» »

Jedrska tehnika FMF

Jedrska tehnika FMF

varoom ::

Pozna kdo ta program, je studiral, pozna koga, ki je studiral? Gre za magistrski program, ki je relativno nov, mislim da od 2012 dalje? Zanima me zlasti kvaliteta programa, moznosti zaposlitve in na kateri del se daje vec poudarka? Koliko vidim, gre za inzenirsko smer, ne fizikalno. Trenutno me najbolj zanima zlasti varnost.

Jedrska energija mi je ze od nekdaj fascinantna. Zavedam se, da je kariera na tem podrocju zelo odvisna od lokacije in politike. Zaradi tega resno razmisljam o studiju. Berem, da EU povecuje poudarek na zelene tehnologije, elektrifikacijo. Ne morem, da ne bi sklepal, da to pomeni vec poudarka in razvoja na jedrskih elektrarnah. Bolj zelenega in stabilnega, konsistentnega pridobivanja energije ne poznam. Zaradi tega menim, da bo v naslednjih 10-20 letih veliko priloznosti. Mogoce ne v Sloveniji, v Evropi pa sigurno. Ce kdo meni nasprotno, me naj preprica.

Hvala za mnenja.
  • spremenilo: varoom ()

DamijanD ::

JE ni zelen vir, je pa zelo nizko ogljičen, tako da dobiva malo zaleta.
JEK2 bo potreboval dosti novega kadra, ampak samo upam, da ne boš ti že v penziji preden bodo v Krškem kaj naredili...

MasterTade ::

JEK2 če bo do 2035 bo hitr
Mors omnia aequat

DOOM_er ::

če te veseli pojdi študirat to. Ni zblojen program niti niso tako napačna znanja da recimo nebi moral delati kaj drugega. Osebno sem mnenja da študiraj to kar te veseli in kar bi rad delal, če boš pač delal nekaj drugega lahko vedno iščeš v svoji smeri kaj.
Robots will steal your job. But that's OK

nirburu ::

~OP

Si nekako si že sam odgovoril.
Študirati bi šel nekaj kar je močno odvisno od državnega sektorja in politike.
Tudi če bo NEK2 potreboval številne nove ljudi. Brez vez boš težko prišu zraven. Privat sektor pa takih kadrov bolj malo rabi zaenkrat.

tony1 ::

"Brez vez boš težko prišu zraven."

Se ne strinjam.

OP: če se ti zdi zanimivo, se vpiši na program. Se strinjam z DOOM_er-jem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Strateški" pogled in usmerjevanje visokošolskega izobraževanja v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22023251 (18398) WizzardOfOZ
»

Študij "vodarstvo in okoljsko inženirstvo"

Oddelek: Šola
418890 (5949) GreatXhan
»

Študij prava (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9727243 (25032) ramiz?!
»

Iskanje službe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30250264 (38415) M.B.

Več podobnih tem