» »

Nakup rabljenega vozila

Nakup rabljenega vozila

«
1
2 3 4

shadowpie ::

Pozdravljeni, kupujem svoj prvi avto seveda rabljenega.

Zanj sem pripravljen odštet maksimalno štirinajst(14) jurčkov.

In sicer WV passat karavan, dizel, 140 km, letnik 2011 do 2013

Oče pravi da more biti slo porekla, a zelo vpliva poreklo?

ker namreč kot sem gledal so samo uvoženi in da pr uvoženih vrtijo kilometre

kar se mi zdi lopovsko.

našel sem edino tegale ki mi skoraj ustreza: http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=...

a je to preveč prevoženih za ta letnik in slo poreklo?

Vsa mnenja in pomoč več kot dobrodošla

andromedar ::

kakšne kilometre boš pa delal dnevno / letno s tem avtomobilom?
Eh?

shadowpie ::

dnevno naredim minimalno 50km max 70

hojnikb ::

prakticno vsem se vrti kilometre; domacim in tujim... vzames pac najbolj ohranjenga oz. najbolje poservisiranega, na kilometre na stevcu se pa ne oziras.

btw, za 14k dobis ze novga...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

andromedar ::

V tem primeru jaz ne bi gledal diesla...premalo km, da bi se splačalo s tem za**bavat in drugim svet smradit.
Eh?

hojnikb ::

focus 1.0 125 karavan mas za malo cez 14k novga....

ce pa hoces obvezno dizla pa mal vec opreme, pa 1.5tdci style 120hp za cca 17k (razliko si sfincanciras)...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

#000000 ::

trolish tema :)

ma vzam to kar si navedel, pa si zmagal

cekr ::

Daj par jurjev zraven pa maš novega in nič zgodovine.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

shadowpie ::

novi z opremo me bo stal 30k kar pa se mi nikakor ne splača in nimam toliko keša
zdaj sem pripravljen dat 7k pologa ostalo pa financiranje

in bo po parih letih stal 15k

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

pac vzames cenejso znamko z manj opreme pa je. si vsaj sigurn...
#brezpodpisa

shadowpie ::

zakaj se mi pa nebi splačal dizel na te relacije?

vem da je vzdrževanje in deli za avto dražji ampak manj pije in ceneje tankaš

Isotropic ::

shadowpie je izjavil:

dnevno naredim minimalno 50km max 70

kupi raje novega.
dizel se za ~10-15k nebi splačal.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

shadowpie je izjavil:

zakaj se mi pa nebi splačal dizel na te relacije?

vem da je vzdrževanje in deli za avto dražji ampak manj pije in ceneje tankaš

spet ne pije tolk manj (ajde spet odvisno kako furas) pa ce gre kaj narobe pr dizlasu, bo drago (vztrajniki, sobe, turbine, kaksni erg/dpf....). ce vzames novga bencinca si dost bolj brez skrbi, sicer na racun malo drazjega tankanja.
#brezpodpisa

cekr ::

shadowpie je izjavil:

novi z opremo me bo stal 30k kar pa se mi nikakor ne splača in nimam toliko keša
zdaj sem pripravljen dat 7k pologa ostalo pa financiranje

in bo po parih letih stal 15k


Novega Passata dobiš za malo več kot 20k€. Razen, če se seveda ne preseravaš. 30k€ je še za Sharana preveč.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

shadowpie ::

hojnikb je izjavil:

shadowpie je izjavil:

zakaj se mi pa nebi splačal dizel na te relacije?

vem da je vzdrževanje in deli za avto dražji ampak manj pije in ceneje tankaš

spet ne pije tolk manj (ajde spet odvisno kako furas) pa ce gre kaj narobe pr dizlasu, bo drago (vztrajniki, sobe, turbine, kaksni erg/dpf....). ce vzames novga bencinca si dost bolj brez skrbi, sicer na racun malo drazjega tankanja.



Špil je v tem da rabljenega passata bencinarja ni mogoče dobit...ajaa zakaj passat? res je mogoče drag in bi lahko dobil že kakšega novega ampak passat mi je dream car in bi tvegal ta keš za malce luksuza ki se lahko seveda spreobrne v pravi pekel če gre po zlu, karavana pa rabim zaradi prostora. pač razumem kaj mi hočete dopovedat in pomagat, da bi prišel najbolj ugodno in kvalitetno skoz brez nategovnja.

hojnikb ::

mah odmisli kaj si bodo sosedi in kolegi mislal, pa kupi ekonomicen avto, ki je primeren za tvoj usecase. vmes pa sparajo za novga passata :)
#brezpodpisa

cuxoh ::

shadowpie je izjavil:

Pozdravljeni, kupujem svoj prvi avto seveda rabljenega.

Zanj sem pripravljen odštet maksimalno štirinajst(14) jurčkov.

In sicer WV passat karavan, dizel, 140 km, letnik 2011 do 2013

Oče pravi da more biti slo porekla, a zelo vpliva poreklo?

ker namreč kot sem gledal so samo uvoženi in da pr uvoženih vrtijo kilometre

kar se mi zdi lopovsko.

našel sem edino tegale ki mi skoraj ustreza: http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=...

a je to preveč prevoženih za ta letnik in slo poreklo?

Vsa mnenja in pomoč več kot dobrodošla

Pri njih (Porsche Inter Auto) sem vzel 3 leta starega superba in 2 leti starega passata. Oba kupljena nova pri njih, redno servisirana pri njih, v tovarniški garanciji z vpogledom v bazo servisne zgodovine. Danes, pri 300.000 in 450.000 oba delata še brez enega izrednega servisa.

Če bi kupoval in bi ta iz linka bil lepo ohranjen, vzamem brez obotavljanja.

hojnikb je izjavil:

focus 1.0 125 karavan mas za malo cez 14k novga....

ce pa hoces obvezno dizla pa mal vec opreme, pa 1.5tdci style 120hp za cca 17k (razliko si sfincanciras)...

Pa si ti že kdaj vozil to žalost od kosilnice? Vožnja po AC je izziv za avto in za voznika.

jalovec09 ::

Imaš 14.000 evrov in ne veš kaj kupt, pogledaš avto.net, izbereš in gas po njega.

shadowpie ::

Ko bi le bilo tako easy kok si napisal. Nemorem kar z glavo skozi zid, se bom pozanimal še malo pri svojem mehaniku in poklical dol na porsche in tudi šel na ogled če se odločim za nakup

Utk ::

Denarja niti za oreng dacio pa se kupuje passat z 200 jurji km. Nekateri prav iscejo probleme.

shadowpie ::

Saj zato pa vas vprašam za mnenje kako in kaj saj nimam izkušenj z nakupom avtomobiliov, saj sem našel tudi prevožene z manj km ampak ne slo porekla, vse uvoženo.

Veron ::

rabljen passat iz uvoza, srečno ;((

shadowpie ::

Lahko rečeno a težje storjeno. A ve kdo kako možnost da se izogneš prevrtenim kilometrom? Bral sem da lahko pelješ na AMZS in da tile novejši imajo že nekakšo črno skrinjico ki beleži podatke. Pa ga oni priklopijo pa pol vidijo zadevo sam je treba plačat itak.

chucki ::

Kupi si nekaj, kar ti trenutno finančno stanje dopušča, brez lizinga. To je moj skromni nasvet :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

MaCoFaCo ::

Na tvojem mestu bi kupil nov Hyundai i30, ki so zdaj v akciji ker pride nov model.

Veron ::

shadowpie je izjavil:

Lahko rečeno a težje storjeno. A ve kdo kako možnost da se izogneš prevrtenim kilometrom? Bral sem da lahko pelješ na AMZS in da tile novejši imajo že nekakšo črno skrinjico ki beleži podatke. Pa ga oni priklopijo pa pol vidijo zadevo sam je treba plačat itak.

99% ne. Poglej raje za kako Octavio, se najdejo slovenske za ta denar (pa še v garanciji).

cuxoh ::

shadowpie je izjavil:

Lahko rečeno a težje storjeno. A ve kdo kako možnost da se izogneš prevrtenim kilometrom? Bral sem da lahko pelješ na AMZS in da tile novejši imajo že nekakšo črno skrinjico ki beleži podatke. Pa ga oni priklopijo pa pol vidijo zadevo sam je treba plačat itak.

Vpogled v servisno zgodovino, vpogled kilometrine na tehničnih pregledih, opravljeni vpoklici, popravljene priznane serijske napake, pokličeš prejšnjega lastnika, ... znajdi se.

Veron je izjavil:

rabljen passat iz uvoza, srečno ;((

Kakšnega uvoza? Vpiši VIN v dekoder.

jalovec09 ::

shadowpie je izjavil:

Lahko rečeno a težje storjeno. A ve kdo kako možnost da se izogneš prevrtenim kilometrom? Bral sem da lahko pelješ na AMZS in da tile novejši imajo že nekakšo črno skrinjico ki beleži podatke. Pa ga oni priklopijo pa pol vidijo zadevo sam je treba plačat itak.



Vse znajo fake izpiske naredit, ponarejena servisna, kilometre se s testerjem nastav, v glavnem....
kupi avto, ki ima potrjeno servisno in jo obvezno preveri na servisu

c00L3r ::

Pri rabljenem avtu za 14k € bi jaz gledal samo take, ki ponujajo vsaj 1 letno jamstvo. Porsche Slovenija ima ta program pod imenom "DasWeltAuto".

Za ta denar dobiš tudi nov polno opremljen mali avto, ali pa srednje velik s skoraj vso opremo. Ti pa pridejo zdaj večinoma z 2 leti garancije in ponavadi še vsaj 2 leti podaljšanega jamstva za motor in mehanične dele.

hojnikb ::

cuxoh je izjavil:

shadowpie je izjavil:

Pozdravljeni, kupujem svoj prvi avto seveda rabljenega.

Zanj sem pripravljen odštet maksimalno štirinajst(14) jurčkov.

In sicer WV passat karavan, dizel, 140 km, letnik 2011 do 2013

Oče pravi da more biti slo porekla, a zelo vpliva poreklo?

ker namreč kot sem gledal so samo uvoženi in da pr uvoženih vrtijo kilometre

kar se mi zdi lopovsko.

našel sem edino tegale ki mi skoraj ustreza: http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=...

a je to preveč prevoženih za ta letnik in slo poreklo?

Vsa mnenja in pomoč več kot dobrodošla

Pri njih (Porsche Inter Auto) sem vzel 3 leta starega superba in 2 leti starega passata. Oba kupljena nova pri njih, redno servisirana pri njih, v tovarniški garanciji z vpogledom v bazo servisne zgodovine. Danes, pri 300.000 in 450.000 oba delata še brez enega izrednega servisa.

Če bi kupoval in bi ta iz linka bil lepo ohranjen, vzamem brez obotavljanja.

hojnikb je izjavil:

focus 1.0 125 karavan mas za malo cez 14k novga....

ce pa hoces obvezno dizla pa mal vec opreme, pa 1.5tdci style 120hp za cca 17k (razliko si sfincanciras)...

Pa si ti že kdaj vozil to žalost od kosilnice? Vožnja po AC je izziv za avto in za voznika.


bo nas forumas vec povedal, ko je dejansko kupo focusa z 1.0 :)
ni treba na pamet nekaj, sam zato ker zgleda svoh na papirju :)

https://slo-tech.com/forum/t686176/p539...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MasterTade ::

Slaba izbira za prvi avto, sploh glede na to da kupuješ rabljenega, 140k pa še uvoženega

krneki0001 ::

Zanč mi je en ata prbil; "Če bi imel denar, bi imel mercedesa, samo da sosedje vidijo da imam!". Sem se tok nasmejal, ker debili ne znajo razmišljat in vse kar imajo, imajo zato da kažejo sosedom (in lopovom, pol pa jokajo, ko jih oropajo).

Ne kupuj pasata. Največji jajc, pa še precenjen po vrhu. Preplačal ga boš, same probleme boš imel s temi jajci, ker so na vseh previti kilometri in se tak avto prodaja javno samo, če je kaj resno narobe z njim. Če bi bil dober in bi se ga lastnik namenil prodajat, bi ga že mehaniki odkupili od njega. Tako je pa klump, precenjen, pokvarjen in boš samo stran denar vrgel.

Za 14k si vzameš lahko manjši nov avto z dovolj opreme, da se boš naslednjih nekaj let vozil brez problemov naokoli in bo avto tudi v garanciji.

Zgodovina sprememb…

Smilee ::

Pri tem passatu ima vodna pumpa napako in ponavadi ne zdrži 210kkm oz 10 let kot je predpisano za velik servis ampak crkne prej. Računaj torej, da te kmalu čaka velik servis + menjava vodne pumpe. Glede na prevožene te lahko čaka že naslednji mesec, česar pa itak ne moreš vedet.

Poleg tega pa je še malenkost kot je napaka na ključavnici na pritljažnih vratih ampak stroški itak niso visoki. Drugače so ti passati vredu avti.

Sem šel čez nakup istega modela. Prevoženih 5000 od nakupa in zadovoljen. Le poraba ni taka kot je napisana na strani ampak dopuščam možnost, da imam težko nogo, sploh, ker imam 170konjsko verzijo.

Aja, bi pa predlagal, da obvezno gledaš za radio RNS 510, ki je večji in ima tudi boljšo resolucijo in to je res opazna razlika. In, če ti uspe najdet avto z športnimi sedeži nimaš kaj razmišljat, ker so neprimerno boljši od comfortline sedežev.

andromedar ::

Problem je, ker najverjetneje kupuješ avto, ki ga zelo verjetno ne potrebuješ z denarjem, ki ga nimaš.

Srečno.
Eh?

shadowpie ::

Okej, zakaj pa bi se pol naj uporabljali passati? Saj mogoče maš prav in se lahko pr nakupu samo zaje*em in to zelo in bom nakoncu s tega keša ki ga bom porabo za rabljenega dobu že novega ne?

Začnem razmišljat da bi si passata če že kupiti, kupiti novega...saj rabljeni niso poceni in sploh nevem kaj bom dobu

Je pa oče kupil novega tourana 2011 aprila bencinarja pa se dečko kar prec kvari.

Prvotno rabim avto ki ima velik prtljažnik. Mogoče Caddy?? Sam vseeno bi raje nekega karavana.

Aston_11 ::

Ne poslušaj forumskih pametnjakovičev.
Ne poslušaj forumskih pametnjakovičev.
Ne poslušaj forumskih pametnjakovičev.

Gambino ::

Človek ima samo 7kE in bi se zakreditiru, da si lahko privošči Passata. Smeh. Potem pa ko bo začel po servisih hodit, pa nove gume, pa še kaj se najde, se bo pa jokal ker enostavno ne bo imel denarja oz bo delal samo za avto.

Raje si kupi avto primeren svojemu budžetu, za ostal denar pa pojdi na pošten dopust, boš imel lepe sppominie in manj skvarjenih živcev.

Aston_11 ::

Gambino je izjavil:

Človek ima samo 7kE in bi se zakreditiru, da si lahko privošči Passata.
Zakaj, če bi isto naredil za Dacio, bi bilo pa v redu?

Gambino je izjavil:

pa nove gume
Kaj ostali vozite brez gum, oziroma kupite kakšna stara rabljena jajca?

Gambino je izjavil:

bo začel po servisih hodit
A ostali imate pa nepokvarljiva vozila in jih popravljate doma v štali oziroma jih sploh ne popravljate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

shadowpie ::

Ni fora da bi se zakreditiru ampak ker rabim avto v naslednjih dveh mesecih, ker imam kar dobro plačano službo vendar nisem bil pripravljen na to situacijo(ker sta zdaj samo dva avta pr hiši je touran zaseden saj gre oče z njim v službo, polo pa premajhen) in sem vlagal v druge stvari.

Tako da kredit mi ne bo problem odplačat. In mi naštej kdo še danes kupi avto malo boljši celotno z gotovino. Saj se jih najde ampak malo. Ker se jih večina "zakreditira".

Mimogrede pa polota tankam tedensko enkrat naredim okrog 600+km(tedensko) tankam pa za nekje 45€ polnega v avstriji polnega.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

shadowpie je izjavil:

Ker se jih večina "zakreditira".
Pa tudi nobenemu se ni sramotno zakreditirat, razen pametnjakovičev na st-ju. Če zmoreš odplačevat kredit, zakaj ga ne bi? Kaj jih qurac briga, kaj delaš s svojim denarjem. Sicer pa bi lahko vedel, da tukaj pamet hitro zaide izven vprašanja v neka pametovanja in da je že luksus, če zmore kdo odgovoriti na osnovno vprašanje.

Utk ::

Vsa mnenja in pomoč več kot dobrodošla
A samo tista, ki ti kimajo? Si prišel po mnenja ali po potrditev? Če si tako siguren v to, ne rabiš niti enega niti drugega. O konkretnem avtu ti pa prek interneta itak ne more nihče pomagat.

cekr ::

Če delaš toliko km in ti ni problem na mesec plačati 300-400€, potem samo šibaj po novega.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

shadowpie ::

Utk je izjavil:

Si prišel po mnenja ali po potrditev?


Prvotno tu zaradi mnenja o avtu oziroma predlogih o drugih avtomobilih ki bi mi lahko ustrezali.

In ker mi je prvič da se podajam v kaj takega bi rad pridobil čim več informacij iz vaših izkušenj.

hojnikb ::

če imaš dobro plačano službo, kje je potem vzet lizing za novga ?
#brezpodpisa

bambam20 ::

hojnikb je izjavil:

focus 1.0 125 karavan mas za malo cez 14k novga....

ce pa hoces obvezno dizla pa mal vec opreme, pa 1.5tdci style 120hp za cca 17k (razliko si sfincanciras)...



Dej. kaj ti Fukusa sem vlečeš pa 1.0 mlinček, ki bo pri 200.000 rabil generalko na motorju. Da, če ga teraš 130- 140 po AC-ju bo na doligi rok izdihnil.

hojnikb je izjavil:

prakticno vsem se vrti kilometre; domacim in tujim... vzames pac najbolj ohranjenga oz. najbolje poservisiranega, na kilometre na stevcu se pa ne oziras.

btw, za 14k dobis ze novga...



Spet te tvoje teze, da vsi to počnejo.

Porshce slovenija je uradni prodajalec in zastopnik vw vozil in ne mi pisat, da oni vrtijo kilometre.

Z 14k€ ne dobiš novega passata.

andromedar je izjavil:

V tem primeru jaz ne bi gledal diesla...premalo km, da bi se splačalo s tem za**bavat in drugim svet smradit.



Verjetno še sam ne ve koliko km bo delal. če jih sedaj med 50 in 70 dnevno, jih bo potem, če si bo omilsil passata 2.0 tdi delal več. Zakaj? Ker bo temu primerna poraba po 5 litrvo in to potregne, da se pač voziš več. Greš na kakšen izlet, ki is ga drugače ne bi privoščil, če bi ti avto pil 7-8 litrov na 100 km.

cekr je izjavil:

Daj par jurjev zraven pa maš novega in nič zgodovine.



Mu boš ti sofinaciral 18 jurjev zraven?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

MaCoFaCo je izjavil:

Na tvojem mestu bi kupil nov Hyundai i30, ki so zdaj v akciji ker pride nov model.



lepo te prosim. Daj mu ponudi Dacio Duster,

Ali pa Fiat Pando..

Sej je vseeno. Važno, da je NOV. tudi, če so to sfukana plastična korejska jetra.

cuxoh je izjavil:


Pri njih (Porsche Inter Auto) sem vzel 3 leta starega superba in 2 leti starega passata. Oba kupljena nova pri njih, redno servisirana pri njih, v tovarniški garanciji z vpogledom v bazo servisne zgodovine. Danes, pri 300.000 in 450.000 oba delata še brez enega izrednega servisa.

Če bi kupoval in bi ta iz linka bil lepo ohranjen, vzamem brez obotavljanja.


EVo OP. Tole si raje preberi in ne poslušaj ostalih.

Avtombili na Poršeju so preverjeni, ker morajo biti!
Imaš tudi garancijo in to ne eno čunga lungo pač pa tisto zta pravo, da ti v primeru zadevo popravijo ali pa plačaš res minimalni sorazmerni delež glede na starost vozila.

zagotovo boš veliko bolje in mirno spal, če vzameš na Poršeju kto pa pri kakem sumljivem dilerju, ki nima pojma kaj je on kupil in kaj prodaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

69charger ::

Lol še eden, ki v zadnjih 5 letih še od daleč ni videl kakšnega Hyundaia... motorji na ketno, oprema na nivoju dražjih avtomobilov, res pravo sranje anede.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

bambam20 ::

Aston_11 je izjavil:


Gambino je izjavil:

bo začel po servisih hodit
A ostali imate pa nepokvarljiva vozila in jih popravljate doma v štali oziroma jih sploh ne popravljate?



Večina servirisajo na črno, najbolj poceni variante. zato pa je večina voznega parka v Sloveniji zjebanga.

Utk ::

Še en zjahan nemški passat tudi sigurno ne bo dvignil povprečja.

Aston_11 ::

Evo s prve roke: jaz sem kupil v zadnjih 15 letih 2 pasata iz druge roke, starega 5 let, drugega starega 7 let, prvi z magičnimi 120 kkm, drugi s 240 kkm. Prvi je imel takoj okvaro vztrajnika, drugega resnega praktično nič, razen par prčkarij tekom let, prodal sem ga s menda 320+ kkm. Drugi je imel nekaj malenkosti na kupu v roku pol leta (svečke, tesnilo tandem pumpe, cev hladilne tekočine, el. zavore).
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karavan do 13.000€ - kaj predlagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8110923 (7842) Utk
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32685860 (51404) lucky13
»

Nakup Ford Focus 2013 karavan (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5210758 (9321) Flambeone
»

Spet en nategun al kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5920467 (17393) Heavy
»

Predlogi za avto

Oddelek: Na cesti
484564 (3155) mailer

Več podobnih tem