» »

Podatki o računu iz QR kode?

Podatki o računu iz QR kode?

EnMojster ::

Prej ko zabijem 6 ur v branje dokumentacije, ali je mogoče iz QR kode na tiskanih računih dobiti podatke o vrednosti računa in kupljenih izdelkih?

Hvala!

bluefish ::

Na katerih računih?
V QR lahko zapišeš marsikaj.

EnMojster ::

Recimo da bi iz računa ki ga dobim v Mercatorju hotel prebrati kaj sem kupil in koliko zapravil. Vem da je FURS aplikacija pred leti to znala naredit ampak ne vem če so APIji na voljo tudi navadnim smrtnikom.

MH0 ::

Ne.

bluefish ::

Predvidevam, da se gre za tole:

https://www.saop.si/poslovne-informacij...

(1) Zaščitno oznako izdajatelja računa, ki je enkratna, ustvari elektronska naprava za izdajo računov na podlagi naslednjih podatkov:
1. davčne številke zavezanca,
2. datuma in časa izdaje računa,
3. številke računa in
4. vrednosti računa.
(2) Podatki iz prvega odstavka tega člena se elektronsko podpišejo z namenskim digitalnim potrdilom iz 2. člena tega pravilnika.
(3) Pri ustvarjanju zaščitne oznake izdajatelja računa se uporablja kodiranje UTF-8 (Unicode Transformation Format 8
). Za zapis decimalnega mesta pri znesku računa se uporabi pika.
(4) Z uporabo algoritma MD5 se ustvari zaščitna oznaka izdajatelja računa, ki je sestavljena iz 32 znakov v šestnajstiškem zapisu. Posamezni znaki zaščitne oznake izdajatelja računa so številke od 0 do 9 in male črke od a do f.
(5) Na računu se pred navedbo zaščitne oznake izdajatelja računa navede kratica ZOI.
(6) Zaščitna oznaka izdajatelja računa se na računu navede v tekstovni obliki (32 znakov v šestnajstiškem zapisu) in v obliki QR kode. QR koda vsebuje podatke v obliki: zaščitna oznaka izdajatelja računa#davčna številka zavezanca#datum in čas izdaje računa v obliki LLLL-MM-DDTUU:MM:SS. QR koda je sestavljena iz 29 x 29 modulov z ravnjo odprave napak »L«. Natisnjena velikost QR kode je vsaj 20 mm x 20 mm. QR koda je obdana s prazno obrobo v velikosti vsaj 2 mm.

EnMojster ::

Točno to Bluefish. Ideja je bila neki basic spending tracker app s QR scannerjem in avtomatskim uvozom izdelkov, ampak očitno ne bo šlo :)

Hvala za pomoč!

klemenSLO ::

Po novem tiskanje računa niti ni več obvezno al kako že. (razen če ga bo kupec zahteval)
Se pa pojavljajo posredniške aplikacije, ko boš ta račun dobil na mail.... recimo https://www.noprintz.si/
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

kljuka13 ::

Iz QR-kode lahko dobiš žal (ali na srečo) zgolj nekaj osnovnih podatkov o računu, in sicer:

  • številko računa,

  • čas izdaje računa,

  • naziv podjetja in njegovo davčno številko ter

  • znesek računa.


Teh podatkov ni direktno v QR-kodi, lahko pa jih dobiš z uporabo strani (ali mobilne aplikacije) Preveri račun. Kolikor vidim, se v ozadju izvrši preprosta zahteva POST na naslov
https://blagajne.fu.gov.si/v2/mobile_cr/check_invoice
s parametrom ZOI, ki se nahaja na računu oz. v QR-kodi. Zahtevek potem vrne odgovor JSON:
{"Data":  { "ZOI":"XXX",  "TaxNumber":"45884595", "Time":"20:39:58", 
"Date":"13.09.2021", "Name":"MERCATOR, D.D.", "Address":"",
"CustomerVatNumber":"null","InvoiceAmount":"10.45",
"InvoiceNumber":"XXX","VerificationLogGUID": "XXX", 
"kanal":"PORTA", "status": 10, "text": "Račun je potrjen pri FURS"},
"Special": ""}


Zelo verjetno bi lahko ta zahtevek naredil tudi iz lastne aplikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kljuka13 ()

feryz ::

klemenSLO je izjavil:

Po novem tiskanje računa niti ni več obvezno al kako že. (razen če ga bo kupec zahteval)
Se pa pojavljajo posredniške aplikacije, ko boš ta račun dobil na mail.... recimo https://www.noprintz.si/
To je super priročno.
Šveđanin tam gor me je debelo gledal, ko sem čakal, da mi da račun. Ker to se vendar ne dela več, izdaja račune.
Ko mi ga je vendar izročil, sva ugotovila, da se je zatipkal in mi prodal dve zobne ščetke, vzel sem pa eno.
En toliko pa že znam računati, če posebej, če vzamem zgolj par artiklov.

Se mi je pa lepo opravičil. Najbrž je to tisto, kar šteje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčne blagajne (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Programiranje
1344320454 (60457) Macketina
»

FURS Preveri račun (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
813165642 (49892) PINki
»

Davčna blagajna za društvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6223448 (7812) Kosek1
»

DDV, davčni zavezanci itd. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5516525 (15162) Ales
»

online davčne blagajne - plagiat hrvaških?

Oddelek: Loža
239892 (8442) Matako

Več podobnih tem