» »

Hitrost Telekomovega interneta - optika

Hitrost Telekomovega interneta - optika

JimmyO ::

Zdravo, pred kratkim sem se priklopil na optično omrežje pri Telekomu, oglaševana hitrost je 100/20, vendar v najboljših pogojih dobim 35/10, preden kontaktiram telekom in podam zahtevek za podporo bi se rad prepričal če je težava kje drugje ?

Uporabljam pppoe avtentikacijo na starejšemu TP-link routerju (TL-WR941ND), pri prenosih mi prenaša max 3,5-3,9 MB/s, kar je precej žalostno, saj sem prej na bakru dosegal cca. < 2 MB/s. Poskusil sem tudi direktno preko telekomovega modema in je rezultat enak. Optika je položena na novo, kje bi bila lahko tu težava?

ToniT ::

Težava je TP-link.

Vuli ::

če je ista zgodba preko modema, pol kar kliči na telekom, pa tudi tale router bi zmogel 100Mb ali pa vsaj blizu.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

JimmyO ::

Sem ponovno poskusil direktno na kabel in povezava je 95/20 (očitno sem pri prvem testu na kablu nekaj narobe delal oz. Predvidevam da se wifi povezava ni onemogočila). Težava je torej v brezžičnem omrežju tako iz telekomovega modema kot tudi na tp-linku prejemam na wifi napravah zelo podobne hitrosti. Je v konfiguraciji kaj narobe nastavljeno? Router sem ponastavil (sicer naj bi podpiral 300Mb/s) in težava ostaja.
Po logiki bi sklepal da so telekomovi modemi novi in bi morali podpirati vsaj 100mb/s brezžično povezavo.
Ostalih motenj/wifijev načeloma v okolici ni.

Ales ::

JimmyO je izjavil:

... Poskusil sem tudi direktno preko telekomovega modema ...

Neposredno na Telekomovo opremo si priklopil svoj laptop/računalnik preko mrežnega kabla in tudi ne dobiš višje hitrosti?

S katero testno datoteko oz. servisom si testiral?

Najverjetneje bo sicer kar za poklicat, kakor so že povedali...

JimmyO ::

Sem ponovno testiral kot opisano na zgornjem postu, očitno je bilo pri prvotnem testu na kabel wifi omrežje še vedno aktivno je je test bil delan preko wifi-ja in ne na kabel zato tudi nižje hitrosti, sem prejle testiral ponovno in dosegam prave hitrosti (95/20), težava je zgolj pri wifi povezavi (tako na tp-linku kot tudi na telekomovemu modemu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JimmyO ()

Fsegula62 ::

JimmyO tvoja oprema podpira AC standard?

hojnikb ::

če nimaš vsaj ac standarda na drugi strani, pozabi na take wifi hitrosti. 300mbit je sam v labolatorijskih pogojih tx+rx
#brezpodpisa

Vuli ::

kako wifi mrežno kartico ima Pc, laptop?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Voluharr ::

JimmyO je izjavil:

Sem ponovno poskusil direktno na kabel in povezava je 95/20.


Kot si sam ugotovil, težava je v TP-Linku.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

JimmyO ::

Tudi telekomov modem ne podpira ac standarda oz. Višjih hitrosti ?

Mrežna kartica je dovolj hitra in podpira višje hitrosti, prav tako tudi ostala periferija ki je povezana na wireless omrežje (telefoni, tv-ji,...)

Potem če je tudi telekomov modem slab, najbolje da menjam router. Je trenutno kakšen best-buy ki bi ga priporočali, da ne odkrivam tople vode?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JimmyO ()

#000000 ::

Pa saj imaš 95/20, kar ni 100/20 je pa zadovoljivo, ponavadi (neodvisno od ponudnika) ne prilezejo niti blizu tega rezultata pri podobnih paketih.

JimmyO ::

Ja, te hitrosti so zgolj na kablu, na kablu pa imam priklopljen samo synology, ostale naprave so vse prek wifi-ja, pri katerih je hitrost bistveno nizja.

Invictus ::

ISPjev router gre vedno v bridge, ti pa namontiraš svojega. Mene to še čaka...

Optika dela v redu..

Sam imam 370Mb/102Mb/3ms ping...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ales ::

JimmyO je izjavil:

Tudi telekomov modem ne podpira ac standarda oz. Višjih hitrosti ?

Mrežna kartica je dovolj hitra in podpira višje hitrosti, prav tako tudi ostala periferija ki je povezana na wireless omrežje (telefoni, tv-ji,...)

Potem če je tudi telekomov modem slab, najbolje da menjam router. Je trenutno kakšen best-buy ki bi ga priporočali, da ne odkrivam tople vode?

Po katerem standardu se ti je naprava povezala lahko pogledaš, ni treba ugibat. Prav tako ima tudi ponudnikov modem/router nastavitve za Wi-Fi, prvo preveri te. Drugo je pa potem vprašanje oddaljenosti od routerja in kaj vse je vmes. Armiranobetonski zidovi so štala.

Za routerje imaš posebej temo, obsežno. Trenutno je treba za dober router skeširat tam od 50 do 150 ali več EUR, je pa seveda odvisno, kaj potrebuješ. Sam bi ti svetoval nek Asus AX serije, ampak pojdi malo prebrat tisto namensko temo.

deltacqb ::

Jaz bi si kar sposodil temo, da ne odpiram nove:

a je v praksi pri vsakdanjem delu (delo od doma za službo, videokonference, email, do 3 računalniki hkrati na video konferenci, deljenje zaslona in vsebine, etc. kakšna razlika med 350 / 100 mb/s in 600 / 100

Aja, zraven še seveda netflix, tablice (mali gleda youtube, ata netflix ali youtube, mama FB :)

Gledam paketa moj svet b in moj svet C pa nisem prepričan ali je nujno.

Download skoraj ne uporabljamo (v smislu partisa).

starfotr ::

Nima veze. Že z manj kot 100 M bi preživel zlahka za tako obremenitev.

JimmyO ::

Sem naročil TP-Link AX50, s katerim bom nadomestil trenutnega, hvala za pomoč.

JimmyO ::

TP-Link AX50 že funkcionira, hitrosti na novih napravah so maximalne, težavo imam le na starejšemu laptopu (lenovo z580) kjer je prenos še slabši kot prej - poveže se na 2.4GHz omrežje in 1m stran od routerja je prenos manjši od 1mb/s (na starem routerju je prišel vsaj pod 4mb/s. Ima kdo kakšno idejo zakaj tako slaba povezava, kakšna nastavitev ki sem jo spregledal ?

Pri vklopu smart connecta, mi pa na brezžično omrežje laptopa sploh ne poveže, moram ločit 2.4 in 5GHz omrežje na ločena SSID-ja šele potem se poveže na 2.4.

_Denny_ ::

Verjetno gre za kako nekompatibilnost med routerjem in mrežno kartico. Nabavi kar en USB wifi (po možnosti AC dual band) in bo.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

JimmyO ::

hvala :)

flisko ::

če je meter stran uporabi kabel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4124 125 126 127 )

Oddelek: Kaj kupiti
63041190571 (54) damirj79
»

Telekom TV v živo ne deluje, amater

Oddelek: Omrežja in internet
5711 (439) janezk999
»

Kateri wifi router za 100Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8831449 (24319) mevden
»

Router za običajnega uporabnika na optiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539529 (7765) XS!D3
»

Nakup novega WIFI Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
134700 (4376) Sami

Več podobnih tem