» »

Računalniku ob zagonu pojenja moč

Računalniku ob zagonu pojenja moč

V-i-p ::

Niti ne vem, kako bi drugače naslovil ta problem, ki pa to niti ni, bolj se gre za to, da sem firbčen, kaj mu je :).
Skratka, mašina je stara cca. 15 let. Uporabljala se je kot drugi računalnik samo za office in kakšno printanje, zdaj že to ne več kar nekaj časa. Imam pa gor arhiv enih kup slik, tako, da disk vzamem ven pa je. Zanima pa me, kaj mu je sedaj? V kolikor je ugasnjen par dni, pride bp v winse, po nekaj sekundah se ugasne. Prižgem takoj nazaj, pride do začetnega zaslona, izklop. V tretje zdrži še manj, se ugasne po dveh sekundah, v četrto pa ventilator samo še rahlo zavrti, se pa niti prižge ne več. Plata, kondenzatorji, napajalc, kaj tretjega? Thx.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!
  • spremenil: V-i-p ()

hojnikb ::

napajalnik ali kondici na plati.
#brezpodpisa

prowb ::

V-i-p je izjavil:

V kolikor je ugasnjen par dni, pride bp v winse, po nekaj sekundah se ugasne. Prižgem takoj nazaj, pride do začetnega zaslona, izklop. V tretje zdrži še manj, se ugasne po dveh sekundah, v četrto pa ventilator samo še rahlo zavrti, se pa niti prižge ne več. Plata, kondenzatorji, napajalc, kaj tretjega? Thx.


Lool... Vcerej sm za sosedovega mulca zelel usposobit moj stari racunalnik (c2q, 2gb ram...).

In imam identicne simptome :D

solatko ::

V-i-p - Procesor se pregreje, razdri, očisti prahu in zamenjaj termalno pasto, preglej, če ti ventilator na hladilniku procesorja dela in poročaj, lehko daš pa še podatke o sami mašini.
Delo krepa človeka

Gagatronix ::

Najprej poskusi z drugim napajalnikom. Ce so simptomi isti, gre verjetno za fuc kondije na maticni plosci. Nasplosno pa se ti za 15 let staro kisto ne splaca matrat, vzami ven disk, ostalo pa zadegaj med elektronske odpadke.

ToniT ::

solatko je izjavil:

V-i-p - Procesor se pregreje, razdri, očisti prahu in zamenjaj termalno pasto, preglej, če ti ventilator na hladilniku procesorja dela in poročaj, lehko daš pa še podatke o sami mašini.

+1

Gagatronix ::

S 15 let staro gajbo se nima smisla pretirano matrat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MihaK3 ()

Daniel ::

Tudi jaz sem zrihtal en star C2D E6300 računalnik za internet, zoom in office. K sreči dela BP, je pa pač malce počasnejši pri zagonu za današnje standarde.

Gagatronix ::

Saj, nekateri se radi matrate, zraven pa se mecete denar stran zaradi energetsko potratnih komponent oziroma slabega ratia med porabo in performansami.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MihaK3 ()

janezvalva ::

dobra utež za papir?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MihaK3 ()

Gagatronix ::

Dober nabiralnik prahu, kvecjemu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MihaK3 ()

Daniel ::

Hja, glede na to, da je že pri hiši (dobil, ker so ga nekje dali za odpad) toliko več energije ob občasni uporabi ne bo porabil (sicer pa je v planu sončna elektrarna...). V končni fazi imamo spodaj v dnevni ravno tako en C2D E6400, ki sem ga kupil kot nov računalnik menda nekje okrog leta 2006 in trenutno ravno tako služi za Zoom in pisarniški paket za šolo in občasno brskanje po internetu. Na vem zakaj bi popolnoma delujočo stvar zavrgel dokler dela solidno za te potrebe.

Gagatronix ::

> dobil, ker so ga nekje dali za odpad

Ker smeti spadajo na odpad. Ampak prav, uzivaj v ukvarjanju s smetmi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MihaK3 ()

Daniel ::

Za odpad je šel, ker se več ni zagnal v Windows. Dal notri SSD, namestil Windows in zadeva dela BP.

Če tebi hodi viška in mečeš delujoče stvari stran kar daj. Moderno potrošništvo pač, po uporabi odvrzi. En generator smeti zraven se nikjer ne pozna kajne...

Gagatronix ::

Zakaj bi za isti denar za elektriko gonil 15 let staro gajbo in pizdakal nad performansami ? Ce rabis samo zoom in browser je za to dovolj tudi RPi 4.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MihaK3 ()

Daniel ::

In kje točno si zasledil, da pizdakam nad peformansi? Vem kaj zmore RPI4, ga imam v mreži...

GrimReaper2 ::

solatko je izjavil:

V-i-p - Procesor se pregreje, razdri, očisti prahu in zamenjaj termalno pasto, preglej, če ti ventilator na hladilniku procesorja dela in poročaj, lehko daš pa še podatke o sami mašini.

Jaz pa mislim da mora biti CPU kar precej požrešen, da je njegovo delovanje odvisno od starosti termalne paste in delovanja ventilatorja.
Nek C2D ali i5 z max 95W TDP mora priti v Win in zdržati v idle tudi na stock kulerju brez ventilatorja. Temperatura, kaj pa vem, čez 70°C skoraj ne bi smel priti, sploh če nima nastavljene (visoke) fiksne frekvence in voltaže.
Tako da to da se pregreje je že prej kot na stock hladilniku, kaj šele dual tower, veliko prej mogoče z vodnim AIO. Gre enkrat pumpa in nimaš več ničesar razen majhnega bloka, da ti hladi CPU.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

GrimReaper2 - Celeron brez hladilnika se v 3-secundah segreje na toliko stopinj, da ugasne zaradi vgrajene varovalke, Athlone in Semprone smo uporabljali za prižiganje cigaret, ker je v parih sekundah zažarel in seveda potem takoj crknil. Ko se termalna pasta z leti spremeni v prah, ne prevaja več toplote in je enako, kot, da hladilnika sploh ni gor. Izklopi ventilator in zaženi računalnik, če bo prišel v sistem poženi CPUID in opazuj kaj se zaradi pregrevanja dogaja z množilnikom in se čudi.
Delo krepa človeka

tony1 ::

Tudi sam imam v spominu, kako sem že pred mnogimi leti v nekaj sekundah skuril 700 megaherčnega Athlona, ker sem prešravfal plato v drugo ohišje in zalaufal komp brez vštekanega/našravfanega (na CPU kartico) ventilatorja... Stock hladilnik je bil na CPUju, ventilator pa ni delal in je šel CPU k vragu...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje GPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
191478 (1020) ExSpirit
»

2 enaka prenosnika 2 različne WEI ocene

Oddelek: Strojna oprema
271419 (873) testni123
»

CPU temperature

Oddelek: Pomoč in nasveti
323543 (2116) solatko
»

Vklop računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
8713 (613) FanBoy
»

Ugasanje racunalnika v igrah!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
381879 (1607) markxxx

Več podobnih tem