» »

Nakup rabljenega vozila

Nakup rabljenega vozila

1 2
3
4

krneki0001 ::

bambam20 je izjavil:

Pri ksenonkah misliš, da se voziš podnevi. Pri halogenkah pa rabiš še uporabo dolgih luči, da se sploh lahko normlano voziš.


Pri ledicah tudi. Pa enako imajo balast, kot ga imajo xenonke, svetijo pa noro dobro.

bambam20 ::

Dajte prenehat določeni pametovat o lučeh, ker očitno se vozite celo življenje s halogenkami pa nimate pojma.

Hvala.

krneki0001 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Pri ksenonkah misliš, da se voziš podnevi. Pri halogenkah pa rabiš še uporabo dolgih luči, da se sploh lahko normlano voziš.


Pri ledicah tudi. Pa enako imajo balast, kot ga imajo xenonke, svetijo pa noro dobro.



Vem :). Ko bi bili vsi tako razgledani kot si ti bi bile teme užitek. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

sass628 ::

Ne poslušaj ostalih ker ima vsak različne izkušnje z avtomobili in se boš samo izgubil med "nasveti". En je imel težave z X znamko avtomobila in bil zadovoljen z Y in obratno. Ta debata je začaran krog, ki nima konca.

Če je Passat resnično tvoj "dream car" in si pripravljen odštet toliko denarja za rabljen avto potem ne oklevaj in ga kupi.

Do sedaj sem vozil Ford focus(moj prvi avto), letnik 99, 75 konjskih moči, bencinar, avto ni imel klime, čist osnovna oprema. Naredil z njim 197000km odkar sem ga dobil od očeta(cca. 6let nazaj). Šel z njim v grčijo, nemčijo itd. Vsak avto te bo pripeljal od točke A do točke B.

Mesec nazaj sem kupil novega Citroen C-elsyee, diesel, polna oprema za 12.390 eur. Smatran s strani drugih kot nizkocenovna limuzina vendar jaz takega občutka nimam in za "obično rajo" kot sem jaz je to vesoljska postaja in sem izjemno zadovoljen z njim.

Stipex ::

Xenon je že res mogoče tehnologija prejšnjega desetletja, ampak je relativno poceni in enostavno za obnoviti/popraviti v primerjavi z LED žarometi. Tam ko crkne luč izven garancije... te cena na rit vrže. Ampak to bo folk ugotavljal čez par let, ko bodo garancije potekle :)

krneki0001 ::

Daj nehaj nakladat. Nakup kompleta je okoli 80 evrov. 2x luč, 2x balast. Zmontiraš in potem je vsaka led luč, ki crkne 15 evrov. Philipsova led luč H7 stane 15 evrov.

Sem si jih montiral na moj avto, ker sem si rekel, da je za probat, pri ceni 80evrov pač ne izgubiš dosti. Pa ti povem da ledic ne menjam za nobeno xenonko več.

Wrop ::

Sploh ledice zadaj so zgleda pri nemcih problem. Se skoraj vsak dan smejem, ko vidiš kakega polota, golfa ali pa passata ko mu zadaj tisti krogci napol svetijo ali pa utripajo.
Očitno so preveč vlagali v plastiko, kmmm. gumo v notranjosti, pa jim je za dobre luči zmanjkalo denarja. :))

smacker ::

krneki0001 je izjavil:

Daj nehaj nakladat. Nakup kompleta je okoli 80 evrov. 2x luč, 2x balast. Zmontiraš in potem je vsaka led luč, ki crkne 15 evrov. Philipsova led luč H7 stane 15 evrov.
Sem si jih montiral na moj avto, ker sem si rekel, da je za probat, pri ceni 80evrov pač ne izgubiš dosti. Pa ti povem da ledic ne menjam za nobeno xenonko več.

Noob question: praviš da H7 LED žarnica sveti bolje od tovarniških xenonk, ki jih kasirajo jurja pri dodatni opremi? To pa me zanima, ker jurja za luči ne dam, tak "poceni" upgrade pa takoj, če je res. Meni so se te H7 LED zdele skoz nek nateg, pa nisem nikol probal.

solatjek ::

Ne vem, če je avtor teme že kupil avto, bom pa napisal, kar vem o pasatu karavan, v katerem se dve leti vozim kot sopotnik.

Avto je bil kupljen rabljen, letnik 2007, 2.0 TDI. CEna 10.000€, prevoženih malo pod 200.000km.

Kaj je bilo pred nakupom, ne vem, sedaj pa je takole:
- xenon ne sveti nikamor, kot bi imel sveče v lučeh
- na vsaka dva meseca se prižge lučka za motor in rezervni program (enkrat bil EGR, drugič nek senzor, tretjič je crknil nek hladilnik, ker ima baje nekega dodatnega, četrtič je raztrgalo neko loputo in so neki deli zleteli v motor, tako da so motor razdirali)
- crknila klima - kompresor
- vrata so škripala kot na starem IMT 539
- ne greje kaj dosti, baje je potrebno pol armaturke razklopat, da se bo popravilo
- gumb za naklon sedeža je odpadel
- včasih ne vžge
- še kaj bi se našlo

Doma imajo še enega pasata in je zgodba enaka. Pred tem je bil tudi pasat in je ob vseh popravilih na koncu vrtgalo odmično gred.

Nasplošno nimam pojma, ali je VW res tako slab, ali je slučajno s temi tremi res bila taka smola, ali pa lastniki enostavno ne priznajo, da to ni to, ker je to pač VW.

Pa nima veze, če kupuje (tudi VW passat), naj kupi novega! Če denar ni problem, potem ne vidim razloga, da se ne bi za par k€ zakreditiral več, kupil avto in se vozil vsaj v času garancije brez problemov, kasneje pa vedel, kaj ima. 14k€ dati za staro zgonjeno kanto, o kateri ne več ničesar, je nesmisel. Glede na kilometre, ki jih bo delal, bodo na rabljenem hitro naraščali in s tem tudi verjetnost okvar, ki jih na prvi pogled morda na rabljenem avtu ne bo videti.

krneki0001 ::

smacker je izjavil:

Noob question: praviš da H7 LED žarnica sveti bolje od tovarniških xenonk, ki jih kasirajo jurja pri dodatni opremi? To pa me zanima, ker jurja za luči ne dam, tak "poceni" upgrade pa takoj, če je res. Meni so se te H7 LED zdele skoz nek nateg, pa nisem nikol probal.


Kasirajo lahko jurja, koliko so v resnici vredne, vedo pa samo oni.

Jaz sem vzel paket od philipsa, prej sem imel pa navadne žarnice. Žena ima pa xenon na enakem avtu (ima outbacka z več opreme). Pa ledice svetijo neprimerno bolje kot xenon. Morajo pa imeti balst zraven. Brez balsata so kake kitajske kopije, ki ne bodo normalno delovale.

solatjek je izjavil:

Nasplošno nimam pojma, ali je VW res tako slab, ali je slučajno s temi tremi res bila taka smola, ali pa lastniki enostavno ne priznajo, da to ni to, ker je to pač VW.


VW je bil nekoč pojem kvalitete. Ampak v času golfa, ko si imel za primerjavo stoenko, jugota, fičota, pa R5, katrco in spačka pa dijanco in ami6 in 8. Pasat v tistem času in tam do leta 1998 je bil odličen avto.
Potem so pa zaspali na lovorikah, poleg tega je potrebno še šparat na materialih in kaj hitro dobiš jajca, ki so samo še bedna senca tistega, kar so nekoč bili.
Ampak ker je v ljudeh v možganih zakoreninjeno, da nemci pa delajo dobre avte, se še vedno prodajajo VW-ji kot zlato. (tukaj govorim za VW modele, ne za VW koncern).

Zgodovina sprememb…

shadowpie ::

@Matko37

A veš kje sta bila kupljena? ali od pooblaščenega prodajalca ali random dilerja. avto pa rabim v roku dveh mesecev in ne mislim dati 30 nekaj jurjov za novega. Ker toliko si pa spet ne morem prvoščit.

Grem v soboto na ogled in testno vožnjo pa bomo videli. Mogoče mi lahko kdo pove na kaj paziti pri ogledu in sami vožnji?

negot ::

In zato so številka 1 na svetu,
http://siol.net/avtomoto/novice/volkswa... ;)

Stipex ::

krneki0001 je izjavil:

Daj nehaj nakladat. Nakup kompleta je okoli 80 evrov. 2x luč, 2x balast. Zmontiraš in potem je vsaka led luč, ki crkne 15 evrov. Philipsova led luč H7 stane 15 evrov.

Sem si jih montiral na moj avto, ker sem si rekel, da je za probat, pri ceni 80evrov pač ne izgubiš dosti. Pa ti povem da ledic ne menjam za nobeno xenonko več.


O čem ti sedaj govoriš? O neki cheap aftermarket menjavi halogenske žarnice za ledico pri starem avtu ali full blown LED/laser žarometih, ki so v novih avtih za 30 jurjev+?

shotalick ::

krneki0001 je izjavil:

kingsix je izjavil:

Odvisno kaj ti avto pomeni. Če ti predstavlja statusni simbol in se hočeš čimbolj pokazat pač kupiš nemca, ki v Sloveniji veljajo kot daleč najboljši. Pri bajti mora bit nemški pes in nemški avto.


A pol sem jaz čisto netipičen slovenec, ker ima za avto 4x4 subaruja in za psa 4x4 haskija?


hahaha, pr bajti mora bit nemški avto + nemški pes? Kere nebuloze :D :D. Kr 3x sm prebral in se spraševal, če si res tole napisal.

Nisi netipičen..tut jst gledam za Subaruji...Husky-i so pa itq top :).

krneki0001 ::

Stipex je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Daj nehaj nakladat. Nakup kompleta je okoli 80 evrov. 2x luč, 2x balast. Zmontiraš in potem je vsaka led luč, ki crkne 15 evrov. Philipsova led luč H7 stane 15 evrov.

Sem si jih montiral na moj avto, ker sem si rekel, da je za probat, pri ceni 80evrov pač ne izgubiš dosti. Pa ti povem da ledic ne menjam za nobeno xenonko več.


O čem ti sedaj govoriš? O neki cheap aftermarket menjavi halogenske žarnice za ledico pri starem avtu ali full blown LED/laser žarometih, ki so v novih avtih za 30 jurjev+?


Ja nek poceni aftermarket philipsov paket z led lučmi sveti bolje kot ksenon.

Gambino ::

negot je izjavil:

In zato so številka 1 na svetu,
http://siol.net/avtomoto/novice/volkswa... ;)



V čem so številka 1 na svetu, daj povej po prodaji. To ne pomeni NIČ. Važen je dobiček in tam je VW daleč, daleč zadaj!!!

damirez ::

Jest nisem noben fanboy nobenega avte, men so vsi dobri. Če mi je všeč mi je všeč, če mi ni mi ni. Kie pa Hyundai mi recimo edino niso, ampak spet so tolko cenejši da...
Uglavnem...
Sam imam Passata 1.9tdi letnik 2006 kupil leta 2010 in ga vozim 6-7 let.

7 let ga samo tankam. Avto k avto nujen strošek. Ampak folk tripa tolk fovšije na te avte, da je to ne verjetno. Včeraj človek odpre temo in že 3 strani in to na tec forumu, če bi bila tema o monitrjih bi bila 2 odgovra.


Avto kupiš tisti, ki ti paše. A imaš srečo ali ne je pa druga stvar.

negot ::

Gambino je izjavil:

negot je izjavil:

In zato so številka 1 na svetu,
http://siol.net/avtomoto/novice/volkswa... ;)



V čem so številka 1 na svetu, daj povej po prodaji. To ne pomeni NIČ. Važen je dobiček in tam je VW daleč, daleč zadaj!!!

https://infogr.am/zwmV0Xv0EFan1KD1
lepo si v miru preberi, ;)

JC Denton ::

shadowpie je izjavil:

@Matko37

A veš kje sta bila kupljena? ali od pooblaščenega prodajalca ali random dilerja. avto pa rabim v roku dveh mesecev in ne mislim dati 30 nekaj jurjov za novega. Ker toliko si pa spet ne morem prvoščit.

Grem v soboto na ogled in testno vožnjo pa bomo videli. Mogoče mi lahko kdo pove na kaj paziti pri ogledu in sami vožnji?



Kot je že nekdo prej napisal, če ti je Passat sanjski avto ga kupi. Drugače se boš tolkel po glavi zakaj ga nisi vzel. Vseeno pa ti lahko povem, kolega je šel iz Passata na A4 in je rekel da je to čisto drug svet, poglej še za kako A4-ko če ti budžet omogoča.

FTad ::

Jaz imam Passata 2010, comfortline, 140hp in bo moj naslednji tudi passat (higline variant). Manj kot 140hp nima smisla imeti, ker se bo avto samo matral na cesti. Na AC bo voznja luksuz (s tempomatom). Vzemi pa vsaj Comfortline varianto, kjer imaš srednje veliko opreme. Trendline je brezveze, ker imaš samo osnovni paket, kar pa ni vredno.

Tudi če delaš po malo km, ga 1x tedensko zgoni na AC, da se ti ne bi filter za delce zapacal. Če se ti pa že pokaže lučka, pa pojdi enostavno takoj na AC in ga teraj v 5. prestavi cca 120km/h. Po nekaj km ti bo lučka ugasnila in je zadeva rešena.

Če boš vzel karavana ali limuzino je vseeno oz je odvisno, kaj ti je bolj všeč. Prostora v pritljažniku je dovolj v obeh, samo nalaganje bo lažje v karavanu, v primeru, da bi moral kdaj pripeljati kako manjšo omaro/mizo iz točke A do B.

A4 je napram Passatu malenkost manjši (tako po prostornini pritljažnika, kot npr za sopotnike zadaj (iz prve roke info)). Tudi sam sem okleval med A4 in Passatom in sem po 30k km izredno zadovoljen s slednjim.

Ker je Passatov (sploh karavanov) veliko, tudi ni tako težko dobiti kak rezervni del (rabljen).

Če te pa še kaj zanima, pa vprašaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

bambam20 ::

solatjek je izjavil:

Ne vem, če je avtor teme že kupil avto, bom pa napisal, kar vem o pasatu karavan, v katerem se dve leti vozim kot sopotnik.

Avto je bil kupljen rabljen, letnik 2007, 2.0 TDI. CEna 10.000€, prevoženih malo pod 200.000km.

Kaj je bilo pred nakupom, ne vem, sedaj pa je takole:
- xenon ne sveti nikamor, kot bi imel sveče v lučeh


Xenom žarnice niso večne. Tud to treba menjat enkrat. lahko je krivec samodejna regulacija luči in zato ne sveti pravilno.

shadowpie ::

http://www.avto.net/nox/

ta ma tudi kar nekaj passatov karavanov ampak vprašanje je ali so kilometri prirejeni ali ne, kaj menite

LeQuack ::

Ne rabiš sploh gledat, da veš da so prirejeni.
Quack !

bambam20 ::

shadowpie je izjavil:

http://www.avto.net/nox/

ta ma tudi kar nekaj passatov karavanov ampak vprašanje je ali so kilometri prirejeni ali ne, kaj menite



Pusti tole. Če misliš vzem na Poršeju.

Silvo ::

Slo poreklo, znana in logična servisna zgodovina, po možnosti 1 od lastnika, ter nakup pri večjem trgovcu z vsaj enomesečno garancijo naj bi bila neka osnova za vsaj malo varnejši nakup rabljenega avta, ni pa to zmeraj nujno.
Silvo

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

c00L3r ::

Za podjetja, ki prodajajo vozila je zakonsko določeno vsaj 1 mesec garancije.
http://www.ti.gov.si/si/splosno/cns/nov...

bambam20 ::

Silvo je izjavil:

Slo poreklo,znana in logična servisna zgodovina,po možnosti 1 od lastnika,ter nakup pri večjem trgovcu z vsaj enomesečno garancijo naj bi bila neka osnova za vsaj malo varnejši nakup rabljenega avta,ni pa to zmeraj nujno.



Sej zato sm mu pa svetoval, da naj gre pogledat na Porsche Verovškovo.

billy ::

Silvo je izjavil:

Slo poreklo,znana in logična servisna zgodovina,po možnosti 1 od lastnika,ter nakup pri večjem trgovcu z vsaj enomesečno garancijo naj bi bila neka osnova za vsaj malo varnejši nakup rabljenega avta,ni pa to zmeraj nujno.


Vsak trgovec ima 1 mesečno garancijo, ker je tako zakonsko določeno, torej če prodaja pravna oseba.

bambam20 ::

billy je izjavil:

Silvo je izjavil:

Slo poreklo,znana in logična servisna zgodovina,po možnosti 1 od lastnika,ter nakup pri večjem trgovcu z vsaj enomesečno garancijo naj bi bila neka osnova za vsaj malo varnejši nakup rabljenega avta,ni pa to zmeraj nujno.


Vsak trgovec ima 1 mesečno garancijo, ker je tako zakonsko določeno, torej če prodaja pravna oseba.


Določeni trgovci ( BMW ) imajo več ( 2 leti ) , če se kupi iz programa preverjenih vozil.

lp.

LeQuack ::

bambam20 je izjavil:

billy je izjavil:

Silvo je izjavil:

Slo poreklo,znana in logična servisna zgodovina,po možnosti 1 od lastnika,ter nakup pri večjem trgovcu z vsaj enomesečno garancijo naj bi bila neka osnova za vsaj malo varnejši nakup rabljenega avta,ni pa to zmeraj nujno.


Vsak trgovec ima 1 mesečno garancijo, ker je tako zakonsko določeno, torej če prodaja pravna oseba.


Določeni trgovci ( BMW ) imajo več ( 2 leti ) , če se kupi iz programa preverjenih vozil.

lp.


A to je una kao garancija, ko moreš potem drobni tiska brat ane.
Quack !

Gambino ::

Slišal sem, da naj bi z novim letom 2017 bile strožje kazni za vrtanje kilometrov. Kdo kaj ve o tem. Bi bilo dobro če bi prišli na nemške kazni 1km/1E. Mislim, da si noben ne bi več upal vrteti števcev.

bambam20 ::

LeQuack je izjavil:

bambam20 je izjavil:

billy je izjavil:

Silvo je izjavil:

Slo poreklo,znana in logična servisna zgodovina,po možnosti 1 od lastnika,ter nakup pri večjem trgovcu z vsaj enomesečno garancijo naj bi bila neka osnova za vsaj malo varnejši nakup rabljenega avta,ni pa to zmeraj nujno.


Vsak trgovec ima 1 mesečno garancijo, ker je tako zakonsko določeno, torej če prodaja pravna oseba.


Določeni trgovci ( BMW ) imajo več ( 2 leti ) , če se kupi iz programa preverjenih vozil.

lp.


A to je una kao garancija, ko moreš potem drobni tiska brat ane.


Za tiste, ki poznamo BMW je splošno znana in ni v drobnem tisku.

Značilnosti BMW Premium Selection Vozil:
- 24 mesečno jamstvo BMW Premium Selection
- 360 stopinski tehnični in vizualni pregled vozila
- Asistenca BMW Mobile Care
- Potrjena zgodovina vozila
- Lizing in financiranje
- Opcija BMW Service Inclusive
- Brez vzdrževanja 12 mesecev/10.000km
- Jamstvo zamenjave vozila

billy ::

Dobro, nima smisla zdaj o BMW, če OP hoče passata.

Obstaja podaljšanje garancije motive service, GSV, pa še ena...kar se lahko dokupit brez problema za večino avtov. Stane sicer nekaj malega, a glede na vrednost vozila in riziko, je zanemarljivo. Krije pa "večje probleme", če crkne nek štekar, seveda ne bo nič z garancije. No garancija..zavarovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

bambam20 ::

billy je izjavil:

Dobro, nima smisla zdaj o BMW, če OP hoče passata.

Obstaja podaljšanje garancije motive service, GSV, pa še ena...kar se lahko dokupit brez problema za večino avtov. Stane sicer nekaj malega, a glede na vrednost vozila in riziko, je zanemarljivo. Krije pa "večje probleme", če crkne nek štekar, seveda ne bo nič z garancije. No garancija..zavarovanje.



Vem. samo povem, da obstaja tudi malce več: sicer tudi plačaš več. AMpak to je glede na riziko okvar zanemarljiv strošek.

Še vedno prizanjo kulanco oz. plačaš precej nižji sorazmerni delež.

Veron ::

c00L3r je izjavil:

Za podjetja, ki prodajajo vozila je zakonsko določeno vsaj 1 mesec garancije.
http://www.ti.gov.si/si/splosno/cns/nov...

teli "dilerčki" se poserjejo na 1 mesečno garancijo. Niti tržna inšpekcija jim nič ne more, najhuje je, ko ti reče sodni cenilec, da bolje in ceneje bo, če sam popraviš.

c00L3r ::

Veron je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Za podjetja, ki prodajajo vozila je zakonsko določeno vsaj 1 mesec garancije.
http://www.ti.gov.si/si/splosno/cns/nov...

teli "dilerčki" se poserjejo na 1 mesečno garancijo. Niti tržna inšpekcija jim nič ne more, najhuje je, ko ti reče sodni cenilec, da bolje in ceneje bo, če sam popraviš.


Težava je, da je sodstvo pri nas prepočasno. Če meni pri 14k vrednem rabljenem avtu nekaj crkne prej kot v 1 mesecu, grem najprej do prodajalca in mu obrazložim zakon in da se naj pripravi na tožbo.

Prav tako bom na vseh možnih forumih in socialnih omrežjih objavil svojo izkušnjo. Je bilo že kar nekaj primerov, ko si je prodajalec "premislil" in raje vzel vozilo nazaj ali pa ga popravil. Ta en prodan avto mu nič ne koristi, če potem naslednje leto nič več ne more prodat.

Invictus ::

Groznje s socialnimi omrezji so bistveno bolj ucinkovite kot groznje s tozbo.

Sploh, ker te zaradi resnicnosti navdb ne more teziti zaradi klevete :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

billy ::

Veron je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Za podjetja, ki prodajajo vozila je zakonsko določeno vsaj 1 mesec garancije.
http://www.ti.gov.si/si/splosno/cns/nov...

teli "dilerčki" se poserjejo na 1 mesečno garancijo. Niti tržna inšpekcija jim nič ne more, najhuje je, ko ti reče sodni cenilec, da bolje in ceneje bo, če sam popraviš.


Zato pa se kupi od nekoga, ki obstoja že najmanj 10 let. Taka firma verjetno ne bo zdaj samo zaradi tebe zaprla in prenesla denar v davčno oazo.

Drugo je pa kak s.p. ja, ki ima odprto posredništvo pri prodaji 1 mesec

Veron ::

Sem kupil od firme, ki je od 2009. Oče tega prodajalca je pa eden od ustanovitevljev pooblaščenih prodajalecev X znamke.
Od obeh dobil tak odziv, da se bog usmili. Nobena tožba, sodni cenilec, forumi/socialna omrežja, ga ne gane "avto ni nov". Popravilo 1500eur po pol leta pregovarjanja opravil sam in prodal vozilo, preden se še kaj najde. Instant 3k eur minusa (še 1500eur sm ga prodal ceneje kot kupil).

Sedaj kupil nov avto in mirno živim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

billy ::

Jaz sem 2009 kupil rabljen avto, po 3 tednih je šla mašina, trgovec je brez problema sodeloval in odpravil napako.

c00L3r ::

Veron je izjavil:

Sem kupil od firme, ki je od 2009. Oče tega prodajalca je pa eden od ustanovitevljev pooblaščenih prodajalecev X znamke.
Od obeh dobil tak odziv, da se bog usmili. Nobena tožba, sodni cenilec, forumi/socialna omrežja, ga ne gane "avto ni nov". Popravilo 1500eur po pol leta pregovarjanja opravil sam in prodal vozilo, preden se še kaj najde. Instant 3k eur minusa (še 1500eur sm ga prodal ceneje kot kupil).

Sedaj kupil nov avto in mirno živim.


Povej za katere prodajalce gre, da se ne bomo še drugi nasrali.

solatjek ::

Novo je pač novo! Pika.

RedDrake ::

Točno to.
Če je firma resna, potem težave ni.

Recimo, kupil sem pred kratkim en tak precej redek avto v SLO (verjetno jih je manj kot 20), jasno rabljen, cena tam pod 10k EUR.
Po enem tednu, moder dim pri štartu. Šel do prodajalca (ki je hkrati eden redkih serviserjev te znamke), ta je ugotovil, da je turbo na koncu.
Pod garancijo menjali turbino + del izpušnega sistema + nekaj malenkosti pri podvozju, cca 20% vrednosti nakupa. Pa gre za ~10 let staro vozilo.
Če pa kupiš od kake firme na Letališki v LJ, potem pa so težave zagarantirane, tu ni dvoma ...

Veron ::

c00L3r je izjavil:

Veron je izjavil:

Sem kupil od firme, ki je od 2009. Oče tega prodajalca je pa eden od ustanovitevljev pooblaščenih prodajalecev X znamke.
Od obeh dobil tak odziv, da se bog usmili. Nobena tožba, sodni cenilec, forumi/socialna omrežja, ga ne gane "avto ni nov". Popravilo 1500eur po pol leta pregovarjanja opravil sam in prodal vozilo, preden se še kaj najde. Instant 3k eur minusa (še 1500eur sm ga prodal ceneje kot kupil).

Sedaj kupil nov avto in mirno živim.


Povej za katere prodajalce gre, da se ne bomo še drugi nasrali.

Drugi problem tega je to, da "uradno" ni nič narobe z avtom, ker sem odnehal s pregonom. Torej če izpostavim ime podjetja, bom uradno blatil njegovo "dobro" ime.

Isotropic ::

Wrop je izjavil:

Sploh ledice zadaj so zgleda pri nemcih problem. Se skoraj vsak dan smejem, ko vidiš kakega polota, golfa ali pa passata ko mu zadaj tisti krogci napol svetijo ali pa utripajo.
Očitno so preveč vlagali v plastiko, kmmm. gumo v notranjosti, pa jim je za dobre luči zmanjkalo denarja. :))

nova zadnja za focusa z ledicami je 100e.

jero_no1 ::

bambam20 je izjavil:

shadowpie je izjavil:

http://www.avto.net/nox/

ta ma tudi kar nekaj passatov karavanov ampak vprašanje je ali so kilometri prirejeni ali ne, kaj menite



Pusti tole. Če misliš vzem na Poršeju.



Problem je, da te tile uradni prodajalci znajo še bolj nategnit kot vaški švercarji, ker znajo bolj skrivat napake. Edino mogoče pri pooblaščencu se potem pri reklamacijah lažje kaj zmeniš, ni pa nujno.

Kot je bilo že rečeno - nakup rabljenega avta je velik (predvsem finančni) riziko. Če si pripravljen sprejet ta riziko, potem go for it, sicer pa po novga (govorimo o rabljenih avtih ranga 10k, 15k€ in dalje, pri nabavni ceni 2000€ je vsakemu normalnemu jasno, da bo treba nekaj vlagat za brezskrbno vožnjo).

Isotropic ::

a mislite, da bi se dalo sklepat o km na podlagi tega, kolikokrat je bila opravljena regeneracija DPF? če se na vsakih 100km (ne vem na pamet, vem, da mal variira) in jih je narejenih 360, potem ni nujno, da jih ma avto recimo samo 150k, če tko piše na števcu.

LeQuack ::

Že to da je dizel pomeni, da je najbrž previt.
Quack !

Excalibrus ::

Kaj pa pravte na rabljen karavan v vrednosti cca 5-7k, letnik od 08 naprej?
Gledam predvsem C5, Octavia, Mazda6. Kak nasvet? :)

bambam20 ::

za 5k€ pač noben karavan ne bo dober. Močno dvomim , da tudi za 7k€. To so po večini zgonjena jajca.

MOj glas bi šel Octaviji ali pa Mazdi .. Zagovoto pa ne C5.

Wrop ::

5-7k bo premalo. Imaš v malih oglasih enega. Link. Je 2x dražji, kot iščeš, pa še menjan je bil dvomasni vztrajnik in EGR ventil, da ga tebi ne bo treba.
Ima tudi že programsko nadgranjo kjer je popravljen programski hrošč, ki je nehote ugotavljal, da je na testu. Pa še gumbe ima iz žlahtne plastike, tako, da so na otip in po videzu precej nad ostalo konkurenco.

Se pa strinjam, da za tak denar verjetno dobiš precej zgonjene avte, razen, če so nemci, ti so skoraj neuničljivi.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karavan do 13.000€ - kaj predlagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8110948 (7867) Utk
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32685949 (51493) lucky13
»

Nakup Ford Focus 2013 karavan (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5210780 (9343) Flambeone
»

Spet en nategun al kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5920491 (17417) Heavy
»

Predlogi za avto

Oddelek: Na cesti
484573 (3164) mailer

Več podobnih tem