» »

Apple bo omogočil domače popravilo naprav

Apple bo omogočil domače popravilo naprav

vir: Apple
Apple - Pri Applu bodo prihodnje leto pognali storitev Self Service Repair, skozi katero bo mogoče kupiti uradne rezervne dele za njihove telefone in računalnike in jih doma popravljati. To je bistven obrat od dosedanjega pristopa, kjer so bile Applove naprave znane kot močno zaprte in servisu neprijazne.

Proizvajalci potrošne elektronike običajno skušajo uporabnikom otežiti garažno popravljanje kupljenih naprav in jih namesto tega na bolj ali manj grobe načine usmerjajo proti uradnim servisnim službam. Prav zaradi tega so vzniknila aktivistična združenja popravljalcev in svetovalcev, kot je iFixit. Toda klima se počasi vendarle spreminja. Evropska unija je sredi uvajanja zakonodaje, s katero namerava utreti pot enostavnejšim popravilom bele tehnike in elektronike, premik v to smer pa je napovedal tudi ameriški predsednik Biden. Tako se podjetja, ki nekoč niso dovolila niti lastnoročne menjave baterije, vendarle mehčajo in pripravljajo na nove čase, ko bo treba kupcem pri popravilih tudi pomagati.

V Cupertinu so tako včeraj najavili storitev Self Service Repair, skozi katero bodo uporabnikom dostopni certificirani dodatni deli, delovna oprema in tehnična navodila za popravilo naprav z logotipom obgrizenega jabolka. Sprva bo šlo za iphone 12 in 13, pozneje tudi novejše prenosnike s čipi M1. Storitev bodo v začetku leta 2022 najprej pognali v ZDA, nato naj bi jo razširili po svetu. Prvi kompleti za popravilo se bodo osredotočali na menjave baterij, kameric in zaslonov, pozneje naj bi omogočili tudi zahtevneje posege. Orodja naj bi bila sicer podobna tistim, s katerimi rokujejo v trgovinskih oddelkih za pomoč uporabnikom Genius Bar. In kar je najpomembnejše: pravilno izvedeno garažno popravilo ne bo uničilo garancije - s poudarkom na "pravilno".

IFixit in druga združenja so potezo že pozdravila, toda opozoriti gre, da Apple seveda tega ne počne iz čiste dobrosrčnosti, temveč zato, da bi ohranil nadzor nad razvijajočo se dejavnostjo domačega popravila. Enega ključnih podatkov - cene sestavnih delov in orodij - namreč še vedno niso razkrili in bo verjetno takšna, da se bodo popravil dejansko lotevali samo zanesenjaki, medtem ko bodo večino uporabnikov še vedno potiskali proti servisnim službam. Prav tako še ne vemo, ali bo podjetje zaradi tega naprave že spočetka tudi drugače oblikovalo, z mislijo na lažje popravilo.

114 komentarjev

«
1
2 3

poweroff ::

Apple so pač serijski nateguni in bodo to ostali tudi v bodoče.
sudo poweroff

Unchancy ::

Korak v pravo smer. Pot je še dolga in seveda bo borba na vsakem koraku, da se jim vzame popolno kontrolo nad uporabniki iz rok.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Cr00k ::

poweroff je izjavil:

Apple so pač serijski nateguni in bodo to ostali tudi v bodoče.


Kdo pa ni v letu 2021?

widj3098dj32 ::

Lol @ Allegria art in slika v novici.

OK.d ::

Za popravilo rabite i-šraufenciger, i-pinceto, i-lepilo, i.... po i-ceni.
LPOK.d

poweroff ::

Predvsem pa i-diota, ki tako napravo kupi... :))
sudo poweroff

GupeM ::

Ah, bojo naredili tako, da ne bo nihče sam popravljal:

Nov display + orodje in navodila, 550 $.
Uradni servis, 550 $ in 20 % popusta.

Potem se vprašaš, zakaj vi kdo sploh hotel sam menjati.

judoka ::

bobby ::

Ja, glih hotu sem od Rossmanna link napopat in evo ga, so me prehiteli :)

Bo pesek v oci kot 2 leti nazaj? :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Ganon ::

Naiven je tisti, ki misli, da bo storitev do uporabnika prijazna.

xxxul ::

mah glano da omogočijo popravilo, potem bo pa večina itaq na ali-ju kupila klon i-šraufncegerja, pa klon i-pincete... edino odločiti se boš moral a boš dau not klon ekrana al orig ekran (če je crknu ekran recimo)

acoustis ::

Cisto off topic. Mene tud kolega pljuva, ker sem presaltal na iphone. Ampak realno sem v zadnjih 9 letih imel tri telefone, sedanjega iphona imam namen imeti vsaj do 15ke (se pravi se dve leti), on jih je pa zamenjal v tem casu vsaj 6. Ce smo posteni pa kriticni tudi do sebe.
Po drugi strani imam pa se prvi ipad, star devet let, ki mi se vedno dela. Pa to lepse kot leto in pol star Samsung s7 tablica od zene. Ne vem, ta sustainability je bolj tako tako tema, ne povsem crno bela.

Ganon ::

acoustis je izjavil:

Cisto off topic. Mene tud kolega pljuva, ker sem presaltal na iphone. Ampak realno sem v zadnjih 9 letih imel tri telefone, sedanjega iphona imam namen imeti vsaj do 15ke (se pravi se dve leti), on jih je pa zamenjal v tem casu vsaj 6. Ce smo posteni pa kriticni tudi do sebe.
Po drugi strani imam pa se prvi ipad, star devet let, ki mi se vedno dela. Pa to lepse kot leto in pol star Samsung s7 tablica od zene. Ne vem, ta sustainability je bolj tako tako tema, ne povsem crno bela.


Razlogi za menjavo so pri ljudeh različni. Če si potrošniška ovca, zamenjaš telefon takoj, ko prispe nova generacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Raptor F16 ::

poweroff je izjavil:

Apple so pač serijski nateguni in bodo to ostali tudi v bodoče.


Kje ti vidiš element prevare ? Saj nikjer ne oglašujejo da so njihovi izdelki popravilom prijazni.

acoustis je izjavil:

Cisto off topic. Mene tud kolega pljuva, ker sem presaltal na iphone. Ampak realno sem v zadnjih 9 letih imel tri telefone, sedanjega iphona imam namen imeti vsaj do 15ke (se pravi se dve leti), on jih je pa zamenjal v tem casu vsaj 6. Ce smo posteni pa kriticni tudi do sebe.
Po drugi strani imam pa se prvi ipad, star devet let, ki mi se vedno dela. Pa to lepse kot leto in pol star Samsung s7 tablica od zene. Ne vem, ta sustainability je bolj tako tako tema, ne povsem crno bela.


Apple naprave iz druge roke imajo poleg tega še vedno nek "resale value"... Kakorkoli. Pri Applu so pametni in bodo s prodajo rezervnih delov verjetno zaslužili še več kot s prodajo dodatkov.

Ganon je izjavil:

Naiven je tisti, ki misli, da bo storitev do uporabnika prijazna.


Če ti je vse jasno zakaj pol cviliš in se ven mečeš ? Pač ne kupiš ostale pa pusti pri miru. Vsiljenega mnenja nihče ne mara, pa se tebi lahko zdi še tako pomembno.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Zdaj pa še Tesla >:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ganon ::

Raptor F16 je izjavil:

Če ti je vse jasno zakaj pol cviliš in se ven mečeš ? Pač ne kupiš ostale pa pusti pri miru. Vsiljenega mnenja nihče ne mara, pa se tebi lahko zdi še tako pomembno.


Nič manj ne bom imel, če boš ti kupil in servisiral precenjen kos elektronike. Ne razumem, zakaj vse okoli sebe dojemaš tako osebno.

no comment ::

Jaz sam menjam baterije, stekla, zvočnike itd. za vse sorodnike in znance. Že od začetka. Še nihče mi ni rekel, da ne smem.

Kaj se je torej spremenilo? Sicer fajn, da dobiš originalen del, ampak če si do sedaj nisi mogel/hotel privoščiti uradnega servisa, si tudi originalnega dela ne boš mogel/hotel.

melvin ::

poweroff je izjavil:

Predvsem pa i-diota, ki tako napravo kupi... :))

Nimaš ti iphona? :)
Gigabyte Z690 Gaming X | i5-12600KF | Noctua NH-D15S | 32GB |
Gigabyte GTX 1070 G1 | 512GB 970 PRO | RM750X | Meshify C |

driver_x ::

no comment je izjavil:

Jaz sam menjam baterije, stekla, zvočnike itd. za vse sorodnike in znance. Že od začetka. Še nihče mi ni rekel, da ne smem.

Kaj se je torej spremenilo? Sicer fajn, da dobiš originalen del, ampak če si do sedaj nisi mogel/hotel privoščiti uradnega servisa, si tudi originalnega dela ne boš mogel/hotel.


Jaz sem menjaval baterije, do sedaj na 6S-kah, ker pri novejših še delujejo. Pri fake baterijah je problem to, da ne veš, kaj dobiš. Ena se mi je napihnila, druga po v pol leta crknila. Sicer bi bil pa tudi uradni servis relativno poceni. Mislim da cca. 50 evrov za menjavo baterije. Bi nesel na servis, pa se mi ne da zaradi tega v Ljubljano voziti. Če bi bila na voljo originalna baterija za tak denar, bi kupil original.

__Devil__ ::

Upaš, da se ti nič ne pokvari :D res so majstri v tem kako naret vsako malenkost zelo drago in "feep premium". Gledam ta nov iPad, predvsem zaradi stabilnega sistema in dobre podpore. Je pa res, da za to plačaš 1x več kot recimo Xiaomi tablica, ki ponuja enak hardware..

Silici ::

Dober pristop, tako se iz artikla s hibo lahko kasneje naredi normalen izdelek = manj osnaževanja.

vinil ::

Pri Applu bodo prihodnje leto pognali storitev Self Service Repair, skozi katero bo mogoče kupiti uradne rezervne dele za njihove telefone in računalnike in jih doma popravljati. To je bistven obrat od dosedanjega pristopa, kjer so bile Applove naprave znane kot močno zaprte in servisu neprijazne.


KONČNO, bil je skrajni čas..

Mike_Rotch ::

Je pa res, da za to plačaš 1x več kot recimo Xiaomi tablica, ki ponuja enak hardware..


Katera Xiaomi tablica pa ponuja enak hardware za pol cene?

LightBit ::

GupeM je izjavil:

Ah, bojo naredili tako, da ne bo nihče sam popravljal:

Nov display + orodje in navodila, 550 $.
Uradni servis, 550 $ in 20 % popusta.

Potem se vprašaš, zakaj vi kdo sploh hotel sam menjati.

Verjetno.

Phantomeye ::

acoustis je izjavil:

Cisto off topic. Mene tud kolega pljuva, ker sem presaltal na iphone. Ampak realno sem v zadnjih 9 letih imel tri telefone, sedanjega iphona imam namen imeti vsaj do 15ke (se pravi se dve leti), on jih je pa zamenjal v tem casu vsaj 6. Ce smo posteni pa kriticni tudi do sebe.
Po drugi strani imam pa se prvi ipad, star devet let, ki mi se vedno dela. Pa to lepse kot leto in pol star Samsung s7 tablica od zene. Ne vem, ta sustainability je bolj tako tako tema, ne povsem crno bela.


Moj kolega kupi nov iphone vsakič ko pride nov model. Isto je počel, ko je še uporabljal android.

Jst sm nekoč kupil nov telefon takoj ko mi je A1 to omogočil. Zdaj tega ne delam več in trenutni telefon imam že 3 leta in pol.

Tako, da je to stvar preference. Ne bi imeli vsako leto novih modelov, če jih ne bi vsako leto kupilo dovolj ljudi, da bi se jim to splačalo.

darkolord ::

Bi bilo fino, če bi nekateri začeli Apple kopirati še pri tem.

Xiaomi recimo, ki ne prodaja rezervnih delov. Niti preko servisov.

mtosev ::

No super za userje inaprav. Bo lažje popravilo njihovih naprav.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

poweroff ::

melvin je izjavil:

poweroff je izjavil:

Predvsem pa i-diota, ki tako napravo kupi... :))

Nimaš ti iphona? :)

Well... yes. :))

Sem pa hitro spoznal svojo zmoto. >:D
sudo poweroff

Masamune ::

bobby je izjavil:

Ja, glih hotu sem od Rossmanna link napopat in evo ga, so me prehiteli :)

Bo pesek v oci kot 2 leti nazaj? :)



Hehehe, glede na to, kako nasprotnik Appla je ta Rossmann, ne rabiš gledat videa, da veš kaj v njem pove. Bo pa verjetno tudi res, da je za njegova čustva do Appla, tudi slednji dosti zaslužen.

Anyway, vsak tak premik, pa četudi v začetko zgolj načelen, je premik v pravo smer.
lp, j

GupeM ::

poweroff je izjavil:

melvin je izjavil:

poweroff je izjavil:

Predvsem pa i-diota, ki tako napravo kupi... :))

Nimaš ti iphona? :)

Well... yes. :))

Sem pa hitro spoznal svojo zmoto. >:D

Katero zmoto? Da si to napisal, al da si iPhona kupil?

FTad ::

Masamune je izjavil:

bobby je izjavil:

Ja, glih hotu sem od Rossmanna link napopat in evo ga, so me prehiteli :)

Bo pesek v oci kot 2 leti nazaj? :)



Hehehe, glede na to, kako nasprotnik Appla je ta Rossmann, ne rabiš gledat videa, da veš kaj v njem pove. Bo pa verjetno tudi res, da je za njegova čustva do Appla, tudi slednji dosti zaslužen.

Anyway, vsak tak premik, pa četudi v začetko zgolj načelen, je premik v pravo smer.


Njegovi argumenti na posnetku so povsem tehtni, zakaj je treba to objavo Appla vzeti s kanckom previdnosti.

poweroff ::

GupeM je izjavil:

poweroff je izjavil:

melvin je izjavil:

poweroff je izjavil:

Predvsem pa i-diota, ki tako napravo kupi... :))

Nimaš ti iphona? :)

Well... yes. :))

Sem pa hitro spoznal svojo zmoto. >:D

Katero zmoto? Da si to napisal, al da si iPhona kupil?

Da sem kupil iPhona. Sicer sem za to imel zelo konkreten razlog, ampak moj idealen telefon je tak, ki je popolnoma oz. čim bolj odprt.
sudo poweroff

bobby ::

Masamune je izjavil:

bobby je izjavil:

Ja, glih hotu sem od Rossmanna link napopat in evo ga, so me prehiteli :)

Bo pesek v oci kot 2 leti nazaj? :)



Hehehe, glede na to, kako nasprotnik Appla je ta Rossmann, ne rabiš gledat videa, da veš kaj v njem pove. Bo pa verjetno tudi res, da je za njegova čustva do Appla, tudi slednji dosti zaslužen.

Anyway, vsak tak premik, pa četudi v začetko zgolj načelen, je premik v pravo smer.


CE ima Apple prav, dejansko Rossmamn zafovarja. Ce bi spremlajl njega dlje casa bi vedel. Samo zate, Ko apple naredi kaj dobrega, Rosamann je all for it, ko Apple zjebe, je Rossman definitivno proti. Spremlaj vec nejga,, ne pisat na en njegov viseo (v tem videu je poudaril tocno to)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Ghost7 ::

Prvi iphone je bil SE, trenutnega sem kupil rabljenega za 150EUR. Slike kvalitetne, baterija drži cel dan. Programje na 4 jedrniku dela hitreje kot na ženinem 8 jedrnem androidu.
Najbrž, če bo 14ka kaj drugačna od 12 in 13, bom mogoče celo investiral, ampak potem bo telefon spet za 5 let.

Zakaj? Ker bom dobil zadnje posodobitve iOS takoj, ko bodo na voljo in ne kot se bo proizvajalcu sprdnilo in bo za telefon od katerega ni več dobička dvignil verzijo androida na mogoče še eno verzijo višje. Za dve sigurno ne. Na SEju sem začel z 10, na koncu mislim, da je imel 14ko (vmes pa vsaj vsake 3 mesece dvig minor verzije). Apple si to lahko privošči, ker mora vzdrževati 30 naprav, in te imajo povsod vse enako. Ni Pixla, ni Samsunga, ni huaweia(dobr njih so nategnil), ni xiamomija, ni žnj-ja. Je univerzalen OS, kot da nalagaš windowse.

Zadnjič sem dobil v roke Samsunga A32, ko sem fotru prenašal podatke iz starega Androida. Že dodatna prijava na samsung shit me je odbila.

Res, da imaš pri Apple, Apple ID katerega potrebuješ, vendar je dovolj že en email. Recimo gmail, katerega potem tudi potem uporabiš kot aplikacijo.

Potem pa dizajn.. Steklo.. aluminij... to je to.

Popravljanje je druga pesem, ampak obstaja par dobrih ugodnih serviserjev z obrtjo in garancijo na izvedeno delo. Samsunga oziroma drugih androidov se po enem letu sploh ne splača popravljat, ker zgubijo skoraj celotno vrednost, iphone okrog 200EUR na leto.

Se pa strinjma, da boli glava pri cenah 1200 in več, ampak minija se da dobit v Avstriji za 800, navadnega iphona pa za 900EUR, kar je čisto spodobna cena za vse kar dobiš. Sicer pa tudi flagshipi androida niso pod 600EUR(kitajski). Če kdo še vedno kupuje telefone na narpčnino naj ga opomnim da smo leta 2021 in da smo trgovce spregledal. Za vezavo dveh let ti dajo 100EUR popusta, ki ga v Avstriji ali celo v Sloveniji dobiš z redno ceno, vmes vsi spustijo cene, ti pa še dolgo preplačuješ naročnino.
Po drugi strani so tu HOT, BOB in podobni operaterji, ki zadostijo 90% potrebam za manj kot 10EUR na mesec, brez vezave. Ko nekdo da ugodneje, se seliš.

Pri wi-fi na vsakem koraku in pa sploh v času korone, ko smo bolj doma in po firmah, so razni datamiljonarji in podobne komercialne zadeve en BS.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

FastWIND ::

Mi lahko tisti, ki zmerjate ene ali druge uporabnike določenih naprav v čem je poanta tega početja?

Hvala za odgovor.

Furbo ::

Ni je Apple teme, v katero ne bi uleteli posmehljivi droidi in povsem spregledali, da razni samsungi in rapemi-ji z njimi delajo isto in pa še slabše kot Apple z nami.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tomaz- ::

jebiga, revčki.... itak so na androidih in PC jih, ampak jih MATRAAA tale Apple... Saj bo fantje, enkrat :D

bbf ::

tomaz- je izjavil:

jebiga, revčki.... itak so na androidih in PC jih, ampak jih MATRAAA tale Apple... Saj bo fantje, enkrat :D

Jebi ga, dost žalostno za ene, da se rabjo z ajplom duvat, da se ne počut revčka.

Kayzon ::

Good morning sirs! Please do the needful ?

FastWIND ::

Kam boste pa mene vtaknili oz. kako me boste ozmerjali, ki imam desktop računalnik Win, prenosnik Apple, en telefon Apple, drugi Android?

HVala za razlago.

Gregor P ::

V skupino, kjer si očitno tok revež, da si ne moreš privoščiti vseh Apple produktov:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bojsi ::

Apple pac zna:
- folk se buni, da ne more popravljati -> rešeno -> dober PR
- zakonadaje počasi pritiskajo -> rešeno -> nobenih kazni/odhodkov
- folk rabi originalne dele in opremo -> rešeno -> novi dohodki
- veliko folka itak precenjuje svoje popravljalske sposobnosti -> uničene naprave-> nakup nove -> novi dohodki

Sami plusi, tako se dela - učite se ;)

No, enim seveda ni nikoli prav, karkoli naredijo (glede na prvi post) :)

srus ::

Nekaj malega vem o elektroniki, pa nisem hotel sam zamenjati ne počenega ekrana, ne iztrošene baterije na Iphone 6s, ki je bistveno bolj "popravljiv" (enostavnejše orodje, enostavnejši postopki) kot so moderni Iphoni.

Ideja, da bodo končni uporabniki sami popravljali Iigračke, je enaka ideji, da lahko sorodniki bolnikov v bolnišnici, zaradi pomanjkanja osebja, sami upravljajo naprave na intenzivni negi in zdravijo svoje sorodnike.

no comment ::

Itak, tega se loti tako mali procent uporabnikov, da je tole prototip za "no news". Morš pa vedet, da Slovenec s končano osnovno šolo ve bistveno več kot zdravnik.

Tudi (še posebej?) o medicini.

Mike_Rotch ::

srus je izjavil:

Nekaj malega vem o elektroniki, pa nisem hotel sam zamenjati ne počenega ekrana, ne iztrošene baterije na Iphone 6s, ki je bistveno bolj "popravljiv" (enostavnejše orodje, enostavnejši postopki) kot so moderni Iphoni.

Ideja, da bodo končni uporabniki sami popravljali Iigračke, je enaka ideji, da lahko sorodniki bolnikov v bolnišnici, zaradi pomanjkanja osebja, sami upravljajo naprave na intenzivni negi in zdravijo svoje sorodnike.


Hmm, resno? Če si kdaj sestavljal legokocke ali kakšne modelčke in znaš slediti navodilom, menjava baterije res ni problem.

WhiteAngel ::

Ghost7 je izjavil:


Zadnjič sem dobil v roke Samsunga A32, ko sem fotru prenašal podatke iz starega Androida. Že dodatna prijava na samsung shit me je odbila.


Si že kdaj slišal za usb kabel? To je tisto, kar je nekajkrat hitreje od wifija in oblaka. Pa še nobene prijave in IDja ne rabiš. Nima pa apple tega, vem... >:D

Zgodovina sprememb…

acoustis ::

WhiteAngel je izjavil:


Si že kdaj slišal za usb kabel? To je tisto, kar je nekajkrat hitreje od wifija in oblaka. Pa še nobene prijave in IDja ne rabiš. Nima pa apple tega, vem... >:D

Ko sem jaz saltal z androida na iphona, je bil zraven lep lightning adapter, pa iphone je vse sam zrihtal (no, ce sem natancen, sem moral nalozit en app na samsunga, da je vse teklo). Tako da, nekako ima tud apple to. ;)

driver_x ::

poweroff je izjavil:

melvin je izjavil:

poweroff je izjavil:

Predvsem pa i-diota, ki tako napravo kupi... :))

Nimaš ti iphona? :)

Well... yes. :))

Sem pa hitro spoznal svojo zmoto. >:D


Poznam eno dobro terapevtko, ki bi ti lahko pomagala odpraviti travme, ki jih doživljaš zaradi Appla. Če te zanima mi javi na ZS.

drvo ::

__Devil__ je izjavil:

Upaš, da se ti nič ne pokvari :D res so majstri v tem kako naret vsako malenkost zelo drago in "feep premium". Gledam ta nov iPad, predvsem zaradi stabilnega sistema in dobre podpore. Je pa res, da za to plačaš 1x več kot recimo Xiaomi tablica, ki ponuja enak hardware..


Pa ti Xiaomi tablica deluje praktično enako hitro tudi po 5-6 letih intenzivne uporabe?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Franciji obvezen indeks popravljivosti elektronskih naprav (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6712935 (9300) feryz
»

Apple znatno otežil menjavo baterij v iPhonu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12321822 (16356) bbf
»

Motorola kot prva začela ponujati uradne komplete za menjavo delov v svojih telefonih

Oddelek: Novice / Android
115691 (3213) MrStein
»

Apple bo namesto baterij menjal iPade (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9626768 (24862) zee

Več podobnih tem