» »

Kako kopirati na disketro v Linuxu

Kako kopirati na disketro v Linuxu

Senzacionale ::

zanima me se to ce mogoce kdo ve, kako kopirati na disketo v Linuxu. Ce dam Copy to in kliknem na disketo lai napise da ni mogoceali pa rece izberete lahko le lokalne datoteke. Ce pa kliknem na dikstenik se mi pokaze vsebina dikstenika, toda ko vstavim drugo disketo se mi pokaze vsebina prejsnje diskete. Vcasih pa se zgodi da se ne pokaze nic, kaj je to in ce mi lahko kdo pomaga?

Pa se to, zakaj v X-term mcopy ne prime.

Hvala

ank ::

Če hočeš karkoli kopirat na disketo mora disketa prvo imeti datotečni sistem in mora biti mountana.Ti pa moraš imeti dovoljenje da lahko pišeš na njo.

Brane2 ::

Skopiraj vse z diskete v neko začasno mapo. Nato unmountaj disketo in daj v disketnik prazno disketo.

To spet mountaj in skopiraj vse z začasne mape na disketo...

dr.J ::

> Ce pa kliknem na dikstenik se mi pokaze vsebina
> dikstenika, toda ko vstavim drugo disketo se mi pokaze
> vsebina prejsnje diskete.

Normalno.

Predno vzameš disketo ven, jo umountaj (=odklopi). Sicer brskalnik po disketi ne ve, da si jo ti vmes nepravilno zamenjal s kukavičjo disketo.

Kako skopiraš celo disketo?
1.)
dd if=/dev/fd0 of=/home/senzacionale/disk1.img bs=1440

2.) zamenjaš disketo

3.)
dd if=/home/senzacionale/disk1.img of=/dev/fd0 bs=1440

No, mogoče je kaka opcija "kopiraj disk" kje v kakem floppy meniju.

BTW, a disktete se še uporabljajo?

Senzacionale ::

ok, hvala, am kako unmountam in mountam. Sam kako mislite kopiraj, ko pa mi noce kopirat na disketo, napise ali samo lokalne datoteke ali pa sploh ne morem dostopad do disketnika preko copy. Copy to in izberem na flopy pa rece ali ni mogoce, ker je se zasedena ali pa ce si ji kaj zavrti pa rece da lahko izberem lokalne datoteke. ce pa dam izrezi in prilepi pa prekopira sam ko naslednic dam disketo notr pa se na njej ne vidi nic, sam ce das pa se enkrat prilepi pa kaze kot da je ze vse gor. A obstaja tako kot pri windowsih kopiraj in na disketi prilepi ali samo copy to. Zakaj pa ne morem na disk od windowsov kopirat (ntfs particija), pravi da ni mozno.

Hvala

werdandi ::

Simpl k pasulj:

v konzoli piš: "mount"
v eni vrstici bo pisalo nekaj v zvezi z /dev/fd0 ali pa /dev/floppy.
Pogledaš kam je mountan (/mnt/floppy običajno) in ali je tip supermount ali ne...
Če je, pol ti floppy sam mounta, če pa ni, pa piš:

"mount /dev/fd0 /mnt/floppy"

Če noče:
"mount /dev/floppy -t vfat /mnt/floppy" - ta ti mounta M$-DOS formatirao flopeto.
Ko maš not, piš po njej, lahko primeš/neseš v X-ih ali pa pišeš "cp nekaj /mnt/floppy" v konzoli.

kako odmountaš: "umount /mnt/floppy" - ampak morš imet pravice :)
Pa " ne pisat ;)
LP werdandi

bombacina ::

Hvala!

lej, ko je d disketa umnount lahko dam copy to/disketna enota in prime, jo bere, sam pol ko pa hočem kaj gorr kopirat reče IZBERETE LAHKO LE LOKALNE DATOTEKE. Direktory pa lahko tudi iz tu ustvarim. Kaj pomeni lokalne datoteke.

Ko pa je disketa mount pa ne morem copy to, rece disketa zasedena, pa saj to kapiram sam zgorn ne.

Iz diska NTFS pa dol lahko kopiram, gor pa tudi ne, rece nisem mogel pisati v Windows/c/efdhhsdf. Rabim pa disketnik, ker na faksi nimajo CD-ROMA-

Če noče:
"mount /dev/floppy -t vfat /mnt/floppy" - ta ti mounta M$-DOS formatirao flopeto.

a to bo pol staln unmount, al ne.

Hvala

werdandi ::

Ne, lahko mountaš, po uporabi unmountaš in bo še vseeno ostal supermount.

Sicer pa dd dela, če flopeta ni mountana...

bombacina ::

hvala, sam ka lahko odgovoris se na ostalo, kaj je to samo lokalne datoteke in kako kopiram s copy to/disketna enota i v zvezi z hdd (ce prav zastopim, ce bo disketa unmount se bo dalo na disk pisat, drugace pa ne)

Hvala

ank ::

Očitno ti lahko na disketo piše samo root. Da bi lahko pisal na disketo tudi navadni uporabnik spremeni vrstico v /etc/fstab


/dev/fd0 /mnt/floppy auto noauto,user 0 0

username ::

khm, če boste oprostili moji morda rahlo offtopic pripombi..:

kakšen sistem pa je ta linux, če so z navadnim kopiranjem datotek take kolobocije... evo, bom kar ostal pri windowsih, hvala lepa.8-)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

ank ::

Ti kr ostani

bombacina ::

Hvala!

Ka disk moram tud mountat, sej na reiserFS ne bi pisal ampak iz njih prekom Win samo kopiral.. To se pravi da sedaj ce to zrihtam da bo pisal na disketo z copy to. A sedaj imam enake pravice kot root, ali samo pravice za kopiranje.

ank ::

Zdaj imaš pravico mountat disketo in pisat na njo (drugače pa nimaš enakih pravic kot root).
Seveda pa mora tudi win disk biti mounatan (samo na njega jaz ne bi pisal, če je ntfs maraš dodati umask=0222 samo nisem prepričan ker trenutno do nobenega ne dostopam sicer pa se je o tem na forumu že pisalo oz si preberi tukaj)

Gapi ::

Zakaj mu noben ne pove da ostaja tud mcopy mdel mdir in to dela na ne mountani disketi. Aja to najdes med mtool.
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ Linux ] write in save na floppy?

Oddelek: Operacijski sistemi
171257 (1056) #000000
»

Gnome 2.10

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
343905 (3343) borchi
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
524848 (4268) HerrBaron
»

Linux javlja "Floppy busy"

Oddelek: Operacijski sistemi
71031 (984) moj_nick
»

Inštalacija Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
181149 (978) BigWhale

Več podobnih tem