» »

Svetujte mi en spodoben editor za programiranje!

Svetujte mi en spodoben editor za programiranje!

Modri dirkač ::

Rabm takzga da mu lahko naštimaš različne barve za različne prog jezike. JAVA, C, C++,....
Aja pa za windowse. linuxi vem da majo že original tak editor.

Hvala!:) :)) 8-) :( :O :P
Everybody lies!
  • premaknil: gkovac ()

teac ::

DMouse ::

Men se bolj dopade TextPad... omogoča tudi prevajanje in poganjanje programa (morš konfigurirat seveda).

francinabalanci ::

UltraEdit ali TextPad 8-)

slawc ::

ConTEXT - Programmers editor
LP, Slawc

Gandalfar ::

win32 port emacs ;-)

Modri dirkač ::

Aja pa še eno vparašanje.
V Winsih bi rad prevajal c programe in seveda tud poganjal. A obstaja kakšna podobna rešitev kot na primer java (prevajanje in poganjanje v CommandPrompt) al obstaja kakšno razvojno okolje al kaj podobnega(vse v enem). Do zdej sem samo v linuxih delal to zdaj bi pa rad pač winsih. Problem je samo kje dobit prevajalnik.:\
Everybody lies!

Paramedic ::

Potem bom pa še jaz vprašal, če obstaja za javo (mam J2SE) kej bolj simpl za debuganje in pisanje kode, kot je blo to pri pascalu (napišeš kodo in daš F7 al kako je že blo, al pa pr Delphiju F9...), pa da se da enostavno zamike delat itd.? Do sedaj moram vedno v dos promptu pot pisat javac [ime] in java [ime].
End transmission.

asPeteR ::

Glede Jave:

Najboljse orodje za prisanje programov v Javi je definitivno JBulder 7.0 (izsel pred kratkim).
Potem je se vredu orodje za Javo tudi, visual studio .NET, z dodatkom J#.
Potem pa lahko dobil se kopico malih programov za delo z javo ... Recimo RealJ. Poskili na download.com ...

Paramedic ::

Na Download-u sm pogledu kaj majo za programiranje v Javi, ampak ne vem točno kaj je dobro. A je MS SDK for Java 4.0 v redu, pa free je? Mam pa Javo SDK 1.4.1 SE
JBuilder je pa verjetno plačljiv?
Se pravi iščem IDE?
End transmission.

asPeteR ::

Hja glede tega MS izdelka.
Tuki mas opis:
Note: The Microsoft SDK for Java 4.0 uses a new installation utility. After downloading the SDK, you can run this utility from your machine and select the components that you would like to install, including the SDK documentation.

The Microsoft SDK for Java 4.0 is the developer kit for the Microsoft Internet Explorer 5.01 environment. Tools, information, and samples are provided to help you develop Java programs and applets based on JDK 1.1 and the Microsoft Virtual Machine (Microsoft VM) optimized for the Microsoft Win32 API. The SDK for Java installer no longer automatically downloads the Microsoft VM. The latest version of the Microsoft VM (already included with Windows 2000) and classes must be downloaded separately.


Torej, ta je bolj namenjena M$ zadevam, ker vsebuje MS VM pa MS Win32 API pa se zastarel je ... Tko, da ti priporocam, da si dobi JBuilder 7.0 ... Seveda ni zastonj, toda ker ga bos uporabljal v izobrazevalne namene ni panike ...

asPeteR ::

No sem sel se sam mal iskat na download.com ...

Nasel sem en ustrezen programcic za Javo.
Java 2 Development Kit 1.4

Pa na tale pejc poglej, ce je se kej pametnega:
-link

Ej, a slucajno pises progi za izracun prastevil? :D

Paramedic ::

Tole sm našu: Borland JBuilder 6 Enterprise. A ta bo v redu delal. A če to posnamem, še rabim vseeno posneto Java 1.4.1 SE SDK?
Sicer pa, sej ne rabim kej tko nabildanga, pač mogoče sam tko, da bi tekst lažje pisu, pa z eno tipko dal prevajanje v class in izvajanje... Tut ne vem, če je dober en tak program met za začetek, ko itak vsi drugi uporabljajo notepad :\.

Dodatek, dodatek2:D: sm glih prebral, kar si predlagu, pa sm pogledu, pa vidu, da predlagaš le mal starejšo verzijo česar že mam - J2SE SDK 1.4.1 (ti si pa 1.4 reku) :D .
Program sm pa napisu (again: special thank to Spucek - mal drugačen koncept je reku: praštevila imata natanko dva delitelja, zato samo šteješ koliko jih ima st%x=0).
Hvala, zaenkrat, še bom poročal jutri.
End transmission.

Zgodovina sprememb…

asPeteR ::

Ja JBulder 6.0 je tud kul, itak. Se posebno za to kar ti zahtevas! :D
Glede java2SE 1.4.1 SDK: Ja, moral ga bos dol sneti! Zato, ker zraven JBuilderja dobis, eno starejso verzijo Jave. recimo z JBuilderjem 7.0 dobis 1.3.1 verzijo ...
Tako, da v JBulderju pod Tools | Configure JDKs nastavis, kater SKD bos hotu uporabt ...

Aja, Java 2 Development Kit 1.4 NI isto kot J2SE SDK 1.4.1!
Java 2 Development Kit 1.4 je recimo compiler, debugger
in editor + se kaj. J2SE SDK 1.4.1 je pa sam compiler pa se debugger ... No, ja ni velka razlika .
:\

Pa dej objav tale program gor za prastevila, da bodo se drugi ga lahk videl ... Svojga raj nam, ker sem ga napisal mal drugac ... Po Lukas in Lehmerjevem algoritmu ... 8-)
Al pa odpri posebno temo kjer bomo objavljali svoje umotvore ... :)

Paramedic ::

Program:
_____________________________________________
public class Prastevila
{
public static void main (String[] args)
{ //naloga pravi, da moraš dat konstante
final int spMeja=1; //vrednost sprem. je 1
final int zgMeja=80;
int vs=0,x,del,st=0;
System.out.print ("Praštevila: ");
for (x=spMeja; x <= zgMeja; x++) //ponavljaj od sp. do zg. meje
{
del=1; //začnemo z deliteljem 1
st=0; //število deliteljev je 1
while (del<=x) //dokler je delitelj manjši od števila
{
if ((x%del)==0) st+=1; //če je število deljivo, imamo en delitelj več
del++; //poskusimo z naslednjim deliteljem
}
if (st<=2) //če sta delitelja točno dva
{
System.out.print (x + " "); //izpišemo x
vs+=x; //vsoti prištejemo praštevilo
}
}
System.out.println ();
System.out.println ("Vsota praštevil: " + vs);
}
}
//Ali sta 1 in 2 tudi praštevili?
_____________________________________________
Ej, ampak res, js mislim, da je tist Java 2 DK isto kot to kar mam, sam mal starejše. To ma domnevam zato, ker me klik na Download redirecta na tole stran, tam kjer sm pa js svoj J2SE SDK potegnu je pa tle. V bistvu ista stran, sam .1 je zraven v naslovu.
End transmission.

asPeteR ::

Ja, stari mas prav! 0:)
Moja mistaka. Sori. Zdej sem sel se enkrat pogledat. Mah ne vem kam sem gledal, da sem videl opis, kao editor, run time environment, jada, jada ...
Tko, da da si kr dobot un JBuilder pa bos mel mer! 8-)

mainman ::

Uporabi Forte CE ali pa Eclipse. Oba sta free.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

JAVA SDK - namestitev

Oddelek: Programiranje
122416 (1514) cobrica
»

kako prevedem(skompajlam) javo v linuxu?

Oddelek: Programiranje
101427 (1308) hruske
»

Windows 2003 & Sun Java (nekaj vprašanj)

Oddelek: Operacijski sistemi
171209 (1014) undefined
»

JAVA in classpath !!!

Oddelek: Programiranje
61060 (973) T(he) Boss
»

JAVA - kako začeti...?

Oddelek: Programiranje
253067 (2682) borut-t

Več podobnih tem