» »

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

««
12 / 17
»»

M-XXXX ::

gorilla je izjavil:

Zdravo, pred 1 tednov sem na spletu podaljsal letno vinjeto. Ocitno placilo ni bilo uspesno izvedeno, saj vinjeta na portalu ni bila podaljsana, kar sem seveda opazil sele po prejetju kazni za voznjo po AC brez vinjete - danes. Ima kdo kaksne izkusnje, se splaca pritozit in izgovorit na tehnicne tezave? Na darsu so mi namrec povedali da vidijo, da sem takrat zelel kupit, ampak placilo ni slo skozi.

Z drugimi besedami nikoli ni bilo ne potrditve ne sporočila da je nakup uspešen, ne da je vinjeta veljavna?
Na kaj bi se pritožil?

gorilla ::

mah saj ne vem, na neznano tehnično napako, kdo pravi, da je ravno na moji strani krivda (najverjetneje je, ampak vseeno) :)

IgorCardanof ::

Na tvoji strani je krivda, da nisi pač procesa izvedel do te mere, da imaš dokazilo, da je bila vinjeta plačana. V kontra primeru seveda lahko zelo hitro pride do zlorab in izkoriščanja. "Res sem hotel kupit vinjeto že XX datuma, pa sem pozabil, mi lahko oprostite kazen.". Žal imaš tu zelo nizke možnosti, da ti ugodijo ...
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

darkolord ::

DARS in ministrstvo so tako togi, da tudi če bi dokazal, da nakupa nisi mogel izvesti zaradi krivde DARS, ti verjetno to ne bi pomagalo; po črki zakona cestnina pač ni bila plačana in vožnja brez plačane cestnine je prekršek.

Tidule ::

A če zmanjka elektrile tudi lahko iz trgovine odnsem karkorli mi paše, ker POS pač ne dela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Invictus ::

gorilla je izjavil:

Zdravo, pred 1 tednov sem na spletu podaljsal letno vinjeto. Ocitno placilo ni bilo uspesno izvedeno, saj vinjeta na portalu ni bila podaljsana, kar sem seveda opazil sele po prejetju kazni za voznjo po AC brez vinjete - danes. Ima kdo kaksne izkusnje, se splaca pritozit in izgovorit na tehnicne tezave? Na darsu so mi namrec povedali da vidijo, da sem takrat zelel kupit, ampak placilo ni slo skozi.

Saj imaš transakcijo v tvoji elektronski banki, poišči, pa jim to zraven pritožbe.

Če je nimaš in nisi dobil nobenega potrditvenega maila, si pač sam zajebal.

Niti ni nujno, da je DARS kaj kriv. Pač si prehitro klical, kar se tudi včasih zgodi.

darkolord je izjavil:

DARS in ministrstvo so tako togi, da tudi če bi dokazal, da nakupa nisi mogel izvesti zaradi krivde DARS, ti verjetno to ne bi pomagalo; po črki zakona cestnina pač ni bila plačana in vožnja brez plačane cestnine je prekršek.

A res nihče ne gleda, če ima v svoji elektronski banki transakcijo, sploh za te zoprne zadeve...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

gorilla ::

Hvala za mnenja, se strinjam z vami, bom pač plačal in požrl jezo :D

kow ::

kow je izjavil:

Faila, da. Ampak faili so pricakovani in predvidljivi, pa tudi sistem je faile predpostavljal (vec kot 12 mesecev, si pac kupil ob naslednjem tankanju). Nikoli me nihce ni klical, da ima tezavo s pridobitvijo vinjete. Sedaj pa me je ze prvo leto. Seveda je moj primer anekdoticen, ampak imam obcutek, da bo v sedanjem sistemu veliko vec ljudi pravocasno pozabilo "podaljsati" oz. kupiti novo vinjeto. Ampak, ja. Verjetno je za dars to celo feature.


No, se je zgodilo tudi letos. Sem ze dobil vprasanje kaksna je verjetnost, da bo prisla poloznica, ker se je pozabilo pravocasno kupiti evinjeto. DARS je poslal samo 1 email. Nobenega dodatnega za opozorilo po preteku.

Kar neverjetno, prej leta nobenih problemov. Zdaj pa ze drugo leto zapored.

starfotr ::

darkolord je izjavil:

DARS in ministrstvo so tako togi, da tudi če bi dokazal, da nakupa nisi mogel izvesti zaradi krivde DARS, ti verjetno to ne bi pomagalo; po črki zakona cestnina pač ni bila plačana in vožnja brez plačane cestnine je prekršek.


A lahko prosim za predlog koliko manj togi oz. bolj fleksibilni bi morali biti?

kow ::

Prekrsek bi moral biti po preteku enoletne vinjete mnogo nizji, vsaj prvi teden. Nato pa se en mesec, recimo polovicni.

Kakorkoli, predvidljivo je sistem mnogo slabsi kot je bil s tiskanimi vinjetami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

energetik ::

gorilla je izjavil:

mah saj ne vem, na neznano tehnično napako, kdo pravi, da je ravno na moji strani krivda (najverjetneje je, ampak vseeno) :)

Lej, ko si prijavljen na portalu imaš povsem jasen prikaz katera vinjeta in za kateri avto je veljavna OD-DO. Neveljavne so celo drugače obarvane. Jasno ko nabaviš vinjeto pogledaš v seznam, da vidiš, če je OK, a ne?

Mene bolj moti, da je DARS tako tog pri napaki vnosa registracije. Lahko se zgodi, čeprav težko, da je kak znak napačen, človek jo plača, in nato čez X dni/tednov dobi astronomsko kazen. Tu bi lahko bili fleksibilni, če je jasno razvidna tipkarska napaka. Oz. bi moral biti sistem povezan na e-upravo, kjer so natanko zapisana vsa vozila, ki si jih lastiš, vključno z registrsko in VIN. Tako bi bila onemogočena napaka. Ampak ne, so šli delat drug sistem. Spet je nekdo zaslužil + še pri kaznih kasirajo.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

kow je izjavil:

Prekrsek bi moral biti po preteku enoletne vinjete mnogo nizji, vsaj prvi teden. Nato pa se en mesec, recimo polovicni.

Kakorkoli, predvidljivo je sistem mnogo slabsi kot je bil s tiskanimi vinjetami.


Torej pred zakonom za isti prekršek ne bi bili vsi enaki? In bi bilo odvisno samo od časa storjenega prekrška.

Morda lahko isto uvedemo za krajo v trgovini. Če ukradeš kruh pred zaprtjem trgovine v soboto, dobiš 50 % manj kazni, kot če to narediš v drugih urah.

In vi bi manj birokracije? Slovenceljni eni.

energetik je izjavil:

gorilla je izjavil:

mah saj ne vem, na neznano tehnično napako, kdo pravi, da je ravno na moji strani krivda (najverjetneje je, ampak vseeno) :)

Lej, ko si prijavljen na portalu imaš povsem jasen prikaz katera vinjeta in za kateri avto je veljavna OD-DO. Neveljavne so celo drugače obarvane. Jasno ko nabaviš vinjeto pogledaš v seznam, da vidiš, če je OK, a ne?

Mene bolj moti, da je DARS tako tog pri napaki vnosa registracije. Lahko se zgodi, čeprav težko, da je kak znak napačen, človek jo plača, in nato čez X dni/tednov dobi astronomsko kazen. Tu bi lahko bili fleksibilni, če je jasno razvidna tipkarska napaka. Oz. bi moral biti sistem povezan na e-upravo, kjer so natanko zapisana vsa vozila, ki si jih lastiš, vključno z registrsko in VIN. Tako bi bila onemogočena napaka. Ampak ne, so šli delat drug sistem. Spet je nekdo zaslužil + še pri kaznih kasirajo.


Daj kako tipkarsko napako naredi pri nakupu domene, vpisov DNS zapisov itd. Me prav zanima, kako bo to vplivalo na potek dogajanja in kakšne prilagoditve se bi dogajale, da se to ne bi več dogajalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

c3p0 ::

Recimo, da pozabiš kupit novo vinjeto. Ob vožnji opaziš znake za kontrolo (tukaj se zagotovo spomniš, da je nimaš, ups, hladni švic, pa bo šlo spet 300 EUR, itd.).

Usmerja na počivališče, takoj se ustaviš s smerniki na odstavnem pasu, "avto crknil" - če bi kdo kaj vprašal in si hitro kupiš vinjeto na telefonu, velja od trenutka nakupa. Čez par minut odpelješ v kontrolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

starfotr ::

Itak je elektronska kontrola in jo prevoziš kadarkoli. Preusmeritev prometa je samo dodatna kontrola, kjer se pregleduje tudi druge zadeve v sodelovanju s policijo in drugimi.

c3p0 ::

Ko vidiš prvi znak da se obeta preusmeritev, vsaj pri nas, si še daleč od tiste kamere, ki slike registracije.

bemfa ::

c3p0 je izjavil:

Recimo, da pozabiš kupit novo vinjeto. Ob vožnji opaziš znake za kontrolo (tukaj se zagotovo spomniš, da je nimaš, ups, hladni švic, pa bo šlo spet 300 EUR, itd.).

Usmerja na počivališče, takoj se ustaviš s smerniki na odstavnem pasu, "avto crknil" - če bi kdo kaj vprašal in si hitro kupiš vinjeto na telefonu, velja od trenutka nakupa. Čez par minut odpelješ v kontrolo.

In te nabaše kamijonar ki bere časopis pa adijo cela familija. Boljše 3 kazni plačat.

energetik ::

starfotr je izjavil:

Daj kako tipkarsko napako naredi pri nakupu domene, vpisov DNS zapisov itd. Me prav zanima, kako bo to vplivalo na potek dogajanja in kakšne prilagoditve se bi dogajale, da se to ne bi več dogajalo.
Vinjeto nabavlja povprečnež, gre za nek tako osnoven nakup, kot je nakup goriva. In glede na to, da lahko vsa svoja vozila vidiš v e-upravi, bi lahko bil nakup omogočen kar tam, ali pa vsaj narejen cross-check.
Ja, za računalniško pismene je enostavno, tudi jaz imam svoja vozila shranjena na vinjetnem portalu in samo kliknem, za katerega hočem. Nekateri so glede tega precej nerodni.
vires in numeris

starfotr ::

Ni treba biti računalniško pismen. Dovolj je, da si pismen in obiščeš prodajno mesto. In glede na to, da velika večina povprečnežev uspešno kupi vinjeto, mislim da se večinoma oglašate podpovprečni.

Lahko si tudi nepismen, samo denar moraš imet.

Neplačane cestnine je v rangu 1 % do nekaj %. Tako da mislim, da večina je povsem sposobna.

Tidule ::

energetik je izjavil:

starfotr je izjavil:

Daj kako tipkarsko napako naredi pri nakupu domene, vpisov DNS zapisov itd. Me prav zanima, kako bo to vplivalo na potek dogajanja in kakšne prilagoditve se bi dogajale, da se to ne bi več dogajalo.
Vinjeto nabavlja povprečnež, gre za nek tako osnoven nakup, kot je nakup goriva. In glede na to, da lahko vsa svoja vozila vidiš v e-upravi, bi lahko bil nakup omogočen kar tam, ali pa vsaj narejen cross-check.
Ja, za računalniško pismene je enostavno, tudi jaz imam svoja vozila shranjena na vinjetnem portalu in samo kliknem, za katerega hočem. Nekateri so glede tega precej nerodni.

Pa smo spet pri merganju podatkovnih baz zato da se resuje lene bedake. Ce pa za kolega kupujes, si pa se mal njegove podatke pogledas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

BuDi79 ::

Tidule je izjavil:

Ce pa za kolega kupujes, si pa se mal njegove podatke pogledas.
Zakaj bi za kolega kupoval. Če imata kaj več ti bo pa že dovolil da pogledaš njegove podatke.

Tidule ::

Ja, vsak izgovor prav pride za lenobo podpirat.

Zanimivo, da je precej manj intuziazma, da se se bancne racune poveze z bazo, pa kar lepo direktno trga iz TRR kazni za prekrske.

link_up ::

podaljsal, dal enak datum in je sistem celo zaznal obstojeco vinjeto in ponudil veljavnost za naslednji dan. Easy peasy
In and Out

delavec44 ::

kow je izjavil:

kow je izjavil:

Faila, da. Ampak faili so pricakovani in predvidljivi, pa tudi sistem je faile predpostavljal (vec kot 12 mesecev, si pac kupil ob naslednjem tankanju). Nikoli me nihce ni klical, da ima tezavo s pridobitvijo vinjete. Sedaj pa me je ze prvo leto. Seveda je moj primer anekdoticen, ampak imam obcutek, da bo v sedanjem sistemu veliko vec ljudi pravocasno pozabilo "podaljsati" oz. kupiti novo vinjeto. Ampak, ja. Verjetno je za dars to celo feature.


No, se je zgodilo tudi letos. Sem ze dobil vprasanje kaksna je verjetnost, da bo prisla poloznica, ker se je pozabilo pravocasno kupiti evinjeto. DARS je poslal samo 1 email. Nobenega dodatnega za opozorilo po preteku.

Kar neverjetno, prej leta nobenih problemov. Zdaj pa ze drugo leto zapored.


Zakaj pa 1 mail ni (bil) dovolj? Ali pa pač lastni opomnik.
Euprava tudi le en mail pošlje za potek registracije.

c3p0 ::

bemfa je izjavil:


In te nabaše kamijonar ki bere časopis pa adijo cela familija. Boljše 3 kazni plačat.


Skočiš preko ograje, z nadetim jopičem seveda.

energetik ::

delavec44 je izjavil:


Zakaj pa 1 mail ni (bil) dovolj? Ali pa pač lastni opomnik.
V nadzorni plošči si lahko dejansko nastaviš 3 opozorila na e-mail, poljubno dni pred potekom. Zraven pa še 3 obvestila na SMS...
vires in numeris

kow ::

delavec44 je izjavil:


Zakaj pa 1 mail ni (bil) dovolj? Ali pa pač lastni opomnik.
Euprava tudi le en mail pošlje za potek registracije.


Ne vem zakaj sprasujes mene. Mail je bil spregledan. Ne bos verjel, imas ljudi, ki ne berejo redno mailov ali pa so v nekem trenutku zelo zaposleni ipd.

Ne vem, ce Dars objavlja statistiko, ampak posteno bi bilo, da vidimo stevilo kazni zaradi voznje brez vinjete. Po letih. Kakorkoli, ljudje se bodo s casom verjetno tudi bolj navadili, ampak to traja nekaj let.
Do takrat bo pa Dars kasiral, i guess.

energetik je izjavil:

delavec44 je izjavil:


Zakaj pa 1 mail ni (bil) dovolj? Ali pa pač lastni opomnik.
V nadzorni plošči si lahko dejansko nastaviš 3 opozorila na e-mail, poljubno dni pred potekom. Zraven pa še 3 obvestila na SMS...


Te featurje so dodajali sele s casom (ce se ne motim). Ceprav bi morali probleme predvideti ze v startu. Jaz sem jih ocitno znal predvideti, na Darsu pa ne. Sure.

Mimogrede, a avtomatsko nakupovanje je ze omogoceno? Zakaj ne bi nastimal kar avtomatiko, da ti vsako leto odtegne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Tidule ::

Ne vem zakaj sprasujes mene. Mail je bil spregledan. Ne bos verjel, imas ljudi, ki ne berejo redno mailov ali pa so v nekem trenutku zelo zaposleni ipd.

In taki ljudje naj pač plačajo kazen, pa bo mogoče naslednjič drugače. Al kako točno je DARS kriv, da nekdo ne bere emailov? Višek idiotizma pa je spreminjanje sistema zato, da bogi bedaki ne bodo rabili odgovarjat za svojo neumnost.

kow ::

Me zanima koliko ljudi bi podpiralo merjenje hitrosti na vsakem vogalu. Nato pa 300e kazni pri 1km/h prekoraceni hitrosti.
Samo bedaki ne znajo gledati na stevec, ali pac?

Pravila naj bi sluzila drzavljanom, in ne obratno.

Tidule ::

ja, državljanom ne pa nepismenim bedakom, ki niso sposobni enkrat letno kupit vinjete in rajši dajejo slaboumne primerjave, ki nimajo nič s temo.

kow ::

Ti imas slaboumne argumetne, ker se pretvarjas da je "vse enostavno".

Sam bi tudi predlagal, da javno zdravstvo ne placuje operacije poskodovanim smucarjem ali voznikom avtomobilov. Samo bedaki ne razumejo, da je voznja ali smucanje smrtno nevarno.

kow je izjavil:

Groot je izjavil:


Z vsakim dodatnim postom kažeš na to da ali govoriš na pamet ali pa so tvoje zmožnosti dojemanja osnovnih življenjskih funkcij res omejene. Ker ne boš verjel kaj je DARS naredil, če kupiš vinjeto prek spleta. Lahko obkljukaš možnost da te opozorijo na potek vinjete 3 dni pred potekom in še na dan poteka!! Vau ne?


A si zaposlen na DARSu, da si toliko custven? Ocitno nisi pomislil, da je samo 30p uporabnikov kupilo preko spleta. Da lahko uporabnik spregleda mail, da gre lahko mail v spam, da lahko faila mail delivery, da lahko uporabnik zamenja mail naslov, da je lahko na dopustu, da je velik del uporabnikov nefunkcionalnih ljudi itd.

Glede tablic in razlicnih drzav. Odlicna priloznost za kaksno izboljsavo sistema v prihodnje in se vec davkoplacevalskega denarja v "tehnoloske" firme.


Mimogrede, sem ze natancno obrazlozil kaksni so vse mozni problemi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Invictus ::

Fak no, vsako leto ista tema.

A je folk res nesposoben nekaj kupit?!?!?

Sploh ker lahko uporabiš podatke prejšnjega leta?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kow ::

Ne vemo. Bi moral DARS objaviti statistiko.

gruntfürmich ::

Invictus je izjavil:

Fak no, vsako leto ista tema.

A je folk res nesposoben nekaj kupit?!?!?

Sploh ker lahko uporabiš podatke prejšnjega leta?

znanje / opravilna sposobnost slovenskih osnovnošolcev je na ravni izpred 30 let. vmes je zrastlo, sedaj pa po celotnem zahodnem svetu, vključno s slovenijo, in brez finske; pada.

tako da ja, folk je vedno bolj zabit in nesposoben. DOKAZANO!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

bemfa ::

Slovencelj pač jamra, ko je treba 100eur odkartat. Ko pa se da 30k za nov pleh, da bo novejši od sosedovega, pa ni problem.

Nikonja ::

Tistima ki ne znajo kupit vinjeto ali so tolk nesposobni še vedno ostanejo regionalne ceste in javni prevoz.
Mislim da je čas za zapret to temo ker je očitno da je 99,9% slovencev sposobno kupit vinjetu, bodisi na portalu ali na Petrolu, tisti ki niso naj plačajo kazni.

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:

in brez finske; pada.

Tudi Finska ni neka perla, tudi tam so vedno bolj butasti po zadnjih statistikah.

Recimo, nazaj bodo uvedli učenje pisanih črk.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gregor P ::

Fizično pisanje črk je absolutno nujno za zdrav otrokov razvoj. Najhujše je, če bi pisanje kar zamenjal s tablicami. To bi bila katastrofa za otroke! To bi bilo dejansko poneumljanje otrok!:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Mato989 ::

Gregor P je izjavil:

Fizično pisanje črk je absolutno nujno za zdrav otrokov razvoj. Najhujše je, če bi pisanje kar zamenjal s tablicami. To bi bila katastrofa za otroke! To bi bilo dejansko poneumljanje otrok!:|



Torej hočeš rečt da vsi otroci ki v zgodovini pred črkami niso pisali se niso "zdravo" razvili?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Fizično pisanje črk je absolutno nujno za zdrav otrokov razvoj. Najhujše je, če bi pisanje kar zamenjal s tablicami. To bi bila katastrofa za otroke! To bi bilo dejansko poneumljanje otrok!:|



Torej hočeš rečt da vsi otroci ki v zgodovini pred črkami niso pisali se niso "zdravo" razvili?


Ne samo za otroke. Tudi odrasli bi morali pisat na roke.

V preteklosti so z rokami počeli veliko več, kot to delamo danes. Pisanje je neko nadomeščanje teh del.

c3p0 ::

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Fizično pisanje črk je absolutno nujno za zdrav otrokov razvoj. Najhujše je, če bi pisanje kar zamenjal s tablicami. To bi bila katastrofa za otroke! To bi bilo dejansko poneumljanje otrok!:|



Torej hočeš rečt da vsi otroci ki v zgodovini pred črkami niso pisali se niso "zdravo" razvili?


Večinoma pomrli pred 40, ti so bili že uspešni in s po 10 froci. Izobrazba nizka, če sploh, reveži. Fizično delo od jutra do mraka, v splošnem je bilo tako pri nas.

Mato989 ::

c3p0 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Fizično pisanje črk je absolutno nujno za zdrav otrokov razvoj. Najhujše je, če bi pisanje kar zamenjal s tablicami. To bi bila katastrofa za otroke! To bi bilo dejansko poneumljanje otrok!:|



Torej hočeš rečt da vsi otroci ki v zgodovini pred črkami niso pisali se niso "zdravo" razvili?


Večinoma pomrli pred 40, ti so bili že uspešni in s po 10 froci. Izobrazba nizka, če sploh, reveži. Fizično delo od jutra do mraka, v splošnem je bilo tako pri nas.


Povej mi katera oseba zivi do 90 ker pise z rokami ko je mala

Debilizem

Drug del sicer drzi ampak resitev ni v pisanju ampak da vec delamo z rokami overall
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

c3p0 je izjavil:

Večinoma pomrli pred 40, ti so bili že uspešni in s po 10 froci. Izobrazba nizka, če sploh, reveži. Fizično delo od jutra do mraka, v splošnem je bilo tako pri nas.

TAko je še danes po Afriki, preživi se mogočle malo dlje zaradi uvedbe zdravstva, ampak ne bistveno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Mato989 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Fizično pisanje črk je absolutno nujno za zdrav otrokov razvoj. Najhujše je, če bi pisanje kar zamenjal s tablicami. To bi bila katastrofa za otroke! To bi bilo dejansko poneumljanje otrok!:|



Torej hočeš rečt da vsi otroci ki v zgodovini pred črkami niso pisali se niso "zdravo" razvili?


Večinoma pomrli pred 40, ti so bili že uspešni in s po 10 froci. Izobrazba nizka, če sploh, reveži. Fizično delo od jutra do mraka, v splošnem je bilo tako pri nas.


Povej mi katera oseba zivi do 90 ker pise z rokami ko je mala

Debilizem

Drug del sicer drzi ampak resitev ni v pisanju ampak da vec delamo z rokami overall


Point                                                                 --> Mato


Kot ponavadi. Najprej razčisti ali govoriš o fizičnem ali mentalnem razvoju.

c23po ::

"...se mora to resiti na nivoju EU..."
"...se je zgodilo tudi letos..."
"...se je pozabilo pravocasno kupiti evinjeto..."
"...Mail je bil spregledan..."
"...Bi moral DARS objaviti statistiko..."
"...ki ne berejo redno mailov ali pa so v nekem trenutku zelo zaposleni..."

Skratka: vi drugi bi morali poskrbeti, da naša Visokost ni pripeljana v neugodno situacijo nehotenega pozabljanja obveznega nakupa. Pa naj stane kar stane!
Računalniki nimajo spominov.

mailer ::

Če bi vedeli, da je možno avtomatsko podaljšat vinjeto od dneva poteka naprej nebi imeli težav. V naši firmi to deluje za 7 avtomobilov. Verjetno je možno zadevo uredit tudi za fizične osebe.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

kow ::

S kreditno kartico? Cez 2 meseca mi potece. Bi me DARS obvestil, ce bi pozabil?

Nobena tehnoloska resitev (vsaj leta 2024) ne bo tako zanesljiva (domnevam) kot je bilo kupovanje vinjet na pumpi. Z vsemi slabostmi fizicne vinjete. E-vinjete uporabnikom tudi vzamejo vec casa. Je pa res, da uporabniki klikanje/tipkanje ne tretirajo enako kot lepljenje vinjete, ki je strasanski fizicni napor. Raje minuto klikajo, kot 10s lepijo vinjeto.

Drugace pa je debata popolnoma zasla...

Tidule ::

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Fizično pisanje črk je absolutno nujno za zdrav otrokov razvoj. Najhujše je, če bi pisanje kar zamenjal s tablicami. To bi bila katastrofa za otroke! To bi bilo dejansko poneumljanje otrok!:|



Torej hočeš rečt da vsi otroci ki v zgodovini pred črkami niso pisali se niso "zdravo" razvili?

Hoces reci da si prezabit, da bi razumel kako velik napredek je prinesla vsesplosna pismenost prebivalstva?

Invictus ::

kow je izjavil:

E-vinjete uporabnikom tudi vzamejo vec casa. Je pa res, da uporabniki klikanje/tipkanje ne tretirajo enako kot lepljenje vinjete, ki je strasanski fizicni napor. Raje minuto klikajo, kot 10s lepijo vinjeto.

Ah dej no...

A praskanje stare vinjete dol je tudi trivialno?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tidule ::

kow je izjavil:

S kreditno kartico? Cez 2 meseca mi potece. Bi me DARS obvestil, ce bi pozabil?

Nobena tehnoloska resitev (vsaj leta 2024) ne bo tako zanesljiva (domnevam) kot je bilo kupovanje vinjet na pumpi. Z vsemi slabostmi fizicne vinjete. E-vinjete uporabnikom tudi vzamejo vec casa. Je pa res, da uporabniki klikanje/tipkanje ne tretirajo enako kot lepljenje vinjete, ki je strasanski fizicni napor. Raje minuto klikajo, kot 10s lepijo vinjeto.

Drugace pa je debata popolnoma zasla...

Predvsmem zaradi idiotov, ki rabite mamico da vsas drzi za roko ko kupujete vinjete. Glede na to da da je kupocanje evinjete online evidentno prezahtevno opravilo zate, lahko povsem normalno kupis vinjeto na bencinki in si z alkoholcem na vetrobransko steklo napises do kdaj velja. Se avtek si lahko zraven narises da bodo res vsi videli kak bedak si.

kow ::

Invictus je izjavil:



A praskanje stare vinjete dol je tudi trivialno?


Meni je bilo. Tidule, recimo, pa je premalo inteligenten, da bi mu to vzelo 10s, pa je rabil vec ur, fen in bogvedi kaj vse. Ljudje smo razlicni.

Do sedaj sem slisal samo 2 dobra argumenta za prehod na evinjete:
- razbite sipe
- bolj enostavno za tujce in ljudi, ki se nekajkrat letno vozijo po avtocesti

Slisal sem tudi brdo slabih (nekateri so tudi napacni):
- zmanjsali se bodo stroski
- prihranili bomo cas
- moj bemfel je zaradi nalepke izgubil na estetiki ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()
««
12 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektronske vinjete- napacna reg. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21526168 (4395) Tidule
»

Preverjanje vinjet s kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6219650 (1811) mkos2
»

Tehnične težave eVinjet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11118316 (12219) Groot
»

Elektronsko cestninjenje - od 1. jan 2022 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
636495 (4586) Lonsarg

Več podobnih tem