» »

Fizika na maturi

Fizika na maturi

Microsoft ::

Men se je zdela prva pola kr lehka, tak da prčakujem tam kakih 30%, sam od druge pole pa prčakujem okol 15%.

Tiste naloge, ko je se je šlo o električnem polju pa magnetnem polju, so se mi zdele kr en mečken težle. Pa tiste, ko svetloba sije v olje pa vodo, mi tud niso ble kej preveč všeč.

Ostalo bi pa lahka blo kej prav.:\

KAk se je pa vam kej zdela ta fizika?

by Miha

Binji ::

Ahm ti vidm pol da si celu neki resu. Jst sm bl malo..:D
Meni je bla tezka za popizdit
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

rc-car ::

Men je bla 1. pola težja, kot sem mislil. Ene 10 vprašanj sem čist ugibal (pri ostalih pa sem ugibal med dvema) :)

Pol pr 2. mi je pa kr neki ratval. Prva in druga naloga sta mi bli čist easy (sam vprašanje kok je prov), tretjo sem tut celo rešu, pr četrti sem pa sam tiste puščice narisal pa + in - (itaq je 50% da zadanem :) ) ostalo se mi pa tut sanjal ni kako bi zračunu.

U glavnem, nad 2. polo sem čist presenečen kok je blo lahko.

btw, je kdo gledu, če se je pojavu kak vzorec na 1. poli? :D
Jest sem ugotovu, da sem mel nekje sumljivo velik B-jev...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Double_J ::

Čak, to če brez postopka ugibaš se polno šteje?:D
Kok pa je možnosti za odgovor?

Pač nimam fizke pa me vsen zanima:\

Microsoft ::

Men se zdi, da sm pr prvih 10ih nalogah mel večinoma A in pa D.


by Miha

rc-car ::

Double_J: ne, prva pola so A,B,C,D odgovori za obkroževanje. Potem pa se na veliko ugiba in išče najverjetnejšo možnost :D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Roadkill ::

Prva pola je bla kr uredu in pričakujem ene 30pik (mogoče kej več), v drugi poli sem pa rešu prve tri s tem, da nisem znal izračunat osvetljenosti, sunka sile in pa zajebu sm (skor zihr) uno k je blo treba k vzmeti zračunat (zadnja pr prvi). Ostalo mam pa po primerjavi z ostalimi pravilno.
Pri zadnji nalogi sem +/- napisu, kinetično energijo izračunu, zapisu enačbo za magnetno silo in narisu tirnice delcov v masnem spektrografu. Tko da od tretje pole prčakujem tut okol 30pik (marda kakšna manj).

Torej ene 60 pik od pisanja in 18 od vaj. 78... 38 več kot rabm (če bo kriterij spet 40%) :)

Microsoft ::

Roadkill, bi lahka povedu kak rezultat al pa postopek, ki si ga dubu pr onih nalogah, ko je bla svetloba (svetlobni tok), pa pr tisti, ko so bli neki ioni pa pol magnetno+električno polje?


by Miha

Roadkill ::

Erm.. bl mal se spomnem :)
Recimo un svetlobni tok... na olju se absorbira 30% seprav ostane 700W/m^2
Po dveh metrih vode je pa še 343W/m^2 (700*0,7^2).
Pol je blo še... masa olja je 8,3 (al 8,7...) kg.
Olje se segreje (za ta rezultat nisem zihr, ker se mi zdi velik) za 65,1 K (absorbira 30% svetlobnega toka in pol zračunaš kolk energije/toplote prejme).
Erm.. pol... kaj je blo še... aja uni koti.. rešitve sta okol 75°(zrak/olje) pa 45°(olje/voda) to preprosto zračunaš s pomočjo unih n-jev k maš podane pa sinusev vpadnih in lomnih kotov.

Osvetljenosti pa nism znou... če se pa še kej spomnem pa povem :)

rc-car ::

Jaz sem osvetljenost izračunal z j' = j * cos alfa (formula je tam nad dopplerjem).

Od kje si ti dobil, da je na dveh metrih vode 343W/m^2? Jaz sem tisto kar ostane od olja (se pravi 700) pomnožil z 0.4 (ker se absorbira še 60% na dveh metrih). Al se nebi smel tkole procenti seštevat?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Roadkill ::

Procenti se nikol ne seštevajo :)
Pejt po korakih ane.
Najprej se absorbira 30% na 1 metru kar pomeni 490 potem pa še 30% od tega odšteješ in je to 490*0,7=343.

rc-car ::

Eh, sej sem vedu... sam, ko sem probaval (dost časa pa to :) ) sem dobil en čudn (nizek) rezultat in pol sem rajš tistega vzel..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Microsoft ::

Tisle j' = j * cos alfa sm tud jst naredu, pa mislm, da je kr prov.

Pa tist kot, ko je pr olje --> voda sm tud jst dobu 44.

Sam tistle, kolko se segreje olje, so pa men rekl, da so dobl kr 200K. Men se zdi to mal vlk!

Kok pa je blo treba pr prvi nalogi nardit; ko si dobu rezultat, na kolko decimalnih mest natančn ga je blo treba zapisat? Jst sm kr na dve decimalni mesti. Pa pol sm absolutno vrednost dobu tak, da sm tiste 3, ki najbolj odstopajo, bek spravu, nasledn ko pa največ odstopa od povprečne vrednosti, je pa kr absolutna napaka.

PA pr elektriki; na predzadnji strani je blo treba narisat, kak se bo ion gibu, če bo V večji od Vo pa če bo V manjši od Vo. Kak ste to narisal? Jst sm tak, da če bo V večji od Vo, je kr premica, če pa V manjši Vo pa se bo odklonu na desno.
Pa pol na zadnji strani zgori sm tud naredu tak, da se odkloni na levo stran filam.


by Miha

Roadkill ::

200 K so dobil uni k so celotn toplotn tok upošteval, a ti v nalogi lepo piše da olje absorbira le 30% tega toplotnega toka.
Jest sm pri prvi vse delal na dve mesti natančno (3,2 recimo), ker so bili v taki obliki podani podatki.
Pr zadnji nalogi pa ne vem točno, vem pa, da se je v masnem spektrografu ion odklonil v desno.

Microsoft ::

No, sej pol zgleda, da si ti prav zračunu. Mim grede, jst tega sploh nism zračunu.:O


by Miha

Binji ::

Eh kaj se sekiras. Jst sm sam prelistal pa se lih ustavu ku ce se mi je zdelu da morde mi rata. Sam kaj ku mi ponavadi ni...:8)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Microsoft ::

Ja sej, druga pola je bla težka.

Men se gre za to, ker sm dal vse tri prjave na UN smer. Brez fizike sm pol jst OUT!


by Miha

Microsoft ::

NA kolko pa mislte, da bodo dal % za pozitivno oceno?:\

Nekje med 40% in 50% bi nej blo....


by Miha

Roadkill ::

Dons (sobota) je bla menda zlo zajebana fizka in kokr sm slišu naloge bi jest najebu polno. Mam srečo :)

DavidJ ::

Meni so rekli sošolci, da je bla letos fizka zlo na easy...
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Roadkill ::

Jah neki umes je bla... za moje pojme težja k lanska... sploh prva pola je mela letos ene par grdih for notr.
Pr drugi poli je bla pa sam tazadna naloga mal bl "zanimiva", pa še to sam zato, ker magnetnih/električnih polj nikol nism delu. :)

DixieFlatline ::

Ja jest sm tud dons pisov (sobota), pa je bla 2. pola kr dost težka. SM pa zlo razočaran nad tipom nalog, povsod si mogu le nametat forumule in gledat, kje bi lahko kej vn zračunal. Sploh ni blo treba, da se ti kej sanja od teorije. Pa Mehanika je bla dost slaba...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matura-fizika

Oddelek: Šola
304926 (4395) čuhalev
»

Počitniško delo !

Oddelek: Loža
373373 (2393) Jebiveter
»

poklicna matura 2003 slovenščina - dela?

Oddelek: Šola
474977 (4314) malal
»

Kako je s pogojno pozitivno oceno na poklicni maturi?

Oddelek: Šola
227759 (7550) Microsoft
»

Slovnica pred vrati! (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
525089 (4417) rasta

Več podobnih tem