» »

mozilla in mime tipi

mozilla in mime tipi

Frgazor ::

Kje hudica nastavim, da se mi bo ob kliku na fajle s koncnico .rar ali .ace odprl dialog za shranjevanje. Zdej se mi vedno zacne nalagat v glavno okno. Neprijetno, sploh ce gre za kake redirecte :>

ank ::

Urejanje --> Osebne nastavitve ... --> Navigator -> Programi za pomoč

Če še nimaš vnosa za rar daš Nova vrsta ... drugače pa klikneš na vnos za rar in Uredi...

Tam izbereš kaj bi rad - Shrani datoteko na disk
Lahko pa tudi izbereš Vedno vprašaj pred odpiranjem te vrste datotek kar ti omogoči izbirati kaj boš naredil ko boš spet naletel na rar datoteko.

Frgazor ::

Sem ze sam dodal vnos za rar tam not, pa se sploh ne zmeni za tiste nastavitve. Mime tip je application/rar, koncnica je rar, izbrano da mi shrani na disk. Popolnoma ignorira to nastavitev in veselo odpira v glavnem oknu. Se kaksna ideja? :)

ank ::

Kaj pa če izbrišeš vnos za rar? Potem bi te moralo vprašati kaj naj naredi z njim ko nasledjič naletiš na rar.

Frgazor ::

brez ucinka... :(

largie ::

o tem na mozilla/firebird forumu obstaja že kar precej topicov, in vsakemu odgovorijo da je to napaka na strani serverja, ki pošlje napačen mime type, in da je treba kontaktirat admina dotičnega serverja. ne vem pa zakaj sta ravno .rar in .ace glede tega tako problematična

Frgazor ::

Ja sem ugotovil, da server posilja napacen mime tip. Seveda v IE-ju lepo dela, ker ne uposteva standardov, ampak doloca tip glede na koncnico. Ce ne bi bil v bistvu IE kriv za tako malomarno vzdrzevanje streznikov, bi celo rekel, da je vcasih neupostevanje standardov celo uporabno... ;)

krneki ::

Boš takoj spremenil mnenje o uporabnosti MS-jevega določanja tipa datoteke po končnici, ko boš fasal namesto JPEG-a scripto, ki jo bo Internet explorer z veseljem odprl, medtem ko bo Mozilla javila da to ni legalna JPEG datoteka:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stiskanje datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411810 (6020) Oberyn
»

Linux[rar]

Oddelek: Operacijski sistemi
131417 (1260) kitesurfer
»

Možnost downlovdanja slik

Oddelek: Izdelava spletišč
91280 (1091) ManyMan
»

Kopiranje večje datoteke na diskete v DOS-u

Oddelek: Programska oprema
181578 (1344) Azrael
»

Preimenovanje datotek (množično)

Oddelek: Programska oprema
321590 (1231) tha_man

Več podobnih tem