» »

Povezava PC z 2 monitorjema

Povezava PC z 2 monitorjema

tequila ::

Pozdravljeni.
Zanima me, kako optimalno povežem PC, ki ima VGA in Dispaly Port izhod z dvema enakima monitorjema, ki imata vsak svoj HDMI, Display port, VGA in USB UP izhod.

Ta kombinacija mi je delovala v službi. Ne vem pa kako so bile enote povezane.

Moj predlog Dispaly Port iz PC na HDMI od monitor 1 in pol povezava Display Port monitor 1 - Display Port monitor 2.
Rad bi preveril, če razmišlajm pravilno preden grem v nakup potrebnih kablov.

Hvala
tequila

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Če prav razumem, imaš na grafični kartici VGA in DP izhoda, na monitorjih pa HDMI, DP in VGA... Zakaj enega monitorja ne povežeš DP(monitor) -> DP (računalnik), drugega pa VGA (monitor) -> VGA (računalnik)?

Sam imam starejši računalnik z Nvidia Quadro 4000 grafiko (DVI + 2DP izhoda) in dvema monitorjema. Prvi monitor (HP ZR24w) imam povezan z grafiko z DVI kablom, drugega (precej star Wacom DTF-720; Ima samo dva VGA vhoda) pa preko DP-VGA pretvornika na DP izhod. Zadeva dela...

Lp

Jože

tequila ::

Prav razumeš.
Stvar zaenkrat deluje tako, da sem povezal en monitor s PC VGA - VGA, drugega pa DP - HDMI.
To sem sestavil iz kablov/adapterjev, ki jih imam na razpolago.

A se ne izgubi kvaliteta, če je eni DP - DP in drugi VGA - VGA? Pač ena povezava digitalna, druga analogna?
Vem, da lahko preko DP vežeš monitorje zaporedno. Nimam pa pri sebi kablov, da bi preizkusil, če je moje zgornje razmišljanje pravilno.
Pa da ne kupujem kablov po nepotrebnem.
tequila

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tequila ()

FireSnake ::

Za povezavo na način "daisy chain" je treba tudi imeti tak monitor, ki to podpira (ima DP izhod).
Seveda ni isto, če je monitor priklopljen na analogni izhod ali pa DP.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Analogna povezava naj bi bila slabša (predvsem bolj občutljiva na motnje). Če praviš, da imaš dva enaka monitorja, potem bi moral opaziti razliko v kvaliteti slike. Da se prepričaš, lahko še zamenjaš monitorja "med sabo". Če je VGA toliko slabši, bi moral opaziti razliko...

Lp

Jože

tequila ::

Tako je - res opazim razliko v kvaliteti v sliki.
VGA se moram rešit. Torej je najboljša opcija moj prvotni predlog?
tequila

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Nimam nobenih izkušenj z "daisy chainingom" monitorjev z DP izhodi. Ima FireSnake prav, poglej, če tvoja monitorja to podpirata...

Lp

Jože


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trije monitori - znanstvena fantastika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7711664 (9140) PrimozR
»

Linux in 3 monitorji

Oddelek: Kaj kupiti
12862 (730) alessio2
»

HDMI out v DP ali VGA

Oddelek: Zvok in slika
5612 (550) BlaY0
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486994 (6246) Janac
»

priklop treh monitorjev na ATI vga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
518388 (7520) frudi

Več podobnih tem