» »

Popcorn zaključil svojo pot

Popcorn zaključil svojo pot

Bloomberg - Aplikacija, ki je svoj čas omogočala enostaven pretočni ogled filmov in nadaljevank, a brez plačila in tudi brez pravic za distribucijo, je končala svojo pot. Popcorn Time je izšla leta 2014 in se že leto pozneje zavihtela na vrh seznama najpopularnejših storitev za dostop do videovsebin. Netflix je leta 2015 v letnem poročilu celo opozoril, da je piratstvo eden največjih konkurentov poslovnemu modelu.

Pisci aplikacije so v resnici že leto po njenem izidu dvignili roke nad njo, pri čemer je imela nepojasnjeno vlogo tudi policija. A ker je bila koda odprta, je vskočila skupnost in nastajale so nove verzije. Popcorn Time je bilo težko sodno preganjati, ker aplikacija sama ni gostila nobenih vsebin, temveč je zgolj prek protokola bittorrent pretakala, kar je bilo tisti hip dosegljivo na drugih računalnikih drugih uporabnikov.

A časi so se spremenili. Po eni strani je bittorrent v klasični obliki postal izjemno razširjen, po drugi strani pa so zakonite pretočne storitve na bistveno višjem nivoju in cenovno dosegljive. Zanimanje za Popcorn Time je upadalo že od leta 2017 in novi razvijalci so se odločili, da je bilo dovolj. Čeprav obstaja nešteto drugih načinov nelegalnega spremljanja digitalnih vsebin, je Popcorn Time od letos zgodovina.

44 komentarjev

Gregor P ::

... da se ne bo zgodovina ponovila, če mislijo, da bomo uporabniki imeli res po najmanj pet naročnin za dostop do različnih videovsebin:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

mailer ::

Ni problem v naročnini ampak v ogromnih razlikah vsebin v posameznih državah. Katalog vsebin bi moral biti povsod enak, prav tako tudi cena nebi smela odstopati.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

hojnikb ::

kodi+elementum

You're welcome.
#brezpodpisa

svecka ::

Popcorn je še zmeraj živ btw:

popcorn na github + ruski apn ;)





mailer je izjavil:

Ni problem v naročnini ampak v ogromnih razlikah vsebin v posameznih državah. Katalog vsebin bi moral biti povsod enak, prav tako tudi cena nebi smela odstopati.


kaj ni EU zapoved, da mora biti vsebina vsem državam v EU enaka?

Gregor P je izjavil:

... da se ne bo zgodovina ponovila, če mislijo, da bomo uporabniki imeli res po najmanj pet naročnin za dostop do različnih videovsebin:|


Ja se strinjam... najprej je bil samo Netflix, sedaj jih imaš pa 10 različnih, kar nanese 100 eur na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

6bt9hmDwY ::

svecka je izjavil:

Ja se strinjam... najprej je bil samo Netflix, sedaj jih imaš pa 10 različnih, kar nanese 100 eur na mesec.

Obstajajo varčevalni workaroundi.

Pa meni je netflix malo tečen, ko ima same tiste serije butaste, da te skozi vleče pred ekran, ko enkrat zagrabiš. Sploh nočem gledat, če ni v 90-120 minutah vsega konec. Ne pa vsak del, epizoda, en kup izgubljenega časa.

10 ur!

Heisenberg ::

Torrent je še vedno KING ! hehe

rejven ::

Sicer relativno malo gledam tv in pretočne vsebine,ko pa hočem kaj pogledat, moti me predvsem število servisov, ki jih rabiš, da gledaš kar bi hotel. Sem bil naročen (hkrati) na netflix, hbo, voyo, občasno še prime in mi ni tak problem bil v tem, da plačam tistih 30 na mesec ampak to, da enostavno nisem vedel kje je kaka stvar, ki bi jo gledal jaz ali kdo v familiji. Pol je pa blo, na netflixu je, ni, ja pol je pa na hbo, ja ni...
Ker sem itak mel omv doma sem enostavno naštimal plex, qbitorrent, kupu 5tb disk in plexpass za remote streming na mobilnih (risanke), in je to to. Pa prej par let nisem nič vlekel s travnikov ampak so me prisilil s tem, ko vsak vleče na svojo stran...

matobeli ::

Synology + Download Station app za smartphone je že skoraj pri VOD.

DarwiN ::

Stremio!

Thank me later. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mato989 ::

Kako je zgodovina OP, če pa sem ga včeraj gledal?

prosim ne objavljajte FAKE NEWS... aplikacija je open source... in ni nikakršna zgodovina.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

AllStarc ::

Predvsem, ko plačaš kabel npr. Telemach plačaš pravico na 2 kopiji vsakega filma, nadaljevanke, glasbe .. , ki se bo vrtela na kateremkoli od več 100 kanalov. Zakaj bi bilo potem nalaganje filmov, glasbe nelegalno? Zakaj bi svojo naročnino in pravico plačeval 3-4krat? Zato ker smo ovce in to pustimo. Zato ker je nakaj malo prej v kinu, netflixu... še ne pomeni, da ne bo čez leto na vsaj enem od kabelskih kanalov. Torej, jaz sem svoje kopije plačal. Nimam nobene slabe vesti ob uporabi kodi-ja. Zdi se mi prav da plačujem kabel, od tukaj naprej se pa vse neha.( Že dodatna rtv naročnina je podvajanje)
sometimes what you want and what you get,
are two very different things

KTr1sk ::

Podobno kot Popcorn je tudi Zona (ruski program, ki je tudi v angleščini), ki deluje, ampak antivirusni program zazna kot škodljivo datoteko, ne vem pa če je res nevaren app :P
https://www.google.si/search?q=alternat...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

judoka ::

DarwiN je izjavil:

Stremio!

Thank me later. :)


+1

Zbrisal kodi odkar uporabljam stremio.

mtosev ::

Popcorn nisem nikoli uporabljal in zato ga ne bom pogrešal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

matobeli ::

Popcorn je bil stream service ki je imel vse. Bomo še nekaj časa čakal da bomo mel en podoben plačljiv service.

Sem ga pa nehal uporabljat ko je šel prvič dol Kvaliteta ni bla nikol več ista, pa stalno je bilo treba menjat.

Master_Yoda ::

Gregor P je izjavil:

... da se ne bo zgodovina ponovila, če mislijo, da bomo uporabniki imeli res po najmanj pet naročnin za dostop do različnih videovsebin:|


Jap, polek tega me pa najbolj moti to da je kvaliteta videa porazna - imam boljso sliko na 720p torrentu kot na default netflixu z 100 Mb linijo.
In me boli K**** kaksen je razlog da v browserju ne more biti slika taksna kot mora, to je njihov problem.
Dovie'andi se tovya sagain.

joze67 ::

AllStarc je izjavil:

Predvsem, ko plačaš kabel npr. Telemach plačaš pravico na 2 kopiji vsakega filma, nadaljevanke, glasbe .. , ki se bo vrtela na kateremkoli od več 100 kanalov. Zakaj bi bilo potem nalaganje filmov, glasbe nelegalno? Zakaj bi svojo naročnino in pravico plačeval 3-4krat? Zato ker smo ovce in to pustimo. Zato ker je nakaj malo prej v kinu, netflixu... še ne pomeni, da ne bo čez leto na vsaj enem od kabelskih kanalov. Torej, jaz sem svoje kopije plačal. Nimam nobene slabe vesti ob uporabi kodi-ja. Zdi se mi prav da plačujem kabel, od tukaj naprej se pa vse neha.( Že dodatna rtv naročnina je podvajanje)
Zato, ker je avtorskih pravic več vrst, tako kot davkov. Temeljno je, da sme avtor v popolnosti določati (v okviru zakonov), kako se bo njegovo delo uporabljalo. Ker pa te pravice praktično ne more uveljavljat, se je (iz)rodil sedanji sistem. Eno je pravica do predvajanja, ki jo (ali pa tudi ne) plača operater in z njo v žepu sme predvajati avtorsko vsebino v dogovorjenem obsegu (# odjemalcev, # ponovitev...): male pravice. Drugo je kopiranje vsebine : mehanične pravice. Operater bi moral to imeti ločeno urejeno - razen če je praksa v zadnjih letih šla naprej. Pod črto: da plačaš Telemachu, tebi ne prinese nobenih (dodatnih) pravic do vsebin.

krempelj ::



Private trackers

Skratka vsebine kolikor vam srce pozeli. Ker vem, da se bojo nekateri zaceli, po domace povedano "kurciti", imate spodaj link do 300 strani studije, ki je bila narocena s strani Evropske Komisije (za 360.000 eurov), ki je zakljucila, da piratstvo prakticno ne skodi prodaji, ce sploh.

In general, the results do not show robust statistical evidence of displacement of sales by online copyright infringements. That does not necessarily mean that piracy has no effect but only that the statistical analysis does not prove with sufficient reliability that there is an effect.


https://cdn.netzpolitik.org/wp-upload/2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

chuck ::

hdbits že 12 let in nič ne pogrešam

6bt9hmDwY ::

Imate kakšne iskalnike za vse te naštete servise?
Pa varnostno/zasebnostna priporočila?
Pa kvaliteta je vsaj FHD ali UHD/4K?
Zdaj kar ne bomo šli vsega preverjati, no.
In ponudba je stalna ali imaš par let in potem puf, ni več?

_Denny_ ::

svecka je izjavil:

kaj ni EU zapoved, da mora biti vsebina vsem državam v EU enaka?

EU zapoved je, da imaš po celi EU isto vsebino kot doma, torej podobno, kot da bi šel na lov za boljše življenje v bogatejšo državo in vseeno dobival slovensko plačo. Lepo za kake Francoze in Nemce, ki že imajo tono vsebin, neuporabno za nas.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Daniel ::

chuck je izjavil:

hdbits že 12 let in nič ne pogrešam


Če se zgodi čudež, da dobiš invite... Pri tem niti opcije registracije ne najdem, pa imam na ostalih upoad v TB.

krempelj ::

chuck je izjavil:

hdbits že 12 let in nič ne pogrešam

No, kaksen BiB, GGn in BTN vseeno prav pridejo za zraven ;)

krempelj ::

Daniel je izjavil:

Če se zgodi čudež, da dobiš invite... Pri tem niti opcije registracije ne najdem, pa imam na ostalih upoad v TB.

Ne pomnim, da bi imeli kakrsnokoli obliko odprtih registracij ali delili invite na kaksnem drugem trackerju. Mislim, da vse skupaj deluje predvsem na osebnih poznanstvih (kar je pravilno), pa se tem jih ne dam, ce nisem 100%, da bojo uporabljali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Spxy ::

Še en glas za stremio + torrentio addon.

blink ::

Mato989 je izjavil:

Kako je zgodovina OP, če pa sem ga včeraj gledal?

prosim ne objavljajte FAKE NEWS... aplikacija je open source... in ni nikakršna zgodovina.


Tale app mi se vedno dela (verzija 3.6.9) na telefonu. Spletna stran pravi RIP https://popcorn-time.tw/

Je kaksna razlika z https://github.com/popcorn-official ?

Valvoline ::

Vojvodina.net ali gledalica.net kar v brskalniku, najboljse chrome+ublock. Pac podnapisi so v srbohrvascini drgac pa tip top, brez konkurence.

Phantomeye ::

6bt9hmDwY je izjavil:

svecka je izjavil:

Ja se strinjam... najprej je bil samo Netflix, sedaj jih imaš pa 10 različnih, kar nanese 100 eur na mesec.

Obstajajo varčevalni workaroundi.

Pa meni je netflix malo tečen, ko ima same tiste serije butaste, da te skozi vleče pred ekran, ko enkrat zagrabiš. Sploh nočem gledat, če ni v 90-120 minutah vsega konec. Ne pa vsak del, epizoda, en kup izgubljenega časa.

10 ur!


Ja... temu, kar iščeš, pri nas pravimo FILMI :D

matobeli je izjavil:

Popcorn je bil stream service ki je imel vse. Bomo še nekaj časa čakal da bomo mel en podoben plačljiv service.

Sem ga pa nehal uporabljat ko je šel prvič dol Kvaliteta ni bla nikol več ista, pa stalno je bilo treba menjat.


Težko bi rekel temu streaming service. V bistvu torrent klient z integriranim playerjem in metapodatki in drugimi zadevami. Zanesljiv pa toliko kot so bil zanesljiv torrent za želeni film oz. za želeno verzijo vsebine.

Zgodovina sprememb…

6bt9hmDwY ::

Phantomeye je izjavil:

Ja... temu, kar iščeš, pri nas pravimo FILMI :D

Vem, samo netflix daje dosti (pre)več poudarka svojim 10+sezonskim serijam kot pa nekim fajn filmom, menda je bilo nekoč obrnjeno, pojma nimam, a globalno ljudje res nimajo česa drugega početi kot te nikoli-zaključene serije gledati? Če ne bi bilo zastavljeno varčevalno, bi skenslali. Prime video je še večja beda. Lahko pa samo, da sem star tečnež, čisto možno.

KTr1sk ::

MoviesJoy is an outstanding Popcorn Time alternative that lets its user watch HD quality movies such as 1080p and 720p. This is a free-to-use platform with all the latest and popular TV shows and movies. It has a section named Top IMDb that lists down highly ranked movies and shows on IMDb to help you choose the best movies and shows. It is available for Android devices to help you watch your favorite shows on the go. Using the Android app, you can easily stream as well as download movies and shows in order to watch them later without an internet connection.

Features

Watch movies in HD quality
Stream all movies and shows for free
Watch and download movies using the Android app
Stream highly ranked movies on IMDb
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

saveconsult ::

Horas ::

dokler je na travnikih vse v fhd in celo 4k s podnapisi (slo) ne rabim nič takega.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

AllStarc ::

joze67 je izjavil:

AllStarc je izjavil:

Predvsem, ko plačaš kabel npr. Telemach plačaš pravico na 2 kopiji vsakega filma, nadaljevanke, glasbe .. , ki se bo vrtela na kateremkoli od več 100 kanalov. Zakaj bi bilo potem nalaganje filmov, glasbe nelegalno? Zakaj bi svojo naročnino in pravico plačeval 3-4krat? Zato ker smo ovce in to pustimo. Zato ker je nakaj malo prej v kinu, netflixu... še ne pomeni, da ne bo čez leto na vsaj enem od kabelskih kanalov. Torej, jaz sem svoje kopije plačal. Nimam nobene slabe vesti ob uporabi kodi-ja. Zdi se mi prav da plačujem kabel, od tukaj naprej se pa vse neha.( Že dodatna rtv naročnina je podvajanje)
Zato, ker je avtorskih pravic več vrst, tako kot davkov. Temeljno je, da sme avtor v popolnosti določati (v okviru zakonov), kako se bo njegovo delo uporabljalo. Ker pa te pravice praktično ne more uveljavljat, se je (iz)rodil sedanji sistem. Eno je pravica do predvajanja, ki jo (ali pa tudi ne) plača operater in z njo v žepu sme predvajati avtorsko vsebino v dogovorjenem obsegu (# odjemalcev, # ponovitev...): male pravice. Drugo je kopiranje vsebine : mehanične pravice. Operater bi moral to imeti ločeno urejeno - razen če je praksa v zadnjih letih šla naprej. Pod črto: da plačaš Telemachu, tebi ne prinese nobenih (dodatnih) pravic do vsebin.

Vsako vsebino, ki je predvajana smes imeti hranjeno v 2 kopijah za domaco uporabo.
sometimes what you want and what you get,
are two very different things

blink ::

saveconsult je izjavil:

https://streamingsites.com/ ali pa https://torrentsites.com/ between the lines :D


Na prvem linku sem prispel do Fmovies.to, kako pa te zadeve hostajo in niso blokirane? Ali gre zgolj za web vmesnik do BitTorrent p2p? Se mi zdi noro, da se tole najde kar na www.

Bolt ::

judoka je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Stremio!

Thank me later. :)


+1

Zbrisal kodi odkar uporabljam stremio.

Ne hvala.
Malo manjše sranje kot Kodi.
Kljub optiki kakšni filmi ali serije itak ne naloži, če je malo boljša resolucija ali pa čakaš dalj časa kot če potegneš iz kakšne torrent strani. Tam 720 mi pa na kraj pameti ne pade, da bi gledal to smo gledali pred 10 let ali več.
Torrenti so še vedno zakon.

judoka ::

Bolt je izjavil:

judoka je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Stremio!

Thank me later. :)


+1

Zbrisal kodi odkar uporabljam stremio.

Ne hvala.
Malo manjše sranje kot Kodi.
Kljub optiki kakšni filmi ali serije itak ne naloži, če je malo boljša resolucija ali pa čakaš dalj časa kot če potegneš iz kakšne torrent strani. Tam 720 mi pa na kraj pameti ne pade, da bi gledal to smo gledali pred 10 let ali več.
Torrenti so še vedno zakon.


Stremio = streamanje torrentov. Tud downloadas lahko. Isto kakanje, drug paket.

Bolt ::

judoka je izjavil:

Bolt je izjavil:

judoka je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Stremio!

Thank me later. :)


+1

Zbrisal kodi odkar uporabljam stremio.

Ne hvala.
Malo manjše sranje kot Kodi.
Kljub optiki kakšni filmi ali serije itak ne naloži, če je malo boljša resolucija ali pa čakaš dalj časa kot če potegneš iz kakšne torrent strani. Tam 720 mi pa na kraj pameti ne pade, da bi gledal to smo gledali pred 10 let ali več.
Torrenti so še vedno zakon.


Stremio = streamanje torrentov. Tud downloadas lahko. Isto kakanje, drug paket.

Ja samo kašno sranje. Si omejen na samo določene kliente, ki ne ponujajo kvalitete katero želim. Raje poiščem tam kjer meni odgovarja.

judoka ::

Ce hoces 4k itak ne bos sel streamat na neplacljiv app.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

donvitoc ::

Če imaš naročnino na netflix potem finančno podpiraš čudovite filme kot so Cuties in podobno. Civilizacija je že tako napredovala da večina ljudi z odprtimi rokami sprejme tako vsebino in jo celo finančno podpira. Ni dolgo nazaj ko so take stvari imeli samo posamezniki zaprto v sefih ali pa skrito pod parketom.

KTr1sk ::

dne 02.02.2022 tale verzija še vedno deluje, kateri popcorn je mrtev?


i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Bolt ::

judoka je izjavil:

Ce hoces 4k itak ne bos sel streamat na neplacljiv app.

S kje si pa ti padu?

svecka ::

Bolt je izjavil:

judoka je izjavil:

Ce hoces 4k itak ne bos sel streamat na neplacljiv app.

S kje si pa ti padu?


ti si joke. Rajši priznaj, da ne znaš uporabljat stremio, ker ne znaš inštalirat addona.

Bolt ::

svecka je izjavil:

Bolt je izjavil:

judoka je izjavil:

Ce hoces 4k itak ne bos sel streamat na neplacljiv app.

S kje si pa ti padu?


ti si joke. Rajši priznaj, da ne znaš uporabljat stremio, ker ne znaš inštalirat addona.

Ahahaha. Kdo se oglaša.
Svečka, da se ne boš vžgal.

zee ::

Plačujem naročnino za par pretočnih storitev in to je v kombinaciji z nakupi filmov (ok, licenc) na iTunes-ih več kot dovolj.

Za kupljene vsebine (npr. risanke) sinhronizirane v slovenščino uporabljam torrent. Dvakrat ne bom in ne morem plačevati za praktično isto vsebino.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako inštaliram Popcorn na Sony TV (Android)

Oddelek: Omrežja in internet
91714 (1396) TOP
»

Popcorn Time ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
4816386 (7205) KTr1sk
»

MPAA dosegla zaprtje strani Popcorn Time in YTS, konec skupine YIFY

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4516893 (11996) Jeronimo
»

joker.org

Oddelek: Omrežja in internet
273520 (2521) hojnikb

Več podobnih tem