» »

8 pin connector pomoč

8 pin connector pomoč

BlueX ::

Imam eno težavo. Kupil sem si procesor-amd x6 1055t matično ploščo gigabyte GA-MA770-US3 rev 2.0(uporabljam ati 5570 grafiko). V knjigci od matične piše da moram priklopiti 2x4 pin connector 12v, ker pa tega nisem mel sem priklopil le 1x4 12v pin connector. Po raznih forumih sem bral da to deluje toda meni računalnik ne boota do konca, pokaže se le boot screen od matične nato pa se resatira in to dela v nedogled-v biose nikakor ne morem priti. Imam pa napajalnik lc power 5550-550w. Zanimam me če moram kupiti nov napajalnik ki ima 4+4 8 pin ali napajalnik z samo 8 pin connecterjem, ali pa je vseeno.. Ali pa mogoče obstaja kakšna druga rešitev, naprimer kakšen pretvornik ki bi to rešil. Upam da mi bo lahko kdo pomagal!

P.S: če kdo pozna kakšen dober napajalnik ki bo mojemu sistemu ugajal in ne bo predrag, bi ga prosil da pošlje link.(če je seveda kriv napajalnik)

Xserces ::

4+4 = 8
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

jRk0 ::

ti mas na maticni 20 + 2x4 konektor. na napajalniku mas pa 20/24 prikljucek pa 1x4 pin, od tistega 20+4 vzami pac 4 pinskega in oba 4 pinska priklopi tam ko je za 8
You fuck up once, you loose two teeth.

BlueX ::

žal tega ne morem ker mam na matični 24 + 2x4 konektor, tako da ostane le 1x4 pin. Upam da mi poveste kakšno drugo rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BlueX ()

solatko ::

Kupit moraš drug napajalnik, v2,3, kaj takega
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

balocom ::

jRk0 je izjavil:

ti mas na maticni 20 + 2x4 konektor. na napajalniku mas pa 20/24 prikljucek pa 1x4 pin, od tistega 20+4 vzami pac 4 pinskega in oba 4 pinska priklopi tam ko je za 8

feler total. Večina matičnih ma 24 pin ATX priklop + 4/8pin dodaten priklop, konektorji pa so itak kodirni (imajo na pravem mestu zarezo) da 4 pinskega ne morš dat v drugo 4 pinsko lukno, kot mu je namenjena.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Xequerin ::

V 24 pinskega probaj priklopiti le 20 pinov (spodnje 4 pusti proste). Sem pri svoji matični prebral, da je to tudi opcija, če slučajno nimaš 8pin priključka. Na obeh priključkih imaš potem spodnje 4 proste.

jRk0 ::

pa res:> sliko sem gledal pa sem narobe prestel :)
You fuck up once, you loose two teeth.

solatko ::

Za 47EUR dobiš napajalnik, ki ima vse priključke in, če hočeš, da ti bo vse delalo brez zajebavanja, boš pač poskrbel za to. Tista štrikanja z dajanjem drugih priključkov na drugo mesto, pomeni, da bodo imele določene komponente na plati manj napajanja, kot je predvideno in se ti bo plata hitreje uničla.

BlueX ::

vidim da bom verjetno mogel kupiti nov napajalnik toda našel sem tale kabel ki bi me lahko rešil: http://www.cool-pc.org/productdetail.ph...

solatko ::

Dej no toliko komplicirat, si se na vsak način naveličal matične plošče. Po tem adapterju, bo plata (procesor) premalo štroma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nujno! Maribor! Rabim takoj

Oddelek: Pomoč in nasveti
142399 (966) StajercSSS
»

24-pin KONEKTOR na matični plošči in 20-pin na napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
486892 (4941) Win8NonGrata
»

converter 8 v 4 pin.. a bo delal?

Oddelek: Strojna oprema
201912 (1741) mihco
»

4 oz. 8 pinski priključek na matični?

Oddelek: Strojna oprema
111685 (1356) J`Mavr0
»

Problem pri sestavlanju računalnika.

Oddelek: Strojna oprema
91169 (957) para!

Več podobnih tem