» »

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

««
11 / 17
»»

darkolord ::

Aktivni mikrofon pa cel Googlov AI zraven, pa ekipo poliglotov, ki zraven poslušajo in v živo delajo korekcije.

Ali pa pri vnosu vinjete izbereš DRŽAVO:



Uh, kakšno dodatno delo so si dali, ane. Kaj če se državam spremenijo imena ali pa če se kakšno ozemlje na novo osamosvoji?!

Tidule ::

In kaj pomaga ce zberes drzavo? Kaj potem sistem cudezno zna predvidet kake so mozne kombinacije po drzavah? Al imamo na razpolago azurno bazo podatkov za vse drzave? Recimo tako kot avstrici, kjer za tablico izdano v avstriji ni bilo mozno kupit viniete?

Lej, ce ti pojma nimas, da ima vsaka drzava tudi 10 razlicnih zapisov za registrske tablice, potem si pac utopicno domisljas, da je to resljivo v 5 minutah. Realnost je pac drugacna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

kow ::

Tujci ne kupujejo vinjet po random slovenskih pumpah. To je menda ocitno? Prodajalcev sistem mora imeti privzeti domnevo, da gre za slovenskega kupca. Razen, ce je to pac pumpa takoj za mejo na avtocesti ipd. Poleg tega je velika vecina tujcev iz par evropskih drzav, kjer ni noben problem dobiti azurno bazo. Itak pa imajo podobne probleme vsi in se mora to resiti na nivoju EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Tidule ::

Aha, a to bi moral pol sistem kontorl naredit samo za crpalke z manj kot tremi tocilnimi mesti in vec kot 50km od meje? Ket tam pa majke mi ne bo noben tujc kupil vinjete.

Kot vedno se pokaze, da je tudi najslabsi sistem, svetlobna leta pred forumskimi veleumi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

kow ::

Zdaj razumem zakaj je vecina slovenskega programja tako zanic. Nikamor ne bova prisla. No pa saj sem to ze v startu vedel, zato sem tudi bil proti novemu sistemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

starfotr ::

Najbolje, da se nekdo zmoti pri vpisu kakih VIN številk ali podobno in imate kako nesrečo, kjer povzorčite veliko škode.

Zavarovanje vam bo gladko odreklo izplačilo premije, saj ni bila nesreča povzročena z zavarovanim vozilom. Pa še policaji bodo dali kazen, ker avto sploh ni registriran.

Jaz sem imel nekaj let napačen VIN v prometni. Na koncu sem moral sam plačat vse nove dokumente in postopek. Kar je neumnost ampak tako je. Še dobro, da nisem imel kake nesreče.

darkolord ::

Tidule je izjavil:

In kaj pomaga ce zberes drzavo? Kaj potem sistem cudezno zna predvidet kake so mozne kombinacije po drzavah? Al imamo na razpolago azurno bazo podatkov za vse drzave? Recimo tako kot avstrici, kjer za tablico izdano v avstriji ni bilo mozno kupit viniete?

Lej, ce ti pojma nimas, da ima vsaka drzava tudi 10 razlicnih zapisov za registrske tablice, potem si pac utopicno domisljas, da je to resljivo v 5 minutah. Realnost je pac drugacna.
Ja, preverjanje več kot enega zaporedja črk in znakov je res prav ČUDEŽNO.

Svašta.

Imaš pa vsaj pametno elektriko, ki ve, da mora zaviti k tebi, namesto k sosedu, sicer bi bil v temi ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

delavec44 ::

starfotr je izjavil:

Najbolje, da se nekdo zmoti pri vpisu kakih VIN številk ali podobno in imate kako nesrečo, kjer povzorčite veliko škode.

Zavarovanje vam bo gladko odreklo izplačilo premije, saj ni bila nesreča povzročena z zavarovanim vozilom. Pa še policaji bodo dali kazen, ker avto sploh ni registriran.

Jaz sem imel nekaj let napačen VIN v prometni. Na koncu sem moral sam plačat vse nove dokumente in postopek. Kar je neumnost ampak tako je. Še dobro, da nisem imel kake nesreče.


Čudno, da v USA imajo kontrolno številko v VIN, v EU pa ne. Bi se zdelo smiselno.

bemfa ::

Fun fact: AT in DE morajo namesto grba vnesti '-'. Kljub temu, imajo manj napak in težav, kot SLO.

Tidule ::

darkolord je izjavil:

Tidule je izjavil:

In kaj pomaga ce zberes drzavo? Kaj potem sistem cudezno zna predvidet kake so mozne kombinacije po drzavah? Al imamo na razpolago azurno bazo podatkov za vse drzave? Recimo tako kot avstrici, kjer za tablico izdano v avstriji ni bilo mozno kupit viniete?

Lej, ce ti pojma nimas, da ima vsaka drzava tudi 10 razlicnih zapisov za registrske tablice, potem si pac utopicno domisljas, da je to resljivo v 5 minutah. Realnost je pac drugacna.
Ja, preverjanje več kot enega zaporedja črk in znakov je res prav ČUDEŽNO.

Svašta.

Imaš pa vsaj pametno elektriko, ki ve, da mora zaviti k tebi, namesto k sosedu, sicer bi bil v temi ...

Kaj ko bi skasljal kje dobis azurno bazo vseh moznih tablic? Dajmo zacetek za EU, da ti bo mogoce potegnilo o cem je govora. Tolk da ne bos samo pametoval v tri dni s pomilovanja vrednimi poskusi cinizma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

kow ::

Zakaj pa rabis azurno in celovito bazo? Tega se nisi pojasnil.

Tidule ::

kaj pa naredis, ko nekdo poskusi vnest registrsko, ki ni skladna s programsko kontrolo, je a veljavna?

Ce hoces imet kontrole potem moras imet predvidene vse legitimne scenarije, kar pa je vse prej kot enostavno. Al smo spet pri idiotizmih, da bo imel vsak petol svojo verzijo programa glede na verjetnost tujih vozil?

kow ::

Seveda bo veljavna. Le, da bo opozorilo ali dve, vec. Ne vem zakaj si tako obseden z vse ali nic. Gre za zmanjsevanje stevila napacnih vnosov.

Tidule je izjavil:

Al smo spet pri idiotizmih, da bo imel vsak petol svojo verzijo programa glede na verjetnost tujih vozil?


To ni verzija programa, ampak nastavitev. In ni idiotizem. Prodajalec vinjet na pumpi v Litiji bi moral imeti drugacen protokol (vodi ga software) prodaje, kot prodajalec na prvi avtocestni pumpi po karavanskem predoru. To je pa menda ja ocitno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Tidule ::

pol bi v bistvu vse resilo ce bi bil en pop up vec ki pravi "a ste prepricani da ste vnesli prave podatke?" pa je vse reseno? Kot ze recno, najslabse kar gre v produkcijo je svetlobna leta pred neumnostmi, ki jih spravi skupaj nakljucni forumski strokovnjak.

In to vse zato ker povprecni voznik ni sposoben pravilno vpisat\prebrat 6-8 znakov. Idiocracy at its finest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

kow ::

Nacinov opozoril/potrditev je lahko vec vrst. Sej vec, UX eksperti, pa take fore. Cuden patron si - ves cas tudi podtikas izjave. Da ne tako majhen delez "povprecnih voznikov" stori neumnost, je pac statisticno dejstvo. Lahko se delamo neumne, da ne obstajajo.

Tidule ::

Ne rabimos se delat da ne obstajajo, ni pa resitev da funkcionalne nepismene bedake vodimo za rokico in njihovo nesposobnost opravicujemo.

Sistem je vedno lahko boljsi/preglednejsi/ucinkovitejsi, amapak to ne spremeni dejstva da moras bit posebne vrste idiot, da nisi sposoben preverit ali je osem znakov na listku papirja enakih kot tisto na avtu. Ker za take 5000 kontrol ne bo nic resilo in bodo nasli izgovor zakaj niso krivi za svojo omejenost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

delavec44 ::

Itak da so uporabniki idioti. To vsak programer ve. Zato se pa delajo kontrole, pametni jih ne rabijo.

darkolord ::

Tudi ta pametni se kdaj zmotijo.

GupeM ::

@Tidule, zakaj pa recimo za začetek ne bi preverjali samo slovenskih registrskih. Ko kupuješ vinjeto, vedno izbereš državo, kjer je avto registriran. Ko izbereš Slovenijo, sistem avtomatsko dovoli le vnose, ki se zažnejo z LJ, MB, CE, ... in kot že zgoraj omenjeno s P, CMD, CD, SV, pa mogoče še kakšna. Bi programer pač pogledal kaj vse je možno.

Če bi namesto grba morali vpisati nek znak (presledek, pomišljaj, afno, whatever...), bi se izognili še vsem težavam s tablicami, kot so recimo P OH-234 (policija) in PO H-234 (Postojna). Čeprav takšne kombinacije že sedaj niso možne in ne obstajajo.

Pa tudi napačnim vnosom tablic, kot so LJ CE-123 ali KK KP-456.

S takšnim preverjanjem bi pokrili več kot milijon in pol vozil. Za tujce pa pač takšno preverjanje ne bi obstajalo. Lahko bi ga dodali naknadno. Mogoče bi celo zaprosili tujo državo, če priskrbi "algoritem" za preverjanje njihovih registrskih označb, da bi njihovi državljani imeli čim manj težav z nakupom ...

Zadeva vsekakor ni preveč zahtevna, še posebej če bi države same poskrbele za svoj algoritem, ki bil dostopen ostalim državam. Zagotovo pa zadeve ni nemogoče narediti.

Zelo dober način bi bil tudi OCR tablice s telefonom. Telefoni so danes dovolj zmogljivi, če pa nimaš dovolj zmogljivega, pa pač na roke vpišeš.

fikus_ ::

Ste se razpisali, kot bi bilo konec sveta.
Za SLO bi lahko naredili kakšne kontrole, vnosna polja npr. prvi dve mesti kraj, za policijo in vojsko posebej, . . . Celega sveta pa ne moreš pokriti s tem. To bi moral definirati že naročnik, potem je naloga programerja, da to korektno izvede.

Ta primer, zaradi katerega se sedaj piše, je pa stvar pritožbenega postopka. Vsak se lahko zmoti in na DARSu bi morali to upoštevat, ne pa biti tako trdi.

Takšne zadeve morajo biti čimbolj "kindrzihr", ampak vseh okoliščin nikoli ne moreš pokriti. Ljudje imamo domišljijo in delamo stvari, ki jih nekdo ne predvidi, mu na kraj pameti ne pade, da bi jih kdo počel.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

mn ::

fikus_ je izjavil:

Ste se razpisali, kot bi bilo konec sveta.
Za SLO bi lahko naredili kakšne kontrole, vnosna polja npr. prvi dve mesti kraj, za policijo in vojsko posebej, . . . Celega sveta pa ne moreš pokriti s tem. To bi moral definirati že naročnik, potem je naloga programerja, da to korektno izvede.

Ta primer, zaradi katerega se sedaj piše, je pa stvar pritožbenega postopka. Vsak se lahko zmoti in na DARSu bi morali to upoštevat, ne pa biti tako trdi.

Takšne zadeve morajo biti čimbolj "kindrzihr", ampak vseh okoliščin nikoli ne moreš pokriti. Ljudje imamo domišljijo in delamo stvari, ki jih nekdo ne predvidi, mu na kraj pameti ne pade, da bi jih kdo počel.


Ni konec sveta, mi pa ni jasno kako nekdo znova in znova zagovarja samo že obstoječe stanje, kakršnokoli že je, kot edino možno, čeprav se mu predstavijo alternative ki vse njegove zadržke pokrijejo. Itak je validacija težka, ker vedno najdeš cel kup veljavnih izjem za katere nisi izvedel dokler se ti ni nekdo pritožil. Ampak simple redirect na "Other", skupaj z opozorilom da je ali tvoja tablica nekaj posebnega, ali pa si jo narobe vpisal, in kjer dovoliš katerikoli vnos reši ta problem.
Tudi v primeru napak, bi moral biti na voljo nek pritožbeni mehanizem, ki omogoča nekomu, ki lahko dovolj dobro dokaže da je prišlo do napake, da brez kazni in mogoče brez nakupa nove vinjete, uredi to stanje.

fikus_ ::

Ja kaj sem pa pisal?! Kontrole, kjer so možne, možnost pritožbe. Ti si napisal samo malo drugače.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

mn ::

fikus_ je izjavil:

Ja kaj sem pa pisal?! Kontrole, kjer so možne, možnost pritožbe. Ti si napisal samo malo drugače.


Nisem bil jasen. Tisti nekdo je "Tidule", ne ti. Tebe sem citiral zaradi "Ste se razpisali..."

klemenSLO ::

Kok enga pisanja....
Z mojga vidika in dolgoletnih izkušenje iz IT-ja tako:
Čim uporabniku daš možnost da bo zajebal.... se bo to zgodilo. Zato morajo biti (dobri) sistemi dizajnirani tako, da v čim večji meri izvajajo kontrolo vnosa, katera zmanjša možnost napačnega vnosa.
KONEC ZGODBE!


Temo laho zaprete :D
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

starfotr ::

Folk bo imel 2 avta v lasti. En bo tablica LJ KL-123, druga bo KP KL-123 ali pa kaj podobnega, na primer LJ KL-132 in LJ KL-123. In potem bodo izgovori o tem, da se je zmotil in se z igovori izgovarjal. Jaz razumem DARS, da se jim s tem ne da hecat in da imajo svoja načela. Že z vinjetami so imeli en kup enih, ki so "pozabili", da je treba novo kupit. Saj ne da so imeli vsako leto 2 meseca časa za to uredit.

Kurec, če folk po n letih osnovne šole in n letih srednje šole in še n letih faksa ni funkcionalno pismen za prepis (PREPIS!!!) nekaj črk in številk oz. samo potrditev napisanega s svojim podpisom in prevzem odgovornosti nase, potem smo kot človeštvo v globokem dreku.

Kako šele podpišejo hipoteke in ostale zadeve, če jim že 5 črk in številk predstavlja nepremagljivo oviro? WTF no.

mn ::

starfotr je izjavil:

Folk bo imel 2 avta v lasti. En bo tablica LJ KL-123, druga bo KP KL-123 ali pa kaj podobnega, na primer LJ KL-132 in LJ KL-123. In potem bodo izgovori o tem, da se je zmotil in se z igovori izgovarjal. Jaz razumem DARS, da se jim s tem ne da hecat in da imajo svoja načela. Že z vinjetami so imeli en kup enih, ki so "pozabili", da je treba novo kupit. Saj ne da so imeli vsako leto 2 meseca časa za to uredit.

Kurec, če folk po n letih osnovne šole in n letih srednje šole in še n letih faksa ni funkcionalno pismen za prepis (PREPIS!!!) nekaj črk in številk oz. samo potrditev napisanega s svojim podpisom in prevzem odgovornosti nase, potem smo kot človeštvo v globokem dreku.

Kako šele podpišejo hipoteke in ostale zadeve, če jim že 5 črk in številk predstavlja nepremagljivo oviro? WTF no.


Če bi bral, bi videl da se da tudi takšne primere sistemsko rešiti tako, da se skoraj ne da zlorabiti. Sploh če je nadzor vsaj približno učinkovit. Če pa slučajno kak mejen primer uide in se izogne plačilu pa tudi ni konec sveta.

starfotr ::

Najlažje bi za Slovence sicer bilo, da bi imeli vprašanje na tehničnih pregledih/upravnih enotah, če želijo kupit še vinjeto. Tako, kot te vprašajo za druge zadeve (zelena karta ipd.)

In če smo že tako napredni, bi imeli lahko nek evropski sistem (npr. preko e-uprave) in tam za svoje vozilo kupiš in odkljukaš cestnino za tujino. Če si države lahko pošiljajo kazni med sabo, bi lahko kaj dobrega naredili tudi za državljane in debirokratizirali zadeve. Ne pa da ima vsaka država svoje fore. Naj se z birokracijo ukvarjajo birokrati, ne pa državljani.

FoxKnox ::

Za nakip vinjete, recimo na Petrolu rabiš povedat vrsto vinjete, registrsko od avta in datum veljavnosti.Potem pa podpisat in plačat.Matr, manj dela kot pri naročanju čikn mk nagec menija u Mekdonaldcu. Ampak, če ni sladkokisle zraven se pa prec opazi , ane ?

GupeM ::

starfotr je izjavil:

Folk bo imel 2 avta v lasti. En bo tablica LJ KL-123, druga bo KP KL-123

Mislim, da to trenutno ni mogoče, nisem pa povsem prepričan. Bolj baba čula, baba rekla. Je pa ta informacija od ene gospe, ki dela na AMZS-ju na registracijah. Nekje višje, ne za šalterjem.

nejc_nejc ::

klemenSLO je izjavil:

Kok enga pisanja....
Z mojga vidika in dolgoletnih izkušenje iz IT-ja tako:
Čim uporabniku daš možnost da bo zajebal.... se bo to zgodilo. Zato morajo biti (dobri) sistemi dizajnirani tako, da v čim večji meri izvajajo kontrolo vnosa, katera zmanjša možnost napačnega vnosa.
KONEC ZGODBE!

Pametna....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

Malajlo ::

Mi je neverjetno, da se na tehnološkem forumu, kjer je precej developerjev, pa arhitektov rešitev, analitikov, ... opravičuje nepismenost ljudi.
Fakin največ 8 znakov moraš znati povedati v takem zaporedju, kot je na tistem kosu pleha na avtu (pa še dva sta). Najbrž bi morali pokriti še način branja za Arabce (z desne na levo), pa motortiste, če slučajno nekdo od spodaj navzgor bere vse skupaj. ???!!!enaena

Ko se omenja kombinacije znakov za različne regije - kakšno naključje je, da sva imela s kolegom različna samo dva znaka - PO in LJ. Ostalih 6 znakov, s pomišljajem vred pa enake. Ampak najbrž polpismeni FB, TikTok populaciji ni jasno, kaj sploh registrska označba je. In takim je za lastno imbecilnost potrebno zaračunati. Period.
(ker načeloma lahko imam generično LJ 55-ABC in po naročilu narejeno LJ 55-ABD, ali pa LJ 55 ABC oz. LJ 55 ABD - če je seveda prosta; no, saj folk ima težave že pri izbiri goriva, pa mora (večinoma) izbrati med dvema možnostima...)

In BTW, 3. člen

(1) Registrsko oznako sestavlja kombinacija črk in številk v zaporedju dveh črk, dveh številk in dveh črk ali dveh črk, treh številk in dveh črk. Med črkami in številkami so presledki.
(2) Črke in številke so izoblikovane tako, kot je razvidno s slike št. 5.
(3) Pri kombinacijah črk in številk je v neposredni povezavi prepovedana uporaba črke "I" in številke "1", črke "B" in številke "8" ter črke "G" in številke "6". Črka "O" se v računalniški evidenci zapiše kot številka "0". Registrska oznaka je sestavljena iz črk slovenske abecede, razen črk "Č, Š in Ž".

Včasih so tudi 2 in Z imeli prepovedano, mi ni jasno, kdaj je izginilo, ker sem take kombinacije že videl.

nejc_nejc ::

Malajlo je izjavil:

Mi je neverjetno, da se na tehnološkem forumu, kjer je precej developerjev, pa arhitektov rešitev, analitikov, ... opravičuje nepismenost ljudi.
.
.


Pa dajmo kontra vprašat:
Zakaj so na originalni tablici med znaki tudi presledki?
Zakaj je podobno tudi pri telefonskih številkah na vseh možnih površinah?

Večina tukaj, ki omalovažuje folk, da je butast, s primeri v svojih postih, do zadnjega tipka tablice s presledki in pomišljaji?
V dotični app se pa vnaša neko šifro?

starfotr ::

Jasno so napisana navodila. Vpis brez presledkov in ostalih znakov. Samo črke in številke.

Pri telefonskih to številkah se vidi glupe delevloperje, ki vnašajo na spletni strani strani številko tipa +386 01 xxxxxxx. In potem klikneš na cifro in ne obstaja.

nejc_nejc ::

starfotr je izjavil:

Jasno so napisana navodila. Vpis brez presledkov in ostalih znakov. Samo črke in številke.

Ali je to sploh potrebno?

starfotr ::

Kaj pa? Brat navodila in se jih držat?

delavec44 ::

Navodila so sedaj jasno napisana. Decembra 2021 ni bilo tako.

Lonsarg ::

Pa saj pise v clanku da je bilo 700 pritozb in so jih 600 ugodili. Tak da ocitno le niso tako strogi in imas pac malo birokracije ampak se na konci razresi. Naslednje leto jih bo pa se precej manj. It works.

Veliko bolje imamo urejeno kot glupi avstrijci, kjer moras digitalno vinjeto kupit vsaj 14 dni pred koriscenjem. Ce pa rabis takoj pa moras se vedno po nalepko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

starfotr ::

14 dni je zaradi tega, ker lahko "vrneš" izdelek, kupljen preko interneta.

Če želiš takojšnje prejetje in uporabo, moraš vzeti na firmo preko interneta. V tem primeru ne velja zakon o varstvu potrošnikov.

Jaz sem vinjeto kupil takoj, ko je bilo mogoče z začetkom veljavnosti 1. februarja. To je bilo začetek januarja. In nisem imel nobenih težav, navodila so bila pa jasna.

delavec44 ::

starfotr je izjavil:

Jaz sem vinjeto kupil takoj, ko je bilo mogoče z začetkom veljavnosti 1. februarja. To je bilo začetek januarja. In nisem imel nobenih težav, navodila so bila pa jasna.


Ne drži, da si jo kupil takoj ko je bilo mogoče. Mogoče jo je bilo s 1.12.2021.

starfotr ::

Spet nekdo, ki ne razume napisanega.

3.8 Veljavnost e-vinjete je možno določiti do 30 dni vnaprej od dneva nakupa.


https://evinjeta.dars.si/selfcare/api/d...

delavec44 ::

starfotr je izjavil:

Jaz sem vinjeto kupil takoj, ko je bilo mogoče z začetkom veljavnosti 1. februarja. To je bilo začetek januarja.


Sam si napisal, da si jo kupil januarja in ti je pričela veljati 1.2.2022. Lahko bi jo pa 1.12.2021. Kaj ne razumem?

starfotr ::

Marsikaj.

Leko ::

delavec44 je izjavil:

Navodila so sedaj jasno napisana. Decembra 2021 ni bilo tako.

Ne sklepaj po sebi. Večini je bilo vse jasno. Ste se pa našli določeni, ki ste malo bolj počasni in vam še sedaj marsikaj ni jasno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: delavec44 ()

delavec44 ::

Pejta vidva starfotr in Leko na en pir, pa tam logično debatirajta. Glede na nivo sklepanja in bralnega razumevanja sta ravno za skupaj.

starfotr ::

Working class hero, vinjete ni mogoče kupiti za več kot 1 mesec v naprej.

Kdo ima sedaj težave z bralnim razumevanjem?

Podal sem ti dokument in še izsek kje in kaj to piše. Daj mi telefosko, da ti to še povem, če ni bilo dovolj jasno.

delavec44 ::

Ampak si ti tudi en. Napisal si, da si jo kupil najhitreje možno, prodajati so jo pa začeli 1 mesec preden si jo ti kupil in nimaš pojma kako je prodaja takrat zgledala.

Genetic ::

delavec44 je izjavil:

Ampak si ti tudi en. Napisal si, da si jo kupil najhitreje možno, prodajati so jo pa začeli 1 mesec preden si jo ti kupil in nimaš pojma kako je prodaja takrat zgledala.

Najhitreje mozno glede na njegov zeljeni datum zacetka veljave.

kow ::

Pricakovano, se je zacelo:

https://www.rtvslo.si/slovenija/mineva-...

gorilla ::

Zdravo, pred 1 tednov sem na spletu podaljsal letno vinjeto. Ocitno placilo ni bilo uspesno izvedeno, saj vinjeta na portalu ni bila podaljsana, kar sem seveda opazil sele po prejetju kazni za voznjo po AC brez vinjete - danes. Ima kdo kaksne izkusnje, se splaca pritozit in izgovorit na tehnicne tezave? Na darsu so mi namrec povedali da vidijo, da sem takrat zelel kupit, ampak placilo ni slo skozi.

darkolord ::

Možnosti za uspeh je točno 0. Vinjeta ni bila kupljena in nobenega tam ne zanima, zakaj.
««
11 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektronske vinjete- napacna reg. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21525377 (3604) Tidule
»

Preverjanje vinjet s kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6219475 (1636) mkos2
»

Tehnične težave eVinjet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11118071 (11974) Groot
»

Elektronsko cestninjenje - od 1. jan 2022 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
636395 (4486) Lonsarg

Več podobnih tem