» »

Težave s sodelavcem

Težave s sodelavcem

1
2
»

kuall ::

yansek je izjavil:

Ni za sodišče, tip tudi ne žali in zna na splošno z ljudmi. Je star godernjavec in moram poslušati in se odzivat na njegove trivialnosti po cel dan.

Iščem način, da ga dam na nežaljiv način na ignore,pa da se kulturno ignorirava.


Če si z nekom v pisarni ne moreš fakin biti stalno tiho, nujno se je pogovarjat precej pogosto. Drgač vzdušje postane zelo čudaško,bedno, napeto, začnete si iti na živce. stari ima že prav, da načenja pogovore, ti nimaš prav, ko se nočeš pogovarjat.
zudej na živce ti gre po moje najbolj zato, ker je star ti pa si kao mlad. ja imajo stari tiste svoje dolgočasne fore, ki so že zdavnaj iz mode. ampak ne bit tak pezde.

Voss ::

Scaramouche je izjavil:

yansek je izjavil:

Pozdravljeni

V službi imam starejšega sodelavca s katerim mi je muka delati.

Zelo pogosto delava skupaj, kar pomeni da sva več ali manj celoten delovnik skupaj v istem prostoru.

Težava je da ima dolg delovni staž in neko ime v podjetju in mene zaenkrat ne morejo premestiti.

Ves čas išče pozornost, je zelo nadležen, zbadljiv, obremenjuje me z nekimi trivialnimi pogovori, ki jim ni konca, je tudi pokroviteljski in imam ga čez glavo in nimam več potrpljenja.

Iščem način, da na diplomatski a oster in nedvoumen način z njim zaključim. Na lep način s prilagajanjem ko sem mu vsakič šel na roko in se mu prilagajal ni šlo, pravzaprav je postalo še slabše.

V glavnem tip je pred penzionom, vse mora biti po njegovem, je nergač, godrnjavec s kupom zdravstvenih težav.

Tekom delovnega časa imava vsak svoje zadolžitve, tako, da razen kakšne malenkosti v resnici ni potrebe po komunikaciji, razen 'dober dan', 'dober tek' in 'nasvidenje'. Sva pa v istem prostoru in tako bo ostalo še lep čas.


Karkoli boš pred šefom debatiral bo on imel neko emocionalno veljavo!
Odjebi ga na resno, pa imej telefon da ga posnameš če bo začel resno žalit, tako tudi če šef potegne na njegovo stran, se lahko na soodišču dobro zagovarjaš!


Jebale vas tožbe, fak.

blink ::

yansek je izjavil:

Pozdravljeni

V službi imam starejšega sodelavca s katerim mi je muka delati.

Zelo pogosto delava skupaj, kar pomeni da sva več ali manj celoten delovnik skupaj v istem prostoru.

Težava je da ima dolg delovni staž in neko ime v podjetju in mene zaenkrat ne morejo premestiti.

Ves čas išče pozornost, je zelo nadležen, zbadljiv, obremenjuje me z nekimi trivialnimi pogovori, ki jim ni konca, je tudi pokroviteljski in imam ga čez glavo in nimam več potrpljenja.

Iščem način, da na diplomatski a oster in nedvoumen način z njim zaključim. Na lep način s prilagajanjem ko sem mu vsakič šel na roko in se mu prilagajal ni šlo, pravzaprav je postalo še slabše.

V glavnem tip je pred penzionom, vse mora biti po njegovem, je nergač, godrnjavec s kupom zdravstvenih težav.

Tekom delovnega časa imava vsak svoje zadolžitve, tako, da razen kakšne malenkosti v resnici ni potrebe po komunikaciji, razen 'dober dan', 'dober tek' in 'nasvidenje'. Sva pa v istem prostoru in tako bo ostalo še lep čas.


Slusalke daj gor in delaj svoje. Ce bo zacel pogovor se delas kot da ga ne slisis. Ce ti je do pogovora jih nimas gor. Problem resen.

harvey ::

Oberyn je izjavil:

Če te ne moti poslušanje muzike med delom, potem kot večina pravi, slušalke z aktivnim odstranjevanjem zvoka. Lahko tudi brez muzike, samo zunanji zvok dušijo. Kjer jaz trenutno delam kot zunanji sodelavec, ima take slušalke cela pisarna razvojnikov. To je v bistvu standard na firmi.

Zanimiv pristop razvojnikov s slušalkami. Zakaj so potem v pisarni, lahko bi bili doma in še slušalk ne bi rabili ti novi človeški robotki. Se pa strinjam, da 'slaba energija' in zanič vzdušje v službi iz dneva v dan ne obrodi nič dobrega in za to je navadno potrebno nekaj prispevati, navadno stvari niso samo enosmerne.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Avenger ::

Leko je izjavil:

Glede na prebrano mi deluješ kot en presran mulc, ki bi ga bilo treba naučit določenih manir


wat. Jaz točno vem o čem govori yansek. Glavna težava penzionerja je, da je popolnoma slep za signale. A veš uno, ko nekoga povabiš na kavo domov in se ga potem ne moreš znebit? Ne pa ne. Pa rečeš jutr mam službo, pa običajno precej zgodaj hodim spat... pa še pospravit moram... ženo zmasirat... na WC moram nujno... psa na sprehod peljat... noup, ne pošteka. Pol mu pa rečeš ej prjatu, dejva se poslovit, nimam več časa. Mogoče še ne šteka. Ok, evo ti roko, fajn je blo, se vidva še kdaj, lahko noč... in tip potem mal presenečeno - a kr vn me boš vrgu?

Penzioner očetovsko misli, da uvaja vajenca oziroma nekomu mlajšemu deli nekaj svojih bogatih izkušenj in zgodb. Tu gre le za enosmerno transakcijo, offloada to, kar mu paše, ne to kar čuti da mladenič rabi ali hoče. Povratnih informacij sploh ne bere. Ko TV, samo predvaja se.


Yansek: zelo taktno boš moral postopat, ker je tip po mojem prepričan, da je bit njegov sodelavc privilegij in čast, pozornost ki ti jo nameni in zgodbe, ki jih deli s tabo, pa so vredne suhega zlata. Kot otrok, ki "skuha" nekaj iz zemlje, listja in vejic in potem odrasel reče, a si blesav, to ni hrana, to je zemlja, listje in vejice, pejd raj kej koristnega počet, ne pa da hočeš mene zastrupit s tem sranjem. A štekaš? Živi v iluziji in ni šans da bo poštekal, da on pač ni zanimiv in da ti najeda, ampak bo prepričan da si ti nehvaležen, zoprn mulo, ki ne zna cenit dobre družbe.

Dolgo nazaj sem imel vsak teden opravka z nekom, s stranko, ki je rad mlatil prazno slamo in vedno povedal nek masten vic, ki ni bil smešen. V miljon letih tip ne bi poštekal, da mi sploh ni do ničesar, kar lahko pove, ampak tega rečt mu pač nisem mogel, zato se mi je vedno "mudilo". Če bi bil pa na delovnem mestu z njim po 8 ur, bi pa ukrepal drugače. Ti moraš pač najt način, da ga ne užališ in se ga hkrati rešiš.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

link_up ::

pogovarjaj se in vezbaj medsebojne odnose. To je edini pravilni odgovor. Ce ne gre, se nisi dozorel.
In and Out

Raptor F16 ::

yansek je izjavil:

Pozdravljeni

V službi imam starejšega sodelavca s katerim mi je muka delati.

Zelo pogosto delava skupaj, kar pomeni da sva več ali manj celoten delovnik skupaj v istem prostoru.

Težava je da ima dolg delovni staž in neko ime v podjetju in mene zaenkrat ne morejo premestiti.

Ves čas išče pozornost, je zelo nadležen, zbadljiv, obremenjuje me z nekimi trivialnimi pogovori, ki jim ni konca, je tudi pokroviteljski in imam ga čez glavo in nimam več potrpljenja.

Iščem način, da na diplomatski a oster in nedvoumen način z njim zaključim. Na lep način s prilagajanjem ko sem mu vsakič šel na roko in se mu prilagajal ni šlo, pravzaprav je postalo še slabše.

V glavnem tip je pred penzionom, vse mora biti po njegovem, je nergač, godrnjavec s kupom zdravstvenih težav.

Tekom delovnega časa imava vsak svoje zadolžitve, tako, da razen kakšne malenkosti v resnici ni potrebe po komunikaciji, razen 'dober dan', 'dober tek' in 'nasvidenje'. Sva pa v istem prostoru in tako bo ostalo še lep čas.


Ti samo kimaj in si misli svoje. Eno vuho not, drugo ven.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

LeXani ::

Sodelovc je imel enake probleme, vedno kritika njegovega dela kako je nesposoben, nepotrebne debate.. enkrat se je spravil na osebni nivo, žalil starše, mu je pa počil film ga prijel in mu povedal svoje. Od takrat ima mir se samo še pozdravita. Sam to ni glih podobna situacija heh
Čas prve prijave 04.11.2005

gruntfürmich ::

dresirat ga moraš ja, da ga daješ na ignore in da ga 'pošiljaš v kurac'.

po malem in po malem če ne želiš takoj izbruhnit.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

D3m ::

Bolt je izjavil:

D3m je izjavil:

Ampak še zmeraj....zakaj spraševati tukaj?

A med.over.net ni OK?

Glede na tvoje bedarije, kaj vse ti ven namečeš tu gor je to milina.


;****** jelly
|HP EliteBook|R5 6650U|

PunkDude ::

Povab ga na par vilijamovk po službi. Mogoče se pokaže za več kot v redu osebo.

JanBrezov ::

kuall je izjavil:

Če si z nekom v pisarni ne moreš fakin biti stalno tiho, nujno se je pogovarjat precej pogosto. Drgač vzdušje postane zelo čudaško,bedno, napeto, začnete si iti na živce. stari ima že prav, da načenja pogovore, ti nimaš prav, ko se nočeš pogovarjat.

Tukaj ni prav in narobe. Lahko gre enostavno za razliko v osebnostnih lastnostih. OP je morda bolj introverten, medtem ko je starejši ekstraverten (ekstravertnost in introvertnost). Jaz sem bolj introverten in sem raje v pisarni z nekom tiho celi dan kot da poslušam zadeve, ki me sploh ne zanimajo, še posebej, če me moti pri delu. Če te tišina moti, si očitno na drugi strani spektra.

Če OP-ja tema pogovora ne zanima, lahko to nakaže. Enostavno mu ni potrebno sodelovati v vsaki debati. Če so vprašanja, se najprej odgovori z "pardon, nisem poslušal", če je še več vprašanj, pač direktno "ker me ne zanima". Ideja s slušalkami tudi ni slaba, niti ni potrebno, da se karkoli predvaja. Če ga običajna glasba moti, naj poskusi z izključno instrumentalno glasbo ali pa poskusi z noise generatorji, npr. mynoise.net ali kakšnimi YouTube kanali z ambient/drone glasbo.

link_up je izjavil:

pogovarjaj se in vezbaj medsebojne odnose. To je edini pravilni odgovor. Ce ne gre, se nisi dozorel.

Kako veš, kdo od dveh ni dozorel? Starejši niso avtomatsko dozoreli, so pa lahko oveneli. OP vsaj išče rešitve, preden zadevo eskalira.

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

yansek je izjavil:

Še nekaj let, ampak mi je vsak dan preveč, ker ga imam čez glavo


zamenjaj službo. Upaj da ti bo tam sodelavec všeč oziroma da ne boš ti šel na živce nekomu.

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

globoko grlo je izjavil:

Hehe, točno to je bil moj impresion. En mlad, nesiguren, neizkušen in prestrašen.
Lahko, da ima tastar res kkšne težave, lahko pa tudi, da si ti ena navadna snežinkica.



Haha. Da.

IT svet se zdi idealen za introventirance. Pač z računalnikom (oz. katerimkoli strojem) je 100x lažje delat kot z ljudmi. In če hočeš bit zares uspešen moraš znat oboje.

eventyrer ::

yansek je izjavil:

Pozdravljeni

V službi imam starejšega sodelavca s katerim mi je muka delati.

Zelo pogosto delava skupaj, kar pomeni da sva več ali manj celoten delovnik skupaj v istem prostoru.

Težava je da ima dolg delovni staž in neko ime v podjetju in mene zaenkrat ne morejo premestiti.

Ves čas išče pozornost, je zelo nadležen, zbadljiv, obremenjuje me z nekimi trivialnimi pogovori, ki jim ni konca, je tudi pokroviteljski in imam ga čez glavo in nimam več potrpljenja.

Iščem način, da na diplomatski a oster in nedvoumen način z njim zaključim. Na lep način s prilagajanjem ko sem mu vsakič šel na roko in se mu prilagajal ni šlo, pravzaprav je postalo še slabše.

V glavnem tip je pred penzionom, vse mora biti po njegovem, je nergač, godrnjavec s kupom zdravstvenih težav.

Tekom delovnega časa imava vsak svoje zadolžitve, tako, da razen kakšne malenkosti v resnici ni potrebe po komunikaciji, razen 'dober dan', 'dober tek' in 'nasvidenje'. Sva pa v istem prostoru in tako bo ostalo še lep čas.



Bom napisal zelo direktno in kar precej nesramno ker očitno ti mora to nekdo povedat.....

reči mamici da se gre pogovort s tvojim sodelavcem ker ti očitno ne znaš komunicirati.
Iz opisanega mi deluješ kot neprilagodljiv narcisoidnež, ki misli da je "kul" biti "neprilagojen in introvertiran".

In vso srečo s prihodnjim sodelavcem ki ga boš imel ko gre tale v penzijo. Če dobiš nekega sodelavca z močnim karakterjem boš do penzije sodeloval v debatah ki te motijo. Ali pa te bo preprosto ignoriral, kar te bo še bolj motilo kot to da komunicira s tabo.

ginekk je izjavil:


IT svet se zdi idealen za introventirance. Pač z računalnikom (oz. katerimkoli strojem) je 100x lažje delat kot z ljudmi. In če hočeš bit zares uspešen moraš znat oboje.


večina niti ni dejansko "introvertiranih" ampak so bolj "povsem neprilagojeni, egocentrični, celo narcisoidni"...skrivajo pa se za besedo "introverted".



In ja, vem da je post dokaj nesramen samo fucking shit, je treba vseeno malo se prilagajat no.

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

yansek je izjavil:


Težava je da ima dolg delovni staž in neko ime v podjetju in mene zaenkrat ne morejo premestiti.


torej on ima ime v podjetju, je nekaj vreden, ti pa si junior človek ki ga vse moti. Od človeka ki je nekaj vreden v podjetju se ponavadi splača čimveč znanja potegniti in prevzeti njegove vezi, ne pa kritizirati.



ok zadost sem se pritoževal.

Vso srečo s tem in vsemi prihodnjimi sodelavci ti želim. S takšnim odnosom.... boš imel težave.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

PunkDude je izjavil:

Povab ga na par vilijamovk po službi. Mogoče se pokaže za več kot v redu osebo.


Vsak ki bo na tvoj račun lahko zastonj pil bo "ful kul oseba"
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Horas ::

NuMaN je izjavil:

... ker obstajajo tudi mali problemi, ne samo velike teme kot so vojna, kovid, kam vlagati (ne v seksualnem smislu) in podobno.


to ni noben mali problem, to sam kaže na presranost človeka ki ne zna direkt povedat. da se direkt povedat na lep način.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopust vprašanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13419800 (10084) MadMicka
»

Dobra vprasanja za novo delovno mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8113438 (9762) Invictus
»

Možnosti za (ne)sporazumno skrajšanje odpovednega roka

Oddelek: Loža
385894 (4406) next3steps
»

Kako se obnašati do arogantnega ''bodočega'' šefa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6113272 (10735) MIHAc27

Več podobnih tem