» »

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

««
7 / 17
»»

starfotr ::

V bistvu se bolj splača vzeti letno in zahtevat povpračilo, kot pa vzeti tedensko.

mertseger ::

Moja matka, ki ne zna niti računalnika prižgati je za nakup preko telefona porabila 5 minut pa še zato ker ne zna tipkat. Tako da če kdo od vas super junakov ne bo znal kupit vinjete preko neta jo lahko pokliče.:))

nejc_nejc ::

Kaj pa ce das prvo tablco dol, pa en pamflet s kulijem napisan za sipo?
Ups prejle porajtal, da mi je dol padla. :|:)):))

kow ::

Se je ze zacelo. Dobil prvo prosnjo za pomoc, ker nekdo ni znal placati preko interneta (kreditna). Nisem mu znal pomagati - izgleda da je bila tezava z bankart gatewayem. Vprasam: "zakaj pa ne kupis na petrolu?". Odgovor: "Sej nisem penzijonist". Hi, hi. Klasika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

FoxKnox ::

kow je izjavil:

Se je ze zacelo. Dobil prvo prosnjo za pomoc, ker nekdo ni znal placati preko interneta (kreditna). Nisem mu znal pomagati - izgleda da je bila tezava z bankart gatewayem. Vprasam: "zakaj pa ne kupis na petrolu?". Odgovor: "Sej nisem penzijonist". Hi, hi. Klasika.

Moška klasika. Vse lahko uredi sam, se zeza pol ure, ne gre in ne gre pa kliče pomoč in joka , kako nikakav sistem imajo.

kow ::

Anyway.. kar sem napovedal, se je zgodilo: sem za nakup vinjet zapravil toliko casa, kot prejsnjih ne vem koliko let skupaj, haha. Kot sem napovedal v startu.

j4nm4n ::

Meni so v službi kupili vinjeto, lahko kje v registru pogledam, če je na mojo tablico vinjeta registrirana? Da dvojno preverim če so prav vpisali.

Groot ::

kow je izjavil:

Anyway.. kar sem napovedal, se je zgodilo: sem za nakup vinjet zapravil toliko casa, kot prejsnjih ne vem koliko let skupaj, haha. Kot sem napovedal v startu.


Kaj si umes šel še na kosilo? Ker sicer ne vem kako ti je uspelo zapraviti več kot 3 minute za nakup. No ajde razen če za vsako številko na kartici iščeš pravo tipko po tipkovnici 10 sekund, potem pa verjamem da ti je vzelo veliko časa.

GupeM ::

j4nm4n je izjavil:

Meni so v službi kupili vinjeto, lahko kje v registru pogledam, če je na mojo tablico vinjeta registrirana? Da dvojno preverim če so prav vpisali.

Poskusi jo sam kupiti, pa ti bo javilo, da je za to registrsko vinjeta že kupljena.

kow je izjavil:

Anyway.. kar sem napovedal, se je zgodilo: sem za nakup vinjet zapravil toliko casa, kot prejsnjih ne vem koliko let skupaj, haha. Kot sem napovedal v startu.

Mrš nazaj na med over net.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

49106 ::

GupeM je izjavil:

49106 je izjavil:

Saj noče, da uvedejo plačevanje na prevoženi kilometer.

Kako da ne?

Mato989 je izjavil:

Torej 1. nivo je to, da bi plačevali vinjeto glede na dneve (ali celo ure) uporabe


Ok, ni na kilometer, je pa na čas. Tako kot včasih na dial-up modemih.


Torej se nisem zmotil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

delavec44 ::

Že en mesec vam govorijo, da ne čakajte na zadnji dan za nakup, ker bo sistem obremenjen. Kupiš jo lahko 1 mesec pred začetkom veljavnosti. Pametni smo poskrbeli za to že prej in porabili par minut.

Groot ::

delavec44 je izjavil:

Že en mesec vam govorijo, da ne čakajte na zadnji dan za nakup, ker bo sistem obremenjen. Kupiš jo lahko 1 mesec pred začetkom veljavnosti. Pametni smo poskrbeli za to že prej in porabili par minut.


Sem jo kupil danes in ni bilo prav nobenega obremenjenega sistema.

jotunn2 ::

Groot je izjavil:

kow je izjavil:

Anyway.. kar sem napovedal, se je zgodilo: sem za nakup vinjet zapravil toliko casa, kot prejsnjih ne vem koliko let skupaj, haha. Kot sem napovedal v startu.


Kaj si umes šel še na kosilo? Ker sicer ne vem kako ti je uspelo zapraviti več kot 3 minute za nakup. No ajde razen če za vsako številko na kartici iščeš pravo tipko po tipkovnici 10 sekund, potem pa verjamem da ti je vzelo veliko časa.

Pac kot je jasno razvidno iz postov tu, vecina ljudi na ST ni pretirano inteligentna, za povrhu jih pa daje se pismenost, vkljucno z racunalnisko (glede na sloTECH forum malce cudno, ampak na zalost je tole zares drugi medover.net s prikritim imenom). In potem jim uspe preprosto operacijo online nakupa vinjete razvleci na nekaj ur, malo morje klicev na pomoc ravno tako nesposobnim prijateljem in 7 strani postov pritozevanja o "kompliciranosti" sistema za nakup, ki je na tako kompleksni ravni, da bi ga prvosolec, ki se brati ne zna dobro znal shandlati v pol minute.

Mato989 ::


Poskusi jo sam kupiti, pa ti bo javilo, da je za to registrsko vinjeta že kupljena.


To pa je LEGENDAREN način... če hočeš preverit da imaš vinjeto ne obstaja noben pregled in prijava ampak jo morš PROBAT KUPIT...

Kater genijalec se je pa to zmislil... ni treba povedat, zih je javni sektor.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

harvey ::

delavec44 je izjavil:

Že en mesec vam govorijo, da ne čakajte na zadnji dan za nakup, ker bo sistem obremenjen. Kupiš jo lahko 1 mesec pred začetkom veljavnosti. Pametni smo poskrbeli za to že prej in porabili par minut.

Kupil včeraj, vse deluje bp, veljavnost s 1.2, nič preobremenitev. Ne vem kaj imate tu eni take težave s to ubogo vinjeto. Pred tem je bil problem odstranitev in nalepitev, sedaj je nakup, vedno je nekaj s temi vinjetmi s štartom novega leta, da je zabavno .8-O
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

wcpapir ::

Mato989 je izjavil:


Poskusi jo sam kupiti, pa ti bo javilo, da je za to registrsko vinjeta že kupljena.


To pa je LEGENDAREN način... če hočeš preverit da imaš vinjeto ne obstaja noben pregled in prijava ampak jo morš PROBAT KUPIT...

Kater genijalec se je pa to zmislil... ni treba povedat, zih je javni sektor.

Če si dementen pomoje itak vozniško dovoljenje ni veljavno.

jernejl ::

Mato989 je izjavil:


Poskusi jo sam kupiti, pa ti bo javilo, da je za to registrsko vinjeta že kupljena.


To pa je LEGENDAREN način... če hočeš preverit da imaš vinjeto ne obstaja noben pregled in prijava ampak jo morš PROBAT KUPIT...

Kater genijalec se je pa to zmislil... ni treba povedat, zih je javni sektor.

Če bi naredili kako drugače, bi se pa genialci tvojega kova pritoževali, zakaj so naredili sistem, kjer si lahko vsak doma v petih minutah naredi bazo podatkov registrskih oznak, katerih lastniki so kupili vinjeto.

IL_DIAVOLO ::

Nic novega, tehnologija 10/10, uporabnost pa taka, kot bi se nekdo namerno trudil, da folk izpade butast.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

nejc_nejc ::

Ja boste moral sami med sabo razcistiti.:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

GupeM ::

Mato989 je izjavil:


Poskusi jo sam kupiti, pa ti bo javilo, da je za to registrsko vinjeta že kupljena.


To pa je LEGENDAREN način... če hočeš preverit da imaš vinjeto ne obstaja noben pregled in prijava ampak jo morš PROBAT KUPIT...

Kater genijalec se je pa to zmislil... ni treba povedat, zih je javni sektor.

To pa je LEGENDAREN komentar ... Nikjer nisem napisal, da drugega načina ni, vem pa, da je to eden od načinov.

Sicer pa če ti na šihtu že kupijo vinjeto, bi bilo fajn, da bi ti še potrdilo poslali. Mogoče ga pa kdaj rabiš?

Bolt ::

kow je izjavil:

Se je ze zacelo. Dobil prvo prosnjo za pomoc, ker nekdo ni znal placati preko interneta (kreditna). Nisem mu znal pomagati - izgleda da je bila tezava z bankart gatewayem. Vprasam: "zakaj pa ne kupis na petrolu?". Odgovor: "Sej nisem penzijonist". Hi, hi. Klasika.


kow je izjavil:

Anyway.. kar sem napovedal, se je zgodilo: sem za nakup vinjet zapravil toliko casa, kot prejsnjih ne vem koliko let skupaj, haha. Kot sem napovedal v startu.


Če si ti in tvoji bližnji nesposobni, ne krivi za to potem drugih.

kow ::

GupeM je izjavil:


Mrš nazaj na med over net.


Ga obvestim, da je debil, ker ni sel takoj v browser development mode. To je pa ja samoumevni postopek, se gupejeva prababica zna take osnovne zadevice.

Bolt je izjavil:


Če si ti in tvoji bližnji nesposobni, ne krivi za to potem drugih.


Sem jih ze obvestil, da so nesposobni in naj sedaj uporabljajo samo se iphone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

jernejl je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Poskusi jo sam kupiti, pa ti bo javilo, da je za to registrsko vinjeta že kupljena.


To pa je LEGENDAREN način... če hočeš preverit da imaš vinjeto ne obstaja noben pregled in prijava ampak jo morš PROBAT KUPIT...

Kater genijalec se je pa to zmislil... ni treba povedat, zih je javni sektor.

Če bi naredili kako drugače, bi se pa genialci tvojega kova pritoževali, zakaj so naredili sistem, kjer si lahko vsak doma v petih minutah naredi bazo podatkov registrskih oznak, katerih lastniki so kupili vinjeto.


Kaj pa zdaj manjka da probam kupit vinjeto za vsako registrsko na parkingu pred blokom? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Groot je izjavil:


Kaj si umes šel še na kosilo? Ker sicer ne vem kako ti je uspelo zapraviti več kot 3 minute za nakup.


Prizgi stoparico, pa meri koliko casa traja:
- da ti nekdo pokaze, da placilo s mastercardom ne dela
- da se odlocis, da bo najenostavnejsi workaround, da placas kar ti s paypalom, pa mi on povrne
- posljes potrdilo itd.

Potem se prizgi stoparico in izmeri koliko traja, da nalepis nalepko na sipo.

kriptobog ::

Sem kupil vceraj dve vinjeti. Ne vem, ce sem porabil 2 minuti za cel postopek no. Veliko hitreje, kot lepljenje nalepke. Tam sem moral se staro prej dol spravit.

kow ::

Zakaj pa si kupil dve?

DostMam ::

Za vsak primer.

Tidule ::

Mato989 je izjavil:

jernejl je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Poskusi jo sam kupiti, pa ti bo javilo, da je za to registrsko vinjeta že kupljena.


To pa je LEGENDAREN način... če hočeš preverit da imaš vinjeto ne obstaja noben pregled in prijava ampak jo morš PROBAT KUPIT...

Kater genijalec se je pa to zmislil... ni treba povedat, zih je javni sektor.

Če bi naredili kako drugače, bi se pa genialci tvojega kova pritoževali, zakaj so naredili sistem, kjer si lahko vsak doma v petih minutah naredi bazo podatkov registrskih oznak, katerih lastniki so kupili vinjeto.


Kaj pa zdaj manjka da probam kupit vinjeto za vsako registrsko na parkingu pred blokom? =)

Ker pred uvedbo elektronskih vinjet pa nisi mogel preverit za vsa vozila na parkingu pred blokom ce imajo vinjeto? Jao, trolcek, ne se ze za dobro jutro osmesit.

kriptobog ::

kow je izjavil:

Zakaj pa si kupil dve?


Za oba avta

FireSnake ::

kow je izjavil:

s mastercardom


S MasterCardom?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kow ::

kriptobog je izjavil:

kow je izjavil:

Zakaj pa si kupil dve?

Za oba avta


Zgoraj mi pravijo, da ni lazjega kot kupiti vinjeto. Samo nekaj klikov. Je prezabita, da bi sama? /s

FireSnake je izjavil:

kow je izjavil:

s mastercardom


S MasterCardom?


Mozno, da je bila Visa. Ne vem na kaj ciljas. Torej, placilo s kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kriptobog ::

kow je izjavil:

kriptobog je izjavil:

kow je izjavil:

Zakaj pa si kupil dve?

Za oba avta


Zgoraj mi pravijo, da ni lazjega kot kupiti vinjeto. Samo nekaj klikov. Je prezabita, da bi sama? /s

FireSnake je izjavil:

kow je izjavil:

s mastercardom


S MasterCardom?


Mozno, da je bila Visa. Ne vem na kaj ciljas. Torej, placilo s kartico.


Ja ocitno. Spletni nakup kot vsak, samo da tukaj vpises se registrsko.

GupeM ::

kow je izjavil:

Ga obvestim, da je debil, ker ni sel takoj v browser development mode. To je pa ja samoumevni postopek, se gupejeva prababica zna take osnovne zadevice.


Koga boš obvestil? Saj si TI rekel da si TI več časa zapravil ... Torej si že obveščen.

In ne, ne rabiš nobenega browser development modea. Plačaš in je. Vse moje prababice so mrtve, tako da tega ne znajo, niti ne rabijo.

Rabi pa mama, ki pa je zadevo pač kupila na Petrolu oz. kjerkoli pač že. Hitro in enostavno, brez da bi morala staro nalepko praskat s šipe in novo gor limat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

FireSnake ::

kow je izjavil:


Mozno, da je bila Visa. Ne vem na kaj ciljas. Torej, placilo s kartico.


Ciljam na pravopisno napako, ki prav pika v oko.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Groot ::

kow je izjavil:

Groot je izjavil:


Kaj si umes šel še na kosilo? Ker sicer ne vem kako ti je uspelo zapraviti več kot 3 minute za nakup.


Prizgi stoparico, pa meri koliko casa traja:
- da ti nekdo pokaze, da placilo s mastercardom ne dela
- da se odlocis, da bo najenostavnejsi workaround, da placas kar ti s paypalom, pa mi on povrne
- posljes potrdilo itd.

Potem se prizgi stoparico in izmeri koliko traja, da nalepis nalepko na sipo.


Aha ti spadaš v tisto kategorijo nesposobnežev, ki krivijo DARS za to da si sami ne znajo omogočit spletnega plačevanja na njihovih karticah. Jah potem pa verjamem da je nakup težak. Hint: ne rabiš se silit po internetu, še vedno lahko obiščeš Petrol in nakup opraviš tam. Glede na to da je bil po tvoje ta star sistem hitrejši, mi tako ali tako ni jasno kako se nisi že takoj odločil za to.

P.s. ko ti bo nakup končno uspel, pa se le oglasi da ti uredimo še nagradno nalepko za pridnega fantka, ker očitno je tudi lepljenje nekaj kar pogrešaš.

kow ::

Nikjer nisem krivil dars za neuspesno placilo. Nikjer tudi nisem napisal, da mi ni uspelo spletno placilo. Ocitno si funkcionalno nepismen. Samo napisal sem, da se je potrdilo kar sem v startu pricakoval.

GupeM je izjavil:


Koga boš obvestil? Saj si TI rekel da si TI več časa zapravil ... Torej si že obveščen.
In ne, ne rabiš nobenega browser development modea. Plačaš in je.


Cas sem zapravil, ker me je pac nekdo prosil za pomoc pri spletnemu placilu. Jasno, lahko bi pomoc odklonil. Placilo pa ni delovalo, ko si stisnil gumb po vnosu karticnih podatkov, se placilo ni zgodilo. Zdej, mogoce mi ne verjames, ampak to se je zgodilo.
Drugace me teh par minut nic ne boli. Gre bolj za anekdoticno pripoved s katero sugeriram, da ljudstvo s to spremembo v povprecju ne bo prihranilo cas. Kar sem pisal ze veliko visje. Vecino casa bodo prihranili mlajsi, ki uporabljajo telefone, starejsi pa bolj izgubili cas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kriptobog ::

lol. Starejsi bodo sli na Petrol ali v trafiko.

Lonsarg ::

Saj so dali ven statistiko da jih je dve tretjini kupilo na crpalkah. In s tem ni nic narobe, se vedno se ne rabijo s faking praskanjem nalepke ukvarjat. Nalepke so bile tako sranje da vecjega ni. Glavna je digitalizacija same vinjete, digitalizacije nakupa je zgolj dodatni bonboncek, ki ga lahko korostis ali pa ne, opcija.

Kar se pa tezav tice z placevanjem, ker so se eni odlocili da je vinjeta super priloznost, da prvic v lajfu probajo preko spleta placati, pa to z evinjeto nima nobene veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

starfotr ::

7 strani na tehnološkem forumu o vinjeti. Neverjetno.

kow ::

Meni je fascinantno, da menis da je to "tehnoloski" forum. Se bolj fascinantno je pa, da so "tehnoloski" genijalci imeli toliko tezav, da so "spraskali" vinjeto dol :D
Dovolj za danes. Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

starfotr ::

Ja, vsaj 1 nivo nad alterjem in medoverjem pa je.

Snežinke pa itak ne znajo nič drugega, kot tarnat.

GupeM ::

kow je izjavil:

Gre bolj za anekdoticno pripoved s katero sugeriram, da ljudstvo s to spremembo v povprecju ne bo prihranilo cas.

Seveda. Rak je v povprečju tudi povsem nenevarna bolezen. Večina ljudi z rakom, ki jih poznam, ga je prebolela. Ne le to. Večina ljudi, ki jih poznam, raka sploh nima in ga nikoli ni imela.

V povprečju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

nejc_nejc ::

starfotr je izjavil:

7 strani na tehnološkem forumu o vinjeti. Neverjetno.

Ok, se strinjam. Zadeva itak eskalira, kot vsaka.

Sedaj, mi pa inženirsko razloži, zakaj je pri nakupu potrebno vnašati šifre in ne tablice.
Razlage folk je zabit in podobne ne pridejo v poštev.

njyngs ::

Včeraj sem kupil 2 vinjeti in ne vem o kakih šifrah govoriš. Verjetno majo pri nakupu težave samo nepismeni.

Wrop ::

Jaz tudi ne vem ničesar o šifrah pri nakupu. Mogoče ima kdo probleme s 7D, 1M in 12M, 1, A1, A2, pa ne vejo katero morajo kupiti.

nejc_nejc ::

njyngs je izjavil:

Včeraj sem kupil 2 vinjeti in ne vem o kakih šifrah govoriš. Verjetno majo pri nakupu težave samo nepismeni.


Očitno si tudi ti IT_jevec in ne moreš iz kalupa pri "user frendli" tematiki, ki se sicer odraže še kje drugje na netu. Ta temica je primerna, ker se dotika velikega dela populacije.......

ponovno preberi prvi post....

njyngs ::

Torej vsi drugi smo "IT debili" samo zato, ker ti ne znaš prebrati 1 stavka navodil nad vnosnim poljem za tablico?
Go figure.

nejc_nejc ::

Brezveze, ne dojemas.

stara mama ::

A DARSov sistem loči med O in 0 na tablici?

Tidule ::

Zakaj bi pa to rabil ločit?
««
7 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektronske vinjete- napacna reg. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21524246 (2473) Tidule
»

Preverjanje vinjet s kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6219247 (1408) mkos2
»

Tehnične težave eVinjet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11117754 (11657) Groot
»

Elektronsko cestninjenje - od 1. jan 2022 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
636255 (4346) Lonsarg

Več podobnih tem