» »

Makaroni in Sir (zastonj za SOL,CAKE,SUSHI,MATIC,..holderje)

Makaroni in Sir (zastonj za SOL,CAKE,SUSHI,MATIC,..holderje)

«
1
2 3

MaticSLO ::

Aprila je bil Airdrop, sem postal tule. Mislim da se je prijavilo 5 slovencev :)) Sicer pa vec kot 25K ljudi, dobesedno 15K cez noc in se je airdrop zaprl.
Tako da stvar se preizkuseno siri hitreje kot Covid. To je formula za uspeh :D

Cilj je bil ustvariti kovanec ki bi dobro pumpal, ampak je dejansko nastal potencialno zelo dober sistem. Podoben princip kot pancakeswap, le da je razlika v tem da je stvar decentralizirana in da ne deluje kot yield farma, ampak kot decentralizirana kriptovaluta oziroma protokol.

Namen yield farmanja je da stakas svoje kriptozetone in ustvarjas dodaten yield. Vecina ljudi zeli kupiti kovanec in zasluziti na racun narascajoce cene. Yield farme so tako velik konflikt interesov ker whali ustvarjajo yield z tem da stakajo poljuben kovanec, z tem zasluzijo token yield farme in ga lepo dumpajo na naivneze. Lastniki farm se prav tako okoristijo ker pobirajo provizije.

No mac&cheese obrne ta sistem v prid navadnih neukov. Mac&Cheese prav tako ponuja stakanje tokenov. Glavna razlika je v tem, da lahko stakas le tako da zaklenes svoje tokene za dolocen cas. S tem se efektivno ustvarja "scarcity". Pac osnove ekonomije, ce se tokeni umikajo iz obtoka, in ce prihajajo novi kupci, bo cena sla gor.
Za dlje kot zaklenes tokene, vecje rewarde bos dobil. Ne, to ni ponzi - temu se rece certificate of deposit/time deposit in je najvecji market na svetu. Pac banke ti placajo visje obresti ce vezes svoj denar za daljsi cas(le da so trenutne obresti zelo slabe).

Stvar deluje decentralizirano, inflacijo regulirajo uporabniki in consensus(kako pridemo do pomembnih odlocitev) se doseze z "glasovanjem" - stakerji ki imajo svoje tokene zaklenjene lahko glasujejo in s tem sistemom se da prakticno spremeniti karkoli - vkolikor se strinja 90% uporabnikov.

Stvar je visoko rizicna, ampak potencial pa je prakticno neomejen. Trenutno je marketcap 150k$, ce vprasas mene je to podobno kot ethereum pri 0.15$, ampak seveda obstaja velika moznost da gre na 0.

Token je na Polygonu, trenutno NAJBOLJSA mozna izbira... Transakcije stanejo 0.1 - 1CENT.

Lahko bi se reklo da je pozno za vlaganje v kriptovalute, in da je glavnina ze pobrana sedaj ko bitkojn kupujejo bilijonarji.
Ampak Bitcoin je le ideja(ki ne uresnicuje nicesar), Ethereum ponuja infrastrukturo za ustvarjanje pametnih pogodb/programov/sistemov, in Polygon ponuja enako infrastrukturo po nizji ceni oziroma z visjimi sposobnostmi(podobno kot BSC).
Ampak to je le infrastruktura, najvisja dodana vrednost je najblizje kupcu. Tako da pomoje je velika verjetnost da boto protokoli kot je Mac&Cheese ujeli najvec vrednosti in da je tu najvec potenciala.

Dobra stvar je tudi v tem, da se da dodati karkoli... Protokol si lahko lasti NFTje, MEME kovance,... Lahko deluje kot treasury in se dejansko ustvari decentraliziran sistem. Kriptovalute so nahitreje rastoc asset v zgodovini ravno zato, ker ponujajo alternativo FIAT valutam in obicajnem nacinu vladanja - za katerega vemo da je koruptivno, ne-efektivno in da prihaja do velikih konfliktov interesov. To se da nadomestiti z programsko kodo/programom, ki garantira pravicnost in opravlja nalogo tocno po pravilih, brez odstopanj. Ce stakate Mac&Cheese oziroma XVMC kovanec, se zavezete k temu da ne boste prodali v naslednjih X dneh/mesecih/letih. V kolikor preloite obljubo vas bo protokol posteno udaril po zepu in lahko izgubite do 90% kovancev. Sistem je narejen da ujame cim vec "zrtev". Vi zvisujete protokolu ceno, v zameno pa lahko dobite kovanec ki lahko potencialno pridobi na ceni, ker veljajo ista pravila za vse.


V Mac&cheesu so prakticno zdruzeni vsi koncepti ki so delovali v zadnjih 10letih. Mozno je da je to ena izmed vecjih priloznosti, kadarkoli, ampak seveda je velika moznost da tudi faila. High risk - high reward.

Evo tole je graf, sam mislim da je to dno in da se bo kmalu izstrelil. Moj cilj tega posta ni, da bi kupili kovanec, ampak da dobim vaso pozornost. In da kupite potem ko boste primorani FOMOjati pri veliko visjih cenah 8-)8-)8-)



Sicer pa ce si lastite CAKE/ETH/BNB/MATIC/SUSHI/SOl ali HEX, lahko dobite kovanec ZASTONJ. 30% celotne "zaloge" je namenjeno vsem ki "free-claimajo". Snapshot je bil 18oktobra, in ce ste imeli v svojem walletu(ali stakano) kater koli od zgoraj nastetih kovancev, potem ste kvalificirani. Ne rabite vnasati nicesar razen javnega naslova, prav tako ni nobenega gumba, ki bi lahko predstavljal varnostno tveganje. "Zanka" je v tem, da boste dobili tokene zaklenjen v "vault" kjer boste avtomatsko zaceli earnati rewarde. Lahko izberete tudi da dobite kovance direktno v denarnico, ampak v tem primeru dobite do x20 manjso vsoto. Namen ni razdeliti kovancev, da se bodo prodali, ampak da se dobi pozornost in da jih kupite se vec >:D

Ime je Mac&Cheese, ticker je XVMC
spletna stran
https://www.macncheese.finance/

Se pa stvar sedaj pocasi lansira... upam da vidimo kaj akcije z v prihodnjih nekaj dneh.
  • spremenilo: MaticSLO ()

novak-t ::

če želite še 10% bonus, lahko uporabite moj reff link: https://macncheese.finance/claim.php?id...

c3p0 ::

Končno token, kjer neuki služijo, whali/znalci pa pušijo!

Mato989 ::

Sicer pa ce si lastite CAKE/ETH/BNB/MATIC/SUSHI/SOl ali HEX, lahko dobite kovanec ZASTONJ. 30% celotne "zaloge" je namenjeno vsem ki "free-claimajo". Snapshot je bil 18oktobra, in ce ste imeli v svojem walletu(ali stakano) kater koli od zgoraj nastetih kovancev, potem ste kvalificirani. Ne rabite vnasati nicesar razen javnega naslova, prav tako ni nobenega gumba, ki bi lahko predstavljal varnostno tveganje. "Zanka" je v tem, da boste dobili tokene zaklenjen v "vault" kjer boste avtomatsko zaceli earnati rewarde. Lahko izberete tudi da dobite kovance direktno v denarnico, ampak v tem primeru dobite do x20 manjso vsoto. Namen ni razdeliti kovancev, da se bodo prodali, ampak da se dobi pozornost in da jih kupite se vec


Torej če si lastim CAKE ki jih imam na stakingu, vpišem samo kateri address? Oni od Trust Walleta od koder sem dal stakat in to je to? Dobim na tisti wallet tokene?



V osnovi pa mi je "malo" mimo logika...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bozicek ::

Kdaj pa kje vidim tokene?
Sem poslal na naslov Matice pa ni nikjer nič
Darila letos samo za poredne

aiko ::

Če se ne motim, piše na njihovi strani da po 9.Novembru

MaticSLO ::

Mato989 je izjavil:

Sicer pa ce si lastite CAKE/ETH/BNB/MATIC/SUSHI/SOl ali HEX, lahko dobite kovanec ZASTONJ. 30% celotne "zaloge" je namenjeno vsem ki "free-claimajo". Snapshot je bil 18oktobra, in ce ste imeli v svojem walletu(ali stakano) kater koli od zgoraj nastetih kovancev, potem ste kvalificirani. Ne rabite vnasati nicesar razen javnega naslova, prav tako ni nobenega gumba, ki bi lahko predstavljal varnostno tveganje. "Zanka" je v tem, da boste dobili tokene zaklenjen v "vault" kjer boste avtomatsko zaceli earnati rewarde. Lahko izberete tudi da dobite kovance direktno v denarnico, ampak v tem primeru dobite do x20 manjso vsoto. Namen ni razdeliti kovancev, da se bodo prodali, ampak da se dobi pozornost in da jih kupite se vec


Torej če si lastim CAKE ki jih imam na stakingu, vpišem samo kateri address? Oni od Trust Walleta od koder sem dal stakat in to je to? Dobim na tisti wallet tokene?



V osnovi pa mi je "malo" mimo logika...


1. Cilj je da se zvabi/onboarda uporabnike na Polygon. Ce znas uporabljat ETH ali CAKE, potem lahko uporabis tudi polygon(le spremenis RPC, tako kot za BSC)

Potem pa seveda da se pridobi pozornost, da se razdeli tokene vsem, in tudi whalom, ki imajo potem moznost in interest "spumpat" stvar.

Ja, vneses naslov s katerim stakas CAKE tokene.

Potem pa moras poslati 0 Maticev(prazna transakcija) da "potrdis" lastnistvo, ce se nimas Polygon networka ga moras dodati na metamasku - postopek je sila preprost in imas navodila na spletni strani in traja kaksnih 30sekund, informacije so na strani.. Ce se nisi uporabik Polygona ti bo sistem avtomatsko poslal zadostno kolicino MATICA da imas pokrit transaction fee. (transakcije na polygonu stanejo med 0.001$ - 0.01$)


Princip je enak kot za Bitcoin fork. Forki so vredni bilijone ceprav so neuporabni. Problem je le da grejo le navzdol ker se jih cel cas prodaja, nekega novega interesa pa ni.
Tukaj je trik v tem, da moras izbrati za kako dolgo zelis stakati kovance.
S tem se doseze da bodo tisti ki zelijo tokene le prodati, dobili veliko manjso vsoto. Ce si pripravljen drzati za daljsi cas, dobis tako veliko vec tokenov.


c3p0 je izjavil:

Končno token, kjer neuki služijo, whali/znalci pa pušijo!

popravek: Token, ki ima interese v skupno dobro


Casovno okno je predvidoma do 6.Novembra z moznostjo podaljasanja za 7 dni ce bo interes.

Zatem bodo tokeni distribuirani. Ce izberes, da bos kovance stakal potem bodo avtomatsko depozitirani na tvoj naslov v "staking pool", kjer boste avtomatsko zaceli sluziti rewarde, ki se avtomatsko re-stakajo(autocompounding). Tako kot je na pancakeswapu.

Kovance lahko v praksi dvignes kadarkoli, ampak ce krsis dogovor in dvignes preden potece tvoje casovno obdobje zaklenitve, potem bos "obdavcen" z kaznijo in lahko izgubis velik % tokenov.



Koncept ni nov, npr Hex token je imel podoben princip, le da je podaril tokene bitcoin in ETH holderjem. Tu je stvar pac malce drugacna in se vkljuci se vse ostale mozne networke.


Uporabljene so vse ideje, ki so delovale. Pac Mac&Cheese je alternativa pancake imenu/ Potem ticker XVMC = (XV = currency, MC = mac&cheese)... V 2017 bublu je bil XVG token top performer in vecina ljudi sploh ne pogleda drugega kot ticker. Tudi Binancov projekt XVS(venus) ima podobno ime... Ce je dobro za njih, bo dobro tudi za nas. Pa se kul se slisi XVMC.
Princip za lockanje tokenov za casovno obdobje je od HEX... Potem je pa se dodano veliko stvari, model za konsensus je nov, upravljanje inflacije prav tako.. Bitcoin ima halvening, tukaj imamo podobno stvar, ampak drugacno,...

Veliko je stvari, sistem je res dober. Ce bo uspelo ali ne, seveda ni nobene garancije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaticSLO ()

Mato989 ::

Ja sem claimal dal na 6 mesecev staking AMPAK kurac je to ker mam trustwallet in zdaj to pomeni da se moram jebat in reskirat uvoz v Metamask da me tam ne hekne kaj in pol poslat oz prej tam spremenit RPC na polygon pol pa poslat... uffff, riskantno glede na to da mam gor 35k dolarčkov CAKE...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

Debilno vpišem 12 besedni seed phrase in piše neveljaven pogledam v trust wallet fix pravi LOL...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MaticSLO ::

Mato989 je izjavil:

Ja sem claimal dal na 6 mesecev staking AMPAK kurac je to ker mam trustwallet in zdaj to pomeni da se moram jebat in reskirat uvoz v Metamask da me tam ne hekne kaj in pol poslat oz prej tam spremenit RPC na polygon pol pa poslat... uffff, riskantno glede na to da mam gor 35k dolarčkov CAKE...


Ubistvoma je vseeno, lahko posljes tudi iz trustwalleta, samo mora biti preko Polygona(nevem kako se uporablja Polygon preko trustwalleta)

edino kar se gleda je ce je prisla transakcija iz tvojega naslova

Trustwallet je prav tako kompatitibilen z staking platformo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaticSLO ()

Mato989 ::

MaticSLO je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja sem claimal dal na 6 mesecev staking AMPAK kurac je to ker mam trustwallet in zdaj to pomeni da se moram jebat in reskirat uvoz v Metamask da me tam ne hekne kaj in pol poslat oz prej tam spremenit RPC na polygon pol pa poslat... uffff, riskantno glede na to da mam gor 35k dolarčkov CAKE...


Ubistvoma je vseeno, lahko posljes tudi iz trustwalleta, samo mora biti preko Polygona(nevem kako se uporablja Polygon preko trustwalleta)

edino kar se gleda je ce je prisla transakcija iz tvojega naslova

Trustwallet je prav tako kompatitibilen z staking platformo


Samo sem gledal in ne morš na trustu prestavit na polygon network ali pa sem slep

Res ne razumem zakaj se mormo spet z nekimi pošiljanji jebat...saj če sem claimal sem claimal... ne ni dovolj, ker nočejo dat se mormo še drkat jao jao

Pa invalid piše, zdaj bom to doktoriral
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

DePalmo ::

OK, kaj pa za nas ki kovancev nimamo v denarnicah ampak na borzi? Sem pogledal in piše da mi pripadajo kovanci, ampak kako naj pošljem 0 kovancev iz denarnice z istim naslovom?

Bolj natančno, kovance imam na Coinbasu, tam sem kopiral deposit wallet address in je napisalo da sem upravičen do kovancev. Kako naj sedaj pošljem iz istega naslova, če je pa ta na Coinbasu? Depost in withdraw lahko delam, ampak samo na ETH omrežju.

MaticSLO ::

DePalmo je izjavil:

OK, kaj pa za nas ki kovancev nimamo v denarnicah ampak na borzi? Sem pogledal in piše da mi pripadajo kovanci, ampak kako naj pošljem 0 kovancev iz denarnice z istim naslovom?

Bolj natančno, kovance imam na Coinbasu, tam sem kopiral deposit wallet address in je napisalo da sem upravičen do kovancev. Kako naj sedaj pošljem iz istega naslova, če je pa ta na Coinbasu? Depost in withdraw lahko delam, ampak samo na ETH omrežju.


Ce imas na exchangu se lahko zal obrises pod nosom



sistem ne preverja v realnem casu validnosti... Na koncu se bo skeniralo, zracunalo utezi glede na bonuse, vrednost kriptota in dolzino stakanja,... in potem ustrezno distribuiralo
Npr solana in matic validatorji/delegatorji so bili skopirani(snapshot), za ostale se lahko pogleda z archive nodes kaksne so bile vrednosti na dolocen trenutek. Morda bi sicer bilo bolje ce bi se preverjalo v realnem casu.

Za trust wallet pa nevem. Sam ne uporabljam seed wordov, ampak pac exportam private key, ga kopiram v Metamask in je racun dodan

DePalmo ::

Sem nato našel na njihovi strani, ravno pod tistim delom za katerega si objavil posnetek zaslona. Škoda, ker imam kar nekaj kovancev.

Pa vseeno hvala da nas obveščaš o teh novostih, sem prepričan da marsikdo ne ve da je to možno!

novak-t ::

Mato989 je izjavil:

MaticSLO je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja sem claimal dal na 6 mesecev staking AMPAK kurac je to ker mam trustwallet in zdaj to pomeni da se moram jebat in reskirat uvoz v Metamask da me tam ne hekne kaj in pol poslat oz prej tam spremenit RPC na polygon pol pa poslat... uffff, riskantno glede na to da mam gor 35k dolarčkov CAKE...


Ubistvoma je vseeno, lahko posljes tudi iz trustwalleta, samo mora biti preko Polygona(nevem kako se uporablja Polygon preko trustwalleta)

edino kar se gleda je ce je prisla transakcija iz tvojega naslova

Trustwallet je prav tako kompatitibilen z staking platformo


Samo sem gledal in ne morš na trustu prestavit na polygon network ali pa sem slep

Res ne razumem zakaj se mormo spet z nekimi pošiljanji jebat...saj če sem claimal sem claimal... ne ni dovolj, ker nočejo dat se mormo še drkat jao jao

Pa invalid piše, zdaj bom to doktoriral

desno zgoraj klikneš za dodajanje kovancev, dodaš matic. Potem v portfoliu poiščeš matic kovanec in klikneš nanj. Potem klikneš na RECEIVE in dobiš Polygon address

Mato989 ::

Ne trust wallet ne vidi polygon chaina...

Sem uvozil zdaj v metamask app ampak tam seveda vidim matice ampak če hočem poslat mi enostavno ko izberem address spodaj nič ne ponudi da bi sploh kaj lahko poslal...

počasi bom rekel kurc gleda :D Kot kasže imajo načrtno tako nareto da se lahko bolj zajebavamo namesto manj! Jim ni v interesu razdelit čimvečim ampak čimmanj ljudem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

novak-t ::

Seveda ga vidi, samo matic kovanec moraš dodati na listo. Na ta način sem jaz naredil in sem prejel tisti znesek in opravil transakcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: novak-t ()

MaticSLO ::

Mato989 je izjavil:

Ne trust wallet ne vidi polygon chaina...

Sem uvozil zdaj v metamask app ampak tam seveda vidim matice ampak če hočem poslat mi enostavno ko izberem address spodaj nič ne ponudi da bi sploh kaj lahko poslal...

počasi bom rekel kurc gleda :D Kot kasže imajo načrtno tako nareto da se lahko bolj zajebavamo namesto manj! Jim ni v interesu razdelit čimvečim ampak čimmanj ljudem.

Pa tako blizu konca se je zaustavilo :))



Sicer pa menda ni avtomatsko posiljanje delovalo(sedaj je popravljeno), verjetno ne mores poslati ker imas 0 Matica? tule lahko dobis 0.0015 in potem lahko posljes brez problema
https://macncheese.finance/matic-polygo...

Mato989 ::

novak-t je izjavil:

Seveda ga vidi. Na ta način sem jaz naredil in sem prejel tisti znesek in opravil transakcijo.


Ja je trajalo več kot 12 ur da sem dobil te MATICe... včeraj sem kliknil in danes še 1x pol sem pa dobil... zato sem pa sklepal da se ni vidlo ker zmes sem pa metamask nardil tam se pa je vidlo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

novak-t ::

Mato989 je izjavil:

novak-t je izjavil:

Seveda ga vidi. Na ta način sem jaz naredil in sem prejel tisti znesek in opravil transakcijo.


Ja je trajalo več kot 12 ur da sem dobil te MATICe... včeraj sem kliknil in danes še 1x pol sem pa dobil... zato sem pa sklepal da se ni vidlo ker zmes sem pa metamask nardil tam se pa je vidlo.

sem pozabil povedati, da mi avtomatsko pošiljanje ni delalo, sem moral si ročno poslati. Zdaj ti je verjetno delalo, ker je očitno avtomatsko pošiljanje popravljeno

Mato989 ::

Ok tako, na addresso sem poslal nazaj 0 MATICa in zdaj vidim da nikejr pa ni nobenga confirma da je vse ok... slab sistem moram rečt, zdaj pa upat da ker sem 2x claimal je ok včeraj in danes še 1x... upam da je isti address dalo in da to poveže ok.

Primerno bi bilo da bi zdaj poslalo informacijo koliko tokenov estimatano dobimo glede na stakan CAKE in da je potrjen claim... piše pa samo SUCCESSFUL ČE SI VSE NARDIL haha...

Za ostale pa kot kaže sem narobe sklepal in na trust walletu vidiš POLYGON network MATICe ampak ker je jebalo pri njih sem jaz sklepal narobe in pol še malo googlanja par mesecev nazaj ko ni bilo supporta in sem se jebal z uvozi na metamask...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

MaticSLO ::

Aja, tega sicer nisem omenil ampak vsi ki claimajo bodo dobili tudi DOGE420 in DOGE69 :))

Morda ne bo vreden nicesar, morda bo... Elon musk non-stop twita o 420 in 69, ravnokar
https://twitter.com/elonmusk/status/145...

Meme tokeni bodo razdeljeni med uporabnike, veliko vecino pa si ga bo lastil protokol sam. Tako da nihce ne bo mel nadzora nad tokeni in ne bo nobenega "rug pulla", bodo pa lahko z njimi upravljali stakerji XVMC-ja. Pac XVMC protokol si lasti denarnico v kateri so tej kovanci, in lahko se jih premakne, ampak morajo za to glasovati stakerji v poolu

Mato989 je izjavil:

Ok tako, na addresso sem poslal nazaj 0 MATICa in zdaj vidim da nikejr pa ni nobenga confirma da je vse ok... slab sistem moram rečt, zdaj pa upat da ker sem 2x claimal je ok včeraj in danes še 1x... upam da je isti address dalo in da to poveže ok.

Primerno bi bilo da bi zdaj poslalo informacijo koliko tokenov estimatano dobimo glede na stakan CAKE in da je potrjen claim... piše pa samo SUCCESSFUL ČE SI VSE NARDIL haha...

Za ostale pa kot kaže sem narobe sklepal in na trust walletu vidiš POLYGON network MATICe ampak ker je jebalo pri njih sem jaz sklepal narobe in pol še malo googlanja par mesecev nazaj ko ni bilo supporta in sem se jebal z uvozi na metamask...


Hmh ja, to je res.. ne preverja se v real time.. Ampak ce si mel tokene v denarninci na tistem naslovu, potem je ok.
Morda se to popravi v naslednjih dneh.

Koliko bos dobil je neznanka, ker je odvisno koliko ostalih ljudi bo claimalo in za koliko casa bodo zaklenili - potem se bodo rezultati utezili in vsote pravilno razdelile.
Cilj je dati cim manj zetonov tistim, ki jih zelijo prodati cimprej, in cim vec tistim ki jih ne nameravajo prodati hitro

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaticSLO ()

Mato989 ::

Hmh ja, to je res.. ne preverja se v real time.. Ampak ce si mel tokene v denarninci na tistem naslovu, potem je ok.
Morda se to popravi v naslednjih dneh.


Saj to ni toliko problem, problem je da ni nobenega confirma da sem vse ok nardil in 100% dobim tokene... ko tam stisneš da si poslal ti napiše da je successful spodaj pa piše če si vse nardil tak kot treba, namesto da bi to preverilo hkrati in ti potrdilo je to kr nek odgovor če mene vprašaš...

Cilj je dati cim manj zetonov tistim, ki jih zelijo prodati cimprej, in cim vec tistim ki jih ne nameravajo prodati hitro


To je vse lepo in prav, ampak postopek ki so ga izbrali nakazuje da želijo dodatne težave, kot so bile zdaj za mene ko ni delovalo avtomatsko pošiljanje MATICa itd... nikoli mi ne bo jasno zakaj ne bi bilo dovolj korak 1, in do danes še noben ni tega prepričljivo odgovoril...

Daš address, stisneš na koliko bi lockal in to je to...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MaticSLO ::

Si lockal/za koliko? Iz radovednosti :D

#2 Top gainer trenutno na Polygonu, samo trik je v tem da je likvidnost zelo nizka in jo lahko 1 sam whale instantno dvigne x10 ali pa celo x50... Pomoje je neupraviceno nizko. Ampak bomo videli, not financial advice in nimam pojma kaj se bo dejansko zgodilo.

Eventuelno bo verjetno tudi tracked listing na coinmarketcapu in pa na coingecku, samo ce se to zgodi bi lahko bil marketcap ze v parih milijonih
https://doge2.app/mac&cheese-finance-XV...



Pomemben je narrative. Imas zelo dobre pitche. Lahko reces da je to pancakeswap of Polygon, da se protokol ukvarja z "time depoziti" ki so najvecji market na svetu, da si lahko lastis token ker je narejen za redkost, ker je decentraliziran, ker si protokol lasti NFTje in MEME tokene in si lahko tako "institucionalni investorji" pridobijo exposure z kupovanjem XVMC tokena, namesto da spekulirajo na posameznih NFTjih, ... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaticSLO ()

Mato989 ::

6 mesecev sem dal... jebiga 1 leto mi je preveč...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

Dobro da je trading volume 314$...

Samo to vse mi nič ne pomaga dokelr ne izvemo koliko tokenov sploh dobim(o)

A mogoče kje piše kolko je total cap? Ker claimalo bo verjetno MALO ljudi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MaticSLO ::

Mato989 je izjavil:

Dobro da je trading volume 314$...

Samo to vse mi nič ne pomaga dokelr ne izvemo koliko tokenov sploh dobim(o)

A mogoče kje piše kolko je total cap? Ker claimalo bo verjetno MALO ljudi...


Ne mores vedeti koliko tokenov dobis, ker ne ves koliko ljudi bo claimalo. 30% supplya je namenjeno (330M tokenov), potem pa se to razdeli.


Volume je nizek ker je mcap 200K. Stvar se bo ali prijela ali pa se ne bo. Ali bo vredno 0 ali pa veliko...

Trenutno malokdo ve za stvar, za to so metrike tudi temu primerne. Ni na coingecku, untracked na coinmarketcapu... da pride do tega more biti par M marketcap, potem bo pa verjetno tudi liquidity in volume visji.
Aja sicer pa volume je majhen ker 40% tokenov je na voljo za tiste ki zamenjajo tokene in se vecinoma tam kupuje. Na exchangu se ne da kupiti vecje kolicine brez da bi dvignil ceno.

Ce kupis, je rizik velik, ker lahko da bo vredno 0. Ce pa claimas pa dobis zastonj in lahko sodelujes brez kakrsnih koli tveganj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaticSLO ()

Mato989 ::

No saj to bo zanimivo videt, koliko folka bo claimalo... ker nekaj ful oglaševanja ne vidim...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MaticSLO ::

Evo ze malce boljsi volume 1200 :))

Likvidinost je nizka in ni potrebno veliko kapitala da gre cena precej gor... trenutno je zelo nepravicno valuirano IMO. Recimo ce gre x10 se bodo stvari ze malce izboljsale, samo pomoje je to sele zacetek. Pac ce bo uspesno bo vredno zelo veliko, ce pa faila bo vredno 0.

Nov ATH




Pac skopirani so vsi koncepti ki so delovali. User interface za stakanje je od pancakeswapa(ze poznan) https://stake.macncheese.app/

Time depoziti so od HEXa, potem je pa se dodano precej stvari. In pa modificirano je da je stvar za razliko od pancakeswapa, decentralizirana, tako da posodobitve sistema izglasujejo stakerji (kdorkoli lahko launcha nove contracte, potem se naredi proposal v smart contractu, in ce stakerji glasujejo za, se sistem posodobi). (prvi mesec ne, potem ko bodo zetoni distribuirani pa)

Sistem je narejen za punpanje, sicer ce se bo prijelo je pa drugo vprasanje. Mimogrede, Bitcoin je bil narejen da nadomesti FIAT valute.

Cim vec ljudi kot je videlo zgodaj, boljse je. Na dnu seveda ne bo nihce kupil ker misli da je nateg. Pac bodo morali FOMOjati kasneje.

the most entertaining outcome is the most likely one (according to musk) :))




Par sem jih pogledal, imajo po 100k$ ethra npr, samo dosti jih tudi ni poslalo potrdila (0 matic)...bo treba preverit. Problem je da bo nastal en velik podatkovni spaget.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaticSLO ()

Mato989 ::

Ja, mene najbolj moti to da sem sicerp oslal MATIC ampak ni nobenga potrdila da je nareto vse ok in bom dobil claim tale... ker sem 2x claimal upam da ne daje različnih addressov ampak je vedno enak...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MaticSLO ::

Ce si poslal, potem je ok.

Slaba novica je da nekateri claimajo z tokeni v vrednosti 10M$.
Tako da ubistvoma je tekma, tisti ki zaklenejo za dlje dobijo velio vec kovancev. Npr ce je on dal za 5let(nevem za koliko je dal v resnici), ti pa za 6mesecev, dobi po defaultu x4, sepravi kot da bi claimal z 40M$, kjer ti dobis(ce imas 35k$ cake kot si rekel) 0.0875% njegovega deleza.

new pamps...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaticSLO ()

Mato989 ::

MaticSLO je izjavil:

Ce si poslal, potem je ok.

Slaba novica je da nekateri claimajo z tokeni v vrednosti 10M$.
Tako da ubistvoma je tekma, tisti ki zaklenejo za dlje dobijo velio vec kovancev. Npr ce je on dal za 5let(nevem za koliko je dal v resnici), ti pa za 6mesecev, dobi po defaultu x4, sepravi kot da bi claimal z 40M$, kjer ti dobis(ce imas 35k$ cake kot si rekel) 0.0875% njegovega deleza.

new pamps...



To je res, samo če gre token x20 ko se meni odklene in prodam pol pa na "0" sem jaz vseeno na boljšem =)


Mamo kje podatek kolko "value" tokenov pa je do zdaj claimalo?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

MaticSLO ::

Mewn.. Ze 1M marketcap... samo ker je tako nizka likvidnost bojo veliki premiki... zato sem pa postal na dnu ko je najbolj varno.
Sicer pa obstojeci hodlerji lahko dobijo zastonj, ce kdo zeli zrtvovati svoje kovance da dobi nekaj superiornega ima tudi na voljo :))
https://macncheese.finance/

10% je pa bilo razdeljeno med 25K+ uporabnikov mislim da junija

MaticSLO ::



Pomoje bi bilo pravicno ocenjeno ce bi bil nekje 50M marketcap, samo kaj ap ves

IgorCardanof ::

Damn, a je to res celih 2000$ volumna ???? Čestitke!

BTW, polygon je daleč od najboljše izbire. Je pa poceni, to pa gotovo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

MaticSLO ::

IgorCardanof je izjavil:

Damn, a je to res celih 2000$ volumna ???? Čestitke!

BTW, polygon je daleč od najboljše izbire. Je pa poceni, to pa gotovo.


Strokovnjak Jeff bo ze vedel.

Sicer pa brez skrbi, ko bo marketcap vec kot bilijon, bo tudi za vas whale dovolj liquidityja in volumna

Ker vas vecina z vasimi malimi mozgancki tega ni sposobna razumet, bom posebaj razlozil. Volume in liquidity sta premo sorazmerna z marketcapom. Ko je projekt cisto v povojih je logicno da ni likvidnosti in ni volumna.
Razen ce ste bilijonarji, je to za vas prednost. Vi lahko kupite z tistimi parimi 100eur ali tisoci, whali pa ne morejo kupiti vecje vsote. Whali potrebujejo likvidnost. Vi dobite priloznost da kupite zgodaj, whali pa bodo kupovali ce marketcap pride nad bilijon. Oni bodo potrebovali likvidnost, in tam jo bodo dobili. Za njih bo asset sele takrat privlacen. Vprasanje za milijon eur seveda je, ali bomo tam prisli. Pomoje bo. Ampak vi raje kupujete po tem ko ze gre vse x1000. Pomoje vas bo vecina tu kupila doge420 na vrhu :))

Bitcoin je sel iz parih centov na 60k$+ ... Bilijonarji in wall street ga takrat niso kupovali, kupujejo ga sedaj. Njih ne zanimajo 10,000x gainsi. Ker imajo velike portfolije se zadovoljijo z majhnim in tudi 20% gain je za njih veliko vec kot lahko dobijo v tradicionalnih trgih(stockih).

bozicek ::

Vprašanje
Tisti auto bounty se splača pobirat?
Darila letos samo za poredne

MaticSLO ::

bozicek je izjavil:

Vprašanje
Tisti auto bounty se splača pobirat?

ne

primozsu ::

Sam ničesar ne stake-am.
Imam pa MATIC kovance, ki sem si jih prenesel iz Binance na MetaMask preko BSC.
Prvo težavo imam, ker pod omrežjem BSCM vidim kovance pod Polygon pa seveda ne.

Kako se iz trenutnega stanja najlažje pridružim k tejle zadevi makaroni&sir?

MaticSLO ::

primozsu je izjavil:

Sam ničesar ne stake-am.
Imam pa MATIC kovance, ki sem si jih prenesel iz Binance na MetaMask preko BSC.
Prvo težavo imam, ker pod omrežjem BSCM vidim kovance pod Polygon pa seveda ne.

Kako se iz trenutnega stanja najlažje pridružim k tejle zadevi makaroni&sir?

Hja ce si imel na BSCju ne pomaga ravno..ceprav morda se bo poskeniralo vse networke in ce bo dovolj vrednosti se porazdeli tudi MATIC holderjem na BSCju(ampak nevem)



Lahko se znebis svojih kovancev in dobis XVMC + shitcoine :))

Pomoje je najboljsa priloznost, kar jo boste kdaj imeli. Vecina misli da se jih zeli nategnit, v resnici pa samo delim priloznost. Mozno je, da gre na 0, tako da sam si ne zelim nobenega forsirat ker ne potrebujem vasega denarja. Ce se za to odlocite, se ga pa seveda sprejme z odprtimi rokami :))

Je riskantno ampak je potencial zelo visok. Pac ce uspe, gre marketcap lahko v vec bilijonov vrednosti.

Sistem v ozadju je zelo dober, pac izgleda kot pancakeswap, le da je na polygonu, je decentraliziran in pa deluje po nacelu time depozitov(dlje kot zaklenes tokene, visje rewarde dobis). In stakerji tvorijo consensus mechanism. Sistem pa se regulira z votanjem preko kovancev - z tem se regulira inflacija in vse podobne stvari. Inflacija je dinamicna, misljeno je da bodo vecji playerji prisli do najboljsih odlocitev, da zvabijo noter ostale 8-) Veliko je se podrobnosti samo se mi ne da zdaj o tem

IgorCardanof ::

Lol. Umiri se.

Si eden izmed 1204284x pancakeswap kopij. Omenim kaksen track record imajo te kopije?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

MaticSLO ::

V backendu je stvar ravno obratna od pancakeswapa in vseh kopij. To je cel point tega showa. Sicer pa ne bi pricakoval da bi to bil sposoben razumet nekdo ki shilla najvecje govno od vseh moznih shitcoinov. Je pa poskrbljeno tudi za taksne degene in dobis ultimat shitcoin doge420 and doge69 :))

Ce ze imas kripto, dobis cel package zastonj.

MaticSLO ::

No pa da malo razlozim.... V obicajnih yield farmicah stakas random XYZ kovanec in dobis kot reward token od yield farme. Tu ni nobene dodane vrednosti, tako da whali stakajo svoje zetone in dumpajo te kovance na marketu. Vecina misli da bo stakala in sluzila "yield", v resnici pa oni ustvarijo yield za whale z tem ko kupujejo nicvredne zetone. Sluzijo whali in operatorji yield farme.
Tu je koncept ravno obraten. Ce hoces earnat yield, mores svoje zetone zaklenit. In ce se zetoni umikajo iz trga(namesto da prihajajo na trg), bo efekt ravno obraten. Yield farmice vecinoma le dumpajo, tako da tu je pa zeljen ravno obraten efekt.

Poleg tega stakerji ustvarijo consensus system in omogocajo posodobitve sistema. Stvar je namenjena da deluje decentralizirano, brez kakrsnega koli operatorja. Kar je glavni namen kriptovalut.
Kriptovalute so ze same po sebi najhitreje rastoci asset v zgodovini clovestva, tu se pa se dodatno priliva olja na ogenj tako da se umika potencialne prodajalce(z stakanjem in lockanjem) in ustvarjanje novega interesa z inflation boosti.
Ubistvoma ima vse vrednosti, ki bi si jih zelel v perfektni kriptovaluti, samo vecina vas tega ni sposobna razumeti ker ne razumete kako stvari delujejo.

Yield farme so ena izmed najvecjih bedarij v kriptotu. To je ubistvoma nacin kako se ozame nove in nevedne "investitorje".

Imas nekaj izjem, kot je npr pancakeswap, ki imajo nekaj dodane vrednosti z raznimi stranskimi produkti z katerimi se ustvarja profit in se porablja za burnanje tokenov.


Ce ze imas kripto, dobis cel package zastonj.
Morda ne bo vredno veliko, nekaj pa bo. Npr. klasicen airdrop je bil na zacetku vreden nekih 0.3$, in je sedaj verjetno kaksnih 6$. Ce gre se x1000 pa ze bo nekaj.
Tisti ki so imeli referrale imajo sedaj ze vec kot 1000$ v zepu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaticSLO ()

IgorCardanof ::

Torej neuporabna ponzi shema? Na trgu imaš že deset drugih, ki točno to kar si napisal, počnejo 10x bolje.

Torej zaklenit je treba tokene/rewarde, da folk ne bo dumpal tega neuporabnega tokena. Super. Kaj še dobim zraven v paketu? Da bom lahko glasoval kako naj se platforma razvija, čeprav bo na koncu developer tisti, ki bo kodo pushal gor in sprejel spremembe ali ne? Bolj slaba decentraliziranost oz. governance.

Še tretje, več kot jih povabim, več bom zaslužil?

Torej na kratko, več uporabnikov kot imamo in zaklene denar notri, višja bo vrednost. Tokeni se uporabljajo za goverance platforme, ki nima nobene uporabne vrednosti, razen tega, da farmaš iste tokene in dobivaš "yield".
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Jeff, kaj pa vsi tisti tvoji long metaverse crap tokeni? A tisto je pa ok?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

Sand, Mana imata igro, ogromen community, vizijo. Podprta s strani najvecjih menjalnic v kripto svetu. Je popolnoma drugo.

Za vse ostalo kar sem pisal, memecoini. To je jasno, da je neuproaben bullshit. In to tut povem vedno. Ampak tu smo, da naredimo denar. Ce bo povprecen idiot vlagal v Shibo in Cummies, potem jebpac to potrebno kupit pred njem in mu vzeti denar. Se bo ze naucilin naslednic kupil nekaj, kar ima v prihodnosti potencial.

Kar je razlika med temi stvarmi, MaticSLO tale bullshit prodaja kot future of finance in nevem kaj. Navaden nekoristen ponzi je in ce bi ga oglaseval kot to, mu ne bi tezil. Ker pa laze in zavaja, mu bom pa namenil kak post in nekaj svojega casa.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mato989 ::

Mana igra je pure CRAP... tako slabe igre in podobno sranje nisem videl že od 90tih tbh...

Vizija je kaj? Crap igra z vizijo je še zmeraj CRAP...največje menjalnice podprejo to samo zato ker plačajo LISTIN FEE saj ti je to jasno ne?

Tako kot skycoin ki jih bodo na koncu delistali
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

Se strinjam. Sem probal Mano, cisti crap zaenkrat. Bomo pa videli kako bo v prihodnje.

Od tega zmazka zgoraj, pa nikoli ne bo nic.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mato989 ::

IgorCardanof je izjavil:

Se strinjam. Sem probal Mano, cisti crap zaenkrat. Bomo pa videli kako bo v prihodnje.

Od tega zmazka zgoraj, pa nikoli ne bo nic.


Tako smo mislili o mani ko je izšla, sem isto rekel iz tega zmazka od igre nikoli ne bo nič, pa glej jo zdaj, ti jo promoviraš kot nekaj z vizijo kar je ob releasu bil čisti crap brez vizije in smo se večinoma strinjali... zdaj pa pumpa
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MaticSLO ::

Developer lahko naredi nove spremembe, ampak ce voterji ne podprejo, potem sprememb ne bo.

Celoten sistem nadzira smart contract. Developer(kdorkoli) lahko launcha nov contract z popravki, izboljsavami ali pa z re-designom celotnega sistema.

Ko je contract launchan, developer submitta proposal. In ce stakerji glasujejo za, postane nov contract lastnik sistema in tako se posodobijo pravila celotnega sistema.
Drug nacin "glasovanje" je pa z tokeni. Tako v praksi uporabniki skrbijo za sistem(regulirajo inflacijo, evente,...)

Developer si lahko za svoje delo vgradi placilo. Ce je zahtevek previsok, lahko kdorkoli odstrani del kode z placilom. Ampak potem nihce ne bo vec zelel prispevati.


Dobesedno je to decentralizirani financni sistem. Dejansko je inovcija. Ce tega ne mores razumeti ti jaz ne morem pomagati.
Ce postane kaj vredno lahko iz tega zgradis karkoli.


Tako ali tako pa to sploh ni pomembno, vsi kupujejo ker zelijo zasluziti. Super, tudi za to je poskrbljeno. Stakerje se zaklene da nemorejo prodati in nove se privablja z inflation boosti. Hkrati pa se ustvari se decentraliziran sistem. Z tem je stvar boljsa od 99% ostalih kriptovalut.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Seznam Airdropov! Free crypto (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
1341150874 (2394) Malner
»

decentralizeX.com (zastonj 5$)

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
5768 (331) MaticSLO
»

Brezplačne kriptovalute

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
4913195 (2169) Stefan01
»

ICO challenge 2018 (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
508117896 (71405) Vazelin

Več podobnih tem