» »

Hišnik mi grozi ker sem izobesil ukrajinsko zastavo

Hišnik mi grozi ker sem izobesil ukrajinsko zastavo

s0nce ::

Kot že vse piše v naslovu sem pred stanovanje v mojem bloku izobesil Ukrajinsko zastavo. Mislim da je jasno zakaj. Hišnik pa mi grozi naj jo takoj pospravim da se "mi" nebomo šli politike. Da je drog za zastave namenjen za Slovensko in črno v primeru smrti. Sem ga poslal v 3PM . In kdo sploh smo mi? Kaj lako res pokliče policijo? In kaj lahko policija naredi? Kdo mi prepoveduje izobešat zastave?
  • zaklenil: bluefish ()

rejven ::

Zakonodaja. Lahko obesiš slovensko pa zraven transparent v podporo. Ne moreš pa tuje.

kriptobog ::

Zakaj pa potem vlada lahko izobesi Ukrajinsko zastavo?

s0nce ::

Kot je že napisal kriptobog. Zakaj pa so Ukrajinske zastave na vladi?

rejven ::

Na določenih mestih je dovoljeno. Mal čudno bi bilo, da bi naprimer prišel v recimo Mercator pa spredaj visi Hrvaška zastava (a so celo Rusi lastniki?). You get the point?

s0nce ::

Bi mi lahko prosim kdo dal kakšen "uraden dokument", zakon predpis ali karkoli druga kjer se mi prepoveduje izobešat Ukrajinsko zastavo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s0nce ()

user4683 ::

s0nce je izjavil:

Bi mi lahko prosim kdo dal kakšen "uraden dokument", zakon predpis ali karkoli druga kjer se mi prepoveduje izobešat Ukrajinsko zastavo?

Zakon o javnem redu in miru

AndrejS ::

https://zakonodaja.com/zakon/zjrm-1/4-c...

Če pa bi nekdo na soseden blok izobesil rusko zastavo, pa bi ti pizdil spet ?

Shegevara ::

Tuje zastave se lahko izobeša le na točno določenih mestih, ki pa jih določa predpis, ki ureja izobešanje zastave

s0nce ::

Ok.
moja napaka.
Pa res nebi smel. Ampak bom pustil. Čakam kdaj pride policija. Bom vse posnel z telefonom in dal na youtube :)

Furbo ::

s0nce je izjavil:

Ok.
moja napaka.
Pa res nebi smel. Ampak bom pustil. Čakam kdaj pride policija. Bom vse posnel z telefonom in dal na youtube :)

Lahko pa tudi samo slikaš položnico.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

lejko0 ::

s0nce je izjavil:

Ok.
moja napaka.
Pa res nebi smel. Ampak bom pustil. Čakam kdaj pride policija. Bom vse posnel z telefonom in dal na youtube :)


Kakšen bed… Prepričan v svojo moralno superiornost do konca, nič boljši kot Putin

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lejko0 ()

Bellzmet ::

Na notranjo stran okna jo daj (namesto zavese) pa bo OK.

urli ::

s0nce je izjavil:

Kot že vse piše v naslovu sem pred stanovanje v mojem bloku izobesil Ukrajinsko zastavo. Mislim da je jasno zakaj. Hišnik pa mi grozi naj jo takoj pospravim da se "mi" nebomo šli politike. Da je drog za zastave namenjen za Slovensko in črno v primeru smrti. Sem ga poslal v 3PM . In kdo sploh smo mi? Kaj lako res pokliče policijo? In kaj lahko policija naredi? Kdo mi prepoveduje izobešat zastave?


Si v prekršku. Poglej ZJRM-1, 4. oz. 14. člen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

anglez ::

Zakaj ukrajinsko in ne direkt amerisko?

anglez ::

V tvojem bloku? Odpusti hisnika.

IL_DIAVOLO ::

Bellzmet je izjavil:

Na notranjo stran okna jo daj (namesto zavese) pa bo OK.


Tako ne bo pol mesta vedelo, na kateri strani je.

Nedopustno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

anglez ::

Lahko dobi skozi okno kamen. S cimer ni nic narobe ker sedaj se lahko kamenjuje vse ki nimajo iste politicne ideologije kot jo podpiras sam.

BRBR ::

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

4. člen

(izobešanje tuje zastave)

(1) Zastave tujih držav se lahko izobesijo tako, da so javno vidne ob uradnih ali delovnih obiskih šefov držav, uradnih delegacij ali uradnih predstavnikov zakonodajnih, sodnih ali izvršilnih organov tujih držav, ob mednarodnih srečanjih in mednarodnih športnih ali drugih javnih prireditvah ali javnih shodih z mednarodno udeležbo ter pred hoteli in drugimi objekti, kjer se z izobešanjem označuje njihova namembnost.

(2) Zastave tujih držav se lahko izobesijo samo, če se s tem ne krni ugleda Republike Slovenije ali tuje države, smiselno na krajih in na način, kot ga določa predpis, ki ureja izobešanje zastave Republike Slovenije.


Čigava namembnost se označuje, a namembnost hotelov ?


izobésiti -im dov. (é e) obesiti na vidno mesto: izobesiti cenik, razglas; po vsem mestu so izobesili zastave

izobéšen -a -o: zastave so bile že izobešene



Torej Putin se mi je peljal skozi selo in sem izobesil rusko zastavo na mojo garo, še zdaj je obešena in se vozim okoli. Kdo mi kaj more ?

Nič ne piše kdaj jo moram odstranit.

voltaire ::

Očitno ne razumeš namena dogodkov v zadnjem tednu in je tvoje dejanje čist brezpredmetno. To je drug nivo politike, ki ga mi mali ljudje ne razumemo.
Odstrani zastavo pa ne provociraj....

Tomas 33 ::

Še za tiste, ki so spraševali, zakaj vlada lahko krši zakonodajo. Tule je epilog ob izobešanju izraelske zastave:

https://www.slovenskenovice.si/novice/s...

Po določbah 13.a člena zakona o prekrških namreč Republika Slovenija in samoupravne lokalne skupnosti ne odgovarjajo za prekršek, zaradi česar je prekrškovni organ odločil, da ne bo izdal odločbe o prekršku.

bbbbbb2015 ::

s0nce je izjavil:

Kot že vse piše v naslovu sem pred stanovanje v mojem bloku izobesil Ukrajinsko zastavo. Mislim da je jasno zakaj. Hišnik pa mi grozi naj jo takoj pospravim da se "mi" nebomo šli politike. Da je drog za zastave namenjen za Slovensko in črno v primeru smrti. Sem ga poslal v 3PM . In kdo sploh smo mi? Kaj lako res pokliče policijo? In kaj lahko policija naredi? Kdo mi prepoveduje izobešat zastave?


Tujo zastavo lahko izobesiš samo ob prisotnosti slovenske in evropske. Tuja zastava ne sme biti večja od slovenske.

Seveda se lahko tuje zastave izobešajo, ampak samo in izključno ob slovenski.

V bloku načeloma rabiš imeti soglasje večine za kaj takega.

poweroff ::

Meni se zdi ta zakonska določba neumna. Kaj pa zastave neobstoječih držav? Recimo jugoslovanska ali klingonska?

Ali pa če bi obesil plakat, zastavo svoje firme,...?
sudo poweroff

bbbbbb2015 ::

poweroff je izjavil:

Meni se zdi ta zakonska določba neumna. Kaj pa zastave neobstoječih držav? Recimo jugoslovanska ali klingonska?

Ali pa če bi obesil plakat, zastavo svoje firme,...?


Morda nisem bil precizen. Zastavo tujih držav. Ob slovenski državni zastavi. Zastavo firme lahko obesiš, v dimenzijah kot hočeš.

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Zakon govori o zastavah tujih držav...(izobešanje npr. nacistične zastave pade pod druge, kazenske določbe..)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

anglez ::

poweroff je izjavil:

Meni se zdi ta zakonska določba neumna. Kaj pa zastave neobstoječih držav? Recimo jugoslovanska ali klingonska?

Ali pa če bi obesil plakat, zastavo svoje firme,...?


Zakaj bi pred moj blok sosed obesal katerokoli zastavo?

user4683 ::

Ce drzava ne obstaja potem ni drzava. Firma tudi ni drzava. Klingon tudi ne. Tako da nimajo veze s 4. ali 14. clenom ZJRM. Lahko pa katera pade pod clen o nedostojnem vedenju.

V-i-p ::

Daj, da ne čakamo predolgo. A lahko tvoj domači naslov na DM prosim, ti jaz pošljem eno patruljo, kdo bo pa čakal na video tri dni. Pa še doma moraš bit, če hočeš kaj akcije posnet :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Glugy ::

anglez je izjavil:

Zakaj ukrajinsko in ne direkt amerisko?

Vse kar ni pod ruskim vplivom = ameriško. Zato ker je ukrajinska lepša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

mirator ::

s0nce je izjavil:

Ok.
moja napaka.
Pa res nebi smel. Ampak bom pustil. Čakam kdaj pride policija. Bom vse posnel z telefonom in dal na youtube :)

Ja in kaj boš s tem dosegel?
Lej, tudi jaz sočustvujem z Ukrajinci, zato na vseh portalih, kjer sodelujem, pozivam, da se Putina razglasi za vojnega zločinca in pripravi sodišče v Haagu.
Če pa že hočeš svojo solidarnost pokazati, pa zastavo izobesi iz stanovanja v svojem stanovanju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boris Pahor - eden največjih Slovencev vseh časov

Oddelek: Problemi človeštva
243587 (2391) WarpedGone
»

slovenska zastava

Oddelek: Loža
488099 (3929) Tic
»

Obešate Slovensko zastavo ob praznikih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596094 (5282) Damjan Jagar
»

Ime meseca! Kaj meseca, LETA! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
544686 (3559) Thrivial

Več podobnih tem