» »

Kateri mediji so po vasem mnenju zaupanja vredni

Kateri mediji so po vasem mnenju zaupanja vredni

1
2
3

TheBlueOne ::

mn je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Dejansko iz sole vem prakticno vse potrebno o virusih, da razumem korono in cepiva. Tusi statistike sem se naucil tam, tako da razumem korealacijo med visoku kuznostjo, nizkim odstotkom komplikacij in problematicnostjo za sistem.


Ampak ne pozabi, da večino ljudi NI odneslo teh znanj iz šole. Nekateri se sploh niso nikoli učiti takšnih stvari, drugi so pozabili takoj po testu, ...


Ce jih tam niso ucinkovito forcefeedali z znanjem pozabi, da bos s svojimi dodatnimi RTV vsebinami kaj dodal. Saj ves kako je stari pes in ucenje.

ripmork ::

Vajenc je izjavil:

Če govorimo o zaupanja vrednih medijih, ne moremo mimo delitve na leve in desne.

PodČrto razkrivajo svinjarije na obeh polih. S svojim delom so pa celo dosegli, da je kaka preiskava končno stekla. Donator že precej let, take je treba vzpodbujat.

mn ::

TheBlueOne je izjavil:

mn je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Dejansko iz sole vem prakticno vse potrebno o virusih, da razumem korono in cepiva. Tusi statistike sem se naucil tam, tako da razumem korealacijo med visoku kuznostjo, nizkim odstotkom komplikacij in problematicnostjo za sistem.


Ampak ne pozabi, da večino ljudi NI odneslo teh znanj iz šole. Nekateri se sploh niso nikoli učiti takšnih stvari, drugi so pozabili takoj po testu, ...


Ce jih tam niso ucinkovito forcefeedali z znanjem pozabi, da bos s svojimi dodatnimi RTV vsebinami kaj dodal. Saj ves kako je stari pes in ucenje.


Mogoče res, ampak potem je itak vse brez veze, pa dajmo dol zapret s takšnim odnosom.

r3dkv1c4 ::

Smrekar1 je izjavil:

maldic je izjavil:

Temo odpiram zato, ker je izsel nov video nekdanje znane slovenske novinarke, Damjane Bakaric (med drugim je delala tudi za oddajo Preverjeno), ki pravi, da 2 firmi obladujeta priblizno 90 procentov mnozicnih medijev. Pravi, da mnozicni mediji skusajo sejat strah med gledalce. Pravi, ce je gledalce strah, da je to njihova moc (elit). Sprasuje, zakaj mislite, da cenzurirajo? Pravi, da je vse podobno trumanovem showu in da je laz. Ampak je vseeno zelo pozitivna in pove tudi dost pozitivnega, da vedno vec ljudi spoznava resnico in se prebuja. Strah pa zamenjajo s pozitivnim razmisljanjem. Zato se poraja vprasanje ali so mediji nepristranki, ali so neodvisni? Kateri mediji so po vasem mnenju zaupanja vredni?


Pravilen način ni, da verjameš nekaterim medijem. Pravilen način je, da ošineš o čem pišejo, poiščeš primarni vir in si prebereš kaj je res. Če to nekaj časa delaš si lahko tudi ustvariš mnenje kateri mediji večinoma pišejo resnico, kateri jo izkrivljajo in kateri lažejo.

V Sloveniji in v tujini je tako, da so nekateri mediji (STA, RTV SLO, 24 ur, New York Times) zaupanja vredni in nepristranski, nekateri malo izkrivljajo stvari (Mladina, Necenzurirano, CNN, CNBC) in jih kažejo v specifični luči, tu gre predvsem za dodajanje mnenja k poročanju. Nekateri mediji so pač fakenewserski, kjer ne gre verjeti niti vremenski napovedi (Nora24, Demokracija, Pravda, Voice of America, der Stürmer).

Kako ne bi mogel mimo omenjanja na leve in desne, če pa v vsakem prispevku poudaris, da pripadas levici. Z vsakim prispevkom jih poveličuješ. Samo oni so kredibilni zate, vsi ostali pa šrot. Sami ste si krivi, da debata vedno zaide v napačno smer.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

maldic ::

Men, je zanimivo, da mnozicni mediji, vsaj velika vecina ne dopusca odprto mnenje glede trenutne svetovne zdravstvene situacije. Sem pa naletel na nekaj lokalnih medijev, ki imajo v povprecju manj kot 100 ogledov na njihovih yt posnetkih. V tem slovenskem lokalnem mediju so imeli kar nekaj lokalnih anket, nakljucne ljudi na ulici povprasevali, kaj si mislijo o trenutni zdravstveni situaciji. In njihovo porocanje je cisto drugacno od mainstream porocanja, saj dopuscajo komentarje obeh strani. Dopuscajo tudi komentarje, ki menijo, da je zadeva zdravstvena situacija mocno spolitizirana in da so proti vbrizgavanju dolocenih snovi. Seveda pa porocajo obe strani mnenj. Na tem lokalnem mediju so tudi povabili stroko iz obeh strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

r3dkv1c4 ::

Vsakič znova in znova povem, da ni pomembno koga bereš ampak je pomembno, kdo financira tvoj vir informacij, ki jim slediš.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

TheBlueOne ::

mn je izjavil:


Mogoče res, ampak potem je itak vse brez veze, pa dajmo dol zapret s takšnim odnosom.


Vse kar ugotovis je, da so mediji optimalni. Dobis kar potrebujes, ce te kaj zanima bolj podrobno poskusas najti vec informacij. Moras upostevati, da ni vsak medij za vsakogar. Ce te zanimajo finance, se naroci na Finance in ne pricakuj, da bo RTV toliko in tako tocno porocal o teh temah.

Unchancy ::

maldic je izjavil:

Men, je zanimivo, da mnozicni mediji, vsaj velika vecina ne dopusca odprto mnenje glede trenutne svetovne zdravstvene situacije. Sem pa naletel na nekaj lokalnih medijev, ki imajo v povprecju manj kot 100 ogledov na njihovih yt posnetkih. V tem slovenskem lokalnem mediju so imeli kar nekaj lokalnih anket, nakljucne ljudi na ulici povprasevali, kaj si mislijo o trentni zdravstveni situaciji. In njihovo porocanje je cisto drugacno od mainstream porocanja, saj dopuscajo komentarje obeh strani. Dopuscajo tudi komentarje, ki menijo, da je zadeva zdravstvena situacija mocno spolitizirana in da so proti vbrizgavanju dolocenih snovi. Seveda pa porocajo obe strani mnenj.


Objavljanje mnenj lokalnih antivakserjev ne pomeni zaupanja vrednega medija.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

r3dkv1c4 ::

@maldic

Taki prispevki so vedno dobrodošli in si želimo njihovih povezav, ne glede na kritiko posameznikov, ki nato sledi.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

TheBlueOne ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Vsakič znova in znova povem, da ni pomembno koga bereš ampak je pomembno, kdo financira tvoj vir informacij, ki jim slediš.


Kjer ti pravis, da beres samo sport in...?

maldic ::

Unchancy je izjavil:

maldic je izjavil:

Men, je zanimivo, da mnozicni mediji, vsaj velika vecina ne dopusca odprto mnenje glede trenutne svetovne zdravstvene situacije. Sem pa naletel na nekaj lokalnih medijev, ki imajo v povprecju manj kot 100 ogledov na njihovih yt posnetkih. V tem slovenskem lokalnem mediju so imeli kar nekaj lokalnih anket, nakljucne ljudi na ulici povprasevali, kaj si mislijo o trentni zdravstveni situaciji. In njihovo porocanje je cisto drugacno od mainstream porocanja, saj dopuscajo komentarje obeh strani. Dopuscajo tudi komentarje, ki menijo, da je zadeva zdravstvena situacija mocno spolitizirana in da so proti vbrizgavanju dolocenih snovi. Seveda pa porocajo obe strani mnenj.


Objavljanje mnenj lokalnih antivakserjev ne pomeni zaupanja vrednega medija.

V tem lokalnem mediju objavljajo vsa mnenja, kar pomeni, da ne cenzurirajo mnenj. Kar se tice zasluzka, imajo ponavad po 50 ali 60 ogledov na video. Verjetno nimajo toliko zasluzka. Ampak to ni pomembno. Pomembno je, da se mocno razlikujejo v tem, da dopuscajo mnenje vseh, obeh strani. Ali imamo kaksno anketo iz slo mainstream medijev, ki povprasajo nakljucne mimoidoce, kaj si mislijo o bockanju in trenutni zdravstveni situaciji? Bomo lahko primerjali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

ripmork ::

maldic je izjavil:

Men, je zanimivo, da mnozicni mediji, vsaj velika vecina ne dopusca odprto mnenje glede trenutne svetovne zdravstvene situacije. Sem pa naletel na nekaj lokalnih medijev, ki imajo v povprecju manj kot 100 ogledov na njihovih yt posnetkih. V tem slovenskem lokalnem mediju so imeli kar nekaj lokalnih anket, nakljucne ljudi na ulici povprasevali, kaj si mislijo o trenutni zdravstveni situaciji. In njihovo porocanje je cisto drugacno od mainstream porocanja, saj dopuscajo komentarje obeh strani. Dopuscajo tudi komentarje, ki menijo, da je zadeva zdravstvena situacija mocno spolitizirana in da so proti vbrizgavanju dolocenih snovi. Seveda pa porocajo obe strani mnenj. Na tem lokalnem mediju so tudi povabili stroko iz obeh strani.

Kaj si naključni ljudje na ulici mislijo o biločem ne pove absolutno nič. Boš šel npr. naključnega mimoidočega spraševat, naj ti pogleda kaj je narobe z avtomobilom, ali boš šel raje do mehankarja?

Bi bilo fer, da v eter RTV-ja spustijo npr. flat-eartherje? Samo zato ker ima nekdo drugačno mnenje (po možnosti psihotično) to ne pomeni, da ga je treba razširjat.

TheBlueOne ::

maldic je izjavil:


V tem lokalnem mediju objavljajo vsa mnenja, kar pomeni, da ne cenzurirajo mnenj. Kar se tice zasluzka, imajo ponavad po 50 ali 60 ogledov na video. Verjetno nimajo toliko zasluzka. Ampak to ni pomembno. Pomembno je, da se mocno razlikujejo v tem, da dopuscajo mnenje vseh, obeh strani. Ali imamo kaksno anketo iz slo mainstream medijev, ki povprasajo nakljucne mimoidoce, kaj si mislijo o bockanju in trenutni zdravstveni situaciji? Bomo lahko primerjali.


To je ABC manipulacije. Poglej kaj in kako objavljajo. Dokler niso odprti kritiki strokovne javnosti in njihovi novinarji ne poskusajo priti do dogajanja na terenu in strokovnjakov imas situacijo, ko uradne infomacije demantirajo z manipulativnimi lahko tudi izmisljenimi metodami ali pa najmanj vzetimi iz konteksta. Lahko das kaksen primer, da ti razlozimo na primeru kako to deluje, ce niso citirali toliko virov in jih povzemali brez konteksta, da je prevec dela.

one-half ::

maldic je izjavil:

Temo odpiram zato, ker je izsel nov video nekdanje znane slovenske novinarke, Damjane Bakaric (med drugim je delala tudi za oddajo Preverjeno), ki pravi, da 2 firmi obladujeta priblizno 90 procentov mnozicnih medijev. Pravi, da mnozicni mediji skusajo sejat strah med gledalce. Pravi, ce je gledalce strah, da je to njihova moc (elit). Sprasuje, zakaj mislite, da cenzurirajo? Pravi, da je vse podobno trumanovem showu in da je laz. Ampak je vseeno zelo pozitivna in pove tudi dost pozitivnega, da vedno vec ljudi spoznava resnico in se prebuja. Strah pa zamenjajo s pozitivnim razmisljanjem. Zato se poraja vprasanje ali so mediji nepristranki, ali so neodvisni? Kateri mediji so po vasem mnenju zaupanja vredni?


- prvi kriterij, samo tiskani, prevec preprosto je "izginiti" fake novico iz interneta. Za po vrhu, ce se financirajo iz reklam, jim je v interesu dobiti cimvec obiskovalcev in hitro prevlada logika: "Napisite kakrsnokoli neumnost ze hocete, samo, da imamo cimvec obiskov". Lep primer tega so antivaxerski pamfleti, ki so v osnovi napisani zato, da so clickbait, resnice pa v njih ne bos nasel.
- drugi kriterij, profil ljudi, ki jih dejansko bere. Ce gre recimo za slovenske kmetavzarje (Slovenske Novice recimo), je moznost, da jih bodo odnarocili precej manjsa kot recimo Delo in Sobotna priloga. Ker dejansko jih ne berejo zato, da bi nekaj zvedeli, ampak so namenjeni zabavi.
- tretji kriterij, koliko casa obstajajo. Novinarji izurjeni predvsem v prevajalskih vodah pac niso vredni nobenega denarja. Recimo, to je sedaj postal Delo, ki sem ga odnarocil in ga ne kupujem vec. Sobotna priloga je se vredu, vse ostalo je sranje.

Sicer pa, sem narocen na The Economist, National Geographic, Der Spiegel, Mladina in Global (ki ga zelo priporocam, dejansko gre samo za prevode dobrih clankov iz svetovnih medijev), tiskane izdaje. Vec pa cez teden niti ne "sfolgam". Drugih slovenceljskih medijev, da ne recem - rumenega tiska, pa ne berem. Skoda casa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jerry000 ::

Roko na srce, danes ne zaupam prav nobenemu. Ne medijam ne vladi. Mediji so itak pokvarjeni in manipulirajo folk ker je v ozadju nekdo ki jih kontrolira in maha z denarjem da ne izdajo kakšnega članka ali pa da napišejo po nareku. Vlada pa glede na to kaj dela tudi ne moreš več zaupat.
Če pa poznate kakšen neodvisen medij ki piše kot je, se pa priporočam. Ampak ne verjamem da to obstaja, ker bi že koga pihnal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

one-half ::

Jerry000 je izjavil:

Roko na srce, danes ne zaupam prav nobenemu. Ne medijam ne vladi. Mediji so itak pokvarjeni in manipulirajo folk ker je v ozadju nekdo ki jih kontrolira in maha z denarjem da ne izdajo kakšnega članka ali pa da napišejo po nareku. Vlada pa glede na to kaj dela tudi ne moreš več zaupat

In zato, te manipulira facebook.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jerry000 ::

one-half je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Roko na srce, danes ne zaupam prav nobenemu. Ne medijam ne vladi. Mediji so itak pokvarjeni in manipulirajo folk ker je v ozadju nekdo ki jih kontrolira in maha z denarjem da ne izdajo kakšnega članka ali pa da napišejo po nareku. Vlada pa glede na to kaj dela tudi ne moreš več zaupat

In zato, te manipulira facebook.

Me ne, ne gledam. Gledam pa IG in imam followane fotografe da dobim inspiracijo in gledam kul fotke. Lajf je lepši

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

maldic ::

ripmork je izjavil:

maldic je izjavil:

Men, je zanimivo, da mnozicni mediji, vsaj velika vecina ne dopusca odprto mnenje glede trenutne svetovne zdravstvene situacije. Sem pa naletel na nekaj lokalnih medijev, ki imajo v povprecju manj kot 100 ogledov na njihovih yt posnetkih. V tem slovenskem lokalnem mediju so imeli kar nekaj lokalnih anket, nakljucne ljudi na ulici povprasevali, kaj si mislijo o trenutni zdravstveni situaciji. In njihovo porocanje je cisto drugacno od mainstream porocanja, saj dopuscajo komentarje obeh strani. Dopuscajo tudi komentarje, ki menijo, da je zadeva zdravstvena situacija mocno spolitizirana in da so proti vbrizgavanju dolocenih snovi. Seveda pa porocajo obe strani mnenj. Na tem lokalnem mediju so tudi povabili stroko iz obeh strani.

Kaj si naključni ljudje na ulici mislijo o biločem ne pove absolutno nič. Boš šel npr. naključnega mimoidočega spraševat, naj ti pogleda kaj je narobe z avtomobilom, ali boš šel raje do mehankarja?

Bi bilo fer, da v eter RTV-ja spustijo npr. flat-eartherje? Samo zato ker ima nekdo drugačno mnenje (po možnosti psihotično) to ne pomeni, da ga je treba razširjat.

Eno izmed anket so delal pred bolnisnico, so sprasevali tako stroko kot tudi obiskovalce bolnisnice. Pa so vseeno dobili razlicna mnenja. Ne pa samo enostransko mnenje kako je vse fajn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

XyNOBvxWVJ ::

Zeh... Tako nekako?

while (alive && (pillTaken != TheRedPill))
{
   Go_To_School();
   Get_A_Job();
   Go_To_Work();
   Pay_Your_Taxes();
   Pay_Your_Bills();
   Watch_Tv();
   Listen_To_The_News();
   Obey_The_Law();
}

Zgodovina sprememb…

one-half ::

Jerry000 je izjavil:

one-half je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Roko na srce, danes ne zaupam prav nobenemu. Ne medijam ne vladi. Mediji so itak pokvarjeni in manipulirajo folk ker je v ozadju nekdo ki jih kontrolira in maha z denarjem da ne izdajo kakšnega članka ali pa da napišejo po nareku. Vlada pa glede na to kaj dela tudi ne moreš več zaupat

In zato, te manipulira facebook.

Me ne, ne gledam. Gledam pa IG in imam followane fotografe da dobim inspiracijo in gledam kul fotke. Lajf je lepši


Seveda, ignorance is bliss. Nimas pa nic od tega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

maldic ::

Zdele sem najdu se en drug lokalni medij iz zelo majhnega slovenskega mesta. Ta lokalni medij si je upal objavit prispevek o srecanju, kjer je gostoval nekdanji predsednik drzavnega sveta Slovenije, gospod Blaz Kavcic. Tam sem zvedel, da je gospod Kavcic ne samo nasprotnega mnenja glede trenutne zdravstvene situacije ampak je kar oster v svojih besedah. Tega verjetno v mainstream novicah ne bomo zasledili? Ali pac? Pa gre se za pomembnega nekdanjega politika, to ni kar tako biti nekdanji predsednik zdrzavnega sveta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

TheBlueOne ::

while (alive && (pillTaken == conspiracy_sites))
{
Take_Child_From_School();
Get_A_Job();
Go_To_Work();
Pay_Your_Taxes();
Pay_Your_Bills();
Watch_Facebook();
Watch_Youtube();
Put_On_Tinfoil_Hat();
Dont_Read_The_News();
Complain_About_The_News();
Find_Strange_News();
Obey_The_Strange_News();
}

feryz ::

Niti en medij ni zaupanja vreden.
Kako pa naj bo? Resnica je subjektivna zadeva.

r3dkv1c4 ::

maldic je izjavil:

Zdele sem najdu se en drug lokalni medij iz zelo majhnega slovenskega mesta. Ta lokalni medij si je upal objavit prispevek o srecanju, kjer je gostoval nekdanji predsednik drzavnega sveta Slovenije, gospod Blaz Kavcic. Tam sem zvedel da je gospod Kavcic ne samo nasprotnega mnenja glede trenutne zdravstvene situacije ampak je kar oster v svojih besedah. Tega verjetno v mainstream novicah ne bomo zasledili? Ali pac? Pa gre se za pomembnega nekdanjega politika, to ni kar tako biti nekdanji predsednik zdrzavnega sveta.

Link nam posreduj.
Naj te ne bo sram.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

TheBlueOne ::

maldic je izjavil:

Zdele sem najdu se en drug lokalni medij iz zelo majhnega slovenskega mesta. Ta lokalni medij si je upal objavit prispevek o srecanju, kjer je gostoval nekdanji predsednik drzavnega sveta Slovenije, gospod Blaz Kavcic. Tam sem zvedel da je gospod Kavcic ne samo nasprotnega mnenja glede trenutne zdravstvene situacije ampak je kar oster v svojih besedah. Tega verjetno v mainstream novicah ne bomo zasledili? Ali pac? Pa gre se za pomembnega nekdanjega politika, to ni kar tako biti nekdanji predsednik zdrzavnega sveta.


Ampak linka pa ne bi dal? Da vidimo kaj tocno mu gre v nos in iz kaksnega testa je. Samo, ce si v politiki se ne pove dosti, poglej recimo SDS, poslusaj Pocivalska itn.

maldic ::

Ne zelim reklamirat lokalnih medijev. Ampakm ej lahko najdete, gre se za jugovzhodni del Slovenije.

Jerry000 ::

one-half je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

one-half je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Roko na srce, danes ne zaupam prav nobenemu. Ne medijam ne vladi. Mediji so itak pokvarjeni in manipulirajo folk ker je v ozadju nekdo ki jih kontrolira in maha z denarjem da ne izdajo kakšnega članka ali pa da napišejo po nareku. Vlada pa glede na to kaj dela tudi ne moreš več zaupat

In zato, te manipulira facebook.

Me ne, ne gledam. Gledam pa IG in imam followane fotografe da dobim inspiracijo in gledam kul fotke. Lajf je lepši


Seveda, ignorance is bliss. Nimas pa nic od tega.

Seveda imam, manj stresa in mir. Pogoje pa itak dnevno spreminjajo ko še sami ne vejo kaj bi pa kako olupit folk

one-half ::

feryz je izjavil:

Niti en medij ni zaupanja vreden.
Kako pa naj bo? Resnica je subjektivna zadeva.

Zakaj torej objavljas antivaxerski bullshit?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

XyNOBvxWVJ ::

Ne, w00t je glavni profil, je pa blago barabski, kot nek ventil
Itak, da imam več računov, da se ne smešim oz. kako drugače izpostavljam...
Pač, če je potrebno kaj vprašati ali se absurdno pohvaliti.
Moderatorji to enostavno najdejo, če hočejo, in če jih moti, da kršim pravila, vedo, kaj storiti.

No, so razni kripto mesiji pozorni na to, kar napišem, pa moram low profile vzganjat.
K sreči me pa nihče ne prepoznava razen kakšnega nesrečneža ali treh.

PS: Jaz sem na dark side, Darth Vader mi, ko je dobre volje, pokima.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Noben medij ni zaupanja vreden. Niso pa vsi enako slabi oz. dobri. Pomembno je tudi, da imas cim sirsi nabor virov, da poskusas v glavi skonstruirati priblizek realnosti.
Potreben je kognitivni napor. Skratka, ljudje imamo zelo omejene kapacitete. Tako novinarji, kot bralci.

Sam sem velik fan kanalov, ki samo prikazujejo slike dogajanj po svetu. Brez komentiranja. Seveda se vedno nekdo izbere katere posnetke bo pokazal. Known unknowns. Unknown unknowns itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Malcolm_Y ::

Tole (25 % levih, 0 % desnih, 75 % nevtralnih vsebin) ni zaupanja vredno.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Reuters je zaupanja vreden, ker objavlja fakenews, nato so pa vsi drugi krivi, da novice niso preverili.


"A Reuters story reporting a partnership between Walmart and Litecoin was withdrawn as soon as we established the press release was fake," a spokesperson for Reuters told The Epoch Times via email.




Fake Walmart-Litecoin news cries for regulation
Reuters


https://www.reuters.com/breakingviews/f...

one-half je izjavil:


- prvi kriterij, samo tiskani, prevec preprosto je "izginiti" fake novico iz interneta.


Strinjam se. Enako velja za storokovno članke. Pa tudi "same od sebe" izginejo, samo wikipedijo poglej, koliko referenc ne obstaja več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

gruntfürmich ::

kow je izjavil:

Noben medij ni zaupanja vreden. Niso pa vsi enako slabi oz. dobri. Pomembno je tudi, da imas cim sirsi nabor virov, da poskusas v glavi skonstruirati priblizek realnosti.
Potreben je kognitivni napor. Skratka, ljudje imamo zelo omejene kapacitete. Tako novinarji, kot bralci.

Sam sem velik fan kanalov, ki samo prikazujejo slike dogajanj po svetu. Brez komentiranja. Seveda se vedno nekdo izbere katere posnetke bo pokazal. Known unknowns. Unknown unknowns itd.


Malcolm_Y je izjavil:

Tole (25 % levih, 0 % desnih, 75 % nevtralnih vsebin) ni zaupanja vredno.



treba je vedet v katero smer medij tangira, in s takimi vatli ocenjevat in si ustvarjat 'svojo resnico'.
ker če rtvslo vsak dan trobi o podnebnem segrevanju in podobnih zadevah, vem da gre za leve pralnice možganov. če nora24 trobi o nekih murglah, vem da gre za desne pralnice možganov.
in potem iz dogodkov moraš sam izluščiti dejstva.

samo slike dogodkov znajo biti tudi zelo pristranske, ker ne podajo ne konteksta, ne zgodbe, še manj zgodovine dejanj in povodov. takšne zadede lahko poda samo dober novinar.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vajenc ::

maldic je izjavil:

Eno izmed anket so delal pred bolnisnico, so sprasevali tako stroko kot tudi obiskovalce bolnisnice. Pa so vseeno dobili razlicna mnenja. Ne pa samo enostransko mnenje kako je vse fajn.

Ja, smo razumeli, sprašuješ nas, zakaj ne bi raje verjeli YT "novicam", namesto mainstream medijem. Vprašanje je tako retorično, da nima smisla odgovarjati.

maldic je izjavil:

Zdele sem najdu se en drug lokalni medij iz zelo majhnega slovenskega mesta. Ta lokalni medij si je upal objavit prispevek o srecanju, kjer je gostoval nekdanji predsednik drzavnega sveta Slovenije, gospod Blaz Kavcic. Tam sem zvedel, da je gospod Kavcic ne samo nasprotnega mnenja glede trenutne zdravstvene situacije ampak je kar oster v svojih besedah. Tega verjetno v mainstream novicah ne bomo zasledili? Ali pac? Pa gre se za pomembnega nekdanjega politika, to ni kar tako biti nekdanji predsednik zdrzavnega sveta.

Ne samo g. Kavčič, tudi nekaj župnikov je proti cepljenju, celo kak zdravnik se najde, med epidemiologi je teh resnično malo, če sploh kak. Znanja o cepljenju ima seveda daleč največ epidemiolog, na tebi pa je komu boš verjel. Pri nas se vas, na žalost, najde veliko, ki glede cepljenja verjamete g. Kavčiču na besedo podobno kot epidemiologu ali pa celo bolj ;((
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

oo7 ::

Noben medij ni zaupanja vreden. Zaradi medijev je tudi čedalje več levih in desnih, ki so sprti med seboj. Mediji samo kurijo in služijo z reklamami.

kuall ::

planet tv je nevtralen. pop in rtvslo sta velikanska levičarska trobila.

Utk ::

Ne samo g. Kavčič, tudi nekaj župnikov je proti cepljenju, celo kak zdravnik se najde, med epidemiologi je teh resnično malo, če sploh kak. Znanja o cepljenju ima seveda daleč največ epidemiolog, na tebi pa je komu boš verjel.


Tudi zidar ne nasprotuje lopati. Ali pa programer računalnikom. Pa je zato lopata rešitev vedno in za vse primere?

Znanja o cepljenju ima seveda daleč največ epidemiolog, na tebi pa je komu boš verjel.


Verjel ne bom nobenemu. Si predstavljate, da bi se zdaj zares izkazalo, da cepljenje ne deluje kaj dost...mislite, da bi to "stroka" kar tako priznala?
Je IT že priznal, da varen IT ne obstaja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Vajenc ::

Utk je izjavil:

Verjel ne bom nobenemu. Si predstavljate, da bi se zdaj zares izkazalo, da cepljenje ne deluje kaj dost...mislite, da bi to "stroka" kar tako priznala?

Verjamem in več kot očitno je, da ne verjameš nikomur in ničemer. Cepljenje se je v zgodovini že neštetokrat izkazalo za najbolj učinkovito stvar pri obvladovanju epidemij in na sploh bolezni (menda kmalu tudi za raka...). Za covid19 imaš ogromne vzorce in raziskave na teh vzorcih iz UK in Izraela. Ampak ja, brez veze, pač ne verjamete nikomur.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

TheBlueOne ::

Vajenc je izjavil:

Utk je izjavil:

Verjel ne bom nobenemu. Si predstavljate, da bi se zdaj zares izkazalo, da cepljenje ne deluje kaj dost...mislite, da bi to "stroka" kar tako priznala?

Verjamem in več kot očitno je, da ne verjameš nikomur in ničemer. Cepljenje se je v zgodovini že neštetokrat izkazalo za najbolj učinkovito stvar pri obvladovanju epidemij in na sploh bolezni (menda kmalu tudi za raka...). Za covid19 imaš ogromne vzorce in raziskave na teh vzorcih iz UK in Izraela. Ampak ja, brez veze, pač ne verjamete nikomur.


Razen kaksen Potrc monolog je morda kredibilen. Ali pa ce se globalno najdeta zdravnik ali dva, potem sta sigurno tocno ta dva kredibilna, pa maker je ginekolog. Dodatno kredibilnost ima kdo, ki ti zeli prodati knjigo. Bog ne daj, da stroka naredi kaksno napako, potem je za vnaprej in nazaj nekredibilna. Ce mediji povzamejo kaj, kar se izkaze, da je bila manipulacija, potem je vse za naprej in nazaj nekredibilno. To seveda ne velja za antivax medije, tam ce se ena stvar izkaze za resnicno, potem je vse ostalo resnicno.

Tako to menda deluje.

49106 ::

PrimoZ_ ::

Najbolj pametni s vedno tisti najman izobraženi. Recimo soseda trgovka, vsak dan straši z kemikalijami v cepivu, vrhunec je bil video kako postaneš magneten na mestu cepljenja. Na videu je kazalo kako se je človeku prijel kovanec na ramo na mestu cepljenja.

Ampak saj je logično, šola, sploh srednja in univerze nas samo indoktrinirajo in nas naredijo poslušne ovčke.
Pravi misleci so samo tisti, ki so naredili samo OŠ in potem šli delat, sedaj pa delajo lastne raziskave s pomočjo FB/tiktok/instagrama/...

Utk ::

Ampak se je pa res za vprašat, zakaj so vsi MSM tako ZA cepljenje. A res nihče ne vidi tržne niše v 30-50%, ki se niso še cepili? Pa če že ne dajo prostora drugim, se res morajo povsod delat norca iz tistih, ki se niso cepili? Čisto komercialno gledano...tam imaš 40% publike, ki je vsi ignorirajo, ti imaš pa nek medij, ki ga spremlja morda 5% ljudi. Halo...zakaj se ne bi razširil? Z dodatkom v Sloveniji, da bi istočasno še skurcal vlado in Janšo. Mislim da bi hitro imel več obiska kot 24 ur. V čem je problem?
Zame je že to nek mali indikator, da morda pa je nekaj v ozadju kar ne vemo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

PrimoZ_ ::

Ali pa enostavno večine MSM vseeno ne vodijo popolni sociopati ?

Recimo FB, ki ga vodi en konkreten sociopat je dolgo časa povsem toleriral vso antivaxx sranje, pa še danes ko nekaj delajo proti temu je še vedno največja antivaxx greznica.

Vlade pa so tudi enostavno izračunale, da je na dolgi rok ceneje da se precepi populacijo, kot da se vleče to agonijo še X let.

Stroški cepiv, medijskih kampanj, morebitnih anti vax tožb < stroškov zdravljenja, omejevanja gospodarstva

Preprosta računica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Vajenc ::

Ce smo ze pri tem, bi bilo trenutno Gatesu in ostalim kuscarjem lazje pokupiti vse te majhne medije za majhen denar, preden zraste cena, ko bodo porocali tako kot ostali MSM.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

ripmork ::

Utk je izjavil:

Ampak se je pa res za vprašat, zakaj so vsi MSM tako ZA cepljenje. A res nihče ne vidi tržne niše v 30-50%, ki se niso še cepili? Pa če že ne dajo prostora drugim, se res morajo povsod delat norca iz tistih, ki se niso cepili? Čisto komercialno gledano...tam imaš 40% publike, ki je vsi ignorirajo, ti imaš pa nek medij, ki ga spremlja morda 5% ljudi. Halo...zakaj se ne bi razširil? Z dodatkom v Sloveniji, da bi istočasno še skurcal vlado in Janšo. Mislim da bi hitro imel več obiska kot 24 ur. V čem je problem?
Zame je že to nek mali indikator, da morda pa je nekaj v ozadju kar ne vemo...


Pa ne vem no,... verjetno pa na koncu vendarle želijo nekaj dobrega za družbo v splošnem, da pridemo v neko bolj normalno stanje (če se doseže precepljenost)?
Ker poslušajo (tujo in domačo) stroko, ki je glede cepljenja enotna in imajo občutek odgovornosti?

Antivax publiko pa precej dobro pokrivajo socialna omrežja in številni portali, ki lepo nabirajo klike na račun skeptikov v znanost. Najlažje je pač klike dobivat s senzacionalnimi naslovi, teorijami zarot ali pa paranormalnimi zadevami. Al pa pornografijo (evo, to je lahko podjetniška ideja, presek večih množic).8-)

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:

Ampak se je pa res za vprašat, zakaj so vsi MSM tako ZA cepljenje. A res nihče ne vidi tržne niše v 30-50%, ki se niso še cepili?


Nekateri mediji obstajajo z namenom služiti javnosti, ne samo denarja. Po eni strani je še sreča, da imamo na oblasti 55-80 in njihovi zaslužkarji podpirajo cepljenje. Če bi bili v opoziciji bi stalno sejali dvom in imeli intervjuje z anticepilci in "samo spraševali", vse da bi bila vlada čim manj uspešna pri spopadu z epidemijo.

Ko so na oblasti vsaj sebi ne mečejo polen pod noge. Sreča je tudi, da so vsi ostali boljši od njih.

Utk ::

Pa ne vem no,... verjetno pa na koncu vendarle želijo nekaj dobrega za družbo v splošnem, da pridemo v neko bolj normalno stanje (če se doseže precepljenost)?

Tudi minister "verjame" v "pozitivno komunikacijo". Naslednji dan pa izjavi, da so talci necepljenih, žurnal24 ima pa naslov "Vozite avto na servis k mesarju?" Sori, to ni pozitivna komunikacija.

imajo občutek odgovornosti?


Nekateri mediji obstajajo z namenom služiti javnosti, ne samo denarja.

Haha, valjam se.

Najlažje je pač klike dobivat s senzacionalnimi naslovi, teorijami zarot ali pa paranormalnimi zadevami.

Ja, kot je recimo "Vozite avto na servis k mesarju?"

Invictus ::

Smrekar1 je izjavil:

Nekateri mediji obstajajo z namenom služiti javnosti, ne samo denarja.

Takih medijev ni vec... Vsak se proda najboljsemu ponudniku
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kow ::

gruntfürmich je izjavil:


samo slike dogodkov znajo biti tudi zelo pristranske, ker ne podajo ne konteksta, ne zgodbe, še manj zgodovine dejanj in povodov. takšne zadede lahko poda samo dober novinar.


Saj poanta novice ni, da bos razumel. Poanta je, da si obvescen o obstoju dogodka. Tudi, ce ti bo "dober novinar" pojasnil dogodke, zakaj bi mu kar verjel? Lahko si napacno razlaga zgodovinske dogodke itd. Vemo, da obstaja teza o globalnem segrevanju. Ce ti leva rtvslo pere mozgane z neumnostmi, se ne pomeni da ni globalnega segrevanja. Vecina ljudi pac ne razmislja zelo globoko. Slovenija je premajhnen trg, da bi imel novinarja, ki bi se specializiral na temo globalnega segrevanja in ljudem razlagal problem zelo podrobno in analiticno. Nihce ga ne bo placal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

ripmork ::

Utk je izjavil:


Tudi minister "verjame" v "pozitivno komunikacijo". Naslednji dan pa izjavi, da so talci necepljenih, žurnal24 ima pa naslov "Vozite avto na servis k mesarju?" Sori, to ni pozitivna komunikacija.

V bistvu je ta z mesarjem super analogija; folk dandanes za zdravstvene nasvete namesto stroke ali svojih osebnih zdravnikov posluša Jožeta mehankarja iz Facebooka, ki pravi, da baje žretje konjskih tablet pa res pomaga proti virusu.

Pozitivna komunikacija, kaj točno naj bi to pomenilo - moledovanja na kolenih?
Bi lahko vlada bolje skomunicirala stvari - absolutno, precej napak je bilo. Sam to ne spremeni dejstva, da smo sami ljudje odgovorni za to, kako se bomo odločali. Kar se pa medijev tiče, pa po mojih opažanjih tudi na prijazno spisane pobude, članke ali intervijuje s strokovnjaki folk reagira s posmehovanjem, žaljivkami - in to že od samega začetka epidemije. Toliko o pozitivni komunikaciji.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fake vs real news

Oddelek: Loža
463417 (2389) mtosev

(Ne)pluralnost slovenskih medijev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10623297 (21454) jype

Več podobnih tem