» »

GDPR izbris podatkov

GDPR izbris podatkov

insertname ::

Pozdravljeni,

zanima me ali imajo finančne ustanove (banke) pravico hraniti osebne podatke, kljub temu, da pri tej organizaciji nimam več odprtega trgovalnega računa za vrednostne papirje, ki sem ga imel pred leti, niti nimam nobene druge povezave s to banko ali storitev pri njih.
Ker sem prejemal nezaželene maile, sem namreč podal zahtevek za izbris vseh osebnih podatkov, vendar so mi odgovorili, da lahko (morajo?) po zakonu podatke hraniti vsaj 10 let.

Lp

AEx_1-7 ::

insertname je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me ali imajo finančne ustanove (banke) pravico hraniti osebne podatke, kljub temu, da pri tej organizaciji nimam več odprtega trgovalnega računa za vrednostne papirje, ki sem ga imel pred leti, niti nimam nobene druge povezave s to banko ali storitev pri njih.
Ker sem prejemal nezaželene maile, sem namreč podal zahtevek za izbris vseh osebnih podatkov, vendar so mi odgovorili, da lahko (morajo?) po zakonu podatke hraniti vsaj 10 let.

Lp


Hramba podatkov jim ne daje dovoljenja da vas kakorkoli kontaktirajo ... podajte zahtevek pisno, da vas ne kontaktirajo na noben nacin vec, z oglasi ali drugace ... ce ne zaleze, prijava Infor. pooblasc.!

SPAM je opt-in, torej VI morate soglasati, preklicite to soglasje, ce je bilo sploh kdaj podano z vase strani ...

Tiste AML zadeve nimajo nic s tem.

Povejte za koga gre, Ilirika verjetno, ane?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

insertname ::

Gre za BKS bank, nekdanja ALTA.

AEx_1-7 ::

insertname je izjavil:

Gre za BKS bank, nekdanja ALTA.


Alta nisem siguren ce je res BKS, ker BKS je podruznica AT banke ... saj ni vazno ... da ne iscem sedaj ... tile /borzniki/ so itak zgodba zase ...

Obrnite se semle:
https://www.ip-rs.si/
https://www.ip-rs.si/obrazci/varstvo-os...

in kratko jim opisite za kaj gre, pa naj oni povedo (uradno), kaj in kako, ker vas primer je pac vas, specificen ... pa se kaksen nadzor lahko dobijo, pa bo potem mir ... za nekaj casa ... za vse! Lahko so vase podatke 'prodali' se komu tretjemu, in sedaj vas spama on ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Tidule ::

insertname je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me ali imajo finančne ustanove (banke) pravico hraniti osebne podatke, kljub temu, da pri tej organizaciji nimam več odprtega trgovalnega računa za vrednostne papirje, ki sem ga imel pred leti, niti nimam nobene druge povezave s to banko ali storitev pri njih.
Ker sem prejemal nezaželene maile, sem namreč podal zahtevek za izbris vseh osebnih podatkov, vendar so mi odgovorili, da lahko (morajo?) po zakonu podatke hraniti vsaj 10 let.

Lp


Banke so podatke dolžne zakonsko hranit, zato izbrisa ne morejo odobrit. Kar pa ne pomeni, da lahko karkoli pošiljajo. Tako, da če se gre za to, da te nehajo nadlegovat z reklamami potem to lahko zahtevaš in so dolžni sporštovat. Izbris samih podatkov pa so upravičeno zavrnili.

GupeM ::

Mogoče je celo odvisno od namena zbiranja? Če so zbirali podatke, ki jim jih zakonsko ni treba hraniti (recimo št. noge, zgolj za ilustracijo), jih po moje morajo tudi izbrisati. Ali se motim?

AEx_1-7 ::

GupeM je izjavil:

Mogoče je celo odvisno od namena zbiranja? Če so zbirali podatke, ki jim jih zakonsko ni treba hraniti (recimo št. noge, zgolj za ilustracijo), jih po moje morajo tudi izbrisati. Ali se motim?


Naj zahteva izpis, morajo mu dati kar imajo o njem pisno:

https://www.ip-rs.si/obrazci/varstvo-os...

če se želite seznaniti z osebnimi podatki, ki se nanašajo na vas:
https://www.ip-rs.si/fileadmin/user_upl...

če je bila vaša zahteva za seznanitev z lastnimi osebnimi podatki zavrnjena ali upravljavec nanjo ni odgovoril v enomesečnem roku
https://www.ip-rs.si/fileadmin/user_upl...

in pa:

če želite, da upravljavec preneha uporabljati vaše osebne podatke za namene neposrednega trženja:
https://www.ip-rs.si/fileadmin/user_upl...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

OZZY ::

Hramba podatkov po zakonu in GDPR sta 2 ločeni zadevi. Z GDPR daš tudi ti dovoljenje za določene stvari.. Npr, da te kontaktirajo, ti pošiljajo določena obvestila itd.: Stranka lahko vedno zahteva izbris določenih podatkov po GDPR in konec prejemanja obvestil. Če na to ne reagirajo in ti še vedno pošiljajo jih enostavno prijaviš. Zanimivo je kako hitro potem uredijo zadevo.
Imaš pa tudi zahtevek, da pridobiš podatke za kaj si vse podpisal sogalsje ter imaš tudi opcijo, da vse to odjaviš.
Go with the flow.

Tidule ::

OZZY je izjavil:

Hramba podatkov po zakonu in GDPR sta 2 ločeni zadevi. Z GDPR daš tudi ti dovoljenje za določene stvari.. Npr, da te kontaktirajo, ti pošiljajo določena obvestila itd.: Stranka lahko vedno zahteva izbris določenih podatkov po GDPR in konec prejemanja obvestil. Če na to ne reagirajo in ti še vedno pošiljajo jih enostavno prijaviš. Zanimivo je kako hitro potem uredijo zadevo.
Imaš pa tudi zahtevek, da pridobiš podatke za kaj si vse podpisal sogalsje ter imaš tudi opcijo, da vse to odjaviš.

Nista nic loceni zadevi. GDPR doloca pravila ravnanja z osebnimi podatki in vkljucuje tako obdelavo in zbiranje na podlagi dovoljenja kakor tudi tisto, ki temelji na osnovibdrugih predpisov. Banka lahko hrani in obdeluje samo tiste podatke za katere ima ali zakonsko osnovo ali privolenje uporabnika. Uporabniknseveda lahko zahteva ozbris slednjih.

Na zahtevo ke banka dolzna sporocit katere osebne podatke ima in na kateri podlagi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca že prešle v splošno rabo (3)

Oddelek: Novice / Zasebnost
199307 (7041) primoz4p
»

Informacijski pooblaščenec predstavil nove dobre prakse pri uporabi piškotkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5820399 (14133) AštiriL
»

GDPR, se ze veselite? :) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
33187814 (59921) Mikrohard
»

Kako so v praksi videti prometni podatki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10542847 (36466) PaX_MaN
»

Vpogled v plačilne liste

Oddelek: Loža
145818 (5816) Matheeew

Več podobnih tem