» »

AA baterije (best p/p) ?

AA baterije (best p/p) ?

Temo vidijo: vsi
«
1
2

barakus ::

Pozdravljeni,

Obicajno sem kupoval AA baterije od IKEA, vendar so jih prenehali prodajati.

Ali kdo ve za kakšne podobne AA baterije z dobrim razmerjem med ceno in kvaliteto (življenjsko dobo)?

Hvala.

Groot ::

Kako so jih prenehali prodajat? Kolikor vidim so še vedno v prodaji.

Han ::

Če jih trošiš po tekočem traku, so Maxell povsem ok, sicer pa Panasonic.

https://www.shoppster.com/sl-SI/p/07170...

https://www.enaa.com/baterije/panasonic...

starfotr ::

Jaz jih kupujem v hofru/lidlu.

Če gre pa za kritično napravo ali tako napravo, ki rabi zanesljivost in da ne smejo steči, potem pa vzamem kako varto ali podobno.

Blinder ::

Jaz bi pogledal reviewe, npr.:
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

LADDA so še vedno naprodaj...
#brezpodpisa

barakus ::

Ja, LADDA so polnilne AA 1.2V baterije. Mene predvsem zanimajo alkalne 1.5V AA baterije (ne polnilne). Te je IKEA prodajala pod imenom ALKALISK, vendar sem nekje prebral, da jih umikajo iz prodaje. In dejansko jih res ne dobim več v IKEA trgovinah.

Assass1n ::

Zelo pohvalijo hofer tam sem jih največkrat kupil in so bile OK. Sedaj imam tudi iz mullerja in delajo.
Je težko ocenit realno katera je boljša v nekem normalnem okolju kot je stenska ura, senzor temperature/vlage in otroške igrače, če si to ne zapisuješ in beležiš pri paketu desetih baterij za 1.80€ :)
Mi pa nobena ni stekla oz. kako drugače crknila kot da se je izpraznila.

Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

floyd1 ::

Hoferjeve so čisto OK, sploh za svojo ceno. Zgoraj omenjene Panasonic (vsaj po občutku) vseeno držijo še nekaj dlje - je tudi tamali rekel, da je njegov avto šel noro dolgo.
Sicer pa - kjer se le da - uporabljamo polnilne.

hojnikb ::

#brezpodpisa

energetik ::

Kupujem Hoferjeve, za tako ceno glih ne kompliciram. Sicer pa kot že omenjeno, kjer je možno in smiselno uporabljamo NiMH polnilne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

MadMax ::

Hoferjeve so bile super dokler se niso pri proizvodnji pokvarili do te mere, da so med najbolj nevarnimi za kozlanje elektrolita....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

cronos1234 ::

barakus je izjavil:

Pozdravljeni,

Obicajno sem kupoval AA baterije od IKEA, vendar so jih prenehali prodajati.

Ali kdo ve za kakšne podobne AA baterije z dobrim razmerjem med ceno in kvaliteto (življenjsko dobo)?

Hvala.

Preklopil na polnilne Eneloop cca. 4 leta nazaj. Od takrat še nisem kupil novih baterij :)

Zgodovina sprememb…

kow ::

Ocitno jih nisi spraznil vsak dan.

hojnikb ::

glede na to da določene eneloopke zdrzijo tut po 2000 ciklov, ti lahk kamoz zdrzijo tut z dnevnim ciklanjem.
#brezpodpisa

kow ::

Poanta je, da mora vsak napisati kako oz. na kaksen nacin jih misli uporabljati, polniti itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dj_uro ::

eneloop so shitty... vsaj takšne so moje izkušnje...
kupil vsaj 40 le teh, da bom imel mir...
no, v daljincih jih pobira bolj kot ''hoferjeve''...
vw-klub.si

Zimonem ::

Nimh so za porabnike za ure , daljince .. pa to ni. Preveč samopraznenja. Sicer pa Hofer, Tedi , VARTA vse podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

cronos1234 ::

kow je izjavil:

Ocitno jih nisi spraznil vsak dan.

Če vsak dan sprazniš nekaj baterij (odvisno od naprave seveda) - potem moraš še posebej kupiti polnilne - ali pa začneš lahko kupovati baterije na palete direktno pri uvoznikih :)

kow ::

Nisem govoril o tem. Komentiral sem 4 leta delovanja. Ze polnenje ti vzame polovico dneva. Ce bi jih uporabljal dnevno, bi verjetno hotel chargeati z visjim polnilnim tokom, kar bi zmanjsalo tistih 2k ciklov. V teoriji bi sicer lahko polnil vsako noc, in naslednji dan spraznil baterijo itd. Samo ne predstavljam si taksnega realnega scenarija. Ko je omenil 4 leta, pac ni napisal kaj tocno dela z baterijami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Buggy ::

Eneloop pro s polnilcem za 29€ v akciji. Uporaba v Xbox One gamepadu, polnjenje/menjanje recimo enkrat na teden oz odvisno od igranja. Ansmann 2850mAh so crknila isti rezim po dveh letih...za te bom se videl. Dolgo so trajala tudi GP 2700mAh se s staro oranzno-belo-zeleno etiketo.
Govora je seveda o polnilnih 1.2V, navadnih 1.5V pa res ne kupujem (vec).

hojnikb ::

dj_uro je izjavil:

eneloop so shitty... vsaj takšne so moje izkušnje...
kupil vsaj 40 le teh, da bom imel mir...
no, v daljincih jih pobira bolj kot ''hoferjeve''...

take naprave so ponavad občutljive na napetost. Ker je nimih ze v startu 0,3V nizje, maš pac problem, da je takoj prazna za daljinc.
#brezpodpisa

sekvap ::

floyd1 ::

Ze polnenje ti vzame polovico dneva

Redko jih povsem izpraznim, ampak polnijo se precej hitreje, mogoče nekaj ur.

Pri meni zadnje čase eneloopke res ogromno časa preživijo odložene v predalu (napolnjene), ampak, ko jih rabim (za DSLR flash), pa so še vedno OK. Tudi tiste, ca 10 let stare. Nimam pa pojma, kolikokrat sem jih v teh letih polnil. Veliko. Sploh na začetku. So pa Ikea Ladda tudi super in predvsem cenejše.

Mimogrede - je kdo že opazil, da so polnilne AA baterije (sicer minimalno) večje od navadnih? Meni v Bosch križni laser navadne gredo precej na tesno, polnilnih pa ne spravim noter. Oz. potem ven. Velja za Ladda, Eneloop, Hofer-Lidl in GP.

v dveh testih zmagale hoferjeve.

Na mojih polnilcih žal hitro crkujejo. Z eneloop in ladda nobenih problemov.

rejven ::

LADDA so top p/p, sploh so dobre pri večjih tokih praznenja. Enelop/fujitsu če hočeš res top, vsaj pri meni ne odtehta razlika v ceni za tistih par % gaina.

kow ::

floyd1 je izjavil:


Redko jih povsem izpraznim, ampak polnijo se precej hitreje, mogoče nekaj ur.

Odvisno od chargerja. Samo ce polnis nekaj ur, bos videl manj ciklov, kot bi jih z obicajnim polnenjem (C/10). Kar itak ni problem, ker v resnici ne rabimo niti 100 ciklov ponavadi.

Sam imam "pocasni" polnilec in polnenje ni najbolj uporabniku prijazno. Itak pa redko potrebujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

floyd1 ::

Tudi moji polnilci so vsi "počasni" (in poceni). Lidl, Hofer in Conrad variante. Sicer polnijo (in nadzirajo) vsako baterijo posebej, ampak tu se "tehnika" zaključi. In kot sem že napisal, eneloopk to nič ne moti, držijo mi že celo večnost, vse. Hofer-Lidl variant pa je med tem crknilo že ohoho.

kow ::

Ce imas "pocasen" polnilec, jih ne polnis "nekaj" ur. Ampak bolj 10h.
So pa Eneloop dobre baterije. Se strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

floyd1 ::

Imam 3 polnilce (vsak polni 6 kom.), tako da že dolgo ne spremljam več časa polnjenja. Ampak po spominu - je to ponavadi šlo precej hitreje. Sem pa že star in dopuščam možnost, da sem že malo pozabil :)). Gre za prastare bele Eneloopke (2000mAh). Imam tudi AAA, a na tiste sem vmes malo pozabil (pustil popolnoma izpraznjene) in so v precej slabšem stanju (kapaciteta).

energetik ::

Moj Voltcraft mikroprocesorski polnilc nafila AA v dobri uri. So pa kar vroče na koncu.
Eneloop so zakon, pa vendar enkrat crknejo. Ta črne so mi držale nekje 8 let v fotkiču, zdj jim je pa Rn narasla in so za v smeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

kow ::

Torej, govorimo o Nimh 1.2V baterijah. Ce bos polnil z 1A, bo zelo vroce. Bolje, da ti vezje pravi cas vse odklopi. Ce kaj odpove, bo baterija "eksplodirala".

energetik ::

Ta moj fila z 2A. Ampak kot sem rekel je pametni, vsaki posebej meri napetost in temperaturo. 2300mAh nafila v dobri uri.

kow ::

Fair enough. Je pa to kar pocnes precej ekstremno. No, pa saj si energetik :))

energetik ::

Kako ekstremno, če gre pa za povsem običajen polnilnik NiMH, ki se ga kupi v vsaki elektro štacuni?

floyd1 ::

Moji so starejša verzija tega, conradov P-600 in še nek ultra star lidlov (podoben hoferjevemu).
Kvalitetnih baterij ti polnilci očitno ne uničijo.

kow ::

energetik je izjavil:

Kako ekstremno, če gre pa za povsem običajen polnilnik NiMH, ki se ga kupi v vsaki elektro štacuni?


Ponavadi sem videl polnilce, kjer gre do cirka 1A (torej polni 2-3h), 2A se nisem zasledil oz. verjetno res nisem bil pozoren dovolj - vidim, da so res na trgu. Tnx.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

barakus ::

Pa obstajajo polnilne baterije, ki dajo 1.5V in imajo low self disharge? Nekaj takega rabim za daljince pa za termostate po hisi...

kow ::

Verjetno obstaja, tipov je velik. Samo ima kaksno slabost (predrago, premajhna energijska gostota ipd.), ki preprecuje, da bi jih videl na polici pri blagajni v Hoferju.
Tako, da: 1.2V LSD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

energetik ::

barakus je izjavil:

Pa obstajajo polnilne baterije, ki dajo 1.5V in imajo low self disharge? Nekaj takega rabim za daljince pa za termostate po hisi...
NiZn polnilne so to, tako imam v vremenski postaji.
Moje mnenje - za daljnince, termostate in podobne zadeve se polnilne ne splačajo, tja daš dobre alkalne in pozabiš za par let.

hojnikb ::

#brezpodpisa

kow ::

energetik je izjavil:

barakus je izjavil:

Pa obstajajo polnilne baterije, ki dajo 1.5V in imajo low self disharge? Nekaj takega rabim za daljince pa za termostate po hisi...
NiZn polnilne so to, tako imam v vremenski postaji.
Moje mnenje - za daljnince, termostate in podobne zadeve se polnilne ne splačajo, tja daš dobre alkalne in pozabiš za par let.


Za daljince (kar je spraseval) niso primerne zaradi dischargea, ali pac?
Ker LSD nimh je boljsa resitev kot NiZn, ce ne potrebujes vecje napetosti. Ali imajo daljinci probleme zaradi nizje napetosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Neon87 ::

24x AA Varta baterij za 11,90EUR. Pomoje dober deal, sem naročil tudi sam in AAA za 9,90EUR
https://www.mimovrste.com/navadne-bater...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neon87 ()

Han ::

Slab deal, pa še kar pogosto se polula. Zgoraj imaš boljši deal.

matobeli ::

https://eu.nkon.nl/disposable-batteries...

Ne lulajo in imajo x2 kapaciteto ter praznilni tok, so pa nekaj dražje. Imajo pa nove, neobremenjene, napetost lahko tudi 1.8V, ki sicer hitro pade, ampak načeloma so pod 1.5V že zelo prazne.

Neon87 ::

matobeli je izjavil:

https://eu.nkon.nl/disposable-batteries...

Ne lulajo in imajo x2 kapaciteto ter praznilni tok, so pa nekaj dražje. Imajo pa nove, neobremenjene, napetost lahko tudi 1.8V, ki sicer hitro pade, ampak načeloma so pod 1.5V že zelo prazne.


Je pa ta baterija 1.5EUR/kos, na mimovrste pa Varta 0.5EUR/kos
Vprašanje ali ta dela 3krat dlje kot Varta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neon87 ()

floyd1 ::

Te imajo kar dobro ceno - Hofer.
Pa držijo tudi dolgo.

energetik ::

kow je izjavil:

energetik je izjavil:

barakus je izjavil:

Pa obstajajo polnilne baterije, ki dajo 1.5V in imajo low self disharge? Nekaj takega rabim za daljince pa za termostate po hisi...
NiZn polnilne so to, tako imam v vremenski postaji.
Moje mnenje - za daljnince, termostate in podobne zadeve se polnilne ne splačajo, tja daš dobre alkalne in pozabiš za par let.


Za daljince (kar je spraseval) niso primerne zaradi dischargea, ali pac?
Ker LSD nimh je boljsa resitev kot NiZn, ce ne potrebujes vecje napetosti. Ali imajo daljinci probleme zaradi nizje napetosti?
Jah moje izkušnje so, da razni daljinci, termometri, ure in podobno šara lahko že jamra ko pade pod nekih 1,3V. Itak pa ne vidim smisla, ker vsaj jaz imam v daljincih alkalne po 6,7 let, ne vidim razloga, da bi tja tlačil polnilne in skrbel za samopraznenje.

Horas ::

a ni ena tema kjer je molnar če se ne motim, pisal in raziskoval o teh baterijah??
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

twom ::

Nič novega pod soncem...
Še vedno so daleč najboljše Eneloop, kupi se jih pa na https://www.nkon.nl/. Na ebayu zanjo biti "čudne", pa po pol leta ne moreš dati negativnega feedbacka, nkon je pa na sceni mnogo let.

mat xxl ::

twom je izjavil:

Nič novega pod soncem...
Še vedno so daleč najboljše Eneloop, kupi se jih pa na https://www.nkon.nl/. Na ebayu zanjo biti "čudne", pa po pol leta ne moreš dati negativnega feedbacka, nkon je pa na sceni mnogo let.


Dražje, kot denimo na Mimovrste......
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnilec za baterije AA/AAA

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
261625 (454) RutS
»

kvaliteten polnilec + polnilne baterije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
30783876 (22582) d0rK
»

Sanyo Eneloop - kje kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
21964511 (38942) McLuzo
»

NiMh baterije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12124289 (15977) hojnikb

Več podobnih tem