» »

Apple bo omogočil domače popravilo naprav

1
2
3

poweroff ::

Ghost7 je izjavil:

Po drugi strani so tu HOT, BOB in podobni operaterji, ki zadostijo 90% potrebam za manj kot 10EUR na mesec, brez vezave. Ko nekdo da ugodneje, se seliš.

LOL, se pravi pri operaterju bomo gledali na vsak cent, pri telefonu bomo pa vrgli 800 EUR skozi okno (toliko so iPhoni precenjeni).
sudo poweroff

MrStein ::

Mike_Rotch je izjavil:

srus je izjavil:

Nekaj malega vem o elektroniki, pa nisem hotel sam zamenjati ne počenega ekrana, ne iztrošene baterije na Iphone 6s, ki je bistveno bolj "popravljiv" (enostavnejše orodje, enostavnejši postopki) kot so moderni Iphoni.

Ideja, da bodo končni uporabniki sami popravljali Iigračke, je enaka ideji, da lahko sorodniki bolnikov v bolnišnici, zaradi pomanjkanja osebja, sami upravljajo naprave na intenzivni negi in zdravijo svoje sorodnike.


Hmm, resno? Če si kdaj sestavljal legokocke ali kakšne modelčke in znaš slediti navodilom, menjava baterije res ni problem.

Sestavljanje PC-ja tudi, pa vseeno večina kupi že narejen PC.

Ja ja, vem, ovce neumne...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

poweroff je izjavil:

...ampak moj idealen telefon je tak, ki je popolnoma oz. čim bolj odprt.

In to je...? Če ni skrivnost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Meizu ::

No evo, to je to. Še marže zakonsko omejit, pa smo zmagali.

GupeM ::

srus je izjavil:

Ideja, da bodo končni uporabniki sami popravljali Iigračke, je enaka ideji, da lahko sorodniki bolnikov v bolnišnici, zaradi pomanjkanja osebja, sami upravljajo naprave na intenzivni negi in zdravijo svoje sorodnike.

Seveda je enaka ideja, ker s popravilom iPhona lahko ubijem svojega sorodnika. Še avto lahko vsak sam popravlja, pa je slabo popravilo avta lahko precej, precej nevarnejše od slabega popravila iPhona.

Ghost7 ::

poweroff je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Po drugi strani so tu HOT, BOB in podobni operaterji, ki zadostijo 90% potrebam za manj kot 10EUR na mesec, brez vezave. Ko nekdo da ugodneje, se seliš.

LOL, se pravi pri operaterju bomo gledali na vsak cent, pri telefonu bomo pa vrgli 800 EUR skozi okno (toliko so iPhoni precenjeni).


Da, ker telefon je enkraten nakup in je vreden, namreč si že slišal za: "nimam toliko denarja, da bi kupoval poceni in nekvalitetno"? Operaterji te lupijo na mesečni ravni, in če me za isto storitev drugje manj, grem tja. Si že slišal: "kamen na kamen palača?"

WhiteAngel je izjavil:

Ghost7 je izjavil:


Zadnjič sem dobil v roke Samsunga A32, ko sem fotru prenašal podatke iz starega Androida. Že dodatna prijava na samsung shit me je odbila.


Si že kdaj slišal za usb kabel? To je tisto, kar je nekajkrat hitreje od wifija in oblaka. Pa še nobene prijave in IDja ne rabiš. Nima pa apple tega, vem... >:D


Zakaj bi uporabil USB kabel (usb-c to usb-c ravno nimam nobenega, sploh pa ne pri fotru, priložen pa je usb-c to usb-A), ko pa moram še vedno namestit isto aplikacijo, preko wifi pa se ravno tako uredi?
Ne pametuj brez potrebe.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

MrStein ::

Ghost7 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Po drugi strani so tu HOT, BOB in podobni operaterji, ki zadostijo 90% potrebam za manj kot 10EUR na mesec, brez vezave. Ko nekdo da ugodneje, se seliš.

LOL, se pravi pri operaterju bomo gledali na vsak cent, pri telefonu bomo pa vrgli 800 EUR skozi okno (toliko so iPhoni precenjeni).


Da, ker telefon je enkraten nakup in je vreden, namreč si že slišal za: "nimam toliko denarja, da bi kupoval poceni in nekvalitetno"? Operaterji te lupijo na mesečni ravni, in če me za isto storitev drugje manj, grem tja. Si že slišal: "kamen na kamen palača?"

Če imaš na mesec okroglih 10 EUR, je to potem recimo od leta 2001 do zdaj tam 2400 EUR.
Ni malo, bogastvo pa tudi ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Gagatronix ::

Apple tega ne bi storil, ce ne bi nasel nacina kako nategovati povprecnega jabolcnega uporabnika.

Furbo ::

drvo je izjavil:

Pa ti Xiaomi tablica deluje praktično enako hitro tudi po 5-6 letih intenzivne uporabe?

Po toliko letih lahko na xiaomi samo še salamo reže. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

klinker ::

Jst sem zdaj saltal iz Galaxy Note 8 na 13pro max pa....hmja no, avtonomija kapo dol, zaslon odlicen, animacije fenomenalne, kamera super...funkcionalnost pa zal, je android se vedno precej naprej in iOS ima se vedno prevec "omejitev" za naprednejsega uporabnika, predvsem ce hoces kako zadevo malo po svoje postimat.
Verjetno bo sel zeni, ko izide S22 Ultra ali pa upam da novi Note.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

poweroff ::

MrStein je izjavil:

poweroff je izjavil:

...ampak moj idealen telefon je tak, ki je popolnoma oz. čim bolj odprt.

In to je...? Če ni skrivnost.

Pinephone ali pa nekaj kr poganja GrapheneOS.
sudo poweroff

bobby ::

Ce prav googlam, potem so to samo pixel serije 3 ali visje?

Se nekako strinjam s tabi, zato imam poco f1 pa custom rom samo zato, da imam dostop do cesarkoli zelim.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

poweroff ::

Ja, Graphene je precej omejen.
sudo poweroff

opeter ::

Pojavljao se kalkulacije in študije, da bo to "možnost" koristilo le malo uporabnikov.


Povezava: https://www.macrumors.com/2021/11/19/on...

Na koncu bo Apple rekel: hja, glejte, mi smo vam ponudili možnost, niste je hoteli izkoristiti, zato jo bomo ukinili, ker se ne izplača za nas. ;) Krog bo spet sklenjen ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

Saj pri drugih izdelkih je enako.
Kaj pa ste pričakovali? Milijardo iphone uporabnikov ki jih bodo zdaj začeli "šraufati"?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

Necakinji sem snel knjigo z lib.gen in je na Applu vztrajno izginila. Jebes sistem, ki ti brise datoteke, ki jih rabis.

Mike_Rotch ::

Lahko razložiš. Kam si jo snel in od kje je izginila?

Jaz imam kar nekaj eknjig in stripov v različnih formatih na iPadu, pa še noben ni izginil.

MrStein ::

poweroff je izjavil:

MrStein je izjavil:

poweroff je izjavil:

...ampak moj idealen telefon je tak, ki je popolnoma oz. čim bolj odprt.

In to je...? Če ni skrivnost.

Pinephone ali pa nekaj kr poganja GrapheneOS.

In kako se obnese Pinephone?
CPU zgleda kar malo podhranjen.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Saj pravim - nimam ga.

Je pa seveda vprašanje zakaj telefon uporabljaš. Lahko da je za določene načine rabe povsem dovolj CPUja.
sudo poweroff

MrStein ::

Aja...

Kaj pa potem imaš?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

Mike_Rotch je izjavil:

Lahko razložiš. Kam si jo snel in od kje je izginila?

Jaz imam kar nekaj eknjig in stripov v različnih formatih na iPadu, pa še noben ni izginil.


Inbstaliral sem EPUB reader, downloadu sem knjigo, jo odprl in shranil. Lahko si ji bral dokler nisi zaprl. Ko si zaprl, je izginila.

Mike_Rotch ::

Ne vem kam si jo downloadal, poglej v Files. Meni še noben dokument ni izginil, če sem ga dejansko shranil na napravo.

draciel ::

Sam neglede na kaj, tale ceramic shield je trši kot beton.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

stara mama ::

Phantomeye je izjavil:


Jst sm nekoč kupil nov telefon takoj ko mi je A1 to omogočil.

Kako ti pa lahko operater onemogoči nakup novega telefona?

Gagatronix ::

OMOGOCIL, ne onemogocil. ;) Obrisi ocala, stara mama.

Cr00k ::

Ja no, predno mu je omogočil, mu je pa onemogočal :)

MrStein ::

poweroff je izjavil:

GupeM je izjavil:

poweroff je izjavil:

melvin je izjavil:

poweroff je izjavil:

Predvsem pa i-diota, ki tako napravo kupi... :))

Nimaš ti iphona? :)

Well... yes. :))

Sem pa hitro spoznal svojo zmoto. >:D

Katero zmoto? Da si to napisal, al da si iPhona kupil?

Da sem kupil iPhona. Sicer sem za to imel zelo konkreten razlog, ampak moj idealen telefon je tak, ki je popolnoma oz. čim bolj odprt.

Torej veš, kaj je idealen telefon, a vseeno kupiš ajfona. In kupce ajfona označiš kot... no, naj ostane to tvoje izrazoslovje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

draciel ::

Torej veš, kaj je idealen telefon, a vseeno kupiš ajfona. In kupce ajfona označiš kot... no, naj ostane to tvoje izrazoslovje.


Jasno je da ceni bolj status kot pa samo uporabnost (glede na to da bi raje imel bolj "odprt" telefon).

no comment ::

Know your enemy!

poweroff ::

Lol, sem vam pa očitno res nevaren sovražnik... :))

Torej, iPhona sem nabavil ker sem ga dobil zelo ugodno, predvsem pa sem se želel bolj podrobno seznaniti z iOS.

Maca lahko laufam v virtualki, iPhona pa žal ne.

Ampak telefonov ne menjam dokler delajo. Zakaj bi jih? To je tudi razlog, da ga imam še vedno.
sudo poweroff

no comment ::

poweroff je izjavil:

Ampak telefonov ne menjam dokler delajo.
Pol si pa v riti.

Lahko ga pa vržeš čez okno. Razen tebe nihče ne bo vedel, da je bilo nalašč.

poweroff je izjavil:

Zakaj bi jih?
Ker je življenje prekratko, da bi po nepotrebnem trpel.

Gagatronix ::

Ce ti trpis zaradi naprave, ki deluje, imas probleme. :))

poweroff ::

Je pa še nekaj. In če rečem, da je iPhone crap, to ni govorjenje na pamet, ampak prvoosebna izkušnja. :))
sudo poweroff

Meizu ::

Ma ne, če imaš kej čez Apple za povedat si witch. Jabolčna inkvizicija komaj čaka, da te zmasira.

driver_x ::

poweroff je izjavil:

Je pa še nekaj. In če rečem, da je iPhone crap, to ni govorjenje na pamet, ampak prvoosebna izkušnja. :))


In če ga kljub temu ne zamenjaš si bodisi mazohist ali pa lažnivec.

poweroff ::

Mogoče pa samo nočem proizvajati nepotrebnih elektronskih smeti?
sudo poweroff

Mike_Rotch ::

iPhoni so iskana roba, ki odlično drži ceno. Če ga prodaš nekomu, ki ga bo z veseljem uporabljal, boš izgubil relativno malo, hkrati pa ne boš proizvedel nobene dodatne e-smeti.

bbf ::

Mike_Rotch je izjavil:

hkrati pa ne boš proizvedel nobene dodatne e-smeti.

Razlago prosim. E-smet ne nastane, ko se naprave losaš, ampak ko jo novo kupiš.

MrStein ::

Bo pač tisti potencialni kupec njegovega ifona kupil nekaj drugega. In je vsota enaka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nejcek74 ::

MrStein je izjavil:

Bo pač tisti potencialni kupec njegovega ifona kupil nekaj drugega. In je vsota enaka.

a ne bo ostal na starem iphonu, saj baje se le-ti z leti medijo in postajajo vedno boljsi.

nekikr ::

poweroff je izjavil:

Je pa še nekaj. In če rečem, da je iPhone crap, to ni govorjenje na pamet, ampak prvoosebna izkušnja. :))

Ni govorjene na pamet ampak je govorjenje popolnega bedaka. Da razložim: povsem enak bedak bi bil, če bi rekel, da je Messi najboljši Ronaldo pa zanič. Ali obratno seveda, odvisno, kateri ti je ljubši. Lahko ti razložim tudi po slovensko, da boš bolje razumel: enak bedak bi bil, če bi rekel, da je Audi super BMW pa crap. Crap je 15 let star Clio.

GupeM ::

nekikr je izjavil:

Crap je 15 let star Clio.

Neumnost. Poznam ljudi s 15 let starim Cliom, ki se lahko pripeljejo kamor želijo. Poznam pa tudi ljudi z nekaj let mladim BMW-jem ali Audijem, pa se ne morejo pripeljati niti do soseda. Ali se pa vsaj niso mogli.

tomaz- ::

izjeme potrjujejo pravilo

nekikr ::

GupeM je izjavil:

nekikr je izjavil:

Crap je 15 let star Clio.

Neumnost. Poznam ljudi s 15 let starim Cliom, ki se lahko pripeljejo kamor želijo. Poznam pa tudi ljudi z nekaj let mladim BMW-jem ali Audijem, pa se ne morejo pripeljati niti do soseda. Ali se pa vsaj niso mogli.

Ne, 15 let star Clio je še vedno crap. Da deluje je nekaj povsem drugega. In flagship telefon, katerikoli, ni crap.

GupeM ::

nekikr je izjavil:

Ne, 15 let star Clio je še vedno crap. Da deluje je nekaj povsem drugega. In flagship telefon, katerikoli, ni crap.

Vprašaj tistega, ki se že 15 let brez težav vozi s Cliom in tistega, ki mu Audi/BMW/insert_any_premium_brand crkne po nekaj letih. Ali pa ima konstantno težave z njim, pa boš videl odgovore. Pa reci, naj ti iskreno povejo. Ker tisti, ki za avto plačajo veliko, ga bodo na vse pretege hvalili, pa čeprav bo 20 % časa v delavnici. Je pa res, da ima verjetno manjšo porabo, saj na avtovleki pač naredi veliko razdaljo, porabi pa nič.

Crap je lahko vsak avto, vsak telefon, vsaka stvar. Ne glede na ceno.

Pa še to: "Premium" Roomba iRoboti so navaden crap proti cheap kitajcem. Razlika se je v zadnjem letu sicer nekoliko zmanjšala, ker cheap kitajci niso več tako cheap, "premium" Roomba je pa začela delati malo bolj spodobne sesalce, ampak je še vedno draga proti najdražjim kitajcem. Pa z manj funkcionalnostmi.

MrStein ::

Moj stari ata se je celo življenje s konjem "vozil"!
Sklep: vsi avti so crap!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nekikr ::

Vprašaj tistega, ki se že 15 let brez težav vozi s Cliom in tistega, ki mu Audi/BMW/insert_any_premium_brand crkne po nekaj letih.

Zakaj bi primerjal pokvarjeno stvar z delujočo? A razumeš kaj primerjamo, je pretežko, ti napišem počasneje, da boš lažje prebral? Primerjamo nov delujoč flagship ene in druge znamke. Oba sta vrhunska, vsak s svojimi prednostmi in pomanjkljivostmi. Da je en crap drugi pa oh in sploh dober je izjava bedaka. Nov BMW je povsem enako hudo dober kot nov Audi. Proti njima je pa 15 let star Clio res crap. Ali pa en iztrošen, star LG, ali pa ultra-low budget _vstavi_poljubno_znamko. Flagshipi so pa vsi hudo dobri.

bbf ::

Hudo dobr flagship je še zmer crap, če ne dela. Za razliko od delujočga Cliota, k je crap, tud če dela? al kako si mislil?

tomaz- ::

Pa kaj zaboga ima veze, ali dela ali ne dela??????????

Pogovarjamo se o DELUJOČIH zadevah in ne o crkotinah in obskurnih primerih, ki jih eni tako radi ven vlečete zgolj zato, da pokažete ves sijaj svojega IQ..
Točno tako, kot je nekikr napisal:
Primerjaj DELUJOČ BMW z Audijem, Mercedesom, Volvom, in določi, kateri je crapm kateri pa vrhunski. In ne vleči ven nekih bedarij tipa: ja ja ja , sosedu je pa BMW crknu. FAK NO, ne me basta, Rolls Royce tudi kakemu crkne ,dobro jutro !
Normalno, da je 15 let star Clio crap proti zgoraj omenjenih - Pripelje pa , normalno, saj crap od telefona tudi zna poklicat, pa morda celo kej posurfat pa kak app odpret, če ga ne zjebe hardware. Kako, je pa drugo vprašanje..

poweroff ::

Ja, ali pa če ga Apple programsko ne upočasni ker nisi kupil predrage baterije.
sudo poweroff
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Franciji obvezen indeks popravljivosti elektronskih naprav (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6713136 (9501) feryz
»

Apple znatno otežil menjavo baterij v iPhonu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12322306 (16840) bbf
»

Motorola kot prva začela ponujati uradne komplete za menjavo delov v svojih telefonih

Oddelek: Novice / Android
115770 (3292) MrStein
»

Apple bo namesto baterij menjal iPade (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9626990 (25084) zee

Več podobnih tem