» »

Tehnične težave eVinjet

Tehnične težave eVinjet

1 2
3
»

Utk ::

A nimajo za tunele spet posebne vinjete? Vsaj še tisto bi treba zraven prištet.

jotunn2 ::

Ne nimajo vinjete za tunele. Imas pa lahko letno karto za vsak tunel posebej. In za en izbran tunel, dobis letno karto za nekaj % popusta ce imas letno vinjeto (za Tauern je namesto 115eur 75eur). Ce se vozis na vec relacijah kot se jaz (pri meni je vecina tunelov vseeno zgolj Tauern) za vse ostale karte placas polno ceno, tako da ti hitro vse skupaj znese se par 100eur vec (A9 - 109.50eur, A10 - 115eur, A13 - 109.50eur, S16 - 109.50eur).

Utk ::

Aha, vsak tunel posebej, sem mislil, da imajo še neko letno vinjeto za vse tunele. Ja, to je pol lahko zelo hitro zelo drago. Da je cenejše od slovenske vinjete, pa itak ni res.

feryz ::

To je zato, ker so Avstrijci brezjajčni. Še Hrvatje so pošolali svoje lakomneže za mostnino.
Tudi pri nas bi morali isto zahtevati za Karavanke. Če ga gradi DARS, ni potrebe po doplačevanju. To delamo samo zaradi Avstrijcev.

c3p0 ::

Utk je izjavil:

Jaz se vozim morda 1x tedensko po AC in mi je to drago.

Haha, nekdo je pozabil koliko so stale včasih cestnine, ali pa ne zna računat.


Mine tudi mesec, dva, ko me AC ne vidi, kaj pa zdaj? Tudi relacije znajo biti relativno kratke (20-30km).

Dalo se je fino zmanjšat cestnino, če si šel dol na pravem izvozu in nato nazaj gor. Če smo že pri tem.

feryz ::

Če nisi bil s primorsko notranjskega konca. Ker smo bili edini v zapretem sistemu, 30 let.
Ostali so jokcali kako je drago in se švercali gor in dol, ja.

Thomxy ::

Ne vem koliko se je o tem že pisalo, ampak zdaj ko vinjet ni treba več tiskat in lepit, zakaj se ne dovoli pri nakupu določiti točno od kdaj do kdaj rabiš vinjeto, za sorazmerno kupnino?
Pri nakupu vinjete bi izpolnil od-do... Pa naj bo to le dnevna vinjeta za 1 evro.

Kar mene malo skrbi pri elektronskem cestninjenju je moja pozabljivost. Imamo dva avta in na enemu ni vinjete. Ko sem prej podzavestno zapeljal na hitro cesto brez vinjete, sem jo takoj na naslednjem izhodu zapustil (in se oddahnil, ker ni bilo Darsovcev). Sedaj pa se bojim, da bo takoj kazen.

||_^_|| ::

Thomxy je izjavil:


Kar mene malo skrbi pri elektronskem cestninjenju je moja pozabljivost. Imamo dva avta in na enemu ni vinjete. Ko sem prej podzavestno zapeljal na hitro cesto brez vinjete, sem jo takoj na naslednjem izhodu zapustil (in se oddahnil, ker ni bilo Darsovcev). Sedaj pa se bojim, da bo takoj kazen.


Praktična rešitev: na armaturno nalepi listek, na katerem piše "NI VINJETE". :)

fikus_ ::

Thomxy je izjavil:

Kar mene malo skrbi pri elektronskem cestninjenju je moja pozabljivost. Imamo dva avta in na enemu ni vinjete. Ko sem prej podzavestno zapeljal na hitro cesto brez vinjete, sem jo takoj na naslednjem izhodu zapustil (in se oddahnil, ker ni bilo Darsovcev). Sedaj pa se bojim, da bo takoj kazen.


Ko boš enkrat dobil kazen, si boš bolje zapomnil. Jemlji ti kot treniranje spomina. Vaja dela mojstra, mojster dela vajo. :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Thomxy ::

Ja. Vem... Hvala za priporočila.
Ampak težava je ko prideš do krožnega, pa ti kolesar izsili prednost, pa gospa mal zaspi pri vključevanju, tip v BMWju da po gasu... malo se zamisliš... in zapustiš krožno na napačnem izhodu.

jotunn2 ::

Ta "tezava" je precej preprosto resena z minimalnim stroskom ;) Predvidevam da ko gres vsak petek v trgovino po gajbo pira ne delas taksnih strasnih preracunavanj, ali pac?

Groot ::

Thomxy je izjavil:

Ja. Vem... Hvala za priporočila.
Ampak težava je ko prideš do krožnega, pa ti kolesar izsili prednost, pa gospa mal zaspi pri vključevanju, tip v BMWju da po gasu... malo se zamisliš... in zapustiš krožno na napačnem izhodu.


Če tako hitro začneš vozit vsepovprek, potem je pa morda bolje da sploh ne voziš po cesti. Pa še problema z vinjetami se boš rešil.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektronsko cestninjenje - od 1. jan 2022 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
636255 (4346) Lonsarg
»

Vinjeta 2020 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
656515 (4702) radmannsdorf
»

Vozilo (razbitino) prodal v Bolgarijo - Dars ne izda nadomestne vinjete. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
749479 (7453) smacker
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22348979 (32576) Mare2

Več podobnih tem