» »

Leasing najem avtomobila in garancija

Leasing najem avtomobila in garancija

slomakita ::

Takole - nov avto, iz salona, kupljen preko leasinga.
Na servisu že 6x, skupaj več kot 120 dni, menjano vse živo, še vedno ne dela kot mora.
Zgolj samo zaradi ene napake ( menjava info sistema) bil na popravilu več kot 45 dni.
Medtem dobivamo nadomestna vozila ( ki niso istega ranga kot naš)
Pravic iz garancij ne gre uveljavljat, ker nismo lastniki vozila, ampak je lastnik leasing hiša.
Avta več nočemo, ker ni zanesljiv.
Avtohiša pravi "tožite nas"...

Kako lahko na hiter in zanesljiv način pridemo do novega avta, ima kdo kak predlog?

HNY @ all

bf4ed ::

Francoz?

Napiši kaj je to za en avto in katera avtohiša.

fikus_ ::

Obrni se na lizingodajalca, on lahko to ureja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

MasterTade ::

Povej še za kater avto gre in avtohišo da vemo česa se ognit
Mors omnia aequat

slomakita ::

Seveda je francoz..
Ampak to je tu nepomembno, zanima me kako pridobiti pravice iz zakona o varstvu pptrošnikov, kar sedaj nismo, ker nismo niti lastniki avtomobila klujb debelemu avansu ....

hojnikb ::

enostavno nehaj plačevat obroke. K bo avto brezhibn pa resumaš >:D
#brezpodpisa

scythe ::

Kolega je imel podoben primer pri Passatu in Porsche Slovenija. V 1 letu so mu pod garancijo menjali skoraj 3/4 elektronskih delov na avtomobilu, avto še vsejen ni delal bp in je javlal napake. Potem ga je želel vrnati in prekinit lizing, kar se pa Porsche ni strinjal. Po parih mesecih so sklenili nekakšno poravnano, avto je vrnal in kupil drugega. Je pa moral imeti odvetnika, brez tega žal ni šlo.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

strawman ::

slomakita je izjavil:

Seveda je francoz..
Ampak to je tu nepomembno, zanima me kako pridobiti pravice iz zakona o varstvu pptrošnikov, kar sedaj nismo, ker nismo niti lastniki avtomobila klujb debelemu avansu ....


Drugega odgovora kot "odplačaj leasing" ti ne moremo dat. Doker avto ni tvoj, tvoje pravice ščiti le obligacijski zakonik. Ti piše v leasing pogodbi, ki si jo podpisal.
Igraš lahko edino na dobro voljo lizing hiše, ali pa poizkusiš z odvetnikom.

oemdzi ::

Pa nikakor ne izdati za katero leasing hišo gre, le ščiti jih.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Utk ::

slomakita je izjavil:


Avta več nočemo, ker ni zanesljiv.
Avtohiša pravi "tožite nas"...

Kako lahko na hiter in zanesljiv način pridemo do novega avta, ima kdo kak predlog?

HNY @ all

A vam niso v AH povedali kako?
Poslušaj njihov nasvet. Pa seveda napiši kdo so.

IL_DIAVOLO ::

Avto hočete, saj ste ga konec koncev vzeli NOVEGA na lizing. Avto ki ga nočeš, ga prodaš ali pa ga kupiš za male pare.

Popolnoma napačno pristopate k problemu. Vi želite tisto kar ste podpisali, NOVEGA in brezhibnega, okvarjenega pa naj oni imajo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

alef1 ::

scythe je izjavil:

Kolega je imel podoben primer pri Passatu in Porsche Slovenija. V 1 letu so mu pod garancijo menjali skoraj 3/4 elektronskih delov na avtomobilu, avto še vsejen ni delal bp in je javlal napake. Potem ga je želel vrnati in prekinit lizing, kar se pa Porsche ni strinjal. Po parih mesecih so sklenili nekakšno poravnano, avto je vrnal in kupil drugega.

Kupil od istega prodajalca ali drugje?

MasterTade je izjavil:

Povej še za kater avto gre in avtohišo da vemo česa se ognit

Glede na druge omenjen primere (jaz tudi poznam enega), je vprašanje:
ali se sploh katera avtohiša obnaša drugače?

Je kdo imel take težave z avtom in so zamenjali ali vrnili denar ali podobno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alef1 ()

alef1 ::

Noben?

No še moja zgodba:

Še en "glas" za Porsche Slovenija.

Lani sem kupil (lizing) Škodo Octavia. V pol leta sem bil trikrat na servisu (pa na enem vpoklicu), crkovalo vse po spisku. Po zadnjem servisu spet kup defektov. Po njihovo: avto je brezhiben, ne vidimo problemov

Zdaj smo v tožbi.

Podrobnosti o napakah, večina se zgodi občasno, tako da sledi potem prepričevanje servisa, da se je to zares zgodilo, potem sem začel vse slikati in snemati na video:

- pokrov motorja stoji postrani
Na eni strani štrli čez blatnik, na drugi je poravnan z njim. To če prodajaš rabljen avto bo takoj prvi komentar "bil je karamboliran!". Servis Škoda (Porsche) je uspel to poravnati komaj v drugem poskusu. Sicer to zgleda pogosta napaka, sem vmes iz firbca pogledal nekaj Škod, mimo katerih sem šel, in na veliko jih je tako (ne samo Octavie, ampak vse te nove, ki imajo pokrov tako, da se nalega na blatnik). Na enih bolj, na drugih manj mimo. Kot da v tovarni tega sploh ne gledajo.

- slika zadnje kamere ponoči neuporabno temna
Prvi dan zvečer grem iz dvorišča vzvratno in... skoraj čisto črna slika. Dva rdeča madeža od pozicijskih lučk se vidita, drugo vse skoraj čisto črno. Sem mislil, da se ni prižgal zadnji žaromet, ampak ni to. Neka nastavitev je narobe in je slika čisto temna.

- ekran potovalnega računalnika se ne da včasih preklopiti
radio, podatki o vožnji, telefon, opozorila, navigacija
Včasih obtiči na enem in ne gre preklopiti na drugega. Izbran prikaz deluje OK, le preklopiti na druge ne gre.

- večji ekran na sredini konzole črn
Ni slike. Ves čas vožnje. S klimo recimo ni možno sploh upravljati, ker je preko tega ekrana (touch).

- kontrole klime ne delujejo
Na gumbih za klimo (na ekranu) je vrteči se krogec. Ne reagira.

- avto se odklene ko se mu približam
Nekje enkrat na mesec se avto odklene, ko se mu približam s ključem v žepu.
(ta funkcija "odkleni ob približevanju" obstaja, ampak imam izklopljeno ves čas)

- pokrov prtljažnika se zatika
Včasih ko potegnem pokrov dol, da bi zaprl, se ta nekje pol metra pred koncem ustavi. Kot da bi na zavoro stopil. Saj gre potem z roko do konca potisniti, ampak to bi pričakoval od jugota, ne pa od oktavije.

- menjalnik rad vrže iz prestave
Prva, tretja, vzvratna, prvi mesec je to skoraj vsak dan vrglo iz prestave. Potem se je umirilo.

- avtomatična parkirna zavora ne spusti
Po pol leta (in že dveh servisih) je to začelo. Ne spusti, ampak le po nekaj poskusih (sklopka, iz prestave, nazaj v prestavo, sklopko pusti). Enako je z zavoro ob ustavljanju (se aktivira v križiščih in podobno).

- ni slike zadnje kamere
Se dogaja, da se vklopi Park Assist, a slika zadnje kamere manjka (prazen okvir na ekranu).

- Park Assist ne dela
Hočem parkirati in izpiše "Parkirna funkcija trenutno ni na voljo."
Torej senzorji in kamera. Pa ravno na parkirnem mestu, kjer je sorodnik samo nekaj tednov prej lepo popraskal obijač, ker je parkiršče tako po JUS-u narejeno (in seveda plačljivo).

- KESSY odklep ni deloval
Odklep z dotikom kljuk (ključ v žepu) odpovedal. Pa ravno sem imel polne roke, pa še mudilo se mi je. Na srečo je daljinski odklep (s tipko na ključu) deloval.

- "Delovanje sistema Front Assist je omejeno."
Ves čas vožnje kazal tole. To je sistem za zaznavanje ovir, za opozorilo in tudi avtomatsko zaviranje v sili.

- pa še neujemanje med lastnostmi v ponudbi in dejansko
Ekran potovalnega računalnika bi naj bil barven, v resnici je črnobel. To sem jih opozoril skoraj takoj, pa po letu dni niso niti na ceniku tega podatka popravili.

O težavah poročajo tudi drugi uporabniki (nekateri na tem forumu, recimo o menjalniku, ki ga je bilo potem potrebno v celoti menjati), po raznih forumih, z nekaterimi tudi v živo (več jih je pojamralo o slabem delovanju prostoročnega telefoniranja, da prekinja, da niso dosegljivi).
Podobno se sicer piše tudi za sorodna vozila (VAG, recimo golf, pa nekateri Seat-i). Na golfu zdaj baje začenjajo menjati celoten MIB3 sklop.

V glavnem katastrofa od avta, odnos prodajalca pa še bolj.

PINki ::

Kaj pa zahtevaš v tozbi? Kaj pravi odvetnik kaksne moznosti imata?

hojnikb ::

precej zalostno, da pri nas nimamo lemon law
#brezpodpisa

Utk ::

Pol teh problemov človek niti ne bi opazil, če ostale polovice ne bi bilo, ali pa vsaj če jih bi na uradnem servisu takoj popravili. Slabega sw servis ne bo popravil. Verjetno ga nihče ne bo. Par popravkov bo, malo boljše bo, 3,4 leta se bojo obrnila, prišel bo fejslift z novo multimedio in nihče se ne bo več ukvarjal s staro.
Da menjalnik ven meče je pa itak izven kategorije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Ahim ::

alef1 je izjavil:

Noben?

No še moja zgodba:

Še en "glas" za Porsche Slovenija.

Uf, sem vesel, da sem nehal gledat Skode (pri Porsche Verovskova LJ) potem, ki mi je prodajalec ob moji ugotovitvi, da njihov avto ni konkurencen niti znotraj njihovega koncerna oziroma prodajalne (konkurencni SEAT ima za cca. 2.5K nizjo ceno 20% mocnejsi motor, ostala oprema pa je primerljiva, edino pri Skodi lahko dobis matricne zaromete, ki jih SEAT res nima v ponudbi, izgled je sicer stvar okusa, a mi je bila Skoda ze v startu grda) bleknil ce "kupujemo popuste" ... ne st00pid, avto kupujemo, in bomo vzeli tistega, ki ali stane manj in ponuja isto ali pa tistega, ki stane isto in ponuja vec ... torej ne-tvojega 8-O

bambam20 ::

Ne kupovat pri Porsche Sloveniji. Ko pride reševanje reklamacij se naredijo gluhe.

DamijanD ::

A pa je SW tolk različen med Seatom, škodo, VWjem? So v tem pogledu te firme povsem ločene?

feryz ::

Saj poznate mojo zgodbo?
Policija pride po avto, ker je prodajalec nekaj čaral, vse skupaj zaplenijo, lizing hiše to ne briga.
Nič hudega, če avta nikoli več ne boš videl, plačuj lizing in zaključeno.
Me zanima, kaj bi na koncu napisali? Nič, tisti sekret papir, da je avto odplačan. Čeprav ga že davno prej ne bi bilo več.

Na srečo se je obrnilo drugače. Moratorij, popolni, sem pa vseeno izsilil. Oni bi da se vseeno plačuje. Če ne glavnica, vsaj mesečne obresti. Ali nadomestilo. Ali nekaj.
Ampak nisem nič plačeval.

DOOM_er ::

Tudi jaz lahko rečem samo stran od Porsche Slovenija. Toliko problemov kot sem jih imel z VW Golfom jih nisem imel s starim avtom, pa je bil francoz. Še slabše je z ID familijo, najslabši pa je odnos Porscha ko pride do reklamacij, garancij ipd.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

c3p0 ::

Tudi jaz imam slabe izkušnje s Porsche Slovenija, totalno so bili nefleksibilni, ne bi jih več vzel, pa če so zadnja leasing hiša.

alef1 ::

PINki je izjavil:

Kaj pa zahtevaš v tozbi? Kaj pravi odvetnik kaksne moznosti imata?

Odstop od pogodbe zaradi stvarnih napak, torej povrnitev denarja. Pa še kaka odškodnina zraven. Pa seveda sodni stroški.

Machete ::

feryz je izjavil:

Saj poznate mojo zgodbo?
Policija pride po avto, ker je prodajalec nekaj čaral, vse skupaj zaplenijo, lizing hiše to ne briga.
Nič hudega, če avta nikoli več ne boš videl, plačuj lizing in zaključeno.
Me zanima, kaj bi na koncu napisali? Nič, tisti sekret papir, da je avto odplačan. Čeprav ga že davno prej ne bi bilo več.

Na srečo se je obrnilo drugače. Moratorij, popolni, sem pa vseeno izsilil. Oni bi da se vseeno plačuje. Če ne glavnica, vsaj mesečne obresti. Ali nadomestilo. Ali nekaj.
Ampak nisem nič plačeval.


A ti imaš sedaj unga Mercedesa s kasonom? Ki jih je lih 5 v Sloveniji?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

feryz ::

Njet, vztrajam na starem. Čeprav je res že precej star in zgonjen avto.
Ampak kaj boljšega, za "relativno" normalen denar, preporosto ne moreš kupiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Ahim ::

Machete je izjavil:

A ti imaš sedaj unga Mercedesa s kasonom? Ki jih je lih 5 v Sloveniji?

OT: en tak Mercedes se pogosto znajde na vogalu ene ulice v Siski, kjer ima njihov sosed tudi eno zadevo, ki jih je morda 5 v Sloveniji - Manto A (pa se Monzo). Vogal redkih avtov :))

Sparkxl ::

Me je skoraj kap ko sem prebral tisti seznam okvar na novi octaviji. Imam prejšnjo generacijo, 6 let stara, dela brez najmanjšega problema. Se resno sprašujem kje se je tako zelo zalomilo v samo 1 generaciji. Ker saj ima vsak avto porodne krče, ampak to je res preveč. Šparanje zaradi dieselgejta?
Večina napak se mi zdi da je sw narave.

Jaz sem vzel takrat family paket, ki je na ravni passata iz 2000. Električne šipe, avtomatska klima in to je to. Edina moderna stvar not je radio z android auto.
Sem se spogledoval z novo octavio, ampak me je vse minilo ko sem videl upravljanje klime na touch. Ko pa prebiram takšne zgodbe, pa ni teorije da to kupim.

Invictus ::

Škoda je postala poskusni zajček za VW koncern...

Cena starim bo narasla, ko nimajo tega entertainemnt, touch sranja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Kaj ti bluziš, golf ima glih tako vse, pa še kaj več, na touch.

Sparkxl ::

Invictus je izjavil:

Škoda je postala poskusni zajček za VW koncern...

Cena starim bo narasla, ko nimajo tega entertainemnt, touch sranja...


Nisem čisto preričan v to, pa sem nekoč bil istega mnenja. Kontra pa me je prepričal monter velux oken :) Je rekel mlajše generacije ni šans da bilo kaj upravljajo na roko in na gumbe. Vse mora biti vodeno iz ekrana. Jaz kozlam ko to vidim, ampak mlajši prevzemajo svet. Vedno je tako bilo in vedno bo.

Mike_Rotch ::

Vse mora biti vodeno iz ekrana.


Meni se zdi naravnost smešno, ko vidim pri komu nova okna pa na roke trajba gor in dol tiste žaluzije. Nova vhodna vrata pa še vedno nosi sabo kovinske ključe kot 20 let nazaj.

mr_chai ::

Mike_Rotch je izjavil:

Vse mora biti vodeno iz ekrana.


Meni se zdi naravnost smešno, ko vidim pri komu nova okna pa na roke trajba gor in dol tiste žaluzije. Nova vhodna vrata pa še vedno nosi sabo kovinske ključe kot 20 let nazaj.


Ja kaj pa failsafe ? Kaj če mi mobitel crkne ? Kaj če pozanim pin ? Kaj če software crkne in ne more mnotr. Kaj če je kaj izredno nujnega, imam notri otroka, hiša gori... ? Seveda, da bom imel še ključ s sabo, da odprem tista frdimana vrata.

Mike_Rotch ::

Če ti mobitel crkne imaš številčnico s kodo. Če pozabiš PIN imaš hujše probleme in boš verjetno pozabil tudi kje imaš spravljen ključ. Tega glede otroka ne razumem povsem. Če imaš telefon v žepu se ti vrata tako avtomatično odklenejo, ko prideš blizu in hitreje rešiš otroka iz goreče hiše. Vprašanje je sicer zakaj bi zaklepal otroka v hišo, ko tebe ni doma.

DOOM_er ::

Sparkxl je izjavil:

Me je skoraj kap ko sem prebral tisti seznam okvar na novi octaviji. Imam prejšnjo generacijo, 6 let stara, dela brez najmanjšega problema. Se resno sprašujem kje se je tako zelo zalomilo v samo 1 generaciji. Ker saj ima vsak avto porodne krče, ampak to je res preveč. Šparanje zaradi dieselgejta?
Večina napak se mi zdi da je sw narave.

Jaz sem vzel takrat family paket, ki je na ravni passata iz 2000. Električne šipe, avtomatska klima in to je to. Edina moderna stvar not je radio z android auto.
Sem se spogledoval z novo octavio, ampak me je vse minilo ko sem videl upravljanje klime na touch. Ko pa prebiram takšne zgodbe, pa ni teorije da to kupim.


jap, kar se tiče novih avtomobilov pri celotnem VAG-u je kvaliteta padla za vsaj dva razreda. Glede na moje probleme ki jih imam z golfom, potem svak ima relativno podobne probleme kot kolega zgoraj na passatu. V resnici se sploh ne čudim da je Dacia po zadovoljstvu strank pred VW ali Škodo.
Robots will steal your job. But that's OK

Invictus ::

Sparkxl je izjavil:


Nisem čisto preričan v to, pa sem nekoč bil istega mnenja. Kontra pa me je prepričal monter velux oken :) Je rekel mlajše generacije ni šans da bilo kaj upravljajo na roko in na gumbe. Vse mora biti vodeno iz ekrana. Jaz kozlam ko to vidim, ampak mlajši prevzemajo svet. Vedno je tako bilo in vedno bo.

Toyota (mislim da, v glavnem en Japonec), je šel nazaj na gumbe, ker je touch preveč nezanesljiv, pa ne veš kaj pritiskaš....

Mlajši ne prevzemajo sveta, saj so danes na vrhu ljudje, ki so bili rojeni med 2. svetovno vojno. Vse ostalo je neko hipstersko sranje.

Ko pa nek mlad dobi res neko funkcijo, pa ni več mlad >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Masayoshi ::

Ok boomer

alef1 ::

alef1 je izjavil:


- KESSY odklep ni deloval
Odklep z dotikom kljuk (ključ v žepu) odpovedal. Pa ravno sem imel polne roke, pa še mudilo se mi je. Na srečo je daljinski odklep (s tipko na ključu) deloval.

To še vedno občasno ne dela. Po vseh servisih in nadgradnjah.

Primer od danes:
- s tipko na ključu odklenem vozilo
- s senzorjem na kljuki vrat poskusim zakleniti, ne deluje
poskusim večkrat, na več vratih, ne dela
- odprem vrata, takoj zaprem
- spet se dotaknem senzorja za zaklep in glej čudo, zdaj pa dela

Glede recallov, govorice so:
- zamenjal se bo "head unit" od infotainmenta, na golfih nekje že marca, ostali sledijo
- zamenjal se bo volan, ker zaradi kondenza v njem prihaja do motenj (mislim da sistem za zaznavanje ovir pred vozilom (FrontAssist) prižge lučko, da ne deluje). Baje bodo dizajnirali čisto nov volan, ker stari je "nepopravljiv".
- kljuke vrat bodo menjali, zaradi zgornjega primera, da senzorji ne delujejo zanesljivo

Zaenkrat so to sicer govorice, bomo videli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alef1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri novi avti s financiranjem z 0% obresti?

Oddelek: Na cesti
358783 (7007) m0LN4r
»

kredit/leasing

Oddelek: Loža
4813708 (11198) Mavrik
»

Ali se lahko v avtohišah "handla"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10424726 (19976) St235
»

Nakup rabljenega vozila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15028371 (24935) bambam20

Več podobnih tem