» »

Windows 2003 & Sun Java (nekaj vprašanj)

Windows 2003 & Sun Java (nekaj vprašanj)

undefined ::

1.) V Windowsih 2003 so po defaultu nastavljene mape na Details (Podrobnosti) pogled (Views). Rad bi nastavil (za VSE mape, ne samo posamično), da se mi prikažejo z Ikonskim pogledom (Icons). Kako bi se dalo to uredit?

2.) Vsakič, ko kliknem na filmsko datoteko večje velikosti (DivX, XviD), Windows Explorer za nekaj časa požre 100% procesorskih sredstev, ko nalaga podatke filma za "predogled" (na levi strani). Kako to onemogočit?

3.) V aplikacijah pod Microsoft VM se normalno izpišejo vsi ASCII znaki, medtem ko se v Sunovi Javi ponekod pojavijo le kvadratki. Kako to odpravit?

kopernik ::

3.) Microsoft JVM in Sun JVM sta dve različni stvari. Sam sicer nikoli nisem programiral v Microsoftovem VM, ampak na splošno v Javi velja, da pri kakršnemkolu delu z znaki (stringi), JVM dela z UTF-8. Problem nastane pri branju datotek, komuniciranju z drugimi programi, itd... Tam Java vedno vzame default encoding od operacijskega sistema. (Ravno zato so problemi pri nekaterih javanskih programih, ki jih je programer pisal npr. v Windowsih in so mu šumniki delali ok, ko je pa stvar namestil na Unix, so bile s šumniki velike težave)

Torej, da ne bom dolgovezil. Zelo možno je, da Microsoftov JVM drugače ravna s charseti (npr. ne uporablja UTF-8 za interno prezentacijo znakov). Kar me niti ne bi začudilo, saj Microsoft velikokrat hoče uvajat neke svoje, nestandardne rešitve.

kopernik ::

Da ne bom "krivil" le Microsofta. Morda je kak bug tudi v Sunovi Javi.

vasquez ::

2.)
1. Open up regedit
2. Goto HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.avi\shellex\PropertyHandler
3. Delete the "Default" value which should be "{87D62D94-71B3-4b9a-9489-5FE6850DC73E}"

undefined ::

4.) Kako ponovno povrnit, da Search, z vnosom v drugo polje, ponovno išče izraze v datoteki/ah, ne v imenih datotek? To se mi je pojavilo v Win2k3, stvar dela v WinXP in prejšnjih verzijah normalno.

undefined ::

Noben ne pozna rešitev za 1., 3. in 4. točko? :)

G2 ::

1.) gre na c:\ -> view -> nastaviš pogled
pol pa greš na tools ->folder options in klikneš na apply to all folders

in maš v vsakem poddirektoriju izbrani pogled

2.) mi ni čisto jasno kaj hočeš kajti meni dela normalno, če vpišem ime v polje za iskanje v fajlu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G2 ()

kopernik ::

Točka 3 je skoraj zagotovo slabo napisana aplikacija. A si poskusil v več verzijah Sunovega JVM in v različnih sistemih (Win xxx, Linux, ...)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

alesrosina ::

2.) tools > folder options > use windows classic view

4.) ni mi cist jasn, kaj bi rad ......

ostalo so pa ze povedal

undefined ::

> Točka 3 je skoraj zagotovo slabo napisana aplikacija. A si poskusil v več verzijah Sunovega JVM in v različnih sistemih (Win xxx, Linux, ...)?

Primer: http://www.scholarstuff.com/chat/chat.htm

Klik na Chat in opazuj nenavadna imena s šumniki ali nestandardnimi ASCII znaki. V Sun Javi se pojavijo kvadratki. Plus tega bi rad imel isti font kot je pri MS JVM, če bi blo možno. Sunov JVM ima v nadzorni plošči konfiguracijsko aplikacijo, v kateri ne morem naštimat ne fonta in ne dela niti proxy, iz česar pa sledi podvprašanje...

3.1.) Kako nastaviti, da Java aplikacije tečejo preko nastavljenega proxyja in se ne vežejo direktno?

4.) ni mi cist jasn, kaj bi rad ......

V Win2k nisem imel težav z iskanjem texta v vseh datotekah, .dll, .exe, etc. Sedaj v Win2k3 lahko to počnem le še v tekstovnih fajlih. Se to da kje popravit?

Matri[X] ::

Windows 2003 niso namenjeni vsakdanjemu delu :)

undefined ::

> Windows 2003 niso namenjeni vsakdanjemu delu :)

Zato ga pa tebi ni treba gor dat.

Od sedaj dalje pa le resni odgovori, prosim. :)

[SkA] ::

Mislim da je pri Sun Javi problem z encodingom, oziroma slabo napisani kodo, tako kot je že bilo rečeno. Pametnega na žalost nimam povedati prav dosti.. tudi sam sem bil nekaj časa prisiljen uporabljati eno verzijo JREja na eni delovni postaji in drugo verzijo na drugi, zaradi Ciscotovega vmesnika za inteligentne switche in antivirusne web konzole (oboje spisano v Javi, za drugačne verzije). Z zadnjo verzijo JREja in antivirusne/ciscotove konzole se je zadeva nekoliko umirila, tako da zaenkrat še nisem opazil nedelovanj in lahko končno uporabljam eno delovno postajo za vsakdanja opravila. Tako da, kot je bilo rečeno, poizkusi z različnimi verzijami oziroma ugotovi v kateri je bila zadeva napisana?

undefined ::

> Tako da, kot je bilo rečeno, poizkusi z različnimi verzijami oziroma ugotovi v kateri je bila zadeva napisana?

Imam dol potegnjeno zadnjo verzijo Sunove Jave in sicer J2RE, SE 1.4.2_01.

undefined ::

Bump it up. ;)

kopernik ::

>Primer: http://www.scholarstuff.com/chat/chat.h...

Meni šumniki delajo. Še izpis iz Java Console:

Java™ Plug-in: Version 1.4.1
Using JRE version 1.4.1 Java HotSpot™ Client VM
User home directory = C:\Documents and Settings\
Proxy Configuration: Browser Proxy Configuration

Kot lahko vidiš, imam Sunov jdk1.4.1.
Pojdi na sun jdk1.4.1 in PAZI, da izbereš tisto opcijo, kjer piše Windows (all languages, including English)

Operacijski sistem je WinXP. Bom pa proval še doma na Linuxu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

kopernik ::


Imam dol potegnjeno zadnjo verzijo Sunove Jave in sicer J2RE, SE 1.4.2_01.


provaj vzeti SDK in ne JRE, ker SDK vsebuje precej več stvari.

undefined ::

> Meni šumniki delajo. Še izpis iz Java Console:

Šumniki vem da delajo. Raje poglej ostale znake, pa glej listo imen pa če kje opaziš kvadratke.

>Imam dol potegnjeno zadnjo verzijo Sunove Jave in sicer J2RE, SE 1.4.2_01.

To ni SDK. To je Standard Edition (SE) J2RE, zadnja verzija. Rezultati pa so isti kot v prejšnji. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

JAVA SDK - namestitev

Oddelek: Programiranje
122419 (1517) cobrica
»

kako prevedem(skompajlam) javo v linuxu?

Oddelek: Programiranje
101430 (1311) hruske
»

Win XP Pro & JVM

Oddelek: Programska oprema
81315 (1244) pagat34
»

JAVA - kako začeti...?

Oddelek: Programiranje
253073 (2688) borut-t
»

Svetujte mi en spodoben editor za programiranje!

Oddelek: Programiranje
161716 (1356) mainman

Več podobnih tem