» »

Postavitev male pisarne - Logističen kontejner

Postavitev male pisarne - Logističen kontejner

2f4u ::

Družba,

potrebujem pomoč. Nekje 2uri iščem teme nekaj sem našel; tukaj pa opis mojega primera.


Moram postaviti odvzem podatkov, meritev (recimo 25analognih in nekje 10 digitalnih signalov) velikost manjšega bloka, večji kontejner, poslovni model logistične enote, ki se seli in izvaja storitev. Nadzor se izvaja remote 80%, 20% na lokaciji. Seveda on line stanje, statistična analiza, kakšni diagrami (USL, LSL, UCL, LCL upper/lower control Limit) + nastavek za AI, takt sistema v recimo 3 do 10 sec, datalogging, na začetku nas je 5 inžinirjev. Ne potrebujemo ERPja, nobenih zalog ali naročil, nobenega balasta, server je toda nismo imeli namena za podatke - bolj za mail kot tak. Ostalo naj bi bilo "samovzdržni" sistem .

Naloge:
. postaviti sinhronizacijo podatkov med 3 do 5 timi računalniki / in morda oblakom.
(MS Teams poznam, drive sistem oblaka tudi..., WNC/SAP/Doors/GitHub raje neb uporabil. Še kaj?)
. varnost podatkov ob kraji prenosnikov ali telefonov (enkripcija oz. uničenje, če je nenavaden poseg... nikoli uporabljal. Novo zame.).
. DoE, design of expiremenets in optimizacija sistema (tu smo mislili na Minitab; Dewesoft poznam ampak nekako ne dosežemo;... še kaj?)

V naslednjih mesecih se bomo širili ampak vseeno ostali VITKI, Lean. Nastavki zgornjih nalog morajo biti pravilni, da se kasneje preda zunanjemu izvajalcu, novi skupini zaposlenih,... Lokacije so pa v Eu in start-up princip. Načeloma pa investitor čaka z investicijo...

Nekje 2 meseca sem iskal službo v kombinaciji strojništvo, optimizacije in računalništvom. No dobil sem jo toda sedaj moram plunit v roko(glavo lol) in delat. Tukaj zgolj preverjam stanje, kakšne novosti, pameten nasvet.

Smurf ::

1.) Vzames neke poceni AI/DI karte (npr. https://www.mccdaq.com/data-acquisition..., verjetno se najde se marsikaj drugega).
2.) Kupis sim kartico z mobilni podatki, kar ti omogoca posiljanje podatkov naprej. Pri takih nizkih ratih lahko logiras verjetno na katerikoli nacin v cloud.
3.) Za sihronizacijo uporabis ntp, s katerim bos imel natancno nekje pod 10ms, kar je dovolj natancno za tvoj primer.
4.) Za analizo pa uporabi kaksen matlab/R itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lekarne Ljubljana žrtev izsiljevalskega virusa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
12629963 (16563) acookook
»

Varnostno kopiranje in arhiviranje v malih in mikro podjetjih (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111154 (9543) borisk
»

Locky Virus (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
8827150 (24166) Manna
»

VPN in oddaljene pisarne (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6813675 (12009) SeMiNeSanja
»

ChromeOS: V prihodnosti ni prostora za diske (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
15815360 (10892) Okapi

Več podobnih tem