» »

kondenzator

kondenzator

overklokan Molj ::

zanima me kako se izračuna Q - seprav električni naboj ( enota- coulomb), sem že gledal po raznih bukvah ampak prov črno na belem mi ni pisalo formule, zadeva sicer ne spada pod ta forum sam pač tuki folk največ gleda ;)
lp matej
the one & the only

Tjulenj ::

Q=C*U ... ce imas pa kaksne druge podatke oz. zelis izracunati na kaksen drug nacin pa povej :D aja pa ce bos formulo iskal v fizikalnih knjigah potem isci oznako e. ker mocno dvomim da te formule nikjer ni

overklokan Molj ::

hehehe
jst rabm tuki Q za zračunat, ker hočm izračunat moč kondenzatorja ki ga rabm za neko določeno stvar, torej rabm Q in U da bom zračunal C, za napetost vem Q pa ne vem kko zračunat :)
the one & the only

Tjulenj ::

em... mogoce ti bo tole pomagal.. da je tok odvod elektrine po casu

tintorel ::

poglej na tole super stran - gotovo boš našel:
http://www.efunda.com/home.cfm

Bungee- ::

Q = [As] <---- Tok v casu ... torej kolk toka v dolocenem casu nekak tko kot pr akumulatorjih .... Aja kaj ze misls racunat, mogoce ti lahk na kaksen lazji nacin pomagamo ....8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

overklokan Molj ::

jst rabm kondenzator k bi mi zglihal napetost 12 - 16 vol, pri 25 amperih

zdj pa rabm formulo da zračunam kok faradski kondenzator rabm
C= Q/U za to vem, sam ne znam zračunat Q
the one & the only

Bungee- ::

Odvisno katere frekvence bi rad filtriral. Je pa tako da se obicajno uporablja ene par 4700uF, ker je razmerje med ceno in stabilnostjo potem zadovoljivo, je pa dobr dat tudi kaksen 100nF zraven da ti kaksne visje frekvence ven poreze. 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

overklokan Molj ::

hja to je enosmerni tok k prhaja iz trafota ( usmerjen z usmernikom, gretzov stik) tko d ne vem kaka je frekvenca ( al sploh je glede na to d je sinusoida ko pride iz usmernika ravna?) ne vem res nism nč brau od tega tko d kar bom reku bo na blef:8) torej če lahko poveste kako močan kondenzator bi rabu, še rajš bi pa meu formulo d bom vedu za drugič, hvala
lp matej
the one & the only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matematični nalogi

Oddelek: Šola
172583 (2307) 2loud4u
»

Kalkulator

Oddelek: Kaj kupiti
284884 (2529) cobrastar
»

problem pri fiziki

Oddelek: Šola
81239 (937) srus
»

kako izračunati sončn vzhod/zahod?

Oddelek: Znanost in tehnologija
214280 (3826) madmitch
»

Fizika na maturi

Oddelek: Šola
211865 (1667) DixieFlatline

Več podobnih tem