» »

Linux in 3 monitorji

Linux in 3 monitorji

alessio2 ::

Odločil sem se za nakup novega sistema, ki mi bo na Ubuntu 12.10 omogočal priklop treh monitorjev.
Zelo malo je o tem na netu zapisanega in nekih go-to rešitev ni.

Nekega performanca ne rabim, ker iger ne igram in rabim samo za prikaz 2D aplikacij (IDE, Browser, terminal).
Kot gledam ima CPU i7 3770K s HD4000 grafiko podporo tudi za 3 monitorje, če ima matična 2 display porta. Vse je teorija, če tega ne probaš na linuxu.

Zanimajo me izkušnje iz prve roke.
Lahko je to tudi z ločeno grafično, če v osnovi s HD4000 ne bi šlo.

flbroker ::

Jaz imam Radeon HD 6570 1GB + onboard grafično, če ti kaj pomaga lahko zalaufam ubuntu in probam če bo delalo.

alessio2 ::

Seveda. V tem primeru najbrž 1 monitor prek onboard grafike in 2 prek Radeona.
Se priporočam za raport ;)

Brane22 ::

Jaz imam tri monitorje na HD6850.

Prie teh zadevah je treba imeti vse monitorje na eni kartici in spojene v eno celoto v samem driverju.
Xinerama je crap.

Vsaj pri AMD/ATI hardverju je tako, da ima kartica samo dva framerja in lahko fura direkt samo dva monitorja ( torej prek VGA/DVI/HDMI) za tretji rabiš ali DP ali pa AKTIVNI pretvornik DP-DV ali DP-HDMI ali DP-VGA ( in torej ne tisti enostavni šteker).

Nato rabiš potweakati xog.conf in to je to. Dela tako z zaprtokodnim kot z odprtokodnim driverjem.

Evo stare slikce delujočega setupa:

 3-MON EYEFINITY

3-MON EYEFINITY

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

pegasus ::

Heh, v časih redhata 6 in matrox kartic sem na eni mašini imel 6 monitorjev: g450 dualhead v agp in 4x millenium v pci slotih. Na roke spisan XF86Config je zakon.

Brane22 ::

Ja, amapk takrat ni blo toliko multimedijskih vsebin.

Xinerama in X11 nasploh totalka ubijejo zadeve, ko imša mnogo aplikaxij, ki stalno prožijo X11 evente.

Ko se Wayland prime, mogoče. Z X11 pa je takšen monitor stitching izven driverja samega vsaj zame smrt.

Sem imel na nVidiji, pa se mi je malodane utrgalo in sem šel v zadnejm dejanju obupa po tole HD6850.

Vsaj kar se tega tiče, je AMD zakon.

alessio2 ::

Kaj pa v primeru če vzamem ta model matične, ki ima VGA, DVI, HDMI in DisplayPort izhode http://www.amazon.com/dp/B008CJ2VGM/

Bi šlo tako:
DVI -> Monitor 1
HDMI -> DVI -> Monitor 2
DisplayPort -> Active DisplayPort->DVI adapter -> Monitor 3
+ custom xog.conf

Brane22 ::

Za Intla pojma nimam. Mogoče bi šlo celo s pasivnim adapterjem ali pa sploh ne.

flbroker ::

Neke težave so z Ubuntu usb live tako da ne gre bootat sistema do konca, tisto kar pa gre pa izpisuje na vseh treh monitorjih na isti način kot windows.

Ali pa da vzameš matrox triplehead2go. (cca 300€)

Brane22 ::

Ali pa še bolje, da vzameš triplehead2go in imaš nate še neke težave z Ubuntu USB live tako da ne gre bootat sistema do konca, tisto kar pa gre pa izpisuje na vseh treh monitorjih na isti način kot windows. ;o))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

alessio2 ::

Triplegead2go bi bil verjetno plan C.
Plan A je, da mi dela z HD4000 od 3770K in matično z DVI/HDMI/DP.
Plan B pa dodatna grafična za cca 100 EUR, ki mi omogoči priklop 3 monitorjev v en array.
Tale HD6850 je že malo starejša. S tole bi tudi šlo? http://www.hoh.de/hardware/grafikkarten...

Nekaj bi vzel toliko da ima 3 izhode, ki jih lahko koristim in postavim na Ubuntuju. Več od Pac-Mana ne bom laufal gor ;)

Brane22 ::

JAz sem vzel HD6850, ker je bila takrat optimalna izbira.

Seveda je na voljo tudi v 7xxx in bo tudiv 8xxx seriji.

Za pomoč skoči na sapphirejevo stran. gor imajo Excell tabelo kartic, kjer so vsi bistveni parametri, eden je tudi ta, koliko monitorjev je stvar sposobna laufati ( a ne glede nato velja da za vse razen prvih dveh rabiš DP izhod in opcijsko pretvornik).

Najenostvavnejš avarianta bi bila ubosti kartico z dvema DVI in vsaj enim DP in potem dodati na ta DP še pretvornik.
Seveda, za setup monitorjev z DVI vhodom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

alessio2 ::

Počasi bom naroču, pa verjetno še ne bom grafične vzel v štartu.
A je kak junak, ki je na Linuxu z default Intelovo grafiko (Ivy Bridge HD 4000 + plata z DP) uspešno dobil sliko na 3 monitorje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trije monitori - znanstvena fantastika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7710791 (8267) PrimozR
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486788 (6040) Janac
»

priklop treh monitorjev na ATI vga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
518010 (7142) frudi
»

Kako vključiti 3 monitorje na eno grafično?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151738 (1234) Brane2
»

3 ekrani na eni kartici

Oddelek: Zvok in slika
71329 (1238) romario

Več podobnih tem