» »

Inštalacija Linuxa

Inštalacija Linuxa

TICKO ::

Torej imam problem!:(
Imam Linux Rad Hat 8.0 na 5-ih cd-jih in zdj ne znam naprej!:'(
Torej kaj moram storiti?
Hvala za odgovore!!
www.tickobox.com
www.scooter-on.net

jest10 ::

Začni s cdjem št. 1 in tako naprej:D

Na prvem cdju je 100% gor pomoč.

TICKO ::

jah ce bi blo res tk enostavno!
Vsi cd-ji so samo 1 datoteka naprimer prvi je psyche-i386-disc1.iso itd.
Zdj me pa zanima a morm bootat iz dosa al kaj?
Ne mislim prj formatirat dokler ne bom vedel kako in kaj!:|
www.tickobox.com
www.scooter-on.net

mile ::

mile ::

hehe, tole mi smrdi po "napačno" zapečenem cd-ju

TICKO ::

HEHE!
To je pa zelo zelo mogoce saj sem dobil linux na kazi in mogoce zato?!?! Kje naj dobim pravega?8-O
www.tickobox.com
www.scooter-on.net

Ziga Dolhar ::

Na kazzi.

V bistvu že imaš pravega. Le zapečt ga ne znaš. Vpiši "how to burn iso" v googla.
https://dolhar.si/

TICKO ::

Mam to sreco da ga se nism zapekal in ga imam na disku morem u štacuno po cdje!!!:))

mile ::

:P

Drugače tukaj http://www.linuxiso.org/
Vendar s tvojo verzijo ni nič narobe, narobe si jo zapekel

Poženi Nerota --> klikni Datoteka/File --> Zapeči sliko/Burn image file --> potem pa izberi fajl

root987 ::

RH8 je zelo preprosto namestit, poglej cd z pomočjo(ali pa je tisto cd št.6, ne spomnem se več). Tam gor je VSE kar rabiš vedet razloženo. Če pa nimaš help fila, pol pa pojdi na red hatovo spletno stran pa si ga tam dovpotegni, oz. si lahko prebereš na strani direktno.

Pa raje ne formatiraj če si popoln začetnik, ker lahko gre kaj narobe. Poleg RH8 je tudi program s katerim lahko razdeliš disk brez izgube podatkov(a vseeno prej raje defragmantiri disk).

P.S. Z red hatove strani lahko tut celotn sistem dov potegneš(tut izvirno kodo in help cd).

Ostali: ker linuxa že nekaj časa ne uporabljam(beri: ne podpira mojega isdn modema), me popravite ako sem se kje zmotil.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

demokedes ::

Ojla
Nisem hotel sam zarad enga vprašanja odpirat nove teme. Mam eno čist osnovno vprašanje glede linuxa. Poglejte. Recimo da na svojem računalniku pod winsi napišem en C-jevski program: Kodo porgrama v datoteki s končnico.c dam na disketo. S to disketo grem na računalnik kjer imam linux(mandrake). Problem tega linuxa je v tem, d aimam samo osnovne funckije, kar pomeni, da nimam nobenga explorerja v grafičnem načinu. Ker jest bi rad, da bi zdej ta fajl s končnico *c, oziroma teh fajlov je več, presnel na disk v direktorij /home al pa kej tazga, kjer bi potem to skompajlal z GCC-jem. Zdej bi vas pa prosil, če mi lahko na kratko opišite ta postopek.

Že vnparej se vam najlepše zahvaljujem.

lp

Rok

Gandalfar ::

instaliraj si mtools in naredi:


mcopy a:\program.c ~\program.c


oz. alternativni nacin

mount /dev/fd0 /floppy
cp /floppy/program.c ~/program.c
umount /floppy

dr.J ::

root987:
kateri ISDN modem imaš?

demokedes ::

Ja sej zdej sm se se neki druzga spomnu, ao bstaja kaksna moznost, da bi jest kr iz disekte probu skompajat, in da mi da pol output fajlk kr na disketo

mile ::

Mountaš , prekompajlaš v tistem direktoriju,kjer je mountana disketa in odmountaš

root987 ::

Siemens I-Surf USB 2.0(vsaj tako piše). Moj problem bo sicer rešen v roku enega meseca, ker dobim adsl, vendaš še vedno mislim da bi morali dodati tudi gonilnike za Telekomove isdn modeme, od katerih nobeden ne podpira Linuxa. So sicer neki paketi, vendar da to povprečen uporabnik(beri: delo z datotekami, pisanje besedil, etc.) naredi, bi bilo že kar malo preveč optimistično pričakovati.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

dr.J ::

Če ima tisto isdn modemsko čudo serijski port, priklopi nanj.

No, jaz nimam isdn-ja zato, ker nimajo podpore za linux. So pač na izgubi.

root987 ::

Nimam pretvornika, lahko samo na USB priklopim. Sicer pa hej, 29 dni bomo pa že zdržali a ne? ;)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BigWhale ::

> Ja sej zdej sm se se neki druzga spomnu, ao bstaja kaksna moznost, da bi jest kr iz
> disekte probu skompajat, in da mi da pol output fajlk kr na disketo

Disketa je najbolj nezanesljiv in pocasen medij, kar jih danes obstaja (se luknjane kartice lahko hitreje preberes, ce se potrudis... ;>) Da bi pa na njej se prevajal, je pa ze murder... Ce imas namescene mtools...

$ mcopy a:\* .
$ compile
$ mcopy * a:

nekaj takega...

--
BigW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux po instaliranju ne morem formatirat

Oddelek: Operacijski sistemi
342455 (2056) CCfly
»

[ Linux ] write in save na floppy?

Oddelek: Operacijski sistemi
171260 (1059) #000000
»

Kako do surfanja na starih masinah (on-live CD)?

Oddelek: Operacijski sistemi
191566 (1217) urkoland
»

Kako kopirati na disketro v Linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
141444 (1308) Gapi
»

Dobil sem linux, kaj pa zdaj ?

Oddelek: Operacijski sistemi
191415 (1034) jlpktnst

Več podobnih tem