gužva pač. In razen vzdrževanja varnostne razdalje in vožnje v koloni, kaj drugega v tistih 45ih minutah niti ni mogel. Temu jaz pravim, najlažji način do opravljenega izpita za avtomobil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobri inštruktorji - avtošole (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6133988 (419) Michelle
»

Izpit za A kategorijo

Oddelek: Na cesti
309227 (8150) bajsibajsi
»

Najcenejše vožnje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5813161 (11526) šernk

Več podobnih tem