» »

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

««
9 / 17
»»

njyngs ::

Točno s tem namenom ob nakupu e-vinjete določiš državo tablice.

Miha 333 ::

njyngs je izjavil:

Točno s tem namenom ob nakupu e-vinjete določiš državo tablice.

Ja to vem, apmak a to ve kamera, ki jo bere? Kako? Po obliki črk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

njyngs ::

kriptobog je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

@kriptobog
pa dajmo drugače:
Očitno velika večina ljudi ne dojema besedila ali Z N A K O V enako kot "programerji"

Zakaj so tablice "v živo", narejene s presledki, raznimi grbi, pomišljaji itd., le zakaj ?

LJ125GK vizuelno ni enako LJ 125-GK (za tiste ki so prej spraševali, prvi primer je šifra drugi, pa oznaka avtomobilske tablice)

Če bi jaz bil developer te aplikacije, bi mi rezultat 30 % uporabnikov je kupilo e-vinjeto doma, pokazal, da sem nekaj zelo slabo naredil.
Ko bodo raznorazni "programerčki" to dojeli ter razmišljali dva koraka naprej, potem se bomo lahko pogovarjali o popolni implementaciji digitalizacije v vse pore življenja.
Samo do tam je na ta način še daleč.

Veliko tovrstnih izdelkov je na nivoju: samo da je, mi imamo, mi nudimo....smo digitalizirani.
Ja, je pa verjetno Darsu v interesu, da proda vinjete direktno in ne preko posrednikov, vse košta.


Ce imas jasno napisana navodila in celo prikaz pravilnega zapisa. Ce ne preberes navodil, potem so programerji krivi? Bi bilo bolje, da bi moral vpisati tablico v tocno taki obliki, kot je na avtu? In bi imel dropdown se za izbiro grba, ali pa se bolje, da ga narises? Imajo lepo napisana navodila in primer. Ce po tem ne znas zapisati pravilne oblike, potemje nekaj narobe s tabo.

nejc_nejc je tip človeka, ki bolje, da kupi e-vinjeto na bencinski. Mu bodo nareidli nakup delavci za šalterjem, ki pomagajo tudi vsem ostalim babicam, dedkov, vodovodarjem itd.

Miha 333 je izjavil:

njyngs je izjavil:

Točno s tem namenom ob nakupu e-vinjete določiš državo tablice.

Ja to vem, apmak a to ve kamera, ki jo bere?

Kakšna je verjetnost, da kamera ne zna prebrati iz tablice "D", "SLO", zna pa prebrati preostanek registrske?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Miha 333 ::

njyngs je izjavil:


Kakšna je verjetnost, da kamera ne zna prebrati iz tablice "D", "SLO", zna pa prebrati preostanek registrske?

EU polje ni v vseh državah obvezno, recimo na Hrvaškem je opcijsko, pa imajo npr. KR območje. Pa vozila izven EU? Ukrajina ima oznako CE, itd.

maticb492 ::

Miha 333 je izjavil:

EU polje ni v vseh državah obvezno, recimo na Hrvaškem je opcijsko, pa imajo npr. KR območje. Pa vozila izven EU? Ukrajina ima oznako CE, itd.


Verjetno so nato pomislili pri izdelavi sistema (razen če so delali isti študentje, kot so delali sistem za naročenja na upravne enote :)))

Worst case: dobiš kazen, gor je slika, se pritožiš, vsak človek (ne-algoritem), pogleda sliko in v sekundi vidi kaj je narobe, kazni ne plačaš in življenje gre naprej. Ne vem zakaj je treba vse komplicirat :D Možnosti, da se kaj zgodi so pa itak 0.001%
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kriptobog ::

Pri vsej tehnologiji, ki jo imamo na voljo to ni problem. Imas vec parametrov s katerimi je mogoce lociti tablice in jih sistem zna lociti. Lahko imas pa bolj balkanski sistem in nekdo pac preverja posnetke, ki padjo v sistemu ven, da nimajo vinjete. Imamo ogromno nadzornikov, ki so z respetini cekirali nalepke, sedaj lahko to pocnjo v pisarni.

njyngs ::

Miha 333 je izjavil:

njyngs je izjavil:


Kakšna je verjetnost, da kamera ne zna prebrati iz tablice "D", "SLO", zna pa prebrati preostanek registrske?

EU polje ni v vseh državah obvezno, recimo na Hrvaškem je opcijsko, pa imajo npr. KR območje. Pa vozila izven EU? Ukrajina ima oznako CE, itd.

Različne države imajo tudi različne formate tablic (več/manj znakov). Prav tako se tudi ne prekriva ravno veliko prefixov. To so osnovne zadeve, ki so morale biti rešene še preden so prvi sistem v tujini zagnali. Precej dvomim, da bi brez take osnove lahko kjerkoli laufali sistem.

kow ::

Groot je izjavil:


Z vsakim dodatnim postom kažeš na to da ali govoriš na pamet ali pa so tvoje zmožnosti dojemanja osnovnih življenjskih funkcij res omejene. Ker ne boš verjel kaj je DARS naredil, če kupiš vinjeto prek spleta. Lahko obkljukaš možnost da te opozorijo na potek vinjete 3 dni pred potekom in še na dan poteka!! Vau ne?


A si zaposlen na DARSu, da si toliko custven? Ocitno nisi pomislil, da je samo 30p uporabnikov kupilo preko spleta. Da lahko uporabnik spregleda mail, da gre lahko mail v spam, da lahko faila mail delivery, da lahko uporabnik zamenja mail naslov, da je lahko na dopustu, da je velik del uporabnikov nefunkcionalnih ljudi itd.

Glede tablic in razlicnih drzav. Odlicna priloznost za kaksno izboljsavo sistema v prihodnje in se vec davkoplacevalskega denarja v "tehnoloske" firme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

darkolord ::

Samo 30%? Prejšnje leto jih je bilo ~0% ...

Mare2 ::

darkolord je izjavil:

Samo 30%? Prejšnje leto jih je bilo ~0% ...


So naredili orenk reklamo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Tidule ::

Miha 333 je izjavil:

njyngs je izjavil:


Kakšna je verjetnost, da kamera ne zna prebrati iz tablice "D", "SLO", zna pa prebrati preostanek registrske?

EU polje ni v vseh državah obvezno, recimo na Hrvaškem je opcijsko, pa imajo npr. KR območje. Pa vozila izven EU? Ukrajina ima oznako CE, itd.


Eu polje je v EU državah obezno, ni pa treba menjat tablic če imaš stare. Ne moreš pa dobit nove tablice brez tega. Kar je opcisko so zvezdice. Drugače pa za SI sistem ne vem, ampak recimo v HU OCRT prebere tudi državo. Nestandardne oblike zapisa (recimo stare tablice) pa se preverja ročno. Ravno tako sistem označi za ročno preverjanje, kjer OCR ne uspe oziroma je preveliko odstopanje. Ugibam, da pri nas deluje sistem podobno, ker ni ravno da smo izumljali toplo vodo.

Je pa seveda vedno možna napaka. Ampak to se na toliko in toliko milijonov primerov zgodi tudi pri stacionarnih radarjih in podobno.

Mato989 ::

https://mariborinfo.com/novica/lokalno/...

No zdaj pa povejte se je to z navadnimi vinjetami zgodilo, da bi se nekdo zmotil in jo prilepil v neznancev avto
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dice7 ::

Kako pa ves, ce ti nekdo ponesreci kupi vinjeto?

Tidule ::

dice7 je izjavil:

Kako pa ves, ce ti nekdo ponesreci kupi vinjeto?

tako, da probaš kupit vinjeto in ti sistem javi,da je že kupljena za to registrsko.

Mato989 je izjavil:

https://mariborinfo.com/novica/lokalno/...

No zdaj pa povejte se je to z navadnimi vinjetami zgodilo, da bi se nekdo zmotil in jo prilepil v neznancev avto


jih je bilo pa bistveno več, ki so vinjeto nalimal narobe (ali jo celo poškodovali) in zaradi tega imeli težave. Ne glede na sistem, se bedaki vedno najdejo. Tako da kot ponavadi izumljaš toplo vodo.
Kako pa napreduješ s preverjanjem vinjet po parkirišču? Si že ugotovil kako neumnost si zinil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

pero12 ::

"Največja neznanka je nadzor nad kršitelji, pri katerem naj bi na DARS-u želeli pridobiti podatke o vozilih in voznikih iz baz, do katerih naj ne bi imeli dostopa."

https://avto-magazin.metropolitan.si/ak...

tony1 ::

Invictus je izjavil:

Bolt je izjavil:

Invictus je izjavil:

jotunn2 je izjavil:

7 strani postov

Če to ni dokaz o zanič aplikaciji, pol pa res ne vem...

Ne, to je dokaz, da je s tabo in tebi podobnim nekaj narobe.

Nimam problemov z nakupom vinjete, je pa aplikacija še vedno zanič.

Nekdo je prešprical poglavje "Prijazno do uporabnikov"...


Razen Invictusa je cela tema navadno prepucavanje nesocializiranih otrok sem in tja, kot v temi o AMDju.

Izkaže se, da ljudje mislijo, da je "User friendly" nekaj v zvezi s stripi.

Na začetku teme sem lepo napisal, da bi bilo za navodila dovolj ena sama vrstica: "vpišite registrsko številko natanko tako, kot je navedena v prometnem dovoljenju". To bi tudi DARSu prišparalo nekaj brezveznega dela z uporabniško podporo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

kriptobog ::

tony1 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Bolt je izjavil:

Invictus je izjavil:

jotunn2 je izjavil:

7 strani postov

Če to ni dokaz o zanič aplikaciji, pol pa res ne vem...

Ne, to je dokaz, da je s tabo in tebi podobnim nekaj narobe.

Nimam problemov z nakupom vinjete, je pa aplikacija še vedno zanič.

Nekdo je prešprical poglavje "Prijazno do uporabnikov"...


Razen Invictusa je cela tema navadno prepucavanje nesocializiranih otrok sem in tja, kot v temi o AMDju.

Izkaže se, da ljudje mislijo, da je "User friendly" nekaj v zvezi s stripi.

Na začetku teme sem lepo napisal, da bi bilo za navodila dovolj ena sama vrstica: "vpišite registrsko številko natanko tako, kot je navedena v prometnem dovoljenju". To bi tudi DARSu prišparalo nekaj brezveznega dela z uporabniško podporo.


Pa saj imas napisano v eni vrstici kako naj bo zapis, pa se primer zraven. In 2x jo moras vpisati, ce si se slucajno zatipkal.

tony1 ::

To je izjemno debilno.

GupeM ::

tony1 je izjavil:

Na začetku teme sem lepo napisal, da bi bilo za navodila dovolj ena sama vrstica: "vpišite registrsko številko natanko tako, kot je navedena v prometnem dovoljenju". To bi tudi DARSu prišparalo nekaj brezveznega dela z uporabniško podporo.

Ne, to je izjemno debilno. Naj vstanem s kavča in grem po prometno, da kupim vinjeto?

Svojo registrsko znam na pamet. Če jo komu povem, jo vedno povem brez presledkov, grbov in pomišljajev. In natanko tako sem jo tudi v spletno aplikacijo vpisal. S telefonom. Brez da bi vstal s kavča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

ytodf ::

Meni je žal, da nisem kupil e-vinjete na petrolu (ampak direktno na dars.si), ker na 4 obroke (kdor hoče), točke in kava in nagradna igra - ko tankaš. Sem drugim svetoval, da samo na petrolu (ali pa tam, kjer dobiš kakšne malenkosti poleg). Jebiga, sem sucker za takšne stvari. Za večino je prvi dan - kako pa izgleda kazen? Kar upn po pošti ali kaj?

garamond ::

FireSnake je izjavil:

kow je izjavil:

FireSnake je izjavil:

kow je izjavil:

s mastercardom
S MasterCardom?
Mozno, da je bila Visa. Ne vem na kaj ciljas. Torej, placilo s kartico.
Ciljam na pravopisno napako, ki prav pika v oko.
Se strinjam z FireSnake - naj bo uporabljen CamelCase, tako kot v uporabniškem imenu FireSnake.

Imam še predlog glede grbov - fino bi bilo vizualno vpisati grb (kar z menija Emoji, tam bi bil lahko seznam vseh slovenskih grbov) - pošiljam primer:

GO🌹HN-852
KP
☀️
HP-745
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

tony1 ::

GupeM je izjavil:

tony1 je izjavil:

Na začetku teme sem lepo napisal, da bi bilo za navodila dovolj ena sama vrstica: "vpišite registrsko številko natanko tako, kot je navedena v prometnem dovoljenju". To bi tudi DARSu prišparalo nekaj brezveznega dela z uporabniško podporo.

Ne, to je izjemno debilno. Naj vstanem s kavča in grem po prometno, da kupim vinjeto?

Svojo registrsko znam na pamet. Če jo komu povem, jo vedno povem brez presledkov, grbov in pomišljajev. In natanko tako sem jo tudi v spletno aplikacijo vpisal. S telefonom. Brez da bi vstal s kavča.


Vsak, ki ima registrsko tablico ima tudi prometno.

Kavča pa nima vsak.

garamond ::

Pozdravljeni,

pošiljam dodatne primere:

SG
🏰
FL-330
SG
🌳
HN-226
LJ
🐟
AG-870 (ta ne uspe vedno, riba mora biti modre barve - Ribnica)
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Glugy ::

Naj v prihodnje dajo mini QR kodo na prometno pa da tist skeniraš pa da ti sam vnese podatke. Če se že gremo elektronsko posodobitev stvari za današnji čas.

tardusm ::

Se opravičujem, če je kje v temi že obravnavano tole vprašanje in prosim za link, sicer pa:
Evidenca registrskih števil je državna evidenca, zbrana s točno določenim razlogom (n.pr. registracija vozil, oznake, dajatve, lastništvo vozil.. etc)... najbrž spisano v kakem zakonu(zakonih)?
Sedaj se komercialni izvajalec upravljanja avtocest pojavi ko vzporedni uporabnik te baze,
v katero ima dostop. Kje je to urejeno z zakonom/predpisom ?
Ali DARS državi za uporabo plačuje, saj jo verjetno tudi zaračuna voznikom...?
Ali pa je Dars je na osnovi vplačil sestavil svojo zbirko in le-to preverja preko čitalcev tablic.
Kako je z plačilom ev. kazni za tuje voznike?
Kako je urejeno varstvo podatkov pri DARSU, da enkrat ne liknejo podatki v javnost ?
Bomo videli, kako bo v praksi. Hvala za komentarje.

nejc_nejc ::

darkolord je izjavil:

.........Na drugo vprašanje nisi odgovoril.

Nekateri ste sicer nekaj desetletij zadaj. Razne "idiot-proof" zadeve (širša javnost gor ali dol) so se izkazale za nesmiselne, ker se ne glede na to, koliko se potrudiš, se bo vedno našel še večji idiot, ki bo vse postavil na glavo.

Glede vinjete, kupuješ jo za vozilo, ne za tablico, zato je edino pravilno, da se vnese registrsko označbo in ne riše slikic grba ali kaj podobnega. Se bodo ljudje že navadili.

evo še na drugo vprašanje:

darkolord je izjavil:

.........
A "programerji" so tudi krivi, da ljudje še vedno kupujejo mleko v štacuni, namesto prek spleta?

NE,
interes vsakega trgovca v špeceriji je, da prideš k njim v trgovino in je spletna prodaja špecerije posledica trenutnega časa in mislim, da ne bo prav eskalirala...

Kar se tiče "idiot-proof" rešitev oziroma, se bodo ljudje že navadili, te kot "starga bika" popolnoma razumem (sva verjetno geneta_oba že siva, tam tam), da se ti več ne da in si že dolgo nazaj obupal in so bili takrat drugi časi in problemi.
Novodobni "mazolarji" bi pa lahko gradili na tem in si kot cilj v opevani vsesplošni digitaliziranosti, zadali top 10. državo na svetu ali še bolj na vrhu. V sosednji temi pa jamranje za plače "grenhornv".
Samo s takim pristopom mislim, da ne bo šlo. En app za vinjete je totalno brezvezna zgodba, filozofija je pa taka, kakršne je.

Že Comodrore64 ali Spectum48 tam v 77s, bi ti izpisal pravo tablico, pa tudi če bi, v desetznakovno polje lahko vtipkaval vse znake iz tipkovnice in bi med desetimi vnosi zadel redosled pravih znakov na tablici.

darkolord je izjavil:

Samo 30%? Prejšnje leto jih je bilo ~0% ...

Leta 52 je juga povečala število telefonskih priključkov ob meji z Italijo za 400%, sosednja Italija pa samo za 2%. Ja, samo v jugi je blo 5 telefonov v Italiji pa 5000.

Meni osebno 30% ni zadosten rezultat, je pa moje mnenje itak brezveze.
Vidim, da sta se dva "programerja" že vmešala in očitno "beyond" razmišljata.

Tidule ::

tardusm je izjavil:

Se opravičujem, če je kje v temi že obravnavano tole vprašanje in prosim za link, sicer pa:
Evidenca registrskih števil je državna evidenca, zbrana s točno določenim razlogom (n.pr. registracija vozil, oznake, dajatve, lastništvo vozil.. etc)... najbrž spisano v kakem zakonu(zakonih)?
Sedaj se komercialni izvajalec upravljanja avtocest pojavi ko vzporedni uporabnik te baze,
v katero ima dostop. Kje je to urejeno z zakonom/predpisom ?
Ali DARS državi za uporabo plačuje, saj jo verjetno tudi zaračuna voznikom...?
Ali pa je Dars je na osnovi vplačil sestavil svojo zbirko in le-to preverja preko čitalcev tablic.
Kako je z plačilom ev. kazni za tuje voznike?
Kako je urejeno varstvo podatkov pri DARSU, da enkrat ne liknejo podatki v javnost ?
Bomo videli, kako bo v praksi. Hvala za komentarje.


Od kje ti informacija, da ima DARS pravico do vpogleda v centralno evidenco registrskih številk? V osnovi ima DARS svojo evidenco registerskih na podlagi katerih ugotavlja ali je za predmetno tablico plačana vinjeta ali ne. Na podlagi ugotovljenih kršitev pa ima kot oškodovanec pravico, do pridobitve podatkov o lastništvu vozila za izdajo kazni. Podobno kot na primer v ljubljani JKP za nepravilno parkiranje. Jew pa DARS drćavno podjetje, ki ima določena zakonska pooblastila za nadzor nad uporabo vinjet
Zaenkrat o direktnem dostopu do centralne baze tem ni bilo govora. Razen polpismenih špekulacij v linkanem članku, ki je tudi drugače pol nasprotji in polresnic.

Plačilo kazni za tuje voznike poteka povsme enako kot poteka plačilo kazni za tuje voznike v primeru drugih prekrškov in tako kot je enaka stvar urejana v nebroj drugih državah z elektronskimi vinjetami in avtomatskim nadzorom.

Bolt ::

kow je izjavil:

Saj je vseeno. Na koncu je moderna tehnologija failala. Placilo s kartico je bilo nemogoce. Ali je bil kriv sluzbena mreza, nastavitve browserja, bankartov gateway, "oseba, ki je z njo nekaj narobe", je to res pomembno?
Bolj verjetno je, da je oseba naivno pricakovala, da bo karticno placilo delovalo - kot ponavadi in je cakalo na zadnji teden za nakup vinjete. Jaz samo vem, da je bil rezultat: da sem moral placevati jaz, hehe.


Si ti pomislil da mogoče ni kriva tehnologija temveč ti in tebi podobni.
Mal se zamisli nad sabo.

tony1 je izjavil:



Vsak, ki ima registrsko tablico ima tudi prometno.

Kavča pa nima vsak.

To ni res. Spet nabijaš nekaj na pamet.
Jaz imam doma cel kup reg. tablic brez prometnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolt ()

Bolt ::

Miha 333 je izjavil:

njyngs je izjavil:

Točno s tem namenom ob nakupu e-vinjete določiš državo tablice.

Ja to vem, apmak a to ve kamera, ki jo bere? Kako? Po obliki črk?

Ti še nisi videl kakšne tablice?
Na tablici je tudi oznaka države.

Bolt ::

Zakaj preko spleta. Zato ker registracija ponuja določene ugodnost. Ne bom še enkrat pisal kaj vse preberite si sami če znate.
Potem ko bo kaj narobe oz. boste želeli kaj popravljat, vračila... bo pa spet tu gor jokanje, pa jokanje na petrolu pa preko telefonov na dars, pa ne vem kaj še vse.
Samo to je očitno preveč za vas.

kow ::

Bolt je izjavil:


Si ti pomislil da mogoče ni kriva tehnologija temveč ti in tebi podobni.
Mal se zamisli nad sabo.


Sem. Mocno sem razmisljal kako sem kriv, ker knof placaj ne deluje. Po temeljitem razmisleku sem ugotovil, da so zasluzni programerji, it-jevci, you name it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

prowb ::

Obstaja kakšen app, da lahko sam preverim ali ima moje vozilo veljavno vinjeto?

Nekaj v smislu, da nekam vpišeš tablico in ti izplune ali ima vozilo veljavno vinjeto ali ne?

Saj veste - kot app za preverjanje PCT :)

IgorCardanof ::

Preveris tako, da probas kupit vinjeto za to registersko tablico.

Tako pac je. Neumno.

Se bomo zaceli tozarit na avtocestah? Precekiras vsakega, ki vozi in ce nima vi jete, ga prijavis? :d
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

prowb ::

Kako pa darsovci "ročno" preverjajo? Oni verjetno imajo kak app? :D

IgorCardanof ::

Sej oni ta podatek itak imajo, samo ga mogoce iz nekih neznanih razlogov nocejo pokazat.

Ce pa hoces pac 2x placat vinjeto, te pa seveda zaustavijo in ti tega ne pustijo.

Mogoce kako varstvo podatkov fora. Samo ce lahko prides do teh informacij na malo tezji nacin, res nima smisla, da potem ne bi samo pustili pogledat.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Tidule ::

IgorCardanof je izjavil:

Preveris tako, da probas kupit vinjeto za to registersko tablico.

Tako pac je. Neumno.

Se bomo zaceli tozarit na avtocestah? Precekiras vsakega, ki vozi in ce nima vi jete, ga prijavis? :d


Ker lani pa tega nisi mogel naredit?

Sej oni ta podatek itak imajo, samo ga mogoce iz nekih neznanih razlogov nocejo pokazat.

nič neznanega ni na tem. Zaenkrat je implementirana varovalka samo pri nakupu, ker so za namenski portal, ki bi bil namenjen temu prosili za mnenje IP, da ne bi bilo kakšne ceremonije kasneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

feryz ::

tardusm je izjavil:

Se opravičujem, če je kje v temi že obravnavano tole vprašanje in prosim za link, sicer pa:
Evidenca registrskih števil je državna evidenca, zbrana s točno določenim razlogom (n.pr. registracija vozil, oznake, dajatve, lastništvo vozil.. etc)... najbrž spisano v kakem zakonu(zakonih)?
Sedaj se komercialni izvajalec upravljanja avtocest pojavi ko vzporedni uporabnik te baze,
v katero ima dostop. Kje je to urejeno z zakonom/predpisom ?
Ali DARS državi za uporabo plačuje, saj jo verjetno tudi zaračuna voznikom...?
Ali pa je Dars je na osnovi vplačil sestavil svojo zbirko in le-to preverja preko čitalcev tablic.
Kako je z plačilom ev. kazni za tuje voznike?
Kako je urejeno varstvo podatkov pri DARSU, da enkrat ne liknejo podatki v javnost ?
Bomo videli, kako bo v praksi. Hvala za komentarje.
DARS nikamor ne gleda razen v svojo bazo registrskih, ki so jih vpisali uporabniki.
V kolikor ugotovi, da zapisa ni noter, gre za prekršek, javi naprej, da je to in to vozilo storilo prekršek.
In lastnik tega vozila dobi kazen. Mislim, da niti od Dars-a ne, ker tudi kazen ne gre Dars-u.

recmajkemi ::

IgorCardanof je izjavil:

Preveris tako, da probas kupit vinjeto za to registersko tablico.

Tako pac je. Neumno.

Se bomo zaceli tozarit na avtocestah? Precekiras vsakega, ki vozi in ce nima vi jete, ga prijavis? :d

Si prepričan, da drugemu računu ne pusti nakupa vinjete za isto registrsko?
Je komu uspelo plačilo preko mobilnega brskalnika? Mene nikakor ne spusti preko paypal potrjevanja.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

Ja, ce poskusis kupit vinjeto in za registrsko vinjeta ze obstaja potem te na to opozori.

GupeM ::

recmajkemi je izjavil:


Si prepričan, da drugemu računu ne pusti nakupa vinjete za isto registrsko?
Je komu uspelo plačilo preko mobilnega brskalnika? Mene nikakor ne spusti preko paypal potrjevanja.

Vedno ti pusti nakup. Samo če je že kupljena te opozori.

Preko mobilnega brskalnika mi je pred cca enim mesecem uspelo.

Bolt ::

Reaper85 je izjavil:

Bolt je izjavil:

To sploh ne bom komentiral, ker kar koli bom rekel te bom užalil. Tako da...

Naredi potem posnetek da bomo vedeli kako se odstrani v 1min. Jaz sem potem res rabil poleg 5min z nohti, še 10min z etilnim alkoholom in WC papirjem in na fino še z mikro krpo. 5min pač ni nič, to imaš noter že preden se napraviš in najdeš vse pripomočke.
Zjutraj je bilo 5min, ker sem delal na parkirišču pred šihtom in sem že bil v avtu. In ja, še vedno ne vem s čim drugim kot z nohti bi jaz to dejansko lahko naredil. Še blokec papirja in kemik sem imel, bi šlo slučajno s tem?
Pomoje sem 99% nalepk v lajfu odstranil z nohti (ostalo verjetno kakšno orodje), vsaj na začetku na grobo, potem na fino pa s papirnato brisačo in alkoholom, lepilo moraš pač nekako stopiti, ne gre dol s praskanjem.
Že samo danes sem spravil z nohti dol vse nalepke iz škatle za vračilo blaga, sem uporabil isto v kateri sem dobil. Ne vem, meni so nohti precej uporabna stvar.
Itak sem to delal prvič in zadnjič, tako da se mi je šlo bolj na kvaliteto kot pa na hitrost. Drugače sem pa že kar vedel, da bom dobil 1min komentar, je že kar standard na ST. Kaj bi dal jaz da bi imel vse v 1min narejeno, ponavadi se gre za 1-2 uri, včasih tudi 4 ure ni nič.

by the way
Ko smo že ravno nekaj časa nazaj debatirali koliko časa se odstranjuje vinjeta.
Res mi ni uspelo v eni minuti se posipam s pepelom.
Tko na izi sem se lotil dela. Vzel doma strgalo za steklokeramične plošče, enak je tudi strgalnik za odstranjevanje barve (samo "klinco" brez držala 6kom/5€) da se ne bo kdo obesil na to, da ga nima doma, res bi nabava do Merkurja trajala malo dalj časa ja
https://www.merkur.si/oprema-za-vozila-...
https://www.merkur.si/strugalnik-za-ods...
pa nabava WC papirja v Lidel pa nabava etilnega alkohola to res nisem vračunal zraven sorry:))
no z držalom bi bilo mogoče kakšno sekundo hitreje in pa res sem še snemal zraven, mogoče še kakšna sekunda na to, samo se ne vadim na to.
No in zraven vatka za čiščenje in čistilo za odstranjevanje lepila, ki je ostalo gor, jaz sem uporabil kar aceton za odstranjevanje laka za nohte(verjamem, da ga imam več ali manj vsakdo doma, kdor ima doma kakšno babnco) lahko pa se uporabi tudi kakšno drugo čistilo, vlažno krpo, robček za čiščenje očal ali razmaščevalec za steklo-posodo "cet"...
Torej vse skupaj na izi v 1m in 10sek.
https://streamja.com/arkXz

Modeli ala Reaper85 bi za to potrebovali 4ure:P Poznam take tipe, ja no niso vsi za vse;)
Računam 10€ na vinjeto. Meterijal za odstranjevanje prinesem svoj.
To bo biznis, še boljš kot kripto, kmalu bom milijonar pa jahta pa lambo...:))

ytodf ::

Uporabljam takšna strgala (nabavna vrednost je bila precej nižja) za spominsko podarjanje - ena minuta, morda manj... Z aktivacijo in deaktivacijo 'britvice' dve minuti, nobenega papirja, alkohola, nič takšnega; s palcem potegneš kakšno malenkost lepila, če ostane. Moral bi štopat in posnet prav z namenom dokumentiranja :-)

nejc_nejc ::

https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...

Debilna aplukacija ni kej.

UganiKdo ::

Ja, ko so ljudje zabiti kot noc je krivo vse drugo, kot pa njihova lastna neumnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

nejc_nejc ::

Ne ni res, zakaj, bi se sploh obremenjeval s tako bedarijo, kot je tablica.
Smo ze spomlad debatieal.
V tem primeru, te sistem nevi smel skozi spustit.

UganiKdo ::

Normalno, sistem bi moral lepo kontrolirat kdo vozi po avtocesti, pomoznosti kar s prepoznavo obraza in ne samo tablice, potem pa lepo enkrat na leto mirno trgat denar iz trr. Se najboljse bi bilo kar cipiranje in gps tracking. Da ja ne bi bilo nikomur treba nic naredit.

Vazno da je idiot proof pa naj stane kar hoce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

nejc_nejc ::

Ne želi si totalno kontroliranega sistema v katerega že itak stopamo skozi velika vrata.
Da je pa app na darsu polizdelek je pa jasno kot beli dan.

UganiKdo ::

V totalno kontrlo drvimo ravno zaradi idiotov tvojega kova, ki niste sposobni prekontrolirat ali je na listku zapisana pravilna registrska tablica in potem jokate, da je za vaso omejenost kriv sistem. In potem ima drzava vso legitimno pravico da ti v rit porine sondo, ker si jasno dokazal, da nisi sposoben funkcionirat brez da te nekdo vodi za rokico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

nejc_nejc ::

Ocitno, si en zagrenjen IT jevc, ki slabo prenaša kritiko.
Sory, darsova aplikacija ni enaka napisu na prometni.
Kdo si sedaj nekaj po svoje izmišljuje?

PacificBlue ::

Ma, vinjeta bi se morala vezati na VIN stevilko vozila. To bi bili sele heci.:))
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6
««
9 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektronske vinjete- napacna reg. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21524231 (2458) Tidule
»

Preverjanje vinjet s kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6219237 (1398) mkos2
»

Tehnične težave eVinjet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11117748 (11651) Groot
»

Elektronsko cestninjenje - od 1. jan 2022 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
636255 (4346) Lonsarg

Več podobnih tem