» »

Breztežnost

Breztežnost

_fim_ ::

Ej ka je že ker probau nared breztežnost z pomočnjo elektromagnetov?? Me zanima če bi delal...

Huey P ::

Kak to misliš...
Malo razloži.


..::DOOM III: The Legacy::..

Dax ::

Najbrž misli, da bi ena stvar lebdela sredi magnetnega polja... sj u bistvu to ni prava breztežnost...

_fim_ ::

Neki bi mogo dobit kao železne mal bolj debele palce, ki bi jih zložo v krog. Okrog palc bi ovil kable in ker ima elektrika magnetni učinek, bi mogo neki predmet v tem plavat.:D

Huey P ::

Breztežnost (v pravem pomenu besede) ne bi bilo mogoče izvesti na Zemlji...

..::DOOM III: The Legacy::..

_fim_ ::

Še boljš pa bi blo da bi mel neke železe kroge ki bi jih postavo drug na drugega in naredo isto k prej. Vsak valj bi mel svojo napajanje katerega bi lahko ti upravljal (višal, nižal). K bi to delal bi lahko predmet kao plaval. Na tisti način k sm ga prej opisal so nareti, po mojem, vlakci smrti pa še tist drugi šit...

Dax ::

Sj to ni problem... vsak je že vidu sliko, ko magnet lebdi v parah tekočega helija nad superprevodnim magnetom...

Thomas ::

Vzameš naprimer 12 magnetov oblike kovanca in jih v obliki 12 kotnika prilepiš na mizo. Vsi z istim polom navzgor. potem prav tak dvanajstkotnik, le da nekoliko manjši, na dno krožnika in z istimi poli navzdol. Potem lahko ješ juho iz lebdečega krožnika.

Zato sem uničil komplet magnetnih šahovskih figur, ki sva ga s punco kupila na plaži v Bečićih tik pred YU krizo.

Prima juha.

Impresionira me, kako podobno razmišljaš kot jest _fim_.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bastadu ::

Ta zadeva z magneti nebi dala občutka breztežnosti...

Tjulenj ::

fim: samo to ni brezteznost... pa vlakci, kolikor je meni znano, vsi uporabljajo kar navadna kolesca in lezaje. no ja, tisti superman, uporablja magnete za pospesitev, kaj vec pa ne. pa kaj tocno bi rad naredil?

thomas: ej tole pa definitivno morm sprobat :D

_fim_ ::

ej Thomas zaka bi zapravlal keš za magnete ko lahko takoj narediš elektromagnete, ki so tudi bolj močni od navadnih magnetov. Če bi ti to naredo bi mela z punco še zmiraj komplet.:D

_fim_ ::

nil kj takega... Sm ej zjle sm dobo idejo da bi tk spravo kompjutr v luft ( če ne b crkno)...

TTine ::

Komur se kolca po brezteznosti, naj me kontaktira pa greva mal v zrak z avionom pogledat, kako to zgleda s prve roke:)))) Simpl ko pasul, brez vsakih magnetov.
Aja, kroznik bi ze lebdel, sam na juho bi pa teznost že vedno delovala: isti smir kakor da ga das na podstavek, juha se pocuti popolnoma isto!
LP
Tine.

Thomas ::

Najbolj je treba pazit na stabilnost. Prevračanje je šibka točka zadeve. Bistvo je, da majhen premik težišča lebdečega telesa povzroči potiskanje telesa v kontrasmeri tega premika. To je stabilnost po definiciji potem.

Na vsak način pa priporočam stalne magnete. Potem za lebdenje ne rabiš nič energije. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tjulenj ::

ttine: em... koliko racunas? :D

TESKAn ::

Hja, kokr vem, lebdi superprevodnik v magnetnem polju...no ja, to za župo ne bi blo lih uporabno, k bi pol mela tam vč kot -200°C:D. Pol pa jej ti župo...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

element ::

Hja, griz župo! >:D Jest bi dal magnete u krog, pa na krožnik od strani pod kotom 45° prlimu magnete. Sam bl težko bi blo narest kakšno tako stabilno zadevo... :))

blue96 ::

teoreticno bi bilo mozno. na vrh sobe in na dno sobe das zelo mocan magnet in obleces nahrbtnik z 10 kg zeleza. probi, ampak odstvetujem:D
.

Freak ::

pojdi v vesolje!:D

Prava breztežnost na Zemlji ni mogoča! Lahko pa se udeležiš treningov za astronavte, pa boš me breztežnost!:D:D

Tomi ::

_fim_: ne svetujem ti, da se igraš z močnimi magnetnimi polju okoli računalnika, ker ti bodo šli najprej ventilatorju, ki deluje pa osnovi spreminjajočega B, potem pa še diski pa še kaj bi še našlo.. Resno, čeprav tudi ti nisi resno mislil..

S superprevodniki pa menda na veliko delajo tudi na IJS.. Poglej na njihovo stran.
[ime popravljeno] Sorry:(
metrodusa.blogspot.com

_fim_ ::

Sej tisto da bi kompjutr v luft spravo je bil itak joke. Pa ime mi je _fim_ ne _film_...;((

Kaiser ::

Z magnetnim vzmetenjem smo se ukvarjali na faksu (ena modelna naprava), ker je blo treba naredit regulator, ki je drzal eno zelezno palcko v zraku in naredil premik za .5mm. Se kar fajna zadeva:))

Binji ::

Hmm probaj narest tko da bos ti letel pol pa me poklici. Me zanimi kolk cajta ti bo rablo:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

wintermute ::

Hehe... Kaiser. Let me guess, FE Ljubljana, smer avtomatika, modul PA/IS...



Been there, done that.:D Eno leto nazaj je tega...

MaX ::

Khm, o breztežnosti...Če ste zadnje cajte kej gledal tv, bi opazl oddajo, kjer so živo žabo spravl v lebdenje (z elektromagneti seveda), in to pri sobni temperaturi...

blue96 ::

Še to vam povem, da obstaja način prenašanja energije od človeka do človeka. Če ste gledali Odklop veste zakj se gre, ko človek dvigne človeka in se ga ne dotakne, nihče. Tudi pri Miši Molk je en človk iz Magnifica iztisnil podrobnosti o ljubezni, Magnifico je pa sanjal. Ta veda deluje na isti način. No zdej mi pa imenujte to vedo, ljudje.;((:D
.

Thomas ::

Blef.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kayot ::

to nebo nič;(

miranpozar ::

Jeronimo ::

Miran: Zanimiva stran. Izgleda kot kaksen resen znansveni projekt.
Je pa res, da če želimo kdaj pogledati malo dalj v vesolje, je svetloba absolutno prepočasna. No če se bomo naučili izkoriščati bližnjice (črvje luknje) bi se tudi dalo potovati malo dlje. :)
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

abcde7 ::

Breztežnost je zakon-> sam mislim da to ne bi ratal...:(

Thomas ::

Za antigravitacijo bi rabo negativno maso. Te element 115 nima.

Ampak morda je precej t.i. negativne mase skrito v negativni energiji, ki naj bi po absolutni vrednosti predstavljala 70% mase tega vesolja.

Zato se Vesolje vedno hitreje siri.

Samo ... ne verjamem, da je cela zadeva z antigravitacijo prakticno uresnicljiva.

Tule sem pa jest konzervativen. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_fim_ ::

ej tisto ko so pa žabo dvignl sm pa gledau (meli so ful vlko mašino oz. magnet):D:D

_fim_ ::

ej tisto ko so žabo v luft spravl sm pa jest tud vidu (so mel ful vlke mašine oz. magnet):D:D:D

blue96 ::

ej a mas ti probleme?

dvakrat si isto napisu, btw.:)
.

Thomas ::

Magnetizem ni nič bolj antigravitacija kot je to žičnica. :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

blue96 ::

jp, kwa ce bi stavbe m,al dvignili, za stos 2 m. NO zicnico bi bilo gotovo lazje, z bagri, stolpnice pa se vedno stojijo in bodo (ce ne bo potresa)...

ni ravno enako?!"!:O8-)
.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

votli planeti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18232644 (29836) Ziga Dolhar
»

Kaj vse počno na ISS

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
274079 (3006) antonija
»

Lebdeči magneti

Oddelek: Loža
141727 (1343) Azrael
»

Vlak, ki potuje z nadzvočno hitrostjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
506199 (5074) Thomas
»

Neskončnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
968381 (6922) Thomas

Več podobnih tem