» »

WiFi poraba

WiFi poraba

Thomxy ::

Pozdrav,
Bob in Hot imata v ponudbi podatkovni paket z 200gb prenosa na mesec. Sem razmišljal, da bi morda lahko prekinil sedanji dostop do interneta in prešel le na to.
Vendar trenutno imam neomejeno interneta in več naprav povezanih na domač WiFi. Zanima me če je kakšen enostaven način za izmeriti koliko porabim na mesec, da ugotovim če bi bilo 200gb dovolj.
Hvala,

stevemcq_ ::

Pod nastavitvami v windowsih preverite koliko podatkov imate porabljenih skozi mesec in boste dobili predstavo ali bo to dovolj, ali ne. Lp

Tidule ::

windowsi ne bodo merili porabe xy naprav, ki so povezane na internet. Skupno porabo vidiš najlažje, če ti router to omogoča.

Je pa tako, da razne IOT naprave in podobno kurijo malo podatkov. Za rang 200 GB te zanimajo samo naprave, ki dejansko predvsajajo video in/ali jih uporabljaš za torrente.

Če router ni možnost potem ti ostane edino, da poskusiš ocenit koliko in kaj uporabljaš. Za torente načeloma tudi v clientu vidiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Thomxy ::

stevemcq_ je izjavil:

Pod nastavitvami v windowsih preverite koliko podatkov imate porabljenih skozi mesec in boste dobili predstavo ali bo to dovolj, ali ne. Lp


Hvala za idejo, ampak (a) na prenosniku uporabljam Lubuntu in (b) računalnik ni edini oz. najbolj potraten porabnik.

Fsegula62 ::

Kakšen je razlog, da bi prekinil fiskni internet? Mogoče če imas hitrost nižjo od 10/1 v nasprotnem primeru je to neumnost. Sam porabim brez torrentov samo na main PC-ju 700-800GB na mesec. Uporabljam ga za delo in YouTube.

starfotr ::

Najbolj verjetno je, da želi OP prihranit nekaj eur na mesec. Ker druge opcije zakaj bi odpovedal fiksni priključek ne vem.

Thomxy ::

Ja,ja... Razlog je prihranek, ker razlogi.
Glede na potrebe, sumim da bi mi bilo dovolj.
Router je od Telemacha in nisem našel, da bi se kje videla poraba.
Morda je najlažja rešitev poskusiti...

Tidule ::

Kaj imaš v svoji mreži in ocenjuješ da kuri podatke? Pri Tv lahko narediš oceno glede na to kaj uporalbjaš (youtube, netflix...), za posamezne računalnike lahko lokalno meriš in pač sešteješ... Opcija je tudi kak rpi preko katerega pošlješ promet. Pač opcij je veliko.

Predvsme pa razmisli koliko boš dejansko s tem priharnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

_Denny_ ::

200GB je absolutno premalo, razen če samo brskaš po Wikipediji in bereš maile. Sam si iz radovednosti že leta samo na PC-ju vodim statistiko porabe in kot edini uporabnik nikoli nimam pod 300GB downloada ter 50GB uploada mesečno; vse je več ali manj navaden web browsing, ne uporabljam Netflixa in podobnih, Youtube gledam občasno za potrebe kakega unboxinga ali razstavljanja meni neznane naprave (manj kot 1x na teden), torrent mogoče 2GB/mesec za 4 720p epizode in pa seveda razni updati, ki jih je neumno izklapljati; če še zraven dam tablico, za katero ne vodim statistike, bi rekel, da je mesečna poraba vedno nad 400GB. Dandanes je žal tako, da ti že nalaganje ene povprečne spletne strani z vsemi slikami in reklamami (če ni adblocka) vzame 50MB+.

Sam ne bi šel v 200GB pakete...tistih 5€ ali manj prihranka v primerjavi z najcenejšim fiksnim paketom ni vredno tega, da bi bil cel čas živčen, če lahko kaj odpreš in 10x dnevnega preverjanja koliko prenosa še je ostalo. V primeru hude krize se raje en dan mesečno odpovem obroku kot pa internetu, ki je v 21. stoletju praktično nuja.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

xseki ::

Thomxy je izjavil:

Ja,ja... Razlog je prihranek, ker razlogi.
Glede na potrebe, sumim da bi mi bilo dovolj.
Router je od Telemacha in nisem našel, da bi se kje videla poraba.
Morda je najlažja rešitev poskusiti...

Če želiš prihtanit poglej ponudbe od A1, dobiš Fix net za manj kot 15€ za prvo leto.

Sicer pa lahko probaš in vidiš če ti 200GB zadostuje.

Lp

V-i-p ::

No pa še moja izkušnja. Leta 2018 sem po sili razmer :) celo leto praktično od februarja do novembra delal v Portorožu in uporabljal hot giga ker v apartmaju še ni blo neta, tako da sem bil odvisen od tega. No, poraba: torrenti cca. 10 do 15 filmov na mesec, internet na splošno, maili, tv kar je blo kakšna poročila, tednik, pač tu in tam kaj takega, internet radio občasno, yt tudi kar nekaj, pa sem imel mesečno porabo nekje med 150gb in 170gb. FB, insta, itd... pa na telefonu. Je pa delal super, to pa moram priznat.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Thomxy ::

Zelo različne izkušnje, vidim...
Kar razumem pa ni enostavne možnosti, da bi se to nekako izmerilo.
Očitno bom moral kar sam preizkusiti lastne potrebe.
Hvala!

celje ::

V-i-p je izjavil:

No pa še moja izkušnja. Leta 2018 sem po sili razmer :) celo leto praktično od februarja do novembra delal v Portorožu in uporabljal hot giga ker v apartmaju še ni blo neta, tako da sem bil odvisen od tega. No, poraba: torrenti cca. 10 do 15 filmov na mesec, internet na splošno, maili, tv kar je blo kakšna poročila, tednik, pač tu in tam kaj takega, internet radio občasno, yt tudi kar nekaj, pa sem imel mesečno porabo nekje med 150gb in 170gb. FB, insta, itd... pa na telefonu. Je pa delal super, to pa moram priznat.



10-15 filmov? resolucija za zaslon telefona? ker drugace …. fenomen. + tv in faceshit,..

V-i-p ::

csam, zakaj fenomen? Pač klasika iz Partisa (ko je bil še normalen), filmi so po dobrih 2gb eden pa ajd, recmo dva na teden. Potem EON nastavljen na srednjo kvaliteto, ker sem mel na tablici, gonil sem še radio Capris se mi zdi pa net, yt in te fore. Je pa res, da med tednom čez dan sem itak bil bolj okoli pa v pisarni pa je laufal telefon na wifiju ali pa na mobilnih, prenosnika pa tud nisem kaj dosti gonil doma.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Invictus ::

No ja, če izklopiš Youtube in ostale filmčke, plus torrrente, samo delo in malo brskanja, potem zna biti dovolj že kak paket za telefon.

1x sem 1 mesec na telefonu pokuril skoraj 20 GB, z celim kupom Youtube filmčkov.

Sam hitro gredo zadeve čez vse meje, ko si na računalniku. Kak update, vsi po gigabyte, pa si hitro spraznjen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MIHAc27 ::

Jaz sem bil 1 mesec, ko sem čakal, da mi optiko v stanovanju priklopijo na HOT 200. Preko tablice naredil sharepoint in so bili dejansko na netu 3 telefoni+ prenosnik+tablica.
Veliko se je gledalo youtube (nastavil povsod max 420p). Gledalo se je tudi nekaj TV2go. Filmov nismo vlekli dol.
200Gb je bilo ravno za 1 mesec dovolj.

kmegli ::

Preveri A1 brezžični net, mislim, da je cca. 20€ na mesec 20/5, dokupiš neomejeno za 5€ in imaš mir. Imeli so tudi možnost brez sklepanja vezave, vsaj leto in pol nazaj... Sem sam mislil, da bo hofer dovolj, pa če imaš gaming postajo, kak torrent full hd/4k, hitro pobere 200-400-600,...

twom ::

_Denny_ je izjavil:

200GB je absolutno premalo, razen če samo brskaš po Wikipediji in bereš maile. Sam si iz radovednosti že leta samo na PC-ju vodim statistiko porabe in kot edini uporabnik nikoli nimam pod 300GB downloada ter 50GB uploada mesečno; vse je več ali manj navaden web browsing, ne uporabljam Netflixa in podobnih, Youtube gledam občasno za potrebe kakega unboxinga ali razstavljanja meni neznane naprave (manj kot 1x na teden), torrent mogoče 2GB/mesec za 4 720p epizode in pa seveda razni updati, ki jih je neumno izklapljati; če še zraven dam tablico, za katero ne vodim statistike, bi rekel, da je mesečna poraba vedno nad 400GB. Dandanes je žal tako, da ti že nalaganje ene povprečne spletne strani z vsemi slikami in reklamami (če ni adblocka) vzame 50MB+.

Sam ne bi šel v 200GB pakete...tistih 5EUR ali manj prihranka v primerjavi z najcenejšim fiksnim paketom ni vredno tega, da bi bil cel čas živčen, če lahko kaj odpreš in 10x dnevnega preverjanja koliko prenosa še je ostalo. V primeru hude krize se raje en dan mesečno odpovem obroku kot pa internetu, ki je v 21. stoletju praktično nuja.
No ja... Jaz sem imel par let samo BOB pa mi je zadoščalo tudi za par torrentov za otroka (pa je bilo podatkov manj kot 100 GB na mesec). Na optiko sem prešel nedavno zgolj zaradi playstationa, kjer so igrice par 10 GB, tudi 100 in več.

Glede cene pa, seštejte vse položnice, ki jih date za telefonijo, tv in internet, ter kakšne dodatne naročnine. Zna priti streznitev, ko pogledaš letni seštevek...

Pa by the way, dostop do interneta ni storitev, je samo kabel, tako kot vodovodna cev, električna napeljava ali cesta, se pravi medij za prenos nečesa. Šele ko po cesti pelješ hladilnik, po vodovodni cevi dobiš vodo, gre za storitev, ostalo je infrastruktura.

Mal v razmislek...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

twom ::

Thomxy je izjavil:

Kar razumem pa ni enostavne možnosti, da bi se to nekako izmerilo.
Obstaja...
Ne čisto enostavna, pa vseeno enostavno. Vzameš en router, gor naložiš DD-WRT in promet spelješ preko njega. Na enem od zavihkov vidiš promet.

Sam sem imel BOB preko telefona, tethering v omrežje. Prenos sem videl na telefonu in BOB spletni strani. Ter seveda na routerju, kamor je bil povezan telefon.

mrTwelveTrees ::

Thomxy je izjavil:

Pozdrav,
Bob in Hot imata v ponudbi podatkovni paket z 200gb prenosa na mesec. Sem razmišljal, da bi morda lahko prekinil sedanji dostop do interneta in prešel le na to.
Vendar trenutno imam neomejeno interneta in več naprav povezanih na domač WiFi. Zanima me če je kakšen enostaven način za izmeriti koliko porabim na mesec, da ugotovim če bi bilo 200gb dovolj.
Hvala,



Svetujem ti, da si najprej to izposodiš za 1 dan in dobro stestiraš preden greš v to, namreč dober signal operaterja še ne pomeni dobro hitrost in ping (če rabiš) da deluje tako kot treba.... ne se zaletet z glavo skozi zid.

starfotr ::


Glede cene pa, seštejte vse položnice, ki jih date za telefonijo, tv in internet, ter kakšne dodatne naročnine. Zna priti streznitev, ko pogledaš letni seštevek...


Ja seštej vse izdatke, ki jih rabiš za življenje. Te bo minilo dihat.

Thomxy ::

twom je izjavil:

Thomxy je izjavil:

Kar razumem pa ni enostavne možnosti, da bi se to nekako izmerilo.
Obstaja...
Ne čisto enostavna, pa vseeno enostavno. Vzameš en router, gor naložiš DD-WRT in promet spelješ preko njega. Na enem od zavihkov vidiš promet.


Hvala... Bi pa moral dobit en router, ugotovit kako naložiti gor DD-WRT in kako speljat promet preko njega... :-)
Nimam še teh izkušenj; morda pa se bom lotil...

V-i-p ::

Ni težko, poglej kak yt vodič:

Lahko pa na bolhi najdeš takega, ki ga že ima, so poceni. Tale recimo dva prodaja za 15€ :).
https://www.bolha.com/usmerjevalniki-ro...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Security camera preko mobilnih podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
121421 (1004) SomeOneNew
»

Toshiba pokazala 16-TB disk

Oddelek: Novice / Diski
329602 (6865) lencc
»

Telemach trojček odklop

Oddelek: Omrežja in internet
446031 (5411) XS!D3
»

Nemški telekom omejuje internet

Oddelek: Omrežja in internet
264976 (4101) AndrejO
»

AT&T z majem vpeljuje omejitve prenosa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10219492 (15871) Bistri007

Več podobnih tem