» »

Raketa bo treščila na luno

Raketa bo treščila na luno

FireSnake ::

Vir:
https://www.space.com/rocket-poised-str...

Po vsem tem, ko smo zasvinjali vse okoli zemlje se dogaja še to.

Bomo Luno zasvinjali še preden se bo kaj resnega gor začelo dogajati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

Nekaj rarzbitin na obsevani mrtvi skali ne bo nikomur škodilo, ne dramatiziraj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

donvitoc ::

Fak, jaz sem kupil parcelo na luni, upam da ne bo ravno nanjo to sedaj priletelo. Še to se mi manjka da dobim kakšno položnico zaradi neurejenosti.

FireSnake ::

Machete je izjavil:

Nekaj rarzbitin na obsevani mrtvi skali ne bo nikomur škodilo, ne dramatiziraj.


To je prvič?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

Vseeno je.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

pegasus ::

Ni prvič in ni zadnjič ...

no comment ::

Ce bi le uspeli vse smeti spravit na Luno...

BorutO ::

Kakor koli ... meni je čisto prav tako, da se pojavljajo starlinki. Mogoče bi res mogel narediti močnejši signali, da bi eno ali več združil v eno, ampak point teh satelitov je, več jih je, lažji je prenos podatkov okoli oble.

To, da nekateri trdite, da kmalu več ne bomo videli zvezd, da bomo zasvinjali planet, luno itd ... Ko gledate ponoči v nebo ... se tam vidita samo dve stvari človeške izdelave - letala in mednarodna vesoljska postaja, ki pa je tako hitra, da zadnja stvar, ki bi ti bila, je da bi ti pokvarila razgled v vesolje ..
Jaz rad opazujem v nebo, pa nisem videl še nobenega satelita, ki bi se svetil. Sem tudi že gledal sredi trde teme ob jasnem nebu z daljnogledom v nebo, pa se ni videl noben satelit. Sicer je pa naš planet tako velik, da ... še dolga desetletja ne bo problemov s sateliti, še manj pa z razgledom.

Še najbolj smešni so mi modeli, ki govorijo: "Zasvinjali so že cel planet, zdaj pa morejo še vesolje." ... Mogoče možgani nekaterih ljudi ne dojamejo velikosti vesolja, ki se meri v neskončnost.

In še en problem, na kar do zdaj ni še noben pomislil tu gor ... vesoljske razbitine ... V mednarodno vesoljsko postajo vsakih nekaj dni zadene kakšen košček meteorita in razbitin satelitov. Ampak zakaj je mvp tako velikokrat tarča teh razbitin? Zato, ker kroži na nekje isti višini, kot sateliti, preden so se raztreščili na prafaktorje. Ampak ker zemljina gravitacija dela svoje, bodo te majčkene razbitine nekoč padle v zemljino atmosfero in bodo zgorele še preden bi padle na tla.

Sateliti so najmanjši problem pri onesnaževanju planeta, kaj še le vesolja.

bastadu ::

BorutO je izjavil:

Ko gledate ponoči v nebo ... se tam vidita samo dve stvari človeške izdelave - letala in mednarodna vesoljska postaja, ki pa je tako hitra, da zadnja stvar, ki bi ti bila, je da bi ti pokvarila razgled v vesolje ..
Jaz rad opazujem v nebo, pa nisem videl še nobenega satelita, ki bi se svetil. Sem tudi že gledal sredi trde teme ob jasnem nebu z daljnogledom v nebo, pa se ni videl noben satelit.

Bo treba malo k okulistu, še vedno ko sem opazoval zvezde sem opazil precej satelitov ...

Machete ::

Jaz tudi vidim satelite zlahka.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Baja ::

obične ljudi verjetno sateliti ne motijo tolko (oz. je zanimivo da jih opaziš), astronomi s teleskopi pa verjetno niso najbolj navdušeni

c3p0 ::

Par ur po sončnem zahodu se sateliti zelo dobro vidijo, ker jih Sonce še obseva. Nato vedno manj. Za kak long time exposure pa verjamem, da je zadeva še precej bolj potencirana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Avenger ::

BorutO je izjavil:


Jaz rad opazujem v nebo, pa nisem videl še nobenega satelita, ki bi se svetil. Sem tudi že gledal sredi trde teme ob jasnem nebu z daljnogledom v nebo, pa se ni videl noben satelit. Sicer je pa naš planet tako velik, da ... še dolga desetletja ne bo problemov s sateliti, še manj pa z razgledom.

Še najbolj smešni so mi modeli, ki govorijo: "Zasvinjali so že cel planet, zdaj pa morejo še vesolje." ... Mogoče možgani nekaterih ljudi ne dojamejo velikosti vesolja, ki se meri v neskončnost.

In še en problem, na kar do zdaj ni še noben pomislil tu gor ... vesoljske razbitine ... V mednarodno vesoljsko postajo vsakih nekaj dni zadene kakšen košček meteorita in razbitin satelitov. Ampak zakaj je mvp tako velikokrat tarča teh razbitin? Zato, ker kroži na nekje isti višini, kot sateliti, preden so se raztreščili na prafaktorje. Ampak ker zemljina gravitacija dela svoje, bodo te majčkene razbitine nekoč padle v zemljino atmosfero in bodo zgorele še preden bi padle na tla.


Boš moral res bolj natančno gledat, jaz satelite vidim brez daljnogleda.

Ni fora v zasvinjanju vesolja, ampak orbit okoli zemlje. Space junk bo res nekoč padel dol, ampak ta nekoč se v nekaterih primerih meri v tisočih let. Predvideva se, da bo na neki točki prišlo do eksponentnega povečanja, ko bo zadelo en večji satelit, ki se bo na določeni krožnici razkosal na več delov, ki bodo potem zadeli nekega drugega in tako naprej. Rusi so pred kratkim v orbiti razstrelili nek satelit, kar je totalno noro.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

WizzardOfOZ ::

kitajci tudi, ko so testirali če so to sposobni narest.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

BorutO ::

V-i-p ::

Tu se jih da videt, kdaj so "nad bučo".
https://satellitemap.space/
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ruska razstrelitev satelita bo problem še vsaj desetletje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5511760 (8116) Poldi112
»

Rusija izvedla nevaren test sestrelitve satelita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6914340 (9316) Jazon
»

ESA: Trenutno smetenje po orbiti je nevzdržno

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
409206 (6784) J.McLane
»

Prelet hitre svetle pike na nebu

Oddelek: Znanost in tehnologija
121676 (1407) Bellatrix
»

Space junk

Oddelek: Problemi človeštva
3710660 (9701) Truga

Več podobnih tem