» »

Katero elektricno zobno scetko

Katero elektricno zobno scetko

«
1
2

Kapitan Jack ::

Ali vec denarja pomeni boljso scetko?

Danes sem imel redno ciscenje in me je zdravnica opozorila, da sem na parodontitisa. Ni se tako grozno, ampak lahko se zgodi zacetek.

Pogovorila sva se o mojem nacinu pranja zob, ter ugotovila, da jih ne perem pravilno.

Ne uporabljam zobne nitke, samo tus za zobe, kar je rekla, da rajsi odmaknem iz uporabe in da je to bilo vredu samo za tist cas, ko sem nosil zobni aparat.

Malo me je strah, da bi res fasal parodontitisa, zato sedaj iscem dobro scetko, s katero bom pravilno pral zobe. Zdravnica je rekla, da posezem po filipsu sonicare, ampak teh je vec modelov.

Se kaksen nasvet, poleg scetke?

celje ::

mi imamo sonicare. sicer najdrazje variante ( cca 280 eur kos). visja serija vec funkcij. app. razlicni nastavki (za zeljeni ucinek). kupujem premium nastavke. scetka sama zazna kateri nastavek nataknes in se prilagodi. app ti (ce zelis) kaze kje in koliko casa je potrebno drzati krtacko. kako si na dolocenem predelu scistil,....
zraven dobis polnilni kozarec, potovalni polnilni etui,... jaz bi jih priporocil, nekateri pravijo predragi.
poleg scetke? redno ciscenje, izogib dolocenim zadevam.

za nastavke pa amazon

Kapitan Jack ::

Drago je, ampak stvar lahko postane se drazja, ce mi se tole poslabsa. Okej ena meja obstaja, ampak najbrz je to ta meja, kolikor sem gledal.

celje ::

mi smo zadovoljni. nimam pa z cim primerjati. smo ze dolgo na sonicar-ih.

Ganon ::

Kakšnih 20 let že uporabljam sonicare. Ne glej na ceno, ker se lahko z lahkoto nategneš. Dražje ne pomeni boljše. Za enako ščetko, z nekaj več programi, drugačnim videzom in kupcu privlačnim dodatkom (na primer steklen kozarec za polnjenje ipd. šara), boš lahko odštel nekajkrat več, kot za "osnovni" model, rezultat pa bo identičen. Na koncu ugotoviš, da uporabljaš samo program "clean", ki je bistvo ščetke. Ostali programi ponujajo drugačno vibriranje, skratka en prazen nič, gre za marketinški nateg. Nesmislov, kot je mobilna aplikacija, raje ne bom omenjal, so žalitev za ljudi z zdravo pametjo. Nastavek izbereš po želji, jaz kupujem sensitive, najmehkejšo.

V Muellerju sem večkrat zasledil dvojno pakiranje, torej dve ščetki za ugodno ceno. Preveri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

zee ::

vrgel stran moj Sonicare po malo več kot dveh letih, ker baterija ni zdržala niti tistih nekaj minut.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Furbo ::

Oral-B, te z vrtečimi glavami so super.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Adder ::

Oral-B, okol 40-50e, zadostuje. Ne rabis drazjih modelov.

Vsakodnevna uporaba okol 5 minut, baterija drzi kr dolgo.

Ne pozabi na zobno nitko, to je, imo, zelo pomembno, scetka ti ne odstrani ostankov hrane MED zobmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Adder ()

donvito ::

Kapitan Jack je izjavil:

Ali vec denarja pomeni boljso scetko?

Danes sem imel redno ciscenje in me je zdravnica opozorila, da sem na parodontitisa. Ni se tako grozno, ampak lahko se zgodi zacetek.

Pogovorila sva se o mojem nacinu pranja zob, ter ugotovila, da jih ne perem pravilno.

Ne uporabljam zobne nitke, samo tus za zobe, kar je rekla, da rajsi odmaknem iz uporabe in da je to bilo vredu samo za tist cas, ko sem nosil zobni aparat.

Malo me je strah, da bi res fasal parodontitisa, zato sedaj iscem dobro scetko, s katero bom pravilno pral zobe. Zdravnica je rekla, da posezem po filipsu sonicare, ampak teh je vec modelov.

Se kaksen nasvet, poleg scetke?

Ali kadiš?

Karen ::

Jaz sem imel Sonicare prej, zdaj imam Oclean X (cca 60 eur pr kitajcih), pa je ekvivalentna. V familiji imamo 2x Sonicare zadnja generacija, pa 2x Oclean X, preizkusil oboje (tudi zadnja generacija Sonicare), pa je tam-tam. Težko rečem da se opazi kakšna bistvena razlika - mogoče je največ razlike v tem kakšno trdito ščetke uporabiš - tisto število obratov je bolj marketing ko enkrat prebiješ 30.000rpm.

Realist ::

Kje kupuješ nastavke za OcleanX?

Evo, tule je dober test - sicer nemški..

https://elektrischezahnbuerste.org/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Realist ()

Silici ::

Oral-B je tabolša med budget ščetkami, ima vse potrebne funkcije.

bambam20 ::

Men se zdi, da imajo ORal-bejeve mehkejše ščetine.

dukedl ::

Realist je izjavil:

Kje kupuješ nastavke za OcleanX?

Evo, tule je dober test - sicer nemški..

https://elektrischezahnbuerste.org/


Za tole sm prvič slišal tukaj https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/ocl... če komu pomaga še tole

Sam imam Sonicare, menjal baterijo letos po cca 8ih letih...zaenkrat vse ok
lp dukedl

mertseger ::

Imel 8 let Sonicare, na koncu zamenjal zaradi baterija, sedaj imam 4 let Oral. Moram reči da sem bil s sonicarjem bolj zadovoljen. Verjetno bi že zamenjal nazaj če nen bi dal 150€ za ščetko.

pe3c ::

Najprej Oral-B, 10 let. Sedaj Sonicare pol leta, srednji cenovni rang. Sonicare ocisti dosti bolje.

Kupuj po dodatkih (etui, stojalo, nakup v paru, itd) in funkcijah (izbira intenzitete kar nimajo), ki jih potrebujes.

Priporocal bi ti potovalni etui, stojalo in izbiranje intenzitete. Ostalo ne potrebujes.

Na vsako scetko bos lahko dal razlicne nastavke, vsaka ima razlicne rezime scetkanja.

borisk ::

prej sem imel dvaktat oralb osnovni model, potem pa sem zaradi sile kupil "sonicare" od DM in zagotovo ne kupim več druge, ali pa oralB. ima ene 4 režime, pa na vsakem lahko še moč štelaš, itag pa ga uporabljam samo na clean in maximum moč,

Magic1 ::

Jaz imam Sonicare že skoraj 15 let. Pri eni je šla baterija po 2 letih(in sem jo zamenjal), tipke so tudi rade odpovedale. Zdaj sem na tretji. Vmes sem imel eno leto Oral-B, vendar sem jo ukinil, ker se mi je delal kamen(obloge). Sem ga šel odstranit in preklopil nazaj na Sonicare.
Kot je bilo omenjeno že zgoraj so napredni modeli le šminka. Nazadnje sem kupil dvojno pakiranje za 100€ in ima vse kar potrebuješ. Časovnik na 30s in te opozori, če premočno pritiskaš. Dva dodatna programa in opozorilo za menjavo ščetke je že šminka, ki jo ima. Nastavke lahko daš gor katerekoli od Sonicare. 50€ na 5 let za mehanizem pa ne bo noben rekel, da je veliko.
Magic

stara mama ::

Furbo je izjavil:

Oral-B, te z vrtečimi glavami so super.

To je najslabš! Vse z vrtečimi glavami odmikajo dlesni in ti notri našibajo še več umazanije.

Imam tud paradontitis, ga uspešno zadržujem in kar sem se v par letih naučil je naslednje:
- pomaga SAMO DISCIPLINA (vsako drugo čiščenje naj bo temeljito, če ti ne izide pa vsaj tretje!)
- Curaprox 5460/39xx je ob pravi tehniki enako dobra ali celo boljša kot vse ultrasonične ščetke (sprobano in tudi potrjeno od zobozdravnika ter paradontologa)
- Dodatno uporabiš 9mm curaprox za težko dosegljiva mesta
- čimdebelejša zobna nitka (Jordan expand recimo), z njo greš med dlesen in zob (ne da bo bolelo) in temeljito na VSEH zobeh potegneš skrito umazanijo iz dlesni ven
- medzobna ščetka (curaprox so dobre ampak precenjene, v mulerju imaš poceni alternativo, jaz jih predelujem na curaprox alu nastavek, dosežem vse)
- čiščenje zobnega kamna pri higieniku, ki ve kaj dela minimalno 1x letno med 50-100EUR, ob naprednem paradontitisu pa 2x letno.
- vzami si vsak večer tistih 10 minut za zobe in se tega STRIKTNO drži, pa jih boš obdržal doživljenjsko.
- na vsakem letnem pregledu ti naj zobozdravnik izmeri žepe ali pa si uredi napotnico za paradontologa in ti bojo tam najboljše svetovali, tud pokazali pravilne tehnike čiščenja, ščetke in na kaj pazit.


Ko sem uporabljal samo nitko niso bili zadovoljivi rezultati. Tudi samo medzobna ščetka ni bila zadovoljiva.
Zato imam v vsakodnevni rutini vse 4 stopnje: 5460, 9mm, nitka, medzobna.
Od ustne vode se pa drži stran, zabarva zobe.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

stara mama je izjavil:

Furbo je izjavil:

Oral-B, te z vrtečimi glavami so super.

To je najslabš! Vse z vrtečimi glavami odmikajo dlesni in ti notri našibajo še več umazanije.

Mhm, jih uporabljam že 10 let in več, pa ni imel moj zobozdravnik še nobene pripombe, ustna higieničarka tudi ne.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

stara mama ::

Pol pač nimaš paradontitisa, lahko si srečen.

predi ::

Oral-B nastavki med uporabo "puščajo" na vse strani, sčasoma pa se v njih naberejo alge, plesen ali karkoli že tisto je. Mogoče pogojno uporaben, če menjaš nastavek vsak mesec/dva. Ga imam in uporabljam, priporočam pa ne nikomur.

Od 2014 imam isti ročaj (v bistvu dva) Sonicare in še vedno deluje tako kot prvič, nakup pa je priporočil zobozdravnik. Eden boljših nakupov.

Master_Yoda ::

Jaz imam budget Sonicare - sonicno iz hoferja (imajo parkrat na leto) in sem zadovoljen. Edino polni se malo pocasi (cca 12 ur, vsaka 1.5-2 tedna).
Dovie'andi se tovya sagain.

realize ::

Imam že 5 let Oral-B z vrtečo okroglo glavo. Zdi se mi, da deluje dobro. Nastavke dobiš v mullerju. Me pa zanima katera oblika glave vam bolj odgovarja - okrogla ali navadna? Tisti, ki ste poskusili obe. Za vse, ki se odločate za nakup el. ščetke: Ko imaš enkrat električno, ne moreš več it na navadno nazaj. Razlika je res velika.

jabe ::

Imam sonicare odkar je pri nas. eno 2go po vrsti, pri prvi smo ščetke še gor navijali, pri tej drugi rundi se že nataknejo. čeprav zadnji paket je imel 2 nastavka. ta dva nastavka sta zdaj že kar nekaj let v uporabi. Sem pa dobila tudi curaproxovo in to uporabljam zdaj jaz in občasno otroci, moj pa še vedno sonicare.

to rečeno, curaproxova ima nabito ceno. sonicare, več kot odličen je tam okoli 70€. Nima neke silne periferije zraven (še enega nastavka, UZ ne vem kaj, tralala), ampak ščetka v osnovi je pa odlična.

Kapitan Jack ::

Jaz bom probal potem kar tole oclean. Okej napisano je kot bi bila zlata, tako da sem malo skepticen, ampak ajde ni cez 200€.

dild0idis ::

Sem imel že od prvega Soniccare, Oral B, novejšega Soniccare in Ocleana in že nekaj časa ne uporabljam nič drugega kot pa zobno pasto in eletkrično ščetko.

Še pred tem sem pa uporabljal različne ščetke, na kocnu Curaprox (od vseh navadnih najboljša ščetka).

Z zobmi nobenih problemov, zobe vsi sčistijo vredu, če redno uporabljaš.

Oclean in Soniccare je praktično ista zadeva, težko rečem, kateri mi je bolj všeč.

Za starejši Soniccare lahko edino rečem, da je imel malce majavo pritrjevanje glave, pri novejših je tole malce boljše.

OralB mi pa ni bil preveč všeč.

Danes uporabljam črni Oclean (cca 2 leti star, menjam edino redno glave, kakih drugih problemov ni).

Kaj bo naslednja, ko ta crkne?

Ali Soniccare ali pa Oclean.

Odvisno kaj se bo dalo dobiti in kako enostavno bo dobiti nove glave.

ps: Še tole obstajajo različni modeli z različnimi dodatki, sam osebno bi naslednjič kupil čisto osnovni model, ker ne vidim neke konkretne prednosti pred dražjimi modeli.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

b4d ::

Oclean X
b4d.sablun.org

Netrunner ::

Jaz sem imel philips sonic care vsa leta, imel sem enega boljših modelov. Zdaj ko je crknila sem nabavil novo, vendar en najcenejši model od sonic care.

Primarna ščetka je imela normal mode, delicate in massage. Pri tej ceneni je samo en način in deluje kot pri prejšnji "delicate". Na kratko povedano, dražja ščetka je bila močnejša ins e je bolj "tresla" :), obe pa lepo umijeta. Priporočam.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Realist ::

Imam tole

https://www.saturn.de/de/product/_oral-...

Je osnovna, močna in nič kompleksna

Sam sem jo dobil v saturnu za 40 eur al neki, ker je bila določena barva v extra akciji.

Imel tudi Sonicare in ono iz hoferja. Ona iz hoferja se mi je zamerila, ker so po parih letih zamenjalai tiv nasadila za nastavke in bi moral kupiti nov komplet - kar se mi pa upira. To je cheap prevara..

Za ta oralb sem prebral na tisti nemški testni strani in je bil ocenjen med najbolšimi kot budget varianta. Pa oclean seveda tudi - a sem se odločil ravno zaradi nastavkov in dosegljivosti le teh.

stara mama ::

Kapitan Jack je izjavil:

Jaz bom probal potem kar tole oclean. Okej napisano je kot bi bila zlata, tako da sem malo skepticen, ampak ajde ni cez 200EUR.

Tebi očitno ni primarni namen ustavit paradontozo, ampak samo kupit nov gadget.
Učinkovit zaviralec paradontoze je navadna Curaprox za 5EUR in pravilna tehnika. Če nimaš tehnike, ti tud krtačka za 200EUR ne pomaga.

Zgodovina sprememb…

Kapitan Jack ::

stara mama je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Jaz bom probal potem kar tole oclean. Okej napisano je kot bi bila zlata, tako da sem malo skepticen, ampak ajde ni cez 200EUR.

Tebi očitno ni primarni namen ustavit paradontozo, ampak samo kupit nov gadget.
Učinkovit zaviralec paradontoze je navadna Curaprox za 5EUR in pravilna tehnika. Če nimaš tehnike, ti tud krtačka za 200EUR ne pomaga.

Ne, ti ves kaj je moj namen.

Kodrnusa ::

Imam sonicare že 20 let skoraj. Zamenjal ziher tri ročke.. Probal oclean x, dal takoj naprej kolegici, ker se ne more primerjat s sonicarom... Ko opereš je vsakič kot bi prišel od zobarja. Je pa res da nastavke hitro uničiš in jih menjam na 2 meseca, in so kar dragi...

jabe ::

stara mama je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Jaz bom probal potem kar tole oclean. Okej napisano je kot bi bila zlata, tako da sem malo skepticen, ampak ajde ni cez 200EUR.

Tebi očitno ni primarni namen ustavit paradontozo, ampak samo kupit nov gadget.
Učinkovit zaviralec paradontoze je navadna Curaprox za 5EUR in pravilna tehnika. Če nimaš tehnike, ti tud krtačka za 200EUR ne pomaga.


ja, in če ima res namen, mora to izkazati tako, da je čimbolj težavno in nadležno. Ja, navadna curaprox ščetka in nitka sta povsem dovolj. za skrb za trda tkiva je fajn, če gor naneseš še malo flora, za obzobna tkiva je pa tudi to odveč. Čiščenje zob je mehansko delo, in rabiš samo orodje, da počistiš vse ploskve in vse rdeče-bele meje in kako to dosežeš, je res povsem vseeno. Ampak definitivno pa po tvoje nisi resen v tej nameri, če bi rad nekaj, kar bo to vse skupaj olajšalo. je treba čimbolj trpeti zraven, da je kaj vredno.

stara mama ::

jabe je izjavil:

če bi rad nekaj, kar bo to vse skupaj olajšalo. je treba čimbolj trpeti zraven, da je kaj vredno.

Seveda, kaj si pa mislu? :D
Skratka, kar želim povedat: Pri tej bolezni je ključna higiena med zobmi in dlesnijo kar rešuje samo nitka (in mogoče vodni curek).
Nobena zobna ščetka tam vmes ne sčisti, verjami - sem probal in v to zmetal dost denarja.
So pa odlične za odprte ploskve zob.

Zgodovina sprememb…

jabe ::

pa saj nobeden ni rekel, da ne rabi nitke... ali sem falila, ker to pa je mimosun. tudi vodna prha ni zadosti. nitki ali medzobi ščetki se ne ogneš... ampak rabiš pa tudi ščetko. nič manj kot nitke.

stara mama ::

Ok, my bad. Ker tvoj post se bere kot sarkazem.

Shkorc ::

Mogoče kdo ve, kje je trenutno najceneje dobit Oclean X Pro Elite?

Začetek poletja je bila cena za "Oclean X Pro Elite električna ščetka +4x nastavek + sterilizator" 81EUR, sedaj je pa s popustom čez 100EUR.

Hvala za namige :)

bastadu ::

Po 5-letih mi je crknila Sonicare DiamondClean ščetka, kje kakšen dober deal za novo?

shadeX ::

Oclean X Pro, anytime. Kupil pred letom sebi in sedaj še partnerki za rojstni dan. Čisti izjemno. 40k obratov na minuto. Prva ščetka na touchscreen in aplikacijo :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

sandmat ::

Sonicare so samo stroski. Baterija crkne po 1 letu...

Kapitan Jack ::

Na Amazonu je prime day, pa razmisljam da probam se Sonicare. Lansko leto, ko smo pisali v tej temi sem kupil Oclean xpro elite in od takrat je tudi stanje zob in dlesni zelo izboljsano, ampak imam obcutek da bi lahko bil Oclean malo mocnejsi, saj moram imeti nastavljeno na najvecjo mozno hitrost, da mam obcutek da kaj spuca.

Kero serijo mate od filipsa?

shadeX ::

saj moram imeti nastavljeno na najvecjo mozno hitrost, da mam obcutek da kaj spuca.


Keč teh el. zobnih ščetk je da hitrost upada z nivojem baterije. Jaz imam še vedno Oclean X Pro in je ne zamenjam, je pa res da ko je baterija pri koncu je čutit da so tresljaji nižji kot če je zadeva napolnjena.

Dvomim da boš ta problem rešil z drugimi ščetkami (vse el. ščetke ki sem jih imel so imele to lastnost), verjetno bo še slabše če bo ščetka imela manj tresljajev kot Oclean.

rkobarov ::

sandmat je izjavil:

Sonicare so samo stroski. Baterija crkne po 1 letu...


imam jo že 5 let, polnim eno noč, ko začne vibrirati in potem imam mir 1 mesec.
nastavke se pa kupi na amazon.de, 17 eur 8 kosov.
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

Ganon ::

Kapitan Jack je izjavil:

Kero serijo mate od filipsa?


Preberi, kar sem objavil malo višje.

sandmat ::

rkobarov je izjavil:

sandmat je izjavil:

Sonicare so samo stroski. Baterija crkne po 1 letu...


imam jo že 5 let, polnim eno noč, ko začne vibrirati in potem imam mir 1 mesec.
nastavke se pa kupi na amazon.de, 17 eur 8 kosov.


ti šenkam 10 zapakiranih nastavkov. Zdaj sem na oral-b in nimam problemov s slabo kvaliteto sonicare-a :)

Kapitan Jack ::

https://www.amazon.de/Oclean-Pro-Elite-...

Zdi se mi dober deal s temi +6 nastavki.

l0wc4 ::

Emmi Dent zadnjih 5 let. Vsi zadovoljni.

https://www.emmi-dent.com/

Kodrnusa ::

rkobarov je izjavil:

sandmat je izjavil:

Sonicare so samo stroski. Baterija crkne po 1 letu...


imam jo že 5 let, polnim eno noč, ko začne vibrirati in potem imam mir 1 mesec.
nastavke se pa kupi na amazon.de, 17 eur 8 kosov.

Najbrž ne original ampak fake...

link_up ::

Ti A3 SC nastavki so pa res mega! :) Priporocam!
In and Out
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna zobna ščetka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
520106659 (999) Gregor P
»

električna zobna ščetka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14948057 (2346) link_up
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499561 (1232) samovprasam
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21661122 (33522) Andro457
»

Kupujem elektronsko zobno ščetko - prosim za pomoč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417995 (8610) flameir

Več podobnih tem