» »

Nova plošča z 8 PIN konektorjem (ne z 4 kot prej)

Nova plošča z 8 PIN konektorjem (ne z 4 kot prej)

«
1
2

WinXP ::

Zdravo,danes sem kupil novo matično ploščo z AM4 socketom,napajalnik pa sem dal stari od prejšnjega računalnika 550W,vendar se zdaj ko sem vse zmontiral računalnik baje noče prižgati zato,ker ima na tej novi plošči vgrajen dodatni 8 PIN konektor za napajanje,moj napajalnik pa ima 4 PIN.Najbrž se zato noče zagnati.

Ali obstaja kakšen 8 PIN oziroma še 4 pin DODATNI KABEL da se kupi in se priklopi na Molex ali Sata konektor,da mi ni treba kupovati zdaj še novega napajalnika z 8 PINOV?
Prilagam sliko (poglejte in povečajte jo dobro,preden odgovorite)
Vnaprej hvala za pomoč.
 SLIKA 8 PIN konektorja - manjkajo še 4 pini na napajalniku

SLIKA 8 PIN konektorja - manjkajo še 4 pini na napajalniku



Bi lahko dali sliko,da vidim kakšen je to kabel? Hvala.
  • spremenil: WinXP ()

Aston_11 ::

Pred 2 tednoma enak problem. Vklopil se je še drugi konektor (4) zraven (obstočječega 4 pinskega), čeprav pini niso enaki. Pa dela. Ni pa od začetka delalo, ker ni delal napajalnik, in ko se je zamenjal z enakim napajalnikom (imel 2 kom iz časa rudarjenja), je zadeva delala in še dela. Se pa je vmes zamenjala še plata, prej MSI tomahawk II, čeprav najbrž ni bila razlog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

WinXP ::

Aha. A bi lahko kdo dal sliko takega kabla pa link povezavo,da vidim koliko je cena...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Aston_11 ::

BTW drugi 4 pinski konektor je že na napajalcu

WinXP ::

Ne,moj napajalnik ima samo 24 pin (to je v redu) vendar nima 8 PIN-skega dodatnega konektorja ampak 4 pinski. Zato sprašujem a se da kupiti kakšen 8 ali 4 PINSKI KABEL,ki se priklopi na Molex ali Sata konektor,da mi ni zdaj treba kupovati še novega napajalnika z dodatnim 8 pinskim konektorjem,ki je na novem napajalniku.

A bi lahko kdo dal sliko takega kabla pa link povezavo,da vidim koliko je cena...

Vnaprej hvala!
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

hojnikb ::

to ni razlog da ti stvar ne deluje, more delat tut brez drugega 4 pin priklopa
#brezpodpisa

WinXP ::

V knjižici ki sem jo dobil poleg matične plošče piše v angleščini: Obrnite pozornost na to,da je vhod na plošči ispopolnjen z 8 PIN konektorjem,kolikor je pač luknjic gor.Jaz pa sem priklopil samo 4 ki jih ima moj napajalnik in se računalnik ne zažene.

SLIKA:
 Slika dodatnega 4 PIN konektorja

Slika dodatnega 4 PIN konektorja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

hojnikb ::

povej se ostale specifikacije...
#brezpodpisa

WinXP ::

Matična plošča,ki sem jo danes kupil je ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II,procesor in pomnilnik sem kupil predvčerajšim,procesor je AMD RYZEN 5 1600 3,2 Ghz do 3,6 Ghz v turbo načinu, pomnilnik je Corsair 8 GB 3200 Mhz napajalnik pa imam od prejšnjega računalnika,star 1 leto je 550W in ima 24 pin + samo 4 pin namesto 8,ki jo zahteva ta plošča...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

bluefish ::

Da, obstaja tudi "apdater", ki pretvori molex v 8-pin.

destroyer2k ::

WinXP

Poveš model napajalnika, ker to je najbol pomemben podatek. Pa si siguren da nimaš 4+4 konektor?

WinXP ::

Ja,sem siguren da nimam 4+4 konektor. Napajalnik je Gigatech PSU-550W imam pa še enega malo boljšega bi rekel,samo se mu ne vrti veliki ventilator odkar sem posesal prah z njega dol, je pa to LC Power 550W,ki ima iste priključke,le da ima poleg 4 PIN še 6 PIN za grafično kartico menda,samo to nisem še nikoli priključeval,ker nimam "močne" grafične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

bluefish ::

Če ima napajalnik na stranici nalepko s podatki, slikaj in prilepi sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

beta1 ::

s tem boš našel ta adapter: EPS 4pin to 8 pin
Huawei LTE CPE master.

WinXP ::

Evo slikal sem napajalnika:
 Gigatech PSU 550W (samo 4 pin konektor)

Gigatech PSU 550W (samo 4 pin konektor)



 LC POWER 550W (4 PIN + 6 PIN za grafično menda)

LC POWER 550W (4 PIN + 6 PIN za grafično menda)

U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

WinXP ::

Kako da ne bom kaj "skuril" - a misliš da so tile Molex adapterji nevarni ? Zakaj jih potem izdelujejo? ... Ne vem če je kdo že "skuril" ravno s tem...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Han ::

Napajalnika sta žal cenena in podpovprečna. Če k temu dodaš še starost 5+ let, je to recept za težave.

Skyman ::

U shit kva to not imate gigatech..To jz še na strom nebi upal priklopt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

WinXP ::

Ravnokar sem naročil kabel 8 PIN. Pojutrišnjem popoldne ga dobim,upam,da bo šlo z tem. Moralo bi,ker piše v knjižici od plošče da mora biti vklop na 8 PIN ne na 4....Pa naj bo tako. Pozdrav
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

_Denny_ ::

WinXP je izjavil:

Kako da ne bom kaj "skuril" - a misliš da so tile Molex adapterji nevarni ? Zakaj jih potem izdelujejo? ... Ne vem če je kdo že "skuril" ravno s tem...

Dejansko lahko skuriš npr. hišo/stanovanje, ne samo PC. Preveri kako amperažo prenese 4-pin Molex (samo za 12V del, 5V ti ne koristi) in potem primerjaj z 8-pin EPS12V; potem še primerjaj presek kablov kateregakoli napajalnika iz zgornjih linkov in mini žičke iz tvojega, ker so vse mavedeme amperaže mišljene za "normalne" preseke. Tisti watti z nalepke so tudi bolj tako...recimo, da proizvajalec tega "550W" noname sranja točno ve zakaj ni upal dodati EPS12V, medtem, ko ga brez problema najdeš že na 350W napajalnikih priznanih firm. Stvar tudi ni ne vem kako nova - moj prejšnji 750W Corsair kupljen v 2010 ga je imel.

Hja, zakaj izdelujejo te adapterje, če so nevarni? Ker jih žal ljudje kupujejo. Eni izmed najbolj zabavnih adapterjev so recimo Molex na SATA, ki jih dobiš v skoraj vsaki trgovini, rezultate uporabe le-teh pa najdeš na Google image searchu pod "molex to sata fire".

Mimogrede - obstaja tudi 8-pin PCI-E, ki na daleč izgleda isto kot EPS12V, a je fizično drugačen...da ti ne bo sumljivo, če adapter slučajno ne bo šel v luknjo...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

hojnikb ::

WinXP je izjavil:

Ravnokar sem naročil kabel 8 PIN. Pojutrišnjem popoldne ga dobim,upam,da bo šlo z tem. Moralo bi,ker piše v knjižici od plošče da mora biti vklop na 8 PIN ne na 4....Pa naj bo tako. Pozdrav

še enkrat, to ni problem. Kaj se sploh dogaja, k przges masino?
#brezpodpisa

WinXP ::

Dogaja se to, da ko prižgem PC pri njem sveti samo lučka, ko pa pritisnem na gumb za vklop pa se PC ne zažene...Mora biti 8 PIN-ski dodatni vklop konektorja na ploščo, ker tako piše v knjižici, ki sem jo dobil zraven plošče, ne gre z 4 PIN konektorjem.

Piše v angleščini, da obvezno preverim ali je plošča poleg 24 PIN konektorja povezana še na 8 PIN konektor (ki ga imajo že vgrajenega Novi napajalniki). Čemu bi potem 8 PIN konektor služil na novih napajalnikih - drugače bi prodajali z 4 PIN napajalnike, kot nekoč...)
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Han ::

Novejši napajalniki podpirajo tudi novejše standarde, ki jih izkoristijo novejše osnovne plošče, procesorji, grafične kartice... ter seveda operacijski sistem (Windows 10, 11).

Sparkius ::

Tako kot je že Hojnik rekel, bi zadeva morala delat tudi le s 4 pinskim konektorjem.

WinXP ::

Sparkius,žal zadeva ne dela le z 4 pinskim konektorjem (preverjeno).
Han,jaz se popolnoma strinjam s tabo,ampak veliko več stane cel napajalnik z 4+4 (8 PIN) konektorjem kot sam kabel. Ampak sem se vseeno odločil,da kupim cel nov napajalnik,ki ima že vgrajen 4+4 (8 PIN) konektor na sebi. Je pa namesto 550W 600W,no,to ni toliko pomembno,važno je da ima na sebi original 8 pinski konektor,da bo plošča oziroma celoten nov računalnik (upam) zalaufala.

Hvala vsem na debati in pomoči. Lep pozdrav.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Ahim ::

WinXP je izjavil:

Ja,sem siguren da nimam 4+4 konektor. Napajalnik je Gigatech PSU-550W imam pa še enega malo boljšega bi rekel,samo se mu ne vrti veliki ventilator odkar sem posesal prah z njega dol, je pa to LC Power 550W

Oba sta totalen drek, vrzi cim prej v kanto, preden ti unicita komponente. Za slabih 50 EUR se dobi soliden napajalnik, ki bo brez tezav poganjal tvojo konfiguracijo, sploh ce nikoli ne bos dodajal nobene diskretne graficne, v bodoce pa ne meci denarja stran za karkoli, kar ima v imenu "tech" ali "LC power".

Mr.B ::

Ne rabiš. Glede na procesor, ne rabiš 4+4 in je 4 dovolj.
Če bi imel gor kaj močnejšega in navijal proc, potem bi rabil extra. Dokler je poraba okoli 500W je celo teh 4pin preveč.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

WinXP ::

Jaz sem kupil ravno LC Power in siguren sem, da mi bo na AM4 socket novi plošči dolgo in dobro služil, tako kot prejšnji LC Power, ki sem ga kupil pred 6 let in mi je lepo služil na prejšnji AM3+plošči.

Cena pa je bila tudi malo pod 50 Eur in bi lahko vzel drugega proizvajalca z 500W,namesto 600,ampak zakaj - jaz sem z tem čisto zadovoljen, zadeva je nova in ta napajalnik ni nič slabši od drugih za to ceno.

Jutri ga dobim in ga bom zmontiral v računalnik, ker ima 8 PIN (4+4) - pač novejši standard od prejšnjega, ki vsebuje 8 PIN konektor, namesto 4,kar matična ploča zahteva,kot piše v navodilih. Kdor pa ni zadovoljen pa lahko kupi sebi drugega proizvajalca - meni je važno da je napajalnik nov in lepo dela, ne pa kaj piše na njemu,ali je to LC Power, ali LD Lower, ali drugo.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

hojnikb ::

Sj ko stvar jutri nebo delala, bos pa spet piskal :)

Dokler dela, je tut najbolj noname ok, ko pa odleti in odnese zram se plato in ostalo in slucajno se ne zgori, je pa druga zgodba.
#brezpodpisa

WinXP ::

Nikoli ni še NOBEN moj napajalnik "pokvaril" plošče - pa sem notri vstavljal mnogo slabše napajalnike od starih plošč in to povrh stare od Dimm Ramov - tako da tudi ta, ki je nov, se bo lepo ujel z novo matično ploščo, brez skrbi. Novo z novim je pač najboljše.

Lep pozdrav
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

joze67 ::

Enkrat bo. In takrat bo hojnikb rekel, "Saj sem rekel..." Kasandra je 10 let razlagala, da bo Troja šla.

WinXP ::

Daj nehajte že. Kot sem rekel - zakaj bi nov napajalnik "pokvaril" novo matično ploščo?

Če pa bo kdaj crknil, se računalnik pač več ne bo hotel zagnati in bom kupil pač nov napajalnik. To je to. Tema je zaključena, kar pomeni da ne pišite več. Pozdrav.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

d4vid ::

Zakaj odpiraš teme. če vse veš? In ja, LC Power je, kot je že večina tukaj povedala, drek.

In s to trditvijo se strinjam:
v bodoce pa ne meci denarja stran za karkoli, kar ima v imenu "tech" ali "LC power"



Zadeva je taka, da imajo dražji napajalniki boljši izkoristek, bolj kvalitetne komponente in bolj stabilen izhod.
Pravtako ni vse v tistih Wattih, ki so napisani "na veliko", temveč je bolj pomembno, kako so ti watti razporejeni po različnih napetostih.

WinXP ::

Kupi ti sebi dražji napajalnik, če hočeš za 500 Eur. Jaz sem z svojim prezadovoljen.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

bluefish ::

Vsak je. Dokler dela. Ko pa ob okvari po možnosti za sabo potegne še druge komponente, pa nasmešek zadovoljstva izgine iz obraza.

WinXP ::

Do sedaj tega ni bilo in mislim da tudi v prihodnosti tega ne bo.

Kaj bi potem rekli na to, če bi na STAR napajalnik priklopil dodatni 4 PIN Molex konektor, o katerem smo govorili v tej temi od začetka, ne pa da kupujem NOV napajalnik. Daj daj, zdaj pa že izmišljate.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

hojnikb ::

Bo kr hec, ko bos jutri ugotovil, da se brezveze kupo shit napajalnik :)
#brezpodpisa

WinXP ::

Še 1x:ni shit, važno je da je NOV. Koliko bo delal bo delal, potem pač kupim drugega. Pa ne več pisati, ker je tema zaključena. Bolje NOV NAPAJALNIK kot dodatni 4 PIN Molex konektor na star napajalnik.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

ziga1990 ::

Verjetno bi imel več sreče z rabljenim napajalnikom od priznane znamke kot pa z novim Gigatechom
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

WinXP je izjavil:

Še 1x:ni shit, važno je da je NOV. Koliko bo delal bo delal, potem pač kupim drugega. Pa ne več pisati, ker je tema zaključena. Bolje NOV NAPAJALNIK kot dodatni 4 PIN Molex konektor na star napajalnik.

prej ko ti bo jasno, da 4/8 pin ni problem, prej bos ugotovil, da si stran vrgu denar za slab napajalc :)
#brezpodpisa

ziga1990 ::

pusti napajalc kaj če mu skuri kaj drugega ali pa pride do požara
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Gejspodar ::

Zdravo,

Še ena WinXP-jeva tema, kjer je on najpametnejši in ima edini dostop do Brihtola 500mg...

mtosev ::

Jaz sn pri ljudeh vido lc power jajca. Sicer dela in napaja 2200G, 8gb ram, 2 sata ssja in en hdd bp. Sn pa psu zgoogal in je na funtechu cena 33-35 eur. Ni moj komp, tak da mi je vseeno, ker meni ne bo odletelo nič.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mr.B ::

LC power -> odvisno kateri model ter kateri OEM je zadaj... Določene Corsair napajalnike dela isti OEM. Lahko pa pogledaš, kdo je delal te explodirajoče Gigabyte-ove napajalnike.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vuli ::

dvomim, da bi tole delalo s samo 4pinskim za cpu, če ima 8 pinskega gor. Če bi imel zraven 8pin še 4 pin, pol bi laufalo brez 4pin.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

mtosev ::

Mr.B je izjavil:

LC power -> odvisno kateri model ter kateri OEM je zadaj... Določene Corsair napajalnike dela isti OEM. Lahko pa pogledaš, kdo je delal te explodirajoče Gigabyte-ove napajalnike.

Great wall je očitno oem tega, ki sem ga jaz vido.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

Vuli je izjavil:

dvomim, da bi tole delalo s samo 4pinskim za cpu, če ima 8 pinskega gor. Če bi imel zraven 8pin še 4 pin, pol bi laufalo brez 4pin.

sn ze zmontiro precej kombinacij z 4 pin napajalcom in 8 pin platko, pa je vse delal. Razn če je kakšna čudna vezava pinov, bo delal BP z 4 pini.

Mr.B je izjavil:

LC power -> odvisno kateri model ter kateri OEM je zadaj... Določene Corsair napajalnike dela isti OEM. Lahko pa pogledaš, kdo je delal te explodirajoče Gigabyte-ove napajalnike.

isti oem lahk nardi kvaliteto ali drek, kako pač stranka naroči. Tako da to še ni indikator za kaj.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

opeter ::

Po mojem Win XP vtika 4-pinski priključek tja, kamor ne bi smel. ;)
Tudi jaz uporabljam en starejši Chieftec Arena napajalnik, ki ima samo 4-pin priključek in dela brez težav z Asrockovo B450 ploščo in Ryzen 4750G.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

A v manualu od matične ti piše, če je obvezen ali ne?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ESP12V

Oddelek: Strojna oprema
6656 (565) Vuli
»

Računalnik je kar naenkrat crknil

Oddelek: Pomoč in nasveti
345753 (4770) solatko
»

Priklop napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
4713472 (12861) pol3ni
»

8 pin connector pomoč

Oddelek: Strojna oprema
101392 (1251) solatko

Več podobnih tem