» »

"Zaščita pred 5G" v resnici radioaktivna

1
2
»

Spiko ::

članek iz neta pravi da nimajo samo Kitajci take robe...
"The U.S. Government Accountability Office estimates there are some 500,000 unaccounted for radioactively contaminated metal objects in the U.S., and the NRC estimates that figure is around is 20 million pounds of contaminated waste.

"In 2006 in Texas, for example, a recycling facility inadvertently created 500,000 pounds of radioactive steel byproducts after melting metal contaminated with Cesium-137, according to U.S. Nuclear Regulatory Commission records. In Florida in 2001, another recycler unintentionally did the same, and wound up with 1.4 million pounds of radioactive material."
https://consortiumnews.com/2013/02/04/r...
Take that, dirty Linux hippies! Take that, Thieving Macintosh Republicans! XD

poweroff ::

Ja, saj se verjetno tudi pri nas v kakšni železarni zgodi podobno... Tako da imeti Geigerja doma ni tako slaba ideja.
sudo poweroff

poweroff ::

Update situacije...

Enega teh obeskov sem naročil na kitajski trgovini Aliexpress in izkazalo se je, da je v resnici radioaktiven. To je pokazal že moj doma izdelan Geigerjev števec, danes pa sva to s kolegom potrdila s pomočjo gama spektroskopije. Zadeva sicer ni močno radioaktivna, ampak vseeno ni za nosit okrog vratu. Analiza kaže, da obesek vsebuje radioaktivni torij, kateri izotop točno, bo pa potrebno še ugotoviti.

Kitajska trgovina, ki je zadevo prodajala je seveda že izginila s spleta, se je pa zato pojavilo kup drugih, ki prodajajo natanko enake izdelke.

Noro.
sudo poweroff

aken ::

Ja, saj to je zeitgeist, da razni kreteni kupujejo izdelke, ki jih ne razumejo, v imenu vsesplosne idiokracije. To se pozna od Tesle do aplikacij (ki so nosql/ai/...).

Pac kreteni so nasli novo vero.

TESKAn ::

Nov način, kako se rešit radioaktivnih odpadkov. Zapakiraš v zapestnice in prodajaš kot zaščito pred sevanjem. Je pa res, da bi te od tega pobralo hitreje kot od '5G' sevanja, tako da v bistvu res ščiti...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

b3D_950 ::

It all part of cosmic unconsciousness.:))
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

poweroff ::

Update situacije. Danes sem meril zadevo z več drugimi mašinami in dobil zanimive rezultate. Alfa spektrometer mi je pokazal špice na Torij-232 (najverjetneje), kar je isto kot včeraj.

Merilec alfa sevanja pa je pokazal, da zadeva ni radioaktivna. Prav tako še en drug Geger. Mašina, ki meri radioaktivno kontaminacijo je pa nekajkrat pokazala, da zadeva ni radioaktivna (je bila pa meritev na meji), enkrat pa je pokazala, da zadeva je kontaminirana.

Včeraj je drug Geiger sicer piskal.

Bom še malo raziskal, ampak imam občutek, da so Kitajci notri zamešali neke blago radioaktivne odpadke. :))
sudo poweroff

driver_x ::

Medtem, ko se mi ubaddamo s tem, kam dati odpadke iz Krškega, nam kitajci svoje prodajajo. Genialno!

anketar ::

0 waste economy

predi ::

Gagatronix ::

Jugoslovanski vojaski radioloski detektorji (po domace geigerjevi stevci) DR-M3 imajo po defaultu prilozen kalibracijski vir, ki pod slovensko zakonodajo spada pod nadzorovane radioloske vire. Stroncij-90, nasty stuff.

TheBlueOne ::

poweroff je izjavil:


Bom še malo raziskal, ampak imam občutek, da so Kitajci notri zamešali neke blago radioaktivne odpadke. :))


Ti pa vlagas nekaj casa. :) Ce imas na voljo morda naprosi kaksne take: https://aparatura.si/sales-program/x-ra... .

To bi morali narediti "za hobi". :)

driver_x ::

Tukaj ste se osredotočili na zapestnice proti 5G, vprašanje pa je, koliko ostalih zadev je radioaktivnih. Matthai, si meril še kaj?

Gagatronix ::

Kitajci pogruntali kam vse svoje smeti spravit, ker Evropejci tako radi kupujejo pri njih.

WizzardOfOZ ::

nekaj let nazaj so opozarjal mizarje, da naj ne kurijo kitajskih ivernih plošč, ker so kitajci v lepilo zmešali enormne količine klora in se je le ta sproščal med kurjenjem teh zadev.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

poweroff ::

predi je izjavil:

https://www.vecer.com/slovenija/kupil-j... ;)

Huh, kje so pa novinarji tole izbrskali... :)) No ja, saj je bilo javno objavljeno, očitno imam preveč sledilcev.

driver_x je izjavil:

Tukaj ste se osredotočili na zapestnice proti 5G, vprašanje pa je, koliko ostalih zadev je radioaktivnih. Matthai, si meril še kaj?

Po stanovanju sem seveda vse premeril (bolj za hec), ampak moj doma izdelani Geiger je trenutno v bolj slabem stanju. Smo se pa s kolegi lotili izdelave malo bolj napredne naprave. Touch screen, WiFi in BT support, itd... Bomo videli kdaj bo prvi prototip nared za preizkušanje... 8-)

Sem pa gledal DIY gama spektrometer. Luštna zadeva, samo malce preveč za moj proračun (nekje okrog 800 EUR bi prišlo).
sudo poweroff

driver_x ::

Koliko pride pa kakšen bolj osnoven (a točen) Geiger?

poweroff ::

Po moje okrog 300 do 400 EUR. Geiger je v osnovi precej preprosta naprava. Samo counter.

So pa seveda različni, za merjenje alfa, beta, gama...
sudo poweroff

Gagatronix ::

driver_x je izjavil:

Koliko pride pa kakšen bolj osnoven (a točen) Geiger?


Cisto odvisno od tega kateri del spektra hoces merit.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Zaščita pred 5G" v resnici radioaktivna (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6811246 (4821) Gagatronix
»

Sevanje mobitelov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8211768 (10802) jype
»

Objavljeni prvi posnetki notranjosti reaktorskih stavb v Fukušimi

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
477958 (4291) D3m
»

Britanske šole odstranjujejo WiFi omrežja

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
466959 (5193) kekz
»

Sevanje gsm oddajnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7515372 (13898) Luka Percic

Več podobnih tem