» »

Nadgradnja rama 16 na 32, ter dodaten ssd

Nadgradnja rama 16 na 32, ter dodaten ssd

1309976 ::

Razmišljam o nadgradnji diska in rama na mojem Lenovo legion 5 15arh05 (št. izdelka: 82b5002age). Slednje bo verjetno potrebno prej ali slej.

Kako vedeti kakšen ram je kompatibilen s prenosnikom? Vem da iščem ddr4-sdram (3200mhz). Ampak naj kaj je potrebno še biti pozoren?
Bi bil spodnji ok?

https://www.amazon.de/dp/B07RW6Z692?lin...

Podobno vprašanje velja za disk. Na kaj je potrebno biti pozoren, da veš da si kupil pravilen oziroma kompatibilen izdelek?

LP

p.s.
Je dovolj če baterijo izklopim v biosu preden vzamem laptop narazen ali je potrebno pred vgradnjo izklapljati tudi konektorje na bateriji?
  • spremenilo: 1309976 ()

DeeCoy ::

Ammm.. to je laptop. Ti si prilepil ram za desktop. Tako da tale ne bo šel noter razen s kladivom.
Poglej, če imaš sploh proste reže za disk in ram.

Baterija se pred vsakim posegom na matični plošči odklopi.

1309976 ::

Hvala za informacijo. Po čem pa vidiš da gre za ram, ki je namenjen za prenosnike?

Potem bi bil tale pravi?
https://www.crucial.com/memory/ddr4/ct2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

1309976 ::

Imaš mogoče (ali pa kdo drug) kak nasvet katerega bi bilo ok kupiti?

Vesoljc ::

ja, laptopi majo SODIMM (razen ce ni kak prlotan shit gor), preverit moras ce imas se kak prost slot za rame, razen ce jih pac popolnoma zamenjas, ala iz 2x8 na 2x16. (ksn cpuid app ti bo v pomoc da najdes oznako rama).
za disk je isto, preveri najprej kak disk je notr (sata, nvme). mogoce je notr nvme, pa je kak sata se frej...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

ST-777 ::

1309976 je izjavil:

Kako vedeti kakšen ram je kompatibilen s prenosnikom? ... Podobno vprašanje velja za disk. Na kaj je potrebno biti pozoren, da veš da si kupil pravilen oziroma kompatibilen izdelek?
Ko sem kupoval rame, sem pogledal na spletno stran proizvajalca računalnika, katere rame priporoča. Za prenosnik je dobro kupiti SSD, ki se malo greje, poglej teste.

1309976 ::

Hvala.
Lp

srus ::

Pri pomnilniku bi najprej instaliral cpu-z. Ti lepo pokaže kakšen pomnilnik s kakšnimi karakteristikami imaš vgrajen. Potem kupiš nekaj podobnega, lahko hitrejšega, lahko z drugačnim rankom, samo napajanje, DDRx, form factor, naj bodo isti.

Pri diskih moraš vedeti za format in vmesnik. Torej ali gre za 2.5 inčni SATA, ali M.2 verjetno 80. Nadalje moraš pri M.2 vedeti ali tvoj laptop podpira NVME (ena zareza na konektroju) ali SATA (dve zarezi na konektorju). Najbolje, da odpreš laptop še pred nakupi in pogledaš kaj imaš trenutno - form faktorji, prosti sloti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel NUC (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21532654 (6914) Nebomgabiksa
»

Prenova prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
351893 (1171) aborko
»

Xiaomi Mi Notebook Pro

Oddelek: Kaj kupiti
437317 (4045) tomaz-
»

Se splača nadgradnja starega prenosnika?

Oddelek: Strojna oprema
223013 (2333) stara mama

Več podobnih tem