» »

Kako med prostozidarje

Kako med prostozidarje

Yohan del Sud ::

Kako bi lahko prišel v kakšno prostozidarsko ložo? Ima kdo idejo? A ti merjo IQ ali kaj?

abcde7 ::

To tud mene zanima, mislim da morš bit na kašnih direktorskih položajih, al pa lastnik kake družbe pa te povabjo... Drgač je pa tud članarina...

Koci ::

ti ne pripročam - tam so ponavadi sami tako kot so Kučan, razni direktorji, bančniki in podobno, skratka nič pametnega. Ponavadi se gredo samo snobovstvo ali pa načrtujejo kakšne ne preveč lepe načrte

Yohan del Sud ::

Že že ampak ma prednosti. Sej ste gledal Simpsone... :D

g0Run7 ::

za pridet med njih moraš poznat nekoga ki je noter, on pa te predlaga

Koci ::

he,he preveč risanke gledaš. Socer pa probaj, sm ko prideš tam reci da maš jahto, dva merđota in tri hotele na Jamajki, drugače nimaš šans:D:D

abcde7 ::

Mislm da sta dve vrsti prostozidarjev-eni so dobri eni slabi! Dobri iščejo samo veze, boljše službe, več moči...
Slabi pa naročajo umore(Kramberger) !

Sicer ni potrjeno, to sem nekje slišal

poweroff ::

Prostozidarji v ZDA so čisto nekaj normalnega. Kao neko društvo.

V Evropi pa so bili precej povezani z Močjo (nori so bili politiki, bančniki,...). Je pa zadeva še religiozno obarvana - verujejo v razsvetljenske vrednote. Zato jih Cerkev preganja.

Valjda - kjer je moč, so tudi težnje po njeni zlorabi.
Pri nas v Sloveniji bi rekel da nimajo kakšne posebne moči... bolj je le fama iz preteklosti. Drugače pa imajo v Dragomerju pri LJ svoj tempelj.

Samo če mene vprašaš je zadeva bolj smešna - odrasli ljudje se igrajo... da si malo popestrijo dolgočasni vsakdan in v življenje vnesejo pridih skrivnostnosti... to so ostanki srednjega veka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zemlja spiralno okoli Sonca?

Oddelek: Loža
251617 (1301) Ziga Dolhar
»

Sorodstvene vezi predsednikov ZDA (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23314512 (9293) Gandalfar
»

Kaj je to takoimenovan ''prostozidar''?

Oddelek: Loža
266560 (5630) strictom
»

Prostozidarji ?

Oddelek: Loža
163400 (2992) dobaluka

Več podobnih tem